Szukasz kredytu? Skorzystaj z naszego formularza, pomożemy:

Kredyty gotówkowe wyróżnia niskie oprocentowanie i brak formalności. Wysokość pożyczki gotówkowej jest określona ustawowo (do 255 550 zł.) Jak znaleźć najlepszy kredyt? Wystarczy skorzystać z porównania, które oferuje kalkulator kredytów gotówkowych. Porównywarki są intuicyjne, należy wybrać odpowiednie parametry, czyli: wysokość kredytu i okres spłaty. Ponadto w tekście przeczytasz o procedurze kredytowej, obliczaniu raty kredytu, kosztach oraz zyskasz wiedzę dotyczącą tego, jak uzyskać najtańszy kredyt gotówkowy! Jeżeli spłacasz kilka kredytów jednocześnie, zastanów się nad ich połączeniem, czyli kredytem konsolidacyjnym! Pamiętaj, kredyt konsolidacyjny należy do grupy kredytów gotówkowych.

Kalkulator kredytów gotówkowych

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy ale nie wiesz, gdzie znaleźć najtańszą ofertę? Skorzystaj ze specjalnego kalkulatora kredytów gotówkowych. Jak to zrobić? Ustaw parametry kredytu w wyznaczonych miejscach (wysokość i okres kredytowania). Narzędzie natychmiast wskaże wyniki. Zwróć uwagę na RRSO i całkowitą kwotę do spłaty.

Najpopularniejsze kredyty gotówkowe

Poniżej przygotowaliśmy przykładowe zestawienie 11 popularnych banków, które oferują pożyczki gotówkowe online w wysokości 20 000 zł na 60 miesięcy. Pamiętaj, że na warunki kredytu duży wpływ ma również twoja zdolność. Szczegóły umowy będziesz mógł ustalić podczas rozmowy z konsultantem banku.

BankWeź kredytKwotaCzas spłatyWysokość ratyRRSOOprocentowanieCałkowita kwota do zapłatyAplikuj teraz
T-mobile Usługi BankoweWeź kredyt20 tys. zł5 lat467,33 zł14,99 %9,99 %28 039,60 złSprawdź ofertę
Citi BankWeź kredyt20 tys. zł5 lat421 zł10,28 %4,99 %24 325,91 złSprawdź ofertę
Santander Consumer BankWeź kredyt20 tys. zł5 lat430 zł10,11 %7,99 %25 783,05 złSprawdź ofertę
PKO BPWeź kredyt20 tys. zł5 lat488 zł17,45 %8,99 %29 303 złSprawdź ofertę
Getin BankWeź kredyt20 tys. zł5 lat464,73 zł15,03 %8,79 %27 883,91 złSprawdź ofertę
ING Bank ŚląskiWeź kredyt20 tys. zł5 lat435,91 zł18,56 %7,99 %21 498 złSprawdź ofertę
Millennium BankWeź kredyt20 tys. zł5 lat484 zł17,00 %7,42%24 325,91 złSprawdź ofertę
Deutsche BankWeź kredyt20 tys. zł5 lat436,56 zł12,15 %6,90 %26 193, 87 złSprawdź ofertę
Alior BankWeź kredyt20 tys. zł5 lat478, 31 zł12,82 %6,9 %23 704,89 złSprawdź ofertę
EurobankWeź kredyt20 tys. zł5 lat459 zł26,02%10,00%27 398,49 złSprawdź ofertę
BNP ParibasWeź kredyt20 tys. zł5 lat416,21 zł9,50 %4,40 zł24 972, 83 złSprawdź ofertę

Czym jest kalkulator kredytu gotówkowego?

Kalkulator kredytowy to narzędzie do wyboru kredytu idealnie dopasowanego do twoich potrzeb. Dzięki niemu porównasz kredyty na podstawie ich faktycznych parametrów i sam wybierzesz najtańszy z nich. Co istotne, porównanie kredytu jest darmowe. W gotówkowym kalkulatorze kredytowym brane pod uwagę są następujące czynniki:

Koszty kredytu gotówkowegoZa co naliczane są opłaty bankowe od kredytu?
Oprocentowanie kredytuJest to kwota jaką klient płaci bankowi za udzielenie kredytu, czyli jednorazowa opłata pobierana przez bank w momencie wypłacania pieniędzy.
Prowizja za udzielenie kredytuJednorazowa opłata pobierana przez bank w momencie wypłacania kredytu. To kwota jaką wnioskujący płaci bankowi za udzielenie kredytu gotówkowego.
Raty kredytuRaty składają się z części odsetkowej i kapitałowej. W przypadku kredytu gotówkowego, konsument może się zdecydować na raty równe lub malejące.
Okres kredytowania (czas spłaty)Długi termin spłaty kredytu gotówkowego w dość znaczący sposób wpływa na wysokość kosztów kredytowych.
Ubezpieczenie kredytu gotówkowegoJest to zabezpieczenie banków na wypadek gdyby kredytobiorca nie był w stanie samodzielnie spłacić zaciągniętego kredytu.
Karencja w spłacie kredytuKarencja jest czasowym zawieszeniem konieczności spłaty części kapitałowej raty kredytu gotówkowego. Może zostać przyznana na wniosek klienta.
Wakacje kredytoweTo możliwość zawieszenia spłaty kredytu gotówkowego na określony czas (np. jeden miesiąc w ciągu roku lub przez kilka miesięcy raz na kilka lat).

Jak działa porównywarka kredytów gotówkowych?

Działanie kalkulatora kredytowego online opiera się na szeregu zaawansowanych algorytmów, czyli równań matematycznych. Aplikacja pobiera dane udostępnione przez banki, by oszacować, który z kredytów gotówkowych jest najlepszy właśnie dla ciebie. Niestety, wciąż są to wartości orientacyjne – ostateczną ofertę poznasz dopiero w banku.

Szczególnie przydatna funkcja to kalkulator rat. Po podaniu parametrów kredytu kalkulator pokaże ci, jaką kwotę będziesz musiał co miesiąc spłacać. Zmień dowolnie parametry i zobacz, jak natychmiastowo zmienia się miesięczna rata kredytu.

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

Obliczenie raty kredytu gotówkowego jest dość prostym zadaniem, ponieważ na większości stron internetowych banków dostępny jest kalkulator kredytowy. Dzięki temu narzędziu będziemy mogli w szybki i prosty sposób sprawdzić miesięczny koszt zobowiązania finansowego względem instytucji finansowej.

Podaj parametry kredytu
%
%

Wyliczenia

Rata:

RRSO:

Przykład reprezentatywny

Okres obowiązywania umowy kredytowej: mies.,
Całkowita kwota pożyczki: zł.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty kredytu gotówkowego wynosi .
Całkowity koszt kredytu w ratach równych (annuitetowych): zł,
całkowita kwota do zapłaty: zł. Spłata kredytu następuje w równych ratach (annuitetowych).
Kalkulacja została dokonana na dzień 26.10.2020 roku na reprezentatywnym przykładzie.

Innym sposobem na obliczenie raty kredytu jest wykorzystanie dość skomplikowanego wzoru matematycznego. Jeżeli rozwiążemy to równanie, wtedy uzyskamy dokładną wysokość kosztów, jakie trzeba będzie płacić bankowi każdego miesiąca. Przykładowy wzór można bez problemu znaleźć na wielu stronach o tematyce finansowej.

Kredyty gotówkowe – podstawowe warunki

Bankowa pożyczka gotówkowa nie wymaga zabezpieczeń (zarówno osobistych, jak i rzeczowych), a proces wnioskowania przebiega:

 • w oddziale,
 • online.

Oferty kredytów gotówkowych znaleźć można w każdym banku i cieszą się one dużą popularnością. W wybraniu korzystnej opcji pomocna może być internetowa porównywarka kredytów gotówkowych. Przejrzyście przedstawia ona warunki oraz koszty kredytów (w tym oprocentowania) dostępnych na rynku.

Poniżej wskazaliśmy warunki, które muszą zostać spełnione przez kredytobiorcę, aby ten mógł skorzystać z oferty pożyczki gotówkowej.

 • wiek powyżej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • pozytywna historia kredytowa,
 • wysoka zdolność kredytowa,
 • stały dochód,
 • adres do korespondencji na terenie Polski.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego i prowizja

Trzeba wiedzieć, że największy wpływ na całkowity koszt kredytu gotówkowego mają trzy czynniki: oprocentowanie, prowizja i raty kredytowe. Poniżej pokrótce wyjaśniliśmy, czym się wyróżniają. Warto zaznaczyć, że wypisane elementy mogą być ujęte w większości kalkulatorów kredytów gotówkowych.

 • oprocentowanie – jest jednorazową opłatą pobieraną przez bank w momencie wypłacania pieniędzy. Jest to kwota jaką klient płaci bankowi za udzielenie kredytu.
 • prowizja – jest jednorazową opłatą pobieraną przez bank w momencie wypłacania kredytu. To kwota jaką wnioskujący płaci bankowi za udzielenie kredytu gotówkowego.
 • raty kredytowe – składają się z części odsetkowej i kapitałowej. W przypadku kredytu gotówkowego, konsument może się zdecydować na raty równe lub malejące.

Warto również wspomnieć o innych kosztach kredytu gotówkowego, które mogą mieć znaczący wpływ na wysokość Rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Poniżej wskazaliśmy kilka z nich:

 • okres spłaty kredytu – długi termin spłaty kredytu gotówkowego w dość znaczący sposób wpływa na wysokość kosztów kredytowych,
 • ubezpieczenie kredytu gotówkowego – to zabezpieczenie banków na wypadek gdyby kredytobiorca nie był w stanie samodzielnie spłacić zaciągniętego kredytu,
 • karencja w spłacie kredytu – jest czasowym zawieszeniem konieczności spłaty części kapitałowej raty kredytu gotówkowego. Może zostać przyznana na wniosek klienta.
 • wakacje kredytowe – są możliwością zawieszenia spłaty kredytu gotówkowego na określony czas (np. jeden miesiąc w ciągu roku lub przez kilka miesięcy raz na kilka lat).

Porównanie i kalkulacja kredytów: jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy?

Jak najprościej zaciągnąć kredyt przez internet? Najlepiej za pomocą wybranej porównywarki kredytów gotówkowych. Kalkulator pozwala w prosty i szybki sposób znaleźć znakomitą ofertę kredytową. Poniżej wskazaliśmy kilka porad, które pomogą uzyskać taki rodzaj zobowiązania.

Jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku?

1 – Wybierz najlepszy kredyt dla siebieWchodzimy na stronę internetową porównywarki kredytów. Gdy zdecydujemy się na konkretny kredyt, porównywarka w błyskawiczny sposób przeniesie nas na stronę internetową banku.
2 – Wypełnij wniosek kredytowyKolejnym krokiem będzie wypełnienie prostego formularza. Trzeba w nim uwzględnić między innymi podstawowe dane tj. imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL czy numer telefonu.
3 – Weryfikacja tożsamościPo wysłaniu wniosku trzeba zaczekać na telefon od konsultanta z danej instytucji finansowej, który poinformuje nas, czy wniosek kredytowy został pozytywnie rozpatrzony.
4 – Podpisz umowę o kredytOstatnim etapem wnioskowania jest wybranie sposobu dostarczenia dokumentacji. Tylko od nas zależy, czy chcemy przeprowadzić cały proces kredytowy drogą online czy wolimy, aby kurier dostarczył dokumenty w formie papierowej.

Ważne – zaraz po zatwierdzeniu wniosku pieniądze otrzymamy przelewem lub przekazem pocztowym. Kredyt można też otrzymać osobiście w oddziale banku.

Podsumowanie – zalety i wady kredytu gotówkowego

Na naszym rynku finansowym znajduje się mnóstwo interesujących ofert kredytowych, dlatego niezwykle trudno jest się zdecydować na jedną z nich. W tej sytuacji warto sprawdzić internetowy ranking kredytów gotówkowych, który pozwala w łatwy i szybki sposób wybrać najkorzystniejszy kredyt. Zanim zdecydujemy się na to, aby uzyskać kredyt gotówkowy, najpierw warto przeanalizować jego mocne i słabe strony. W ten sposób dowiemy się, czy ten rodzaj kredytu spełni nasze oczekiwania oraz czy nie nadwyręży w znaczącym stopniu naszego budżetu domowego.

Zalety kredytu gotówkowego:Wady kredytu gotówkowego:
 • prosty sposób obliczenia raty dzięki kalkulatorom kredytowym,
 • łatwy proces wnioskowania,
 • możliwość ubiegania się o wysokie kwoty,
 • długi okres kredytowania,
 • dostępność w każdym banku,
 • niektóre instytucje akceptują negocjacje warunków kredytu,
 • wakacje kredytowe,
 • elastyczność weryfikacji,
 • brak konieczności określenia przeznaczenia kredytu,
 • wcześniejsza spłata kredytu.
 • dokładna weryfikacja zdolności kredytowej,
 • odsetki doliczane do każdej raty,
 • możliwe większe koszty kredytu,
 • dodatkowe opłaty za czynności zmieniające.