Aion Bank przez blisko pół roku oferował jedną z najtańszych pożyczek gotówkowych dostępnych na rynku finansowym w Polsce. Wraz z nadejściem roku 2022 i wprowadzeniem nowej strategii banku, Aion całkowicie zrezygnował z udzielania kredytów konsumenckich. Ponadto zarząd, odwołał wprowadzenie zapowiadanej oferty kredytowej dla klientów firmowych. Jaką rolę przyjmie w nadchodzących miesiącach? Dlaczego oferta kredytu była tak wyjątkowa? Sprawdź już teraz!
Cechy pożyczki gotówkowej w Aion Bank
Czas wypłaty 1 dzień roboczy
Online Tak
Pożyczki z aplikacji mobilnej Tak
Na dowód Tak
Bez rozmowy z konsultantem Tak
Bez zaświadczeń Tak
Bez zastawu Tak
Oprocentowanie Stałe – 7,2%

Aion Bank – oferta produktowa

Aion Bank to nowość wśród instytucji bankowych w Polsce. Jest to odzew na indywidualne potrzeby i wymagania klientów. W pełni internetowy bank Aion oferuje nie tylko konta indywidualne oraz firmowe o wysokim oprocentowaniu, ale także dostęp do inwestycji, przewalutowań oraz pożyczki gotówkowej. Wszystko przez Internet.

Aion bank szczyci się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi pod względem obsługi, oraz bezpieczeństwa zarówno danych klientów, jak i ich pieniędzy. Bank jest wspierany przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC, który jest zarządzany przez doświadczonych, międzynarodowych menedżerów z szeroką wiedzą na temat rozwoju branży finansowej.

Aion Bank – nowa strategia bankowości

Na początku roku 2022 z oferty Aion Bank zniknęła atrakcyjna pożyczka gotówkowa. Zgodnie z wypowiedziami Marty Zalewskiej, rzecznik prasowej Aion Bank, bank obrał nową strategię, której celem jest rozwój “produktów antyinflacyjnych” – wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych i narzędzi umożliwiających globalne inwestycje. Od 24 stycznia 2022 r. Pożyczka Gotówkowa została oficjalnie wycofana z oferty Aion Bank.

Kredyt gotówkowy w Aion Bank

Kredyt gotówkowy w Aion Banku istnieje pod nazwą Pożyczka Gotówkowa. Minimalna kwota kredytu to 500 złotych, maksymalna to nawet 90 000 złotych. Okres kredytowania to od 3 do 84 miesięcy. Na koszt kredytu składa się stałe oprocentowanie w wysokości 7,20% oraz stała wartość prowizji, która zawsze wynosi 8%.

Kredyt w zależności od wysokości wnioskowanej kwoty oraz od okresu kredytowania posiada zmienne RRSO, które zaczyna się około 7,5%. Cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się drogą elektroniczną. Nie ma potrzeby rozmowy z konsultantem, ani podpisywania fizycznej umowy. Nie trzeba nawet mieć konta w Aion Banku, żeby móc ubiegać się o pożyczkę gotówkową.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w Aion Bank?

Kredyt dostępny jest w pełni online. Jednak wniosek można złożyć zarówno ze strony internetowej Aion Banku jak i z poziomu ich aplikacji mobilnej. Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy Aion Banku można przedstawić w paru prostych krokach:

 1. Na stronie banku, lub w aplikacji mobilnej należy wybrać interesującą nas kwotę, oraz okres spłaty. W trakcie doboru kwoty i okresu spłacania pożyczki można zobaczyć przybliżony całkowity koszt kredytu, oraz jak wyglądają jego składowe koszty. Po wyborze odpowiednich wartości trzeba kliknąć “Złóż wniosek”.
 2. Po przejściu do następnego etapu, czeka nas wypełnienie krótkiego kwestionariusza, w którym m.in. należy podać serię i numer dowodu osobistego oraz numer PESEL. Dla pożyczki poniżej 5500 złotych nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczenia o dochodach.
 3. Jeśli pożyczka obejmuje kwotę wyższą niż 5500 złotych niezbędne będzie zalogowanie do swojej bankowości internetowej na rachunku, na który wpłynąć ma pożyczony kapitał. Jest to także wstępny etap weryfikacji tożsamości oraz zdolności kredytowej.
 4. Bank niezwłocznie zajmie się sprawdzeniem wniosku i wydaniem decyzji o przyznaniu, lub nie, kredytu. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji niezbędne będzie dokończenie potwierdzenia tożsamości.
 5. Ostatni krok to potwierdzenie zlecenia wypłaty gotówki na konto przy pomocy kodu SMS. Jest to także substytut podpisania umowy. Finalny etap to oczekiwanie na przelew z Aion Banku, który nastąpi nie później niż w ciągu jednego dnia roboczego. Godzina przelewu uzależniona jest od godzin księgowania przelewów przychodzących w docelowym banku.

Promocje pożyczki gotówkowej w Aion Bank

Aion Bank nie proponuje żadnych promocji Pożyczki Gotówkowej. Możliwe, że gdy w przyszłości bank powróci z ofertą kredytów gotówkowych, pojawią się promocje.

Inne produkty w Aion Bank

Aion Bank specjalizuje się w usługach bankowości internetowej, ze szczególnym uwzględnieniem kont oszczędnościowych, lokat oraz inwestycji na globalnych rynkach. Jako jedyny bank działający w Polsce proponuje dostęp abonamentowy, który daje możliwość korzystania z wielu różnych usług.

Konto w Aion Bank

Aion Bank proponuje konto osobiste, które zapewnia:

 • darmowe prowadzenie konta,
 • wymianę walut po kursie międzybankowym bez limitów,
 • przelewy krajowe i zagraniczne,
 • konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF

Konto osobiste w Aion Banku można otworzyć i korzystać z niego całkowicie za darmo wybierając pakiet Light. Decydując się na plan Smart i All-Inclusive miesięcznie zapłacimy odpowiednio, 29,99 i 49,99 złotych. W ramach abonamentu użytkownik uzyskuje darmowy dostęp do dodatkowych usług.

Lokaty w Aion Bank

W ramach poszczególnych pakietów abonamentowych, użytkownicy otrzymują możliwość korzystania z konta oszczędnościowego bez limitu środków. Rachunek oszczędnościowy w PLN Aion Bank jest oprocentowany w skali roku, w wysokości zależnej od posiadanego pakietu: 1% przy Light, 1,5% Smart oraz 2% All-Inclusive.

Dodatkowo klienci Aion Bank mogą korzystać z rachunku oszczędnościowego w Euro! Konto jest objęte oprocentowaniem zależnie od abonamentu: 0,5% Light, 0,75% Smart oraz 1% All-Inclusive.

Aion Bank – rozwiązania inwestycyjne

Aion Bank proponuje pakiet Globalne inwestycje, który umożliwia inwestowanie na rynkach Europy, USA i Azji. Użytkownik może zdecydować o stopniu ryzyka inwestycyjnego – inwestowanie można zacząć nawet od 20 Euro. Każdy użytkownik ma do dyspozycji trzy portfele: Tarcza inflacyjna, Globalne Inwestycje i Nowa rzeczywistość. Inwestowanie jest bardzo proste, dzięki przejrzystej i intuicyjnej aplikacji.

Aion Bank – podsumowanie

Bank pochodzący z Belgii pojawił się na polskim rynku finansowym w połowie 2021 roku oferują atrakcyjne usługi bankowości elektronicznej, dostępne w ramach abonamentu. Miesięczna opłata zapewnia dostęp do nielimitowanych funkcji w ramach trzech pakietów Light, Smart oraz All-inclusive. Bank szybko zdobył zainteresowanie klientów, którzy do listopada ubiegłego roku łącznie zgromadzili ponad miliard złotych na swoich rachunkach!

Może dziwić fakt, że Aion Bank zrezygnował z tak atrakcyjnego produktu. Z drugiej strony zapowiedź rozwoju oferty oszczędnościowo-inwestycyjnej daje duże nadzieje na jeszcze atrakcyjniejszą ofertę!

Aion Bank - zalety

 • Wysoka maksymalna kwota kredytu - do 90 000 złotych
 • Możliwość uzyskania pożyczki w pełni online
 • Proste zasady udzielania kredytu
 • Możliwość uzyskania pożyczki bez konieczności posiadania konta w Aion Banku
 • Szybka wypłata środków, nawet tego samego dnia

Aion Bank - wady

 • Prowizja rzędu 8%, której nie da się uniknąć

Informacje o Aion Bank

Nazwa firmy

Aion Bank S.A.

Adres ul.Dobra 40
00-344 Warszawa
Telefon
Adres e-mail info@aion.be
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek