Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego? Użyj kalkulatora!

Podaj parametry kredytu

Kalkulator kredytu gotówkowego – co to jest?

Jest to zaawansowane narzędzie, którego zadaniem jest pomoc w znalezieniu idealnie dopasowanego zobowiązania, z możliwością złożenia wniosku o kredyt. Jest to niezastąpione narzędzie przy rozeznaniu w warunkach kredytowania. Jego największą zaletą jest to, że idealnie zachowuje balans pomiędzy prostotą w obsłudze a prezentacją wymagań banku. To w zupełności wystarczy do poznania warunków różnych banków oraz do oceny opłacalności współpracy z danym kredytodawcą.

W jakim celu warto z niego skorzystać?

 • Sprawdzenia jaki będzie koszt całkowity uzyskania kredytu w danym banku.
 • Wyliczenia całkowitego kosztu kredytu i całkowitej kwoty do zapłaty.
 • Poznania dokładnej raty zobowiązania.
 • Porównania propozycji w różnych bankach – poznamy różnice w oprocentowaniu, prowizji, rat i RRSO.
 • Rozpoczęcia procesu wnioskowania, po wybraniu oferty.

Zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim, możemy go uzyskać na maksymalną kwotę 255 550 zł, a uzyskane pieniądze przeznaczymy na dowolny cel. Banki proponują również specjalistyczne formy kredytu gotówkowego, które mają z góry ustalone przeznaczenie i gwarantują lepsze warunki uzyskania potrzebnej gotówki. Najlepszym przykładem jest kredyt samochodowy. Specyfikę tego zobowiązania prezentuje kalkulatora samochodowego, dzięki któremu poznamy możliwości finansowania zakupu różnego rodzaju pojazdów.

Sprawdź wysokość raty kredytu po zmianie stóp procentowych

Wysokość raty zależy od różnych czynników, jednak za główną zmienną należy uznać oprocentowanie. To zmienia się pod wpływem zmniejszenia lub zwiększenia stóp procentowych, których wysokość zależy od decyzji Rady Polityki Pieniężnej. 3 listopada 2021 roku, RPP podjęła decyzję o podniesieniu stopa referencyjnej z 0,5 do 1,25%. Maksymalne oprocentowanie kredytów wzrosło z 8% do 9,5%.

Należy wiedzieć, że stopa referencyjna ma bezpośredni wpływ na stawkę WIBOR. W najbliższym czasie, około 3 lub 6 miesięcy, zmieni się wysokość raty większości kredytów objętych oprocentowaniem zmiennym. Czas ustalenia nowego harmonogramy jest różny, w zależności jaką stawką WIBOR – 3M czy 6M – jest objęty nasz kredyt.

Sprawdź jaki wzrost raty kredytu Cię czeka. Skorzystaj z kalkulatora kredytu gotówkowego i przygotuj się na nieuchronne podniesienie kosztów.

Kalkulator kredytu gotówkowego – jak działa?

Aplikacja pozyczkaportal.pl oblicza koszty kredytowania, na podstawie Twoich wymagań. W wynikach znajdziemy propozycje kredytowe konkretnych banków, dopasowane do Twoich potrzeb, dokładnie opisanych przez kilka parametrów. Porównanie pozwoli na zestawienie różnic, prezentując cechy, jak:

 • wysokość raty,
 • jaka będzie całkowita kwota kredytu,
 • wysokość opłat i prowizji za udzielenie kredytu,
 • wysokość odsetek,
 • RRSO zobowiązania.

Nasza aplikacja porównuje i szereguje oferty banków pod kątem wysokości rat. Na szczycie wygenerowanego zestawienia znajdziemy propozycję z najniższą zaproponowaną miesięczną ratą. Kredyty o tych samych parametrach można również porównać za pomocą kalkulatora RRSO. Wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania zawiera w sobie wszystkie koszty związane z kredytem i prezentuje ile będziesz musiał zapłacić za kredyt w skali roku.

Jak porównać oferty przy pomocy przelicznika kredytu gotówkowego?

Porównując pożyczki gotówkowe proponowane przez różne banki, należy zwrócić uwagę na wszystkie wymienione czynniki. Szczególną uwagę należy zwrócić na całkowitą kwotę do spłaty, która pokazuje różnicę pomiędzy otrzymaną od banku sumą, a tą którą musimy zwrócić.

W większości przypadków kredyty gotówkowe są oferowane w równych ratach, jednak warto sprawdzić ewentualną możliwość skorzystania z rat malejących. Okres spłaty będzie taki sam, jednak bank może wymagać wyższej zdolności kredytowej klienta. Zaletą tego typu rat, jest fakt, że wysokość raty maleje z czasem. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę banku, warto dokładnie zapoznać się z eksperckimi recenzjami kredytów gotówkowych i opiniami klientów.

Wyniki w zestawieniu a oferta banku

Wybierając propozycję finansowania z zestawienia, pamiętajmy, że nie jest to ostateczna oferta banku. Szczegóły oferty i dokładne warunki wybranego kredytu, przedstawi nam pracownik banku, po rozpoczęciu procedury wnioskowania i wstępnej analizie sytuacji finansowej. Wniosek można złożyć, klikając “weź kredyt” przy wybranej ofercie.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego – dane do obliczenia

Wystarczy, że wskażesz swoje potrzeby, podając jedynie: ile chcemy otrzymać kredytu i jak długi ma być okres kredytowania. Następnie, kliknij przycisk “Oblicz ratę kredytu” i sprawdź wyniki kalkulacji. W kilka chwil poznamy zestawienie najlepszych, aktualnie dostępnych oferty. Nie musisz podawać danych osobowych czy wyrażać zgody na ich przetwarzanie.

Narzędzie dopasuje propozycje banków do Twoich oczekiwań i przedstawi je w tabeli. W niej znajdziemy oferty kredytów uszeregowane w kolejności od najniższej do najwyższej miesięcznej raty. Prześledź dokładnie propozycje, zapoznaj się ze szczegółami ofert i wybierz najlepszą z nich.

Czy wyniki w zestawieniu gwarantują najtańszy kredyt gotówkowy?

Należy pamiętać, że jest to narzędzie służące do zapoznania się z ofertą kredytową. Nie dajemy gwarancji, że zaproponowana przez bank rata będzie identyczna z wynikami naszego narzędzia, gdyż wymaga to szczegółowej analizy sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Tę przeprowadza pracownik banku, biorąc pod uwagę wiele różnych czynników, m.in.: wiek wnioskodawcy, sytuację materialną, historię kredytową czy status zatrudnienia. Zaproponowana przez bank rata może być niższa lub wyższa. Podobnie dotyczy to decyzji o udzieleniu kredytu, a ta zależy od oceny sytuacji materialnej i historii kredytowej.

Największe zalety korzystania z przelicznika kredytu gotówkowego

Jest to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki i szukają najlepszego kredytu online. Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu i możliwość skorzystania z eksperckiej wiedzy w pigułce. Do największych zalet zaliczamy:

 • możliwość zaplanowania budżetu domowego i dopasowania zobowiązania do potrzeb,
 • przeprowadzenie symulacji kosztów uzyskania konkretnej sumy,
 • porównanie wielu ofert w jednym miejscu,
 • możliwość przejścia do formularza kredytu wybierając z zestawienia,
 • poznanie prognozowanego harmonogramu spłaty kolejnych rat.

Kredyt gotówkowy kalkulator- czego nie bierze pod uwagę

Narzędzie, które pomoże Ci znaleźć ofertę kredytu dopasowaną do Twoich potrzeb. Jego zadanie jest bardzo proste: zebranie i przedstawienie ofert dopasowanych do wymagań w jednym miejscu. Nie jest on w stanie określić dokładnych warunków kredytowania, gdyż nie bierze pod uwagę wiarygodności kredytowej, skorzystania z usług dodatkowych jak: ubezpieczenie kredytu czy skorzystanie z wakacji kredytowych.

Czy można sprawdzić ile dostanę kredytu gotówkowego?

Nie, kalkulator ogranicza się do przedstawienia różnych ofert, na podstawie wprowadzonych danych. Odpowiedź na pytanie ile dostanę kredytu, wymaga analizy wielu czynników: aktualnego zadłużenia, wysokości wynagrodzenia czy nawet profilu rat kredytu. Ostateczna decyzja o przyznaniu kredytu należy jednak do banku.

Czy poznam koszt wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego?

Nasz kalkulator kredytowy gotówkowy nie przeprowadza tak specjalistycznych kalkulacji. Wszelkie pytania dotyczące posiadanego zobowiązania należy kierować do banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt. Jeżeli nawet, Twój bank nie posiada specjalistycznego narzędzia do liczenia wcześniejszej spłaty, to warunki przedstawi Ci przedstawiciel instytucji.

Czy można samodzielnie przeprowadzić ocenę zdolności kredytowej?

Zdolność do podjęcia kredytu łatwo i szybko poznamy korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, dostępnego w serwisie pozyczkaportal.pl. Z jego pomocą wyliczymy dokładną sumę, którą bez problemu otrzymamy w większości banków. Aby otrzymać rzetelny wynik, należy możliwie szczegółowo opisać sytuację materialną.

Udostępnij