Podaj parametry kredytu

Kalkulator RRSO – co to jest

Obliczanie RRSO z naszym narzędziem jest zdecydowanie najprostszą metodą na poznanie całkowitego kosztu kredytu. Co to jest RRSO? Rozwinięcie skrótu to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to wskaźnik procentowy, opisujący wszystkie koszty kredytowania w ujęciu rocznym, przedstawione w jednej liczbie. Szczegółowe zasady ustalania RRSO omawia ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku.

Współczynnik ten jest chętnie wykorzystywany przez banki i pożyczkodawców do przedstawienia oferty w kampaniach marketingowych i do zaprezentowania, jak korzystna jest ich pożyczka. Aplikacja działa szybko i zawsze daje prawidłowy wynik, bez konieczności korzystania ze skomplikowanego wzoru. Podaj wartości opisujące pożyczkę gotówkową lub innego zadłużenia i poznaj wynik w kilka sekund.

Kalkulator RRSO – jak działa

Jak samodzielnie obliczyć RRSO? Wystarczy podać wymagane dane a całą pracę wykona urządzenie. Kalkulacja zostanie przeprowadzona na podstawie wzoru na RRSO i podaje dokładny wynik w procentach. Nie wymaga to przeprowadzania dodatkowego przeliczania kosztów, a nasi eksperci gwarantują wiarygodne wyniki.

Nasze narzędzie oblicza wysokość RRSO dla podanych parametrów i proponuje kilka wariantów ofert. Jeżeli chcemy poznać więcej szczegółów kredytu, rozważyć inne możliwości i poznać dokładną wysokość raty kredytu, warto skorzystać z pozostałych kalkulatorów kredytowych.

Kalkulator RRSO – potrzebne dane

Z naszym narzędziem dowiesz się ile wynosi RRSO pożyczki lub kredytu, o konkretnych parametrach. W tym celu konieczne jest podanie szczegółowych informacji o kredycie. Dzięki temu narzędziu można sprawdzić, jak zmienia się wskaźnik RRSO pod wpływem zmniejszania lub zwiększania poszczególnych wartości. W celu poznania dokładnego wyniku, należy szczegółowo przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania wobec kredytu. Kalkulator RRSO wymaga podania danych, do których należą:

  • kwota kredytu,
  • okres kredytowania,
  • wysokość oprocentowania nominalnego,
  • prowizja.

Korzystając z zestawienia wygenerowanego przez aplikację poznamy nie tylko wartość RRSO, ale również możemy złożyć wniosek online. Pamiętajmy jednak, że każdy kredytobiorca musi przejść ocenę zdolności kredytowej. Na szczęście można to zrobisz samodzielnie i poznać szansę na zawarcie umowy przed rozpoczęciem procedury udzielenia kredytu. W tym celu należy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który ocenia możliwości spłaty rat, przy danych parametrach kredytu.

Czy można obliczyć RRSO w Excelu?

Tak, można, jednak wymaga to zaawansowanych umiejętności obsługi pakietu Excel, gdyż konieczne będzie stworzenie własnego przelicznika. Wykorzystując funkcję XIRR i podając całkowitą kwotę do zapłaty, z uwzględnieniem poszczególnych czynników, opłat i prowizji. Jest to zadanie czasochłonne i wymagające dużego nakładu pracy. Znacznie prostsze będzie skorzystanie z naszego narzędzia.

Kiedy warto porównać kredyty z na podstawie RRSO?

Z naszym narzędziem można przede wszystkim zaobserwować jak zmienia się wysokość RRSO kredytu pod wpływem zmian parametrów kredytowych: okresu spłaty, prowizji, wysokości odsetek czy całkowitej kwoty kredytu. Co ważne, porównując kredyty pod kątem RRSO trzeba pamiętać, aby posiadały one takie same wartości m.in. kwotę kredytu i czas trwania umowy.

RRSO pokazuje ile wyniosą koszty pożyczki w ujęciu rocznym. Stąd też kredyt hipoteczny udzielony na długi okres zawsze będzie miał niższe RRSO, niż kredyt gotówkowy z umową podpisaną na kilka miesięcy. Można łatwo sprawdzić tę różnicę, zmieniając czas trwania umowy kredytu lub korzystając z kalkulatora kredytu hipotecznego 2021. Ten również uwzględnia ile wynosi RRSO, a dodatkowo porządkuje i porównuje kredyty na określoną kwotę pod kątem wysokości miesięcznych rat.

Udostępnij