Podaj parametry kredytu

Kalkulator kredytu samochodowego – co to jest?

Istnieje wiele różnych kalkulatorów finansowych, które pozwalają poznać przewidywane koszty różnego typu kredytów. Jednym z nich jest przelicznik pożyczki na zakup samochodu. Z naszym kalkulatorem kredytu samochodowego szybko i bez problemu poznasz możliwości uzyskania gotówki oraz porównasz najlepsze propozycje pod kątem oprocentowania, całkowitej kwoty do spłaty czy wysokości miesięcznej raty.

Z pomocą naszego narzędzia znajdziesz najlepszy kredyt na zakup pojazdu. Znajdź swoje wymarzone 2 lub 4 koła, a my wyręczymy Cię w sprawdzeniu wysokości miesięcznej raty i porównywaniu wielu ofert.

Kredyt samochodowy – czym dokładnie jest?

Kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu gotówkowego, który udzielany jest na konkretny cel. Co ciekawe, celem finansowania niekoniecznie musi być samochód. Środki można przeznaczyć na sfinansowanie zakupu pojazdu m.in: samochodu nowego lub używanego, motocykla, skutera, quada, łodzi czy jachtu.

Możliwość otrzymania kredytu na różne pojazdy zależy od warunków banku. Co ważne, może on być znacznie tańszy i bardziej opłacalny niż zwykła pożyczka na dowolny cel, którą przeznaczymy na zakup auta.

Kalkulator kredytu samochodowego – jak działa?

Kalkulator rat kredytu samochodowego jest specjalistycznym narzędziem, które pozwala poznać poszczególne składowe całkowitej kwoty zobowiązania. Dzięki temu możemy poznać i porównać warunki wielu banków, z uwzględnieniem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO), prowizji, wysokości kolejnych rat i całkowitej kwoty do spłaty. Jest to możliwość porównania wielu ofert w jednym miejscu, bez potrzeby składania wielu wniosków.

Aby poznać najlepsze propozycje należy podać wymagane dane, a następnie przeanalizować jak prezentują się koszty. Wybierając kredyt na nowy samochód, możemy mieć pewność, że zawsze będzie on bardziej opłacalny w formie pożyczki samochodowej.

W przypadku poszukiwania kredytu na samochód używany kalkulator może nie spełnić swojego zadania. Banki niechętnie udzielają tego rodzaju finansowania na auta użytkowane powyżej 8 lat. W tej sytuacji, lepiej skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego i wybrać kredyt online, który można przeznaczyć na dowolny cel, w tym na zakup “starszego” auta używanego.

Wybierz ofertę z zestawienia i złóż wniosek

Nasza aplikacja przedstawi propozycje, gdzie możesz złożyć wniosek. Wybierz najlepszą propozycję z wygenerowanego zestawienia, zwracając uwagę na RRSO i kliknij “złóż wniosek”. Następnie wypełnij prosty formularz: podaj dane tożsamości i przejdź wstępną weryfikację.

Przez dalsze etapy procedury zostaniesz przeprowadzony przez wykwalifikowanego pracownika banku. To on zaproponuje konkretne warunki spłaty i przeprowadzi ocenę Twojej zdolności kredytowej.

Kalkulator samochodowy 2021 – dane potrzebne do obliczenia

Narzędzie jest intuicyjne i bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podać kwotę zobowiązania, czyli szacowaną cenę pojazdu oraz wybrać planowany okres spłaty. Opcjonalnie można zaznaczyć konkretny cel kredytowania.

W przypadku auta używanego należy podać jego wiek, gdyż ma to wpływ na decyzję banku. Wiek auta może również wpłynąć na wysokość odsetek. W większości banków oferujących finansowanie zakupu auta, limit wieku pojazdu wynosi 7 do 8 lat.

Na etapie poszukiwania oferty nie jest wymagane dokładne opisywanie pojazdu, wskazania modelu czy podania szczegółowych danych. Jednak takie informacje mogą być wymagane przez bank na etapie wnioskowania o kredyt.

Kalkulator rat kredytu samochodowego – co ma wpływ na wysokość raty?

Przelicznik określa wysokość rat i prezentuje oferty na podstawie trzech czynników: kwoty, czasu trwania umowy i wieku pojazdu. Należy jednak pamiętać, że wyniki nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Dopiero po złożeniu wniosku, bank przeprowadza analizę sytuacji kredytobiorcy i proponuje ofertę.

Jeżeli przed złożeniem wniosku chcemy ocenić czy stać nas na podjęcie określonej kwoty, przyda się kalkulator zdolności kredytowej, który wskaże maksymalną kwotę możliwą do uzyskania. Oczywiście, bank przeprowadzi znacznie bardziej złożoną analizę, biorąc pod uwagę cel kredytowania, z uwzględnieniem takich szczegółów jak typ pojazdu i jego przeznaczenie, wiek samochodu i profil rat. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja kredytowa.

Czy dowiem się ile kosztuje kredyt na nowe auto na raty?

Nasz przelicznik nie prezentuje cen samochodów, w tej kwestii należy zorientować się samemu. Nowy samochód na raty kupimy już za nawet około 600 zł/mies.! Warto dokładnie zapoznać się z ofertami dealerów i cenami aut różnej klasy. Narzędzie bez problemu wskaże możliwości uzyskania finansowania na zakup auta na raty. Podaj kwotę jaką chcesz uzyskać, okres kredytowania na jaki chcesz pożyczyć pieniądze i poznaj ratę najlepszego kredytu samochodowego w kilka chwil!

Czy sprawdzę cenę pożyczki na samochód używany?

Z pomocą naszego narzędzia, możesz przeprowadzić analizę ofert pożyczki na pojazd używany, z uwzględnieniem warunków stawianych przez banki. Ofertę banku należy dokładnie przeanalizować, gdyż przy rozważaniu zakupu auta używanego całkowita kwota do zapłaty może być znacznie wyższy . Zależnie od banku auto nie może przekraczać określonego wieku:

  • 4 lat w Credit Agricole,
  • 7 lat w mBank,
  • 12 lat w Santander Consumer Banku.

Czy kalkulacja uwzględnia koszt zabezpieczenia?

Narzędzie oblicza poszczególne koszty: oprocentowanie, prowizję, wysokość miesięcznych rat, całkowity koszt kredytu, jednak nie bierze pod uwagę kosztu wykupienia ubezpieczenia OC oraz AC. Co ważne posiadanie tego zabezpieczenia jest wymagane przy zawieraniu umowy kredytowej. Jednym z warunków banku jest cesja praw ubezpieczenia na rzecz kredytodawcy.

Jaką metodę spłaty kredytu na samochód proponują banki?

Ten rodzaj zobowiązania jest dostępny w różnych wariantach:

  • standardowy – spłacany w miesięcznych równych ratach z koniecznością posiadania wkładu własnego – możliwość podjęcia na okres kilku miesięcy lub nawet kilkunastu lat,
  • balonowy – udzielany na krótki okres, około 3 lat, bank wymaga wkładu początkowego na poziomie min. 10%; ten profil ratalnym daje możliwość wymiany auta na nowe przed zapłaceniem ostatniej raty,
  • “jednoratowy”: 50/50 lub 60/40 – nieoprocentowany, najtańszy kredyt samochodowy, który wymaga wpłaty wkładu własnego, najczęściej 50% wartości samochodu i uregulowania jednej raty, w terminie ustalonym w umowie. Wysokość wkładu i raty zależy od wymagań kredytodawcy oraz indywidualny ustaleń w umowie.

W wygenerowanym zestawieniu ofert banków, znajdziemy propozycję w wariancie standardowym. Ten polega na comiesięcznym regulowaniu miesięcznych równych rat w wysokości ustalonej w umowie. O dwa pozostałe warianty kredytowania warto zapytać w trakcie ustalania warunków z bankiem.

Udostępnij