Podaj informacje o kredytach do konsolidacji
Parametry kredytu konsolidacyjnego:

 

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego – co to jest?

Jest to narzędzie, które w prosty sposób pozwoli poznać ofertę pożyczek konsolidacyjnych oferowanych przez banki działające w Polsce. Co to jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy? Jest to rozwiązanie kredytowe dla osób, które mają zbyt wiele, wysokich rat do spłaty i nie są w stanie robić tego w wyznaczonym terminie. Konsolidacja pozwala połączyć wiele rat w jedną i zagwarantuje bezpieczną, wygodną spłatę. Wysokość raty ulegnie zmniejszeniu pod wpływem wydłużenia okresu kredytowania.

Aplikacja pozwala obliczyć ile wyniesie koszt taniego kredytu konsolidacyjnego i umożliwi złożenie wniosku. Narzędzie zestawi najlepsze oferty, wykazując wysokość miesięcznej raty po połączeniu zobowiązań i całkowitą kwotę do zapłaty. Obliczenie jest przeprowadzane w oparciu o podane informacje. Aby uzyskać dokładny wynik należy podać informacje zgodne ze stanem faktycznym.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego – jak działa?

Przelicznik kredytu konsolidacyjnego działa na podobnych zasadach co wszystkie kalkulatory kredytowe pozyczkaportal.pl. Narzędzie przeznaczone jest do obliczenia raty i porównania parametrów kredytu np. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) czy wysokości prowizji. Podając podstawowe dane na temat aktualnych zobowiązań, szybko uzyskamy zestawienie propozycji bankowych z uwzględnieniem:

 • wysokości jednej raty,
 • okresu trwania umowy,
 • stopa oprocentowania,
 • RRSO,
 • prowizji,
 • całkowitej kwoty do spłaty.

Skorzystanie z naszego narzędzia pozwala zaoszczędzić czas dzięki sprawdzeniu ofert wielu banków oraz zestawieniu ich w jednym miejscu, bez konieczności sprawdzania poszczególnych ofert. W celu uzyskania najlepszego wyniku, należy podać wszystkie zobowiązania, które chcemy połączyć kredytem konsolidacyjnym.

Aplikacja ma pod tym względem pewne ograniczenia – może obliczyć połączenie max. 10 zobowiązań. Zestawienie kredytów zostanie uszeregowane w kolejności od najtańszego do najdroższego. Korzystając z tego rankingu kredytów online, łatwiej znajdziesz najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Kalkulator konsolidacyjny – dane potrzebne do obliczenia

W celu obliczenia wysokości raty kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, należy podać szczegółowe dane na temat aktualnych zobowiązań i wpisać je w odpowiedniej rubryce urządzenia. W celu dodania kolejnego zobowiązania do przeliczenia, należy kliknąć przycisk „dodaj” i określić jego parametry. W pierwszej kolejności należy określić typ posiadanego zobowiązania, wybierając go z listy.

Następnie każde zobowiązanie trzeba odpowiednio opisać. Wszelkie informacje na temat aktualnego stanu spłaty kredytów i pożyczek, znajdziemy m.in.: w umowie kredytowej, w panelu klienta po zalogowaniu do bankowości internetowej lub otrzymamy ją od pracownika banku. Potrzebne będą następujące dane:

 • kwota kredytu,
 • liczba rat do spłaty,
 • wysokość oprocentowania.

Kalkulator konsolidacji 2021 – jak porównać oferty banków

Aplikację do porównywania oferty kredytów konsolidacyjnych można wykorzystać na wiele sposobów. Najciekawszym jest możliwość zorientowania się w ofertach różnych banków i zmniejszenia miesięcznych kosztów. Korzystając z zestawienia z łatwością znajdziemy najlepszy kredyt konsolidacyjny online. Sprawdź jaki będzie całkowity koszt kredytu i jak zmieni się on pod wpływem wydłużenia okresu spłaty.

Pamiętajmy, że wyniki zestawienia nie oznaczają, że propozycja banku będzie dokładnie taka sama. Każdy kredytobiorca zostanie poddany ocenie wiarygodności kredytowej. Przed złożeniem wniosku o udzielenie kredytu konsolidacyjnego w banku, warto sprawdzić swoje możliwości za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej.

Ile rat można skonsolidować w bankach?

Kalkulator kredytowy konsolidacyjny pozyczkaportal.pl umożliwia obliczenie konsolidacji do 10 dotychczasowych zobowiązań. Jednakże, to ile zobowiązań można połączyć, zależy od warunków konkretnego banku. Najpopularniejsze banki w Polsce umożliwiają staranie się o kredyt konsolidacyjny przez Internet na kwotę:

 • 65 000 zł w mBanku,
 • 200 000 zł w Alior Banku,
 • 200 000 zł w Getin Banku,
 • 200 000 zł w BNP Paribas,
 • 50 000 zł w Santander Consumer Banku,
 • 200 000 zł w Pekao,
 • 200 000 zł w PKO Banku Polskim.

Ekspert rozpatrzy wniosek o kredyt konsolidacyjny, a bank wyda decyzje na podstawie oceny zdolności kredytowej klienta. W niektórych przypadkach kredyt konsolidacyjny bez hipoteki może być obarczony zbyt dużym ryzykiem. W tym przypadku, rozwiązaniem będzie skorzystanie z hipotecznego kredytu konsolidacyjnego. Taki znajdziemy w ofercie m.in.: Millennium Bank, Banku Pocztowego czy Banku Polskiej Spółdzielczości.

Rodzaje zobowiązań możliwe do konsolidacji

Konsolidacja zobowiązań jest realizowana w celu połączenia rat różnych rodzajów kredytów bankowych – nie skonsolidujemy pożyczek pozabankowych. Nasz przelicznik konsolidacyjny jest zaprojektowany w oparciu o wymagania większości banków m.in. umożliwia obliczenie konsolidacji wyłącznie produktów bankowych. Są to:

 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt hipoteczny,
 • kredyt w rachunku osobistym,
 • kredyt na samochód,
 • karta kredytowa,
 • pożyczka hipoteczna.

Konsolidacja pożyczek pozabankowych – czy można obliczyć koszt przy pomocy kalkulatora?

Nasze narzędzie nie służy do obliczania kosztów konsolidacji pożyczek pozabankowych, który często jest reklamowany jako kredyt konsolidacyjny bez zdolności. Aktualnie coraz mniej instytucji pożyczkowych oferuje usługę konsolidacji chwilówek. Popularnym rozwiązaniem jest samodzielna konsolidacja chwilówek. Polega to na zaciągnięciu pożyczki ratalnej i spłata zobowiązań zbytnio obciążających budżet. W celu znalezieniu najlepszej oferty, którą wykorzystamy do spłaty pozostałych zobowiązań warto skorzystać z kalkulatora pożyczek pozabankowych.

Udostępnij