Kto udziela pożyczek dla zadłużonych?

Na rynku istnieje kilka firm, które pożyczają pieniądze zadłużonym. Zobowiązanie można zaciągnąć samemu lub z gwarantem. Niektóre instytucje finansowe świadczą też pożyczki pod zastaw nieruchomości lub ruchomości. Pożyczki dla zadłużonych są dedykowane zarówno osobom fizycznym jak i działalnościom gospodarczym.  Z kolei osoby, które posiadają długi i nie mają udokumentowanego dochodu, powinny skorzystać z pożyczek na raty bez zaświadczeń o dochodach.

Ważne – instytucje pozabankowe udzielające tego typu pożyczek, do każdego wniosku podchodzą indywidualnie. W związku z powyższym, wysokość pożyczki jest dopasowana do możliwości spłaty pożyczkobiorcy.

Postanowiliśmy w jednym miejscu umieścić oferty firm pożyczkowych, którą proponują swoim klientom pożyczkę dla zadłużonych. Na jaką maksymalną kwotę mogą oni liczyć? Czy możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego bez dochodu? Zapoznaj się z ofertami pożyczkodawców i wybierz najlepszą ofertę dla siebie!

FirmaWeź pożyczkęWysokość pożyczki (zł)Okres kredytowaniaDla bezrobotnychDochód ze świadczeńGwarant
LendOnWeź pożyczkę100/60005/45 dni✔️✔️
Rapida MoneyWeź pożyczkę2500/25 00012/60 miesięcy✔️✔️
AutokapitalWeź pożyczkę10 000/100 00012/48 miesięcy✔️
Monedo NowWeź pożyczkę1500/10 00012/42 miesiące✔️
AasaWeź pożyczkę2000/10 00012/24 miesiące
EkassaWeź pożyczkę400/16 0000*1/12 miesięcy
VIA SMSWeź pożyczkę100/40007/30 dni
FamilyLoanWeź pożyczkę6000/25 00012/60 miesięcy✔️
Kredyt dla zadłużonychWeź pożyczkę100/25 0005/360 dni
Profi CreditWeź pożyczkę1000/25 0006/48 miesięcy

*Firma pożyczkowa posiada w swojej ofercie trzy rodzaje pożyczek. Zapoznaj się z propozycjami i wybierz najlepszą dla siebie!

LendOn – szybka pożyczka dla zadłużonych do 5000 zł

LendOn pożycza pieniądze osobom, które mają problem ze spłatą innych zobowiązań finansowych. W celu zaciągnięcia pożyczki wystarczy mieć dowód osobisty i konto w banku. Warunek konieczny – saldo na rachunku musi wynosić co najmniej 1 gr. Powód – tyle właśnie wynosi opłata weryfikacyjna.

Instytucja pozabankowa nie przywiązuje dużej wagi do obecności pożyczkobiorcy w bazach dłużników – BIK, BIG InfoMonitor, Erif, KRD.

 • Wysokość pożyczki – od 100 do 5000 zł,
 • Okres spłaty – od 5 do 45 dni.

Zadłużony – definicja

Teoretycznie osobą zadłużoną jest każdy, kto aktualnie spłaca zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Jednak według banków i firm pożyczkowych do zadłużonych, zalicza się osoby, które:

 • mają problem z terminową spłatą pożyczki lub kredytu,
 • zaniechały spłaty zaciągniętych zobowiązań,
 • widnieją w bazach: BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD, KRDN
 • mają długi czynszowe,
 • długi telekomunikacyjne,

RapidaMoney pożyczka dla bardzo zadłużonych

O pożyczkę w RapidaMoney mogą się starać osoby bardzo zadłużone. Dlatego, że instytucja udziela pożyczek z gwarantem. W takim przypadku sprawdzana jest zdolność kredytowa poręczyciela, a nie głównego pożyczkobiorcy. Wysokość pożyczki – do 25 000 zł. Okres spłaty 48 miesięcy.

Ważne – jeśli główny pożyczkobiorca przestanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie, wówczas odpowiedzialność uregulowania wierzytelności spadnie na gwaranta. Poręczyciel za powstały dług odpowiada całym swoim majątkiem. Wycofanie się z poręczenia jest bardzo trudne. Żyrant nie musi spłacać długu, tylko w sytuacji, gdy zgodę na to wyrazi wierzyciel.

 • Wysokość pożyczki – od 2500 do 25 000 zł,
 • Okres spłaty – od 24 do 48 miesięcy.

Autokapital.pl – pożyczka pod zastaw samochodu

Autokapital udziela pożyczek pod przewłaszczenie samochodu. Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne i firmy. Wnioskujący musi być jedynym właścicielem zastawionego pojazdu. Warto podkreślić, że przez cały okres kredytowania pożyczkobiorca, może korzystać z przewłaszczonej ruchomości.
Instytucja pozabankowa nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Niestety sprawdzane są bazy dłużników. Jednak Autokapital.pl nie przywiązuje do nich dużej wagi, ponieważ w razie zaniechania spłaty, przejmuje pełne prawa własności do samochodu.

 • Wysokość pożyczki – od 6000 do 100 0000 zł,
 • Okres spłaty – od 12 do 48 miesięcy.

Monedo Now – pożyczka dla zadłużonych bez BIK

Firma pożyczkowa nie korzysta z zasobów Biura Informacji Kredytowej. Dobra opcja dla osób, które mają problem ze spłatą kredytu bankowego. Dlaczego? Banki mają ustawowy obowiązek sprawdzania BIK potencjalnego kredytobiorcy. Dużym atutem oferty jest dopasowanie raty pożyczki bez BIK do możliwości spłaty.

 • Wysokość pożyczki – od 1500 do 10 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 miesięcy do 24 miesięcy.

Aasa – sprawdza bazy, ale do każdego wniosku podchodzi indywidualnie

Aasa jest poważnym graczem na rynku pożyczek online. Firma pożyczkowa weryfikuje BIK, jednak kiepski scoring nie wpływa na odrzucenie wniosku. Niestety osoby, które widnieją w BIG InfoMonitor, ERIF lub KRD nie mają możliwości zaciągnięcia pożyczki.

 • Wysokość pożyczki – od 1000 do 10 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 do 24 miesięcy

Pożyczki oddłużeniowe – jak działają w praktyce?

Na rynku istnieją tzw. pożyczki oddłużeniowe. Polegają na tym, że instytucja finansowa spłaca nieuregulowane pożyczki i przedstawia dłużnikowi plan zaspokojenia należności. Oczywiście za dodatkową opłatą. Plus – cały dług znajduje się u jednego wierzyciela.

Kwoty tego typu pożyczek mogą być bardzo wysokie. W momencie gdy zabezpieczeniem jest nieruchomość, kwota udzielonego zobowiązania może wynieść nawet kilka milionów złotych. Okresy kredytowania również są długie – do 15 lat.

Pożyczki konsolidacyjne – połączenie kilku zobowiązań

Konsolidacja chwilówek polega na połączenie kilku zobowiązań w jedno. Takie produkty są udzielane zarówno przez banki jak i firmy pożyczkowe. Jednak należy zauważyć, że banki nie konsolidują kredytów z pożyczkami pozabankowymi. Firmy pożyczkowe działają analogicznie. Reasumując – konsolidować ze sobą można tylko produkty bankowe, a pożyczki pozabankowe z produktami firm pożyczkowych. Kredyt konsolidacyjny w banku jest możliwy tylko dla osoby, która posiada stałe dochody.

Ekassa – konsolidacja chwilówek dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Ekassa konsoliduje pożyczki. Kwota jest wysyłana bezpośrednio do firm pożyczkowych, w których wnioskodawca posiada niespłacone zobowiązania. Instytucja weryfikuje BIK. Jednak osoby bez zdolności kredytowej mogą aplikować o pożyczkę. Kiepska ocena punktowa może skutkować niższą kwotą udzielonej pożyczki.

 • Wysokość pożyczki – od 2000 do 8000 zł
 • Okres kredytowania – 12 miesięcy

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem – kto udziela?

Osoby przeciwko którym toczy się postępowanie egzekucyjne są w zasadzie pozbawione możliwości skorzystania z jakiegokolwiek produktu finansowego. Powód – w oczach pożyczkodawcy, dłużnik z komornikiem nie posiada wystarczających środków na spłatę zobowiązania.

Jednak – istnieją wyjątki od tej reguły. W związku z tym, że komornik ma dostęp do rachunku bankowego zadłużonego, pożyczkobiorca powinien skorzystać z oferty firmy, która – po pierwsze dostarcza gotówkę do domu, a po drugie nie sprawdza BIK. Jednak należy mieć świadomość, że bardzo trudno znaleźć uczciwą firmę, która udziela pożyczek z komornikiem.

Opcja druga – zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku należy liczyć się z konsekwencjami. W momencie braku spłaty, wierzyciel ma prawo zająć dom lub mieszkanie dłużnika.

Prawie połowa Polaków posiada długi

15,3 mln – tylu Polaków posiada kredyt. Samych umów kredytowych jest ponad 27 mln. Statystyczny mieszkaniec kraju nad Wisłą spłaca równocześnie dwa zobowiązania finansowe. Łączna kwota wszystkich kredytów i pożyczek wynosi 575,2 mld zł. ZBP informuje, że wartość udzielonych w 2016 roku kredytów konsumpcyjnych (w tym pożyczek online) wyniosła 78,5 mln zł. Dla porównania, łączny koszt budowy centralnego portu lotniczego szacuje się na 30 mld zł.

W związku z tym, że co drugi dorosły Polak posiada długi, zadłużeni z powodzeniem mogą ubiegać się o pożyczkę. W przypadku problemów z BIK wysokość wypłaconej kwoty może niższa od tej wpisanej we wniosku.