Wielu zadowolonych klientów chętnie wraca do pośrednika pożyczkowego Ratka. Możliwość uzyskania nawet 20 000 pożyczki z możliwością rozłożenia spłaty na 60 rat, a do tego prosty i krótki wniosek, czynią z Ratka firmę atrakcyjną i godną polecenia. Przejrzyste warunki pozwalają dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji jeszcze przed złożeniem wniosku. Nie warto czekać, nie każda oferta jest tak dobra, jak Ratka.

Pożyczka na raty w Ratka – kwoty i czas spłaty

Ratka to pośrednik pożyczkowy. Nie jest to instytucja, która bezpośrednio udziela pożyczek, ale wyszukuje oferty najlepiej dopasowane do potrzeb klienta. Dzięki Ratka można uzyskać pożyczkę od 500 do nawet 20 000 złotych, na okres od 6 do aż 60 miesięcy. O pożyczkę mogą ubiegać się wszyscy obywatele Polski z adresem zameldowania na terenie kraju. Maksymalny wiek pożyczkobiorcy to 80 lat.

 • Pożyczka na kwotę od 500 złotych do 20 000 złotych
 • Okres spłaty to od 6 do 60 miesięcy
 • Umowa z pożyczkodawcą dostarczana jest do podpisu przez kuriera
 • Oferta dostępna dla obywateli Polski w wieku od 20 do 80 lat

Aktualne promocje i kody rabatowe

Ratka nie ma aktualnie żadnych aktywnych promocji, ani nie oferuje kodów rabatowych.

Weź pożyczkę!

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Ratka

Aby uzyskać pożyczkę za pośrednictwem Ratka, konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Niezbędny będzie także adres zameldowania na terenie kraju. Pożyczkobiorcy muszą mieć ukończone co najmniej 20 lat, ale nie mogą być starsi niż 80. Co więcej, Ratka zaznacza, że nie można być dłużnikiem widniejącym w bazach takich jak BIG, InfoMonitor, ERIF czy KRD. Konieczne jest posiadanie udokumentowanego dochodu z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury. Również konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, aktualnego numeru telefonu oraz osobistego rachunku bankowego.

 • Polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie kraju
 • Ważny dowód osobisty
 • Wiek pożyczkobiorcy to od 20 do 80 lat
 • Niezbędny jest aktualny numer telefonu oraz osobisty rachunek bankowy
 • Klient nie może widnieć jako zadłużony w BIG InfoMonitor, ERIF, czy KRD

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczki na raty online

Dokumenty niezbędne, aby ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem Ratka, to:

 • Ważny dowód osobisty
 • Dokument potwierdzający dochody

Ratka – weryfikacja w bazach dłużników

Przed przesłaniem wniosku dalej, Ratka dokonuje weryfikacji klienta pod kątem zadłużenia. Ratka sprawdza potencjalnego kredytobiorcę w następujących bazach dłużników:

 • BIG InfoMonitor
 • ERIF BIG
 • KRD BIG

Czy Ratka udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Niestety nie, Ratka przed odesłaniem wniosku do konkretnej instytucji pożyczkowej dokonuje weryfikacji zadłużenia w bazach BIG – InfoMonitor, ERIF, KRD. Nie ma co prawda wzmianki o bazie BIK, jednak weryfikacja historii kredytowej następuje każdorazowo.

Czy Ratka udziela pożyczek dla zadłużonych?

Mimo iż Ratka dokonuje weryfikacji w bazach dłużników, to reklamuje się tym, że rozpatruje każdy wniosek, bez względu na historię kredytową.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Ratka?

Ratka oczekuje dokumentów potwierdzający dochód z takich źródeł jak umowa o pracę, renta lub emerytura.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Ratka – krok po kroku

 1. Wybierz kwotę i okres kredytowania
 2. Wypełnij krótki wniosek i oczekuj na decyzję
 3. Zapoznaj się z warunkami umowy, podpisz umowę dostarczoną przez kuriera
 4. Oczekuj przelewu środków, lub wypłać pożyczkę przy pomocy czeku GIRO

Aby ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem Ratka, należy na stronie pośrednika wybrać interesującą kwotę, oraz okres kredytowania. Po wyborze należy kliknąć “Wyślij wniosek”. Strona odsyła klienta do krótkiego wniosku. Należy go uzupełnić o niezbędne dane z dowodu osobistego, oraz numer telefonu i numer rachunku bankowego, w przypadku jeśli pożyczka ma być przelana na konto. Inną formą wypłaty środków jest czek GIRO.

Po wypełnieniu wniosku należy poczekać na akceptację wniosku. Informacja o decyzji zostanie przesłana na adres email. Tam też dostępne będą warunki umowy i terminarz spłaty. Umowa jednak dostarczona będzie dopiero przez kuriera, który od razu dokona weryfikacji tożsamości na podstawie dowodu osobistego klienta. Po podpisaniu umowy pozostaje oczekiwać na przelew, lub wypłacić pożyczkę przy pomocy czeku GIRO, jeśli klient zdecydował się na tę metodę.

Weryfikacja tożsamości klienta Ratka

Weryfikacji tożsamości klienta dokonuje kurier, który sprawdza prawidłowość podanych we wniosku danych z danymi z dowodu osobistego klienta. W przypadku pomyślnej weryfikacji, można podpisać umowę.

Spłata pożyczki na raty w Ratka

Spłata pożyczki przebiegać powinna zgodnie z harmonogramem spłaty, który w pierwszej kolejności klient otrzymuje na swoją skrzynkę email oraz z kopią umowy. Wpłaty należy dokonywać w formie przelewu na wskazany adres email, który dla każdego klienta ustalany jest indywidualnie.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak, w każdym momencie trwania zobowiązania, klient może dokonać spłaty całości zadłużenia, lub nadpłaty jego części. Jedynie, aby uniknąć ewentualnych rozjazdów w kwocie spłaty, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu potwierdzenia pozostałej do zapłaty kwoty.

Wydłużenie terminu spłaty

Aby wydłużyć lub zmienić termin spłaty, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W przypadku problemów ze spłatą raty w wyznaczonym terminie, należy niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu znalezienia dogodnego rozwiązania. W przypadku dalszym problemów z uregulowaniem należności i wystąpieniem kolejnych zaległości, firma pożyczkowa może wypowiedzieć umowę pożyczki i podjąć kroki prawne w celu odzyskania długu.

Jak przebiega windykacja należności?

Przebieg procesu windykacji zależny jest bezpośrednio od firmy, która jest docelowym pożyczkodawcą. Ratka nie uczestniczy w żaden sposób w procesie windykacji.

Kolejna pożyczka w Ratka

Klient może ubiegać się o kolejna pożyczkę za pośrednictwem Ratka w momencie, kiedy spłacona została przynajmniej połowa rat aktualnego zadłużenia.

Logowanie do panelu użytkownika

Ratka nie tworzy konta klienta, z co za tym idzie, nie posiada czegoś takiego jak panel użytkownika.

Problemy z logowaniem

Problemy z logowaniem do Ratka nie pojawią się, gdyż Ratka nie oferuje możliwości utworzenia konta klienta.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Wszystkie niezbędne dane wprowadzane są każdorazowo we wniosku o pożyczkę. Nawet w przypadku zaistniałych zmian, nie ma to wpływu na proces wnioskowania o kolejną pożyczkę.

Ratka – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Ratka można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Tak, możliwe jest złożenie wniosku w trakcie spłacania jednej pożyczki, ale pod warunkiem, że aktualne zadłużenie zostało spłacone przynajmniej w połowie. Wtedy Ratka zezwala na wnioskowanie o kolejna pożyczkę.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Ratka?

Odmowa udzielenia pożyczki może wynikać z:
 • figurowania w rejestrze dłużników prowadzonym przez Biuro Informacji Gospodarczej (InfoMonitor, ERIF lub KRD)
 • zbyt dużego ryzyka niespłacenia pożyczki w terminie stwierdzonego na podstawie informacji zebranych w procesie rozpatrywania wniosku
 • braku możliwości kontaktu telefonicznego z Klientem w celu dokończenia procedury weryfikacyjnej

Czy w Ratka dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Ratka rozpatruje wnioski jeszcze tego samego dnia, w którym zostały złożone. Jednak z racji tego, że weryfikacja danych i podpisanie umowy odbywa się za pośrednictwem kuriera, dzień uzyskania wypłaty środków przypada jedynie na dni robocze.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Ratka trafi do sądu?

W pierwszej kolejności klient musi zalegać ze spłatą i pierwszym krokiem jest nałożenie odsetek za zwłokę, oraz przypomnienie o konieczności zapłaty. W wyniku braku spłaty, firma pożyczkowa ma prawo rozwiązać umowę z klientem i przekazać dług do firmy windykacyjnej. Dopiero, kiedy windykacja należności nie będzie możliwa, sprawa trafia na drogę postępowania sądowego.

Jakie źródła dochodu akceptuje Ratka?

Ratka akceptuje dochody z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury.

Czy Ratka wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Tak, pośrednik pożyczkowy Ratka oczekuje przedłożenia dokumentów poświadczających o źródle i wysokości dochodu. Zaświadczenie od pracodawcy będzie potrzebne, jeśli dochód pochodzi z tytułu umowy o pracę.

Jaki długo czeka się na pożyczkę online w Ratka?

Wnioski są akceptowane lub odrzucane jeszcze w tym samym dniu, w którym zostały złożone. Jednak proces weryfikacji i podpisanie umowy odbywa się za pośrednictwem kuriera. Wypłata środków następuje tego samego dnia, w którym klient przeszedł proces weryfikacji i podpisał umowę.

Czy w Ratka trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, Ratka nie wymaga od klienta podawania celu przeznaczenia środków.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Ratka?

Wcześniejsza spłata pożyczki zaowocuje obniżeniem całkowitego kosztu pożyczki.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Ratka, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak, Ratka każdorazowo dokonuje weryfikacji historii kredytowej, ale posiadanie innych zobowiązań nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki za pośrednictwem Ratka.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Ratka?

Po rozpatrzeniu wniosku i uzyskaniu pozytywnej decyzji, do klienta wysyłany jest kurier z umową, który dokonuje weryfikacji danych, oraz daje umowę do podpisu, jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Ratka?

Tak, nie jest istotne z jakiego rachunku źródłowego wychodzi płatność, byleby trafiła ona na docelowy rachunek, przypisany do klienta.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Ratka?

Reklamację w Ratka można składać pisemnie, do rąk własnych, mailowo oraz poprzez kontakt z infolinią.

Ratka – podsumowanie

Oferta tego pośrednika pożyczkowego dostępna jest dla wszystkich między 20 a 80 rokiem życia, którzy mają polskie obywatelstwo, oraz adres zameldowania na terenie kraju. Niezbędny będzie aktualny numer telefonu, oraz numer rachunku bankowego. Co więcej niezbędny jest ważny dowód osobisty oraz zaświadczenie o źródle i wysokości dochodu. Akceptowane źródła dochodu to umowa o pracę, a także świadczenie emerytalne, czy renta. Pożyczkę w Ratka można uzyskać na kwotę od 500 do 20 000 złotych, na okres od 6 do 60 miesięcy.

Ratka.pl - zalety

 • Pożyczka na kwotę od 500 do 20 000 złotych,
 • Okres kredytowania to od 6 do 60 miesięcy,
 • Wiek pożyczkobiorcy to od 20 do 80 lat,
 • Rozpatrywanie wniosków nawet z niekorzystną historią kredytową,
 • Bezpieczny proces weryfikacji danych - dopiero kurier dokonuje weryfikacji danych osobowych,
 • Możliwość uzyskania kolejnej pożyczki przed całkowitą spłatą aktualnego zobowiązania.

Ratka.pl - wady

 • Umowa dostarczana przez kuriera - wydłuża okres oczekiwania na wypłatę,
 • Weryfikacja historii kredytowej w bazach Big - InfoMonitor, KRD, ERIF.

Informacje o Ratka.pl

Nazwa firmy

Aasa Polska S.A.

Adres ul. Sienna 64
00-825 Warszawa
Telefon 801 404 040
Adres e-mail info@ratka.pl
Godziny pracy 9:00 - 19:00 (Piątek do 16:00)
Wniosek Wypełnij wniosek