Kalkulator kredytowy – co to jest?

Znalezienie kredytu dokładnie odpowiadającego wymaganiom to trudne i wymagające czasu zadanie. Na szczęście można ułatwić to zadanie wykorzystując różne rodzaje symulatory kredyt. Czym są? To proste narzędzia, których zadaniem jest wykazanie kosztów kredytowania i przedstawienie propozycji kredytowania w jednym miejscu.

Kalkulatory kredytowe online zostały stworzone w oparciu o wiedzę ekspertów finansowych, aby pomóc przyszłym kredytobiorcom w zapoznaniu się z ofertą kredytową i umożliwić złożenie wniosku w jednym miejscu. Przeliczniki kredytu można wykorzystać na różne sposoby:

 • sprawdzenie czy stać nas na kredyt,
 • obliczenie wysokości miesięcznej raty zobowiązania,
 • w ocenie, który bank proponuje najlepsze warunki,
 • ocena jak zmieniają się koszty kredytu pod wpływem różnych czynników np. okresu kredytowania, wysokości oprocentowania czy prowizji,
 • “symulacja” kosztów zobowiązania – ile będzie kosztował kredyt.

Najprostsza metoda porównania ofert kredytowych

Kalkulator kredytowy to najlepsza metoda poznania możliwości kredytowania w bankach bez wychodzenia z domu czy kontaktu z przedstawicielem banku. Wystarczy podać swoje oczekiwania wobec pożyczki lub kredytu, a symulator wskaże propozycje w instytucjach i porówna je pod kątem kosztów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze kredytu, warto przeanalizować aktualny ranking kredytów gotówkowych. Tam znajdziemy recenzję specjalistów sektora finansowego i opinie klientów.

Jakie są rodzaje kalkulatorów kredytowych?

W serwisie pozyczkaportal.pl znajdziemy 7 zaawansowanych kalkulatorów kredytowych oraz 4 związane z tematyką finansów. Dlaczego jest ich aż tyle? Każdy ma swoje wyjątkowe przeznaczenie, podobnie jak produkty oferowane przez banki i instytucje pożyczkowe. Nie ma jednego narzędzia, które odpowiedziałoby na wszystkie pytania.

Kalkulatory kredytowe:

 • kredytu gotówkowego,
 • kredytu hipotecznego,
 • kredytu konsolidacyjnego,
 • pożyczek pozabankowych,
 • kredytu samochodowego,
 • zdolności kredytowej,
 • RRSO.

Pozostałe kalkulatory:

 • wynagrodzenia,
 • walut,
 • odsetek,
 • lokat
 • regularnego oszczędzania.

Nasze przeliczniki kredytu pozwalają poznać koszty i zaplanować podjęcie kredytu. Warto wypróbować wszystkie i sprawdzić, który jest najbardziej przydatny lub z którym zobowiązaniem zrealizujemy plany. Przykładowo, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy skorzystamy z kalkulatora kredytu gotówkowego. Jednak, warto też skorzystać z wyników kalkulator pożyczki pozabankowej. Być może przedstawi on ofertę, która bardziej przypadnie nam do gustu.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego to narzędzie, które pozwala poznać ofertę kredytów na dowolny cel udzielanych przez banki w Polsce. Podaj kwotę i okres kredytowania, a przelicznik przygotuje zestawienie dopasowane do Twoich wymagań. Dodatkowo bez problemu złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, bez wychodzenia z domu. Wystarczy kliknąć “weź kredyt”, przy wybranej propozycji i rozpocząć procedurę wnioskowania.

Kalkulator kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy jest to kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na zakup pojazdu. Kalkulator kredytu samochodowego pozwala przeprowadzić symulację jego kosztów. Bez problemu dowiesz się ile będzie kosztował kredyt na samochód nowy lub używany.

Kalkulator kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny to zazwyczaj kredyt na wysoką kwotę, z umową zawieraną na bardzo długi okres. Koszt kredytu na zakup mieszkania, budowę domu poznasz łatwo z naszym przelicznikiem. Poznaj warunki udzielania kredytów w poszczególnych bankach i przeprowadź kalkulację zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Pamiętajmy, że kalkulator hipoteczny to tylko narzędzie poglądowe, którego wyniki nie będą tak dokładne jak analiza banku. Przy wyliczaniu raty kredytu hipotecznego nie zostanie wzięta pod uwagę: wysokość wkładu własnego, wartość hipoteki czy ubezpieczenie spłaty kredytu.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Połączenie kilku zobowiązań w jedno daje możliwość zmniejszenia wysokości miesięcznej raty, kosztem wydłużenia czasu trwania zobowiązania. Nieocenioną pomocą w wyliczeniu kosztów i znalezieniu najlepszej oferty jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Banki oferują różne warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego, warto dokładnie zapoznać się z propozycjami poszczególnych kredytodawców.

Kalkulator pożyczki pozabankowej online

W naszym serwisie znajdziesz również kalkulator pożyczek pozabankowych. Ten pomaga w znalezieniu oferty chwilówki lub pożyczki ratalnej, która spełni nasze wymagania i pozwoli na realizację zamierzonych celów. Określ swoje potrzeby i wybierz najlepsze rozwiązanie oferowane przez instytucje pozabankowe.

Kalkulator zdolności kredytowej

Każdy kredyt i pożyczka pozabankowa wymagają wykazania odpowiedniej zdolności kredytowej. Przy każdym wniosku o finansowanie, kredytodawcy szczegółowo przeanalizują Twoją sytuację materialną i zdecydują o przyznaniu zobowiązania. Można to zrobić samodzielnie jeszcze przed złożeniem wniosku, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej. Podając kilka podstawowych danym, możemy określić maksymalną kwotę możliwą do otrzymania w banku.

Kalkulator RRSO

Kolejnym narzędziem pomagającym w przygotowaniu do podjęcia kredytu lub pożyczki jest kalkulator RRSO. Z jego pomocą możemy szybko wyliczyć roczne koszty dla konkretnego zobowiązania. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to nie tylko oprocentowanie, ale wiele różnych czynników wyrażanych jednym wskaźnikiem. Skorzystaj z naszej aplikacji i zobacz jak zmienia się wskaźnik przy zmianie poszczególnych wartości.

Kalkulator kredytowy – jak działa?

Dane wymagane przez aplikacje do liczenia kosztów można podać w dowolnej kolejności. Jak skorzystać z przelicznika kredytowego?

 1. Wybierz odpowiednie narzędzie.
 2. Podaj wymagane dane np. pożądaną kwotę kredytu i czas trwania umowy.
 3. Kliknij przycisk “Oblicz”.
 4. Zapoznaj się z wynikami i wybierz ofertę z przygotowanego zestawienia.

Głównym zadaniem przeliczników kredytowych jest wskazanie ile będzie kosztował kredyt o wskazanych parametrach. Dodatkowo mogą one prezentować zestawienie najlepszych ofert, zależnie od rodzaju kredytu. Każdy z naszych symulatorów kredytu, ma nieco inne przeznaczenie. To z jakiego skorzystać, zależy od tego jaki kredyt chcemy zaciągnąć oraz jaki parametr chcemy porównać.

Kalkulator kredytowy – dane potrzebne do obliczenia

Poszczególne kalkulatory kredytowe wymagają podania różnych informacji. Informacje te powinny możliwie szczegółowo opisać nasze oczekiwania wobec kredytu/pożyczki, co pozwoli na przedstawienie wiarygodnych wyników. Z pewnością, każdy z nich będzie wymagał podania dwóch danych:

 • kwoty kredytu,
 • okresu spłaty.

Pozostałe czynniki są różne zależnie od typu kredytu i narzędzia. Przelicznik zdolności kredytowej będzie wymagał opisania swojej sytuacji materialnej, a kalkulator RRSO więcej informacji na temat kredytu m.in.: wysokości oprocentowania, prowizji czy typu raty. Im więcej informacji wymaga proces przeprowadzenie symulacji, tym bardziej szczegółowe przedstawi wyniki.

Wynik symulatora kredytu a warunki zaproponowane przez bank

Głównym zadaniem aplikacji jest oszacowanie kosztów i możliwość zorientowania się w wariantach kredytowania. Kalkulatory kredytowe prezentują wyniki, które mają charakter orientacyjny i informacyjny, o tym jak będą kształtowały się raty zobowiązania w zależności od okresu trwania umowy. Co ważne, zaprezentowane wyniki nie stanowią gotowej oferty, a bank może udzielić kredytu na nieco odmiennych warunkach.

Nim uzyskamy kredyt lub pożyczkę trzeba przejść indywidualną analizę wiarygodności kredytowej i uzyskać pozytywną ocenę banku. Symulator kredytu nie gwarantuje więc, że warunki kredytu będą identyczne jak przedstawione w zestawieniu. Możemy jednak ocenić swoje możliwości, zorientować się w ofertach banku i zaplanować podjęcie pożyczki gotówkowej w przyszłości.

Czy kalkulator online ma wpływ na decyzję kredytową banku?

Nasze narzędzia pozwalają poznać aktualne oferty kredytodawców i oceny możliwości podjęcia wybranego zobowiązania. Za ich pośrednictwem można rozpocząć procedurę kredytową, przez wypełnienie formularza kontaktowego lub złożenie wniosku.

Jednak, aby uzyskać konkretną kwotę, należy wykazać odpowiednie dochody czy historię kredytową. Bank ponownie oceni Twoje szanse na podjęcie gotówki, po złożeniu wniosku. Ten można wypełnić i wysłać, klikając “weź kredyt” przy wybranej z listy propozycji.

Czego kalkulatory kredytowe nie biorą pod uwagę?

Nie biorą one pod uwagę wiarygodności kredytowej, ryzyka kredytowego i innych zmiennych zależnych od indywidualnej oceny klienta. W zestawieniu znajdziemy standardowe warianty dostępnych kredytów, które nie uwzględniają skorzystania z ubezpieczenia, z produktów dodatkowych (cross-selling) czy możliwości wnioskowania w dwie osoby.

Kalkulator kredytu – zalety

Skorzystanie z naszych narzędzi do obliczania kredytu pozwoli na skrupulatną analizę aktualnych propozycji i wybranie najlepszej z nich. Z ich pomocą możliwe jest przeprowadzenie symulacji kredytu i zapoznanie się z warunkami poszczególnych instytucji. Do największych zalet przeliczników pozyczkaportal.pl należą:

 • prosta obsługa urządzeń,
 • dokładna analiza rynku finansowego,
 • porównanie wielu propozycji kredytowania w jednym miejscu,
 • możliwość zaobserwowania jak zmieniają się koszty pod wpływem zmian poszczególnych czynników,
 • samodzielna wycena kosztów,
 • możliwość wybrania najlepszej oferty i złożenia wniosku w jednym miejscu.

Inne rodzaje kalkulatorów finansowych

W serwisie znajdziemy również inne narzędzia, które wspomogą nas w poruszaniu się w sferze finansów. Dzięki nim ocenimy opłacalność inwestycji, zaplanujemy swoje działania i znajdziemy pomocne informacje o kredytach. Na pozyczkaportal.pl znajdziemy 4 różne urządzenia pomagające w planowaniu działań finansowych. Każde z nich zostało stworzone w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy.

Kalkulator lokat

Aktualnie banki nie proponują ciekawych ofert na zdeponowanie swoich oszczędności na lokatach, które zapewniłyby duży zysk. Jeśli jednak szukamy bezpiecznego miejsca, gdzie moglibyśmy przechowywać pieniądze i dodatkowo na tym zarobić, warto skorzystać z kalkulatora lokat. Aplikacja ta pozwala sprawdzić, ile zarobisz na lokacie przy zaproponowanych warunkach. Dzięki temu można dowiedzieć się ile uzyskamy, jeszcze przed jej założeniem.

Kalkulator regularnego oszczędzania

Kalkulator systematycznego oszczędzania to nic innego jak kalkulator procentu składanego. Za pomocą tego narzędzia możemy obliczyć zysk z regularnie odkładanych pieniędzy na koncie oszczędnościowym w banku. Odsetki za dany okres oprocentowania są doliczane do wkładu, czyli podlegają kapitalizacji, i w ten sposób „składają się” na zysk.

Kalkulator wynagrodzenia

Kalkulator wynagrodzeń to urządzenie, z którym szybko przeliczymy pensje brutto na netto, i odwrotnie. Narzędzie pozwala porównać wysokość opłat związanych z typem umowy: umowa o pracę, o dzieło i zlecenie, z perspektywy pracownika oraz pracodawcy. Aplikacja posiada dodatkowe funkcje, pozwalające uwzględnić obniżki lub koszty dodatkowe związane z uzyskaniem wypłaty.

Kalkulator walut

Przelicznik walut to prosta w obsłudze aplikacja, która wskazuje konkretne koszty kupna lub sprzedaży danej waluty. Wystarczy wybrać parę walutową i kliknąć “przelicz”. Kalkulator walut, na podstawie średniego kursu NBP, wskaże aktualną cenę wymiany. Z jego pomocą możesz sprawdzić opłacalność sprzedaży posiadanych pieniędzy w kantorach online.

Kalkulator odsetek

W naszym serwisie posiadamy aplikację, która pozwala oszacować wysokość opłaty za opóźnienia w spłacie. Z kalkulatorem odsetek poznamy wysokość opłat karnych za zwłokę w spłacie podatku oraz odsetek ustawowych, ustalonych w Kodeksie Cywilnym.