Smartney to bardzo korzystna oferta pożyczki na raty. Sprawdź ofertę Smartney, w której możesz uzyskać nawet do 60 000 złotych na okres 96 miesięcy. Proste zasady udzielania pożyczek czynią ze Smartney wyjątkowo atrakcyjną ofertę pośród licznej konkurencji. Dowiedz się więcej na temat Smartney i czytaj dalej.

Pożyczka na raty w Smartney – kwoty i czas spłaty

Od 1000 do nawet 150 000 złotych na okres od 6 do 120 miesięcy. Tak wygląda oferta pożyczki na raty od Smartney. Prosty wniosek w pełni dostępny online. Minimum formalności i szybki proces to niewątpliwe atuty firmy pożyczkowej Smartney. Żeby uzyskać pożyczkę w Smartney konieczne jest posiadanie odpowiedniego wieku między 21 a 70 lat. Do tego niezbędne jest polskie obywatelstwo oraz dowód osobisty, oraz aktualny numer telefonu i rachunek bankowy.

 • Od 1000 do 150 000 złotych pożyczki
 • Okres kredytowania to od 6 do 120 miesięcy
 • Wniosek w całości dostępny online
 • Jedyne niezbędne dokumenty to dowód osobisty
 • Wiek niezbędny do uzyskania pożyczki to między 21 a 70 lat

Smartney - zobacz ofertę

Aktualne promocje i kody rabatowe

Brak oferty promocyjnej.

Smartney – przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsumenckiego (pożyczki) udzielanego przez Smartney Sp. z o.o. za pośrednictwem internetowych platform pożyczkowych: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 40,29%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13 658,01 zł, całkowita kwota do zapłaty 23 935,54 zł, oprocentowanie zmienne 15,75%, całkowity koszt kredytu 10 277,53 zł (w tym: prowizja 4 536,29 zł, odsetki 5 741,24 zł), 42 miesięczne raty po 556,39 zł, ostatnia rata wyrównująca 567,16 zł.

Stan na dzień 8.07.2024 r.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Smartney

Do uzyskania pożyczki w Smartney niezbędne będą:

 • Wiek między 21 a 70 lat
 • Obywatelstwo polskie oraz adres zamieszkania na terenie kraju
 • Urządzenie z dostępem do internetu
 • Aktualny numer telefonu i prywatny rachunek bankowy

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Jedyny dokument niezbędny do uzyskania pożyczki w Smartney to aktualny dowód osobisty.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Smartney?

Smartney nie podaje do informacji, jakie formy zatrudnienia akceptują. W procesie weryfikacji tożsamości następuje także weryfikacja klienta pod kątem zdolności kredytowej, analizując aktywność na rachunku bankowym. Na tej podstawie Smartney dokonuje oceny wypłacalności klienta.

Weź pożyczkę!

Smartney – weryfikacja w bazach dłużników

Smartney przed udzieleniem każdej pożyczki weryfikuje klienta pod kątem historii kredytowej. Dokonuje tego w bazach dłużników. Smartney dokonuje sprawdzenia w następujących bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • CRIF Sp. z o.o.
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Czy Smartney udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Nie, Smartney każdorazowo dokonuje weryfikacji klienta w bazach dłużników.

Czy Smartney udziela pożyczek dla zadłużonych?

Posiadanie inny zadłużeń, które są regularnie spłacane nie stanowi przeszkody, żeby uzyskać pożyczkę ratalną w Smartney. Jednak jakiekolwiek zaległości w spłatach aktualnych zobowiązań niekorzystnie wpływają na ocenę zdolności i historii kredytowej wnioskującego.

Czy w Smartney można wziąć pożyczkę z komornikiem?

W tej firmie nie otrzymamy pożyczki z komornikiem, gdyż dla pożyczkodawcy jest to jednoznaczna informacja o kłopotach finansowych. Smartney posiada ofertę zbliżoną do banków, niestety idzie to w parze z restrykcyjnymi warunkami udzielania gotówki.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Smartney – krok po kroku

 1. Ustalenie kwoty i ilości rat
 2. Uzupełnienie danych we wniosku
 3. Potwierdzenie danych online
 4. Akceptacja oferty i oczekiwanie na przelew

Na stronie Smartney, przy pomocy interaktywnych suwaków należy wybrać interesującą kwotę pożyczki oraz ilość rat. Po naciśnięciu “Złóż wniosek” strona przekierowuje do formularza, który trzeba poprawnie wypełnić danymi. W tym miejscu przyda się dowód osobisty. Kolejnym krokiem jest weryfikacja danych. Logowanie do bankowości internetowej klienta na jego rachunek poprzez specjalny formularz daje Smartney wgląd w prawidłowość danych oraz ruch na koncie. Na tej podstawie Smartney weryfikuje zdolność kredytową. Ostatnim krokiem jest akceptacja umowy i oczekiwanie na przelew na konto od Smartney.

Weryfikacja tożsamości klienta Smartney

Weryfikacja danych klienta następuje poprzez specjalny formularz, który na pewnym etapie wniosku wymaga zalogowania do bankowości elektronicznej na rachunek, który podany jest we wniosku. Na tej podstawie, specjalny system sprawdza poprawność wprowadzonych danych z danymi przypisanymi do konta, oraz na podstawie ruchu środków na rachunku weryfikowana jest zdolność kredytowa klienta.

Spłata pożyczki na raty w Smartney

Po zawarciu umowy na adres email przychodzi harmonogram spłat, który dostępny jest również po zalogowaniu do strefy klienta. Tam podane są daty rat oraz ich wysokość. Wpłat można dokonywać poprzez kliknięcie przycisku “Spłać pożyczkę” w profilu lub poprzez przelew na docelowy rachunek firmy Smartney. Numer rachunku widnieje zarówno na harmonogramie, jak i dostępny jest w profilu klienta na stronie.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak, Smartney dopuszcza możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości zadłużenia. Bez względu na to, czy wcześniej spłacona będzie tylko część, czy całość zadłużenia, całkowity koszt pożyczki jest odpowiednio pomniejszony.

Wydłużenie terminu spłaty

Smartney nie zakłada możliwości wakacji kredytowych, jednak w momencie, kiedy klient widzi zbliżający się termin spłaty i ma świadomość, że może mu się nie udać regulować raty, powinien skontaktować się z infolinią w celu znalezienia rozwiązania.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W momencie braku spłaty, firma wysyła monit przypominający o zaległości oraz może nałożyć odsetki karne. W przypadku dłuższej zwłoki w spłacie i pojawienia się zaległości przy kolejnych ratach, firma może rozwiązać umowę i przekazać zadłużenie do firmy windykacyjnej, a w dalszym etapie nawet na drogę postępowania sądowego.

Jak przebiega windykacja należności?

W przypadku długiego okresu bez spłaty i kumulacji kolejnych niezapłaconych rat, firma w celu odzyskania należności może przekazać dług firmie windykacyjnej, która zajmie się egzekucją należności.

Kolejna pożyczka w Smartney

Smartney nie dopuszcza możliwości posiadania więcej niż jednej pożyczki ratalnej. W celu uzyskania kolejnego zadłużenia, niezbędne jest opłacenie w całości aktualnej pożyczki.

Logowanie do panelu użytkownika

Na stronie pożyczkodawcy w prawym górnym rogu jest przycisk – Strefa Klienta. Po kliknięciu strona przekierowuje do formularza logowania, gdzie jako login służy adres email lub numer klienta.

Problemy z logowaniem

Do najczęstszych problemów z logowaniem należy problem z zapomnianym hasłem. W celu odzyskania hasła w formularzu logowania do strefy klienta należy kliknąć – “Przypomnij hasło” i dalej postępować według wskazówek.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W profilu klienta można dokonać zmiany takich danych, jak dane teleadresowe, numer telefonu, czy rachunek bankowy. W przypadku zaistnienie faktycznych zmian w tych danych, należy niezwłocznie zaktualizować je na stronie pożyczkodawcy, aby uniknąć potencjalnych problemów przy próbie uzyskania kolejnej pożyczki.

Smartney – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Smartney można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Smartney nie dopuszcza możliwości posiadania więcej niż jednej pożyczki. Dopiero w wyniku spłaty aktualnego zadłużenia, można ubiegać się o kolejną pożyczkę.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Smartney?

Smartney może odrzucić wniosek na etapie weryfikacji w bazach dłużników, jeśli okaże się, że klient posiada aktualne zadłużenie, którego nie spłaca. Problemem mogą być także błędy we wniosku, wtedy weryfikacja danych uniemożliwi dalszy proces wnioskowania. Na tym samym etapie, weryfikacji konta, może zdarzyć się również sytuacja, w której zdolność kredytowa okaże się niewystarczająca, aby uzyskać pożyczkę w Smartney.

Czy w Smartney dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Smartney pracuje również w soboty, niedziele i święta, więc uzyskanie decyzji jest możliwe. Na uzyskanie środków niestety trzeba poczekać do najbliższego dnia roboczego.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Smartney trafi do sądu?

W pierwszej kolejności Smartney wysyła monit z przypomnieniem konieczności spłaty. Po tym etapie, kiedy trwa dość długo, Smartney ma prawo wypowiedzieć umowę i przekazać egzekucję zadłużenia firmie windykacyjnej. Dopiero kiedy windykacja nie odzyska należności, sprawa kierowana jest na drogę sądową.

Jakie źródła dochodu akceptuje Smartney?

Smartney nie ma wymogów co do źródła dochodu. W procesie weryfikacji danych dokonywana jest także weryfikacja rachunku pod kątem zdolności kredytowej. Jeśli weryfikacja zdolności kredytowej przebiegnie pomyślnie, istnieje niewielka szansa, że pożyczka nie zostanie przyznana.

Czy Smartney wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Nie, Smartney nie wymaga zaświadczenia od pracodawcy.

Jaki długo czeka się na pożyczkę online w Smartney?

Wniosek dostępny jest całodobowo. Rozpatrzenie wniosku następuje jednak tylko w dni robocze. Jednak po rozpatrzeniu wniosku pozytywnie, firma wypłaca pieniądze natychmiast. Oczekiwanie może wynieść około 30 minut i więcej, najdłużej do jednego dnia roboczego.

Czy w Smartney trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, Smartney nie wymaga podawania celu przeznaczenia pożyczki.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Smartney?

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, wcześniejsza spłata kredytów wiąże się z obniżeniem ogólnych kosztów kredytowania. W przypadku pożyczki ratalnej od Smartney jest tak samo. Wcześniejsza spłata owocuje zmniejszeniem kosztów pożyczki.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Smartney, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak, jeżeli zadłużenia są terminowo spłacane. W przypadku pojawienia się zaległości w spłatach, Smartney może odrzucić wniosek.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Smartney?

Umowa ze Smartney akceptowana jest po weryfikacji danych. Akceptacja umowy online jednoznaczna jest z jej podpisaniem i prowadzi do wypłaty środków.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Smartney?

Tak, Smartney dopuszcza możliwość opłacenia raty z innego rachunku bankowego niż docelowy rachunek klienta. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zatytułowaniu przelewu.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Smartney?

Smartney rozpatruje reklamację na piśmie oraz złożone droga telefoniczną oraz mailową.

Smartney - zobacz ofertę

Smartney – podsumowanie

Smartney oferuje pożyczkę ratalną nawet do 150 000 złotych. Oferta tej firmy pożyczkowej może stawać w szranki z kredytami gotówkowymi, których udzielają banki. Smartney łączy w sobie cechy firm pożyczkowych, jak prosty proces wnioskowania o pożyczkę i znikome wymogi formalne, z pożyczką gotówkową o niskich kosztach i korzystnych warunkach, niczym oferty produktów bankowych. Okres spłaty pożyczki w Smartney to nawet 96 miesiące, co czyni ofertę tej firmy jedną z korzystniejszych na rynku.

Smartney - zalety

 • Pożyczka nawet na 150 000 złotych,
 • Długi okres kredytowania, nawet 120 miesiące,
 • Jedyny wymagany dokument to dowód osobisty,
 • Prosty proces weryfikacji danych.

Smartney - wady

 • Sprawdzanie w dużej ilości baz dłużników,
 • Pożyczka dostępna dopiero od 25 roku życia.

Informacje o Smartney

Nazwa firmy

Smartney Grupa Oney S.A.

Adres Krakowiaków 46
02-255 Warszawa
Telefon 22 528 88 88
Adres e-mail kontakt@smartney.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00-21:00
Weekend: 09:00-16:00
Wniosek Wypełnij wniosek