Profi Credit to firma pożyczkowa, która od lat udziela pożyczek na raty. Misją Profi Credit jest zapewnienie pomocy i niezbędnej gotówki, klientom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Nieprzerwana obecność na rynku pożyczkowym od roku 2004, pozwoliła zebrać doświadczenie i zaskarbić dobre opinie klientów. Sprawdź jakie warunki oferuje ten pożyczkodawca i zapoznaj się z opiniami zadowolonych klientów!

Informacje o kosztach pożyczki w Profi Credit

Firma pożyczkowa Profi Credit zajmuje się udzielaniem pożyczek ratalnych przez Internet oraz stacjonarnie w biurze pośrednika pożyczkowego. W obu przypadkach koszt pożyczki będzie taki sam, jednak wysokość poszczególnych kosztów może ulec zmianie. Na koszty pożyczki na raty w Profi Credit składają się:

 • odsetki – pożyczki są objęte oprocentowaniem stałym w skali roku 6,88%,
 • opłata przygotowawcza,
 • prowizja pośrednika finansowego,
 • prowizja pożyczkodawcy.

Ostateczny koszt pożyczki na raty w Profi Credit zależy od oceny zdolności kredytowej oraz parametrów pożyczki. Głównymi czynnikami, które mają wpływ na całkowity koszt pożyczki jest kwota i czas trwania umowy pożyczkowej.

Weź pożyczkę

Pożyczka na raty w Profi Credit – kwoty i czas spłaty

Profi Credit udziela pożyczek ratalnych dla osób fizycznych oraz firm. Oferta dla klientów indywidualnych umożliwia podjęcie pożyczki na kwotę od 3000 do 25 000 zł. Okres trwania umowy może wynosić 36 miesięcy. Jest to jedna z niewielu firm pożyczkowych, która oprócz sprzedaży pożyczek online oferuje swoje usługi stacjonarnie, za pośrednictwem terenowych Doradców Finansowych.

Co wyróżnia ofertę Profi Credit:

 • Szansa na otrzymanie pożyczki ratalnej nawet w 15 minut.
 • Możliwość podjęcia aż 25 tys. zł z długim terminem spłaty.
 • Do otrzymania pożyczki potrzebny jest dowód osobisty oraz dokument potwierdzający adres zamieszkania np. rachunek za media.
 • Profesjonalna obsługa i opieka terenowego Doradcy Finansowego.
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki na raty – informacja przekazywana przez telefon.

Aktualne promocje i kody rabatowe

Profi Credit umożliwia dołączenie do Klubu Dobrego Klienta, który zapewnia dostęp do

 • pożyczek na specjalnych warunkach,
 • szybszej wypłaty środków,
 • uproszczonego procesu wnioskowania,
 • dedykowanej infolinii dla Klubowiczów.

Do klubu dołączyć mogą pożyczkobiorcy, którzy spłacają swoje pożyczki w terminie. Wystarczy 6 rat uregulowanych zgodnie z harmonogramem, aby uzyskać dostęp do grona 60 000 klientów Klubu Dobrego Klienta.

Profi Credit – przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 54,87%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 18,26%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 144 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 250 zł, prowizja pożyczkodawcy – 1 411 zł, odsetki – 2 143 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 254 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 9 144 zł.

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale zdalnym: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 54,87%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 18,26%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 144 zł składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja pożyczkodawcy – 1 851 zł, odsetki – 2 143 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 254 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 9 144 zł.

Stan na dzień 5.10.2023 r.

Sprawdź pożyczkę

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Profi Credit

Profi Credit stawia proste i łatwe do spełnienia warunki. Klienci chwalą szybkość rozpatrywania wniosków i wysoką przyznawalność. Pożyczkę ratalną w tej firmie mogą podjąć osoby, które:

 • ukończyły 18 lat,
 • posiadają stały, udokumentowany dochód,
 • legitymują się dowodem osobistym,
 • mieszkają na terenie Polski.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Profi Credit chwali się ograniczeniem formalności do minimum i wymaga tylko “podstawowego pakietu dokumentów”. Należy jednak wiedzieć, że zakres wymaganych dokumentów zmienia się w zależności od wnioskowanej kwoty – im wyższa pożyczka ratalna, tym więcej dokumentów należy przedstawić. Podstawowymi, zawsze wymaganymi dokumentami są:

 • dowód osobisty,
 • potwierdzenie adresu zamieszkania np. rachunek za zużycie energii.

Dodatkowo Profi Credit może oczekiwać przedstawienia zaświadczenia o dochodach, potwierdzenia zatrudnienia na piśmie. Pożyczkodawca oraz terenowi Doradcy Klienta mają również prawo do zweryfikowania otrzymanych informacji u pracodawcy.

Profi Credit – weryfikacja w bazach dłużników

Firma pożyczkowa Profi Credit weryfikuje status zadłużenia wnioskodawców oraz ich historię kredytową. W tym celu korzysta z informacji uzyskanych w Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurach Informacji Gospodarczej. Pełną listę i dokładne dane na temat weryfikowanych baz dłużników znajdziesz w umowie pożyczkowej.

Czy Profi Credit udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Profi Credit sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Informacje znalezione w tej bazie danych mają wpływ na ocenę zdolności kredytowej wnioskodawcy. O ile Twoja aktualna sytuacja finansowa jest stabilna, możesz otrzymać tzw. pożyczkę na raty bez BIK.

Czy Profi Credit udziela pożyczek dla zadłużonych?

Istnieje szansa na uzyskanie pożyczki ratalnej dla zadłużonych w Profi Credit. Decyzja o tym czy otrzymasz pożyczkę mimo posiadania innych kredytów i pożyczek, a także zadłużenia zarejestrowanego w bazach dłużników, zależy od kilku czynników:

 • wysokości posiadanych długów,
 • daty powstania zadłużenia,
 • aktualnej sytuacji materialnej.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Profi Credit?

Profi Credit akceptuje wiele różnych form zatrudnienia – można uznać, że jest to pożyczka na raty dla każdego. Warto jednak pamiętać, że przy wyższych kwotach pożyczki, Profi Credit wymaga dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Szczegóły na temat wymagań pożyczkodawcy poznasz kontaktując się z terenowym Doradcą Finansowym.

Zobacz ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Profi Credit – krok po kroku

Profi Credit umożliwia podjęcie pożyczki na raty online oraz tradycyjnie w biurze agenta pożyczkowego. Pożyczkodawca informuje o trzech metodach wnioskowania:

 • online – wcześniej musisz założyć profil w Strefie Klienta – maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł,
 • telefonicznie,
 • tradycyjnie przez pośrednika pożyczkowego.

Procedurę wnioskowania rozpoczniesz korzystając z formularza kontaktu, dostępnego na stronie pożyczkodawcy. Podaj swoje imię oraz numer kontaktowy, konsultant oddzwoni na Twój numer, zaproponuje Ci ofertę i możliwości podjęcia pożyczki zdalnie. Ewentualnie, możesz to zrobić za pośrednictwem Strefy Klienta. Wejdź na serwis pożyczkodawcy i kliknij przycisk “Strefa Klienta”, znajdziesz go na pasku kategorii, u góry strony. Następnie skorzystaj z funkcji “Zarejestruj się”, utwórz swój profil i złóż wniosek o pożyczkę na raty online.

W przypadku, gdy pożyczkodawca uzna o niemożliwości przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej zdalnie, skieruje Cię do najbliższego terenowego Doradcy Klienta.

Proces udzielania pożyczki na raty online przez Profi Credit obejmuje następujące etapy:

 • Złożenie wniosku pożyczkowego – przy pomocy panelu użytkownika lub telefonicznie.
 • Ocena zdolności kredytowej.
 • Poinformowanie o możliwości udzielenia pożyczki – pożyczkodawca przekazuje zarówno pozytywną i negatywną decyzję.
 • Wykonanie przelewu identyfikacyjnego na kwotę 1 zł, z własnego konta bankowego.
 • Zawarcie umowy zdalnie – za termin zawarcia uznaje się dostarczenie umowy pożyczki na adres e-mail klienta.

Weryfikacja tożsamości klienta Profi Credit

Podstawową i pierwszą weryfikację klienta Profi Credit przeprowadza w trakcie rozmowy telefonicznej z wnioskodawcą. Następnie, konsultant przedstawia ofertę i ocenia możliwości udzielenia pożyczki na raty online. W tym momencie zapada decyzja o sposobie szczegółowej weryfikacji klienta.

Istnieją dwie drogi przejścia weryfikacji w Profi Credit:

 1. Weryfikacja zdalna – polega na wykonaniu przelewu identyfikacyjnego na kwotę 1 zł. Pożyczkobiorca musi wykonać przelew z konta osobistego, założonego na swoje dane osobowe, na konto Profi Credit wskazane przez pracownika firmy pożyczkowej.
 2. Weryfikacja przez Doradcę Terenowego – konsultant umawia klienta z doradcą w najbliższej lokalizacji. Szczegółowej analizy dokona pracownik Profi Credit podczas wizyty w placówce stacjonarnej.

Spłata pożyczki na raty w Profi Credit

Spłata pożyczki uzyskanej w Profi Credit polega na terminowej płatności rat, których wysokość i data płatności są ustalone w harmonogramie spłaty. W celu spłaty należy zrealizować przelew gotówkowy na dane wskazane w umowie pożyczki.

Pożyczkę ratalną można rozłożyć na 36 rat. Warunki spłaty – dokładne koszty i czas trwania spłaty – ustalisz w trakcie wnioskowania o pożyczkę.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak, możesz spłacić pożyczkę na raty Profi Credit przed terminem. Zarówno spłata części – kilku rat na raz i całości pożyczki pozwoli Ci zmniejszyć całkowity koszt pożyczki. W celu przeliczenia kwoty do zapłaty skontaktuj się z przedstawicielem firmy Profi Credit i zapytaj o warunki wcześniejszej spłaty.

Wydłużenie terminu spłaty

Profi Credit zachęca klientów do kontaktu w przypadku problemów ze spłatą. Jeżeli spodziewasz się problemów z dotrzymaniem terminu płatności rat, skontaktuj się z przedstawicielem firmy (skorzystaj z Platformy Użytkownika lub udaj się do placówki Profi Credit) i poproś o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Nieterminowa spłata lub zaprzestanie spłacania pożyczki ratalnej Profi Credit spowoduje naliczanie odsetek karnych za opóźnienie. Maksymalna wysokość odsetek za opóźnienie nie może w stosunku rocznym przekraczać dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. Stawka ta aktualnie wynosi 12%.

Jak przebiega windykacja należności?

Oprócz naliczania odsetek karnych, długotrwałe zwlekanie ze spłatą rat pożyczki uzyskanej w Profi Credit spowoduje dodatkowe konsekwencje. Już od pierwszego dnia opóźnienia Profi Credit ma prawo do ubiegania się o zwrot należności w formie monitów, czyli oficjalnych ponagleń. Kosztem dostarczenia monitów zostanie obarczony dłużnik. Po upływie 60 dni od terminu płatności, pożyczkodawca ma prawo przekazać informacje o zadłużeniu do Biur Informacji Gospodarczej.

Kolejna pożyczka w Profi Credit

Każdy klient może wnioskować o tyle pożyczek ile potrzebuje. Profi Credit nie stawia granic w kwestii posiadanych pożyczek – dostaniesz wnioskowaną gotówkę pod warunkiem uzyskania pozytywnej oceny analizy zdolności kredytowej.

Wniosek o drugą pożyczkę możesz złożyć nawet chwilę po otrzymaniu pierwszej. Skontaktuj się z konsultantem Profi Credit, udaj się do placówki stacjonarnej lub złóż wniosek online! O możliwości podjęcia kolejnej pożyczki na raty dowiesz się w kilka minut!

Logowanie do panelu użytkownika

Dostęp do Profilu Klienta posiadają wszyscy klienci, którzy otrzymają pożyczkę na raty. W przypadku samodzielnej rejestracji, klient sam ustala login oraz hasło dostępu do panelu użytkownika. W przypadku wnioskowania przez telefon i stacjonarnie, dane do logowania zostaną dostarczone na adres e-mail, podany przy ubieganiu się o pożyczkę.

Aby zalogować się do Strefy Klienta należy:

 • Kliknąć przycisk “Strefa Klienta” – znajdziesz go na pasku kategorii, na stronie głównej serwisu internetowego Profi Credit.
 • Podaj adres e-mail lub PESEL oraz hasło i kliknij “Zaloguj się”.

Problemy z logowaniem

W przypadku problemów z logowaniem możesz skorzystać z funkcji “Nie pamiętam hasła”. Podaj numer PESEL oraz numer telefonu i zresetuj hasło. Następnie postępuj według instrukcji aby uzyskać dostęp do swojego profilu użytkownika w Strefie Klienta.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W przypadku, gdy w trakcie trwania umowy pożyczkowej podpisanej z Profi Credit Twoje dane ulegną zmianie, skontaktuj się ze swoim Doradcą Finansowym. Zmiany danych możesz również dokonać samodzielnie, za pośrednictwem Strefy Klienta.

Profi Credit – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Profi Credit można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Tak, możesz posiadać kilka pożyczek na raty w Profi Credit, pod warunkiem, że ocena zdolności kredytowej pozwala Ci na zaciągnięcie kolejnej pożyczki.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Profi Credit?

Wniosek o pożyczkę ratalną w Profi Credit zostanie odrzucony, gdy analiza zdolności kredytowej wykaże brak możliwości spłaty rat.

Czy w Profi Credit dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Firma pożyczkowa Profi Credit udziela pożyczek na raty wyłącznie w godzinach pracy biura pożyczkowego. Zostaw swój numer za pomocą formularza kontaktu lub złóż wniosek online za pośrednictwem Strefy Klienta. Pożyczkodawca rozpatrzy Twój wniosek w najbliższym możliwym terminie.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Profi Credit trafi do sądu?

W przypadku, gdy długotrwale zalegasz ze spłatą rat pożyczki Profi Credit, nie reagujesz na monity i unikasz kontaktu z działem windykacji Twoja sprawa zostanie skierowana do sądu. Trudno jest jednoznacznie określić termin zaprzestania czynności windykacyjnych i rozpoczęcia postępowania sądowego.

Jakie źródła dochodu akceptuje Profi Credit?

Profi Credit akceptuje wiele różnych źródeł dochodu. Złóż wniosek i poczekaj na jego rozpatrzenie. Pożyczkodawca z pewnością zaproponuje pożyczkę dopasowaną do Twoich możliwości finansowych.

Czy Profi Credit wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

W przypadku pożyczek ratalnych online na wyższe kwoty, Profi Credit może wymagać dostarczenia zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu od pracodawcy. Co więcej, pożyczkodawca może zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia uzyskanych informacji.

Jak długo czeka się na pożyczkę online w Profi Credit?

Decyzję kredytową oraz informację o maksymalnej dostępnej dla Ciebie kwocie w większości przypadków dostaniesz już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej. Wnioskując online pożyczkę na raty możesz otrzymać nawet w przeciągu 16 minut.

Czy w Profi Credit trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, Profi Credit nie wymaga podawania celu przeznaczenia pożyczki na raty. Firma pożyczkowa udziela gotówki na dowolny cel.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Profi Credit?

Spłacając pożyczkę ratalną w Profi Credit wcześniej możesz zmniejszyć całkowity koszt zobowiązania oraz zmniejszyć kwotę kolejnych rat. Szczegóły na ten temat przekaże Ci Doradca Finansowy.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Profi Credit, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak, możesz. Decyzja o przyznaniu pożyczki na raty, Profi Credit podejmuje na podstawie analizy zdolności kredytowej.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Profi Credit?

Umowę pożyczki z Profi Credit możesz podpisać zdalnie oraz stacjonarnie, w wybranej placówce Pośrednika. Za moment zawarcia umowy pożyczki na raty online uznaje się dostarczenie dokumentu na adres mailowy pożyczkobiorcy.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Profi Credit?

Tak, pożyczkę ratalną Profi Credit może spłacić dowolna osoba, z dowolnego rachunku bankowego.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Profi Credit?

Reklamacja to wystąpienie skierowane do Profi Credit, w którym klient zgłasza zastrzeżenia dotyczące usług świadczonych przez pożyczkodawcę. Reklamację można złożyć na trzy sposoby:

 • pisemnie – osobiście w centrali lub jakiejkolwiek placówce terenowej albo przesyłką pocztową ,
 • ustnie – w siedzibie Pożyczkodawcy lub siedzibie Biura Regionalnego/Terenowego
 • telefonicznie – pod numerem telefonu 33 496 00 60.

Profi Credit – podsumowanie

Profi Credit to jedna z największych firm pożyczkowych działających w Polsce. Celem i misją firmy jest pomoc klientom potrzebującym gotówki, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z kredytu bankowego. Szybka, prosta i bezpieczna pożyczka może być wsparciem przede wszystkim w nagłych sytuacjach.

Możesz tu uzyskać pożyczkę na raty na kwotę od 1000 do 25 000 zł. Okres spłaty może wynosić od 24 do 36 miesięcy. Profi Credit udostępnia trzy kanały wnioskowania o pożyczkę ratalną: online, przez telefon i stacjonarnie u terenowego Doradcy Finansowego.

Profi Credit - zalety

 • Trzy metody wnioskowania o pożyczkę na raty: online, przez telefon i stacjonarnie w biurze pośrednika,
 • Elastyczna pożyczka na kwotę od 1000 do 25 000 zł,
 • Długi okres spłaty - 36 miesięcy,
 • Możliwość dołączenia do Klubu Dobrego Klienta - dostęp do promocji i usług dodatkowych,
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki i błyskawiczna wypłata gotówki na konto,
 • Profesjonalna obsługa klienta,
 • Wiele placówek stacjonarnych na terenie Polski,
 • Oferta pożyczek dla firm.

Profi Credit - wady

 • Wysoka prowizja za udzielenie pożyczki,
 • Brak kalkulatora kosztów w serwisie pożyczkodawcy,
 • Pożyczka na wysoką kwotę wymaga dostarczenia zaświadczenia o dochodach,
 • Pożyczkodawca może zadzwonić do pracodawcy,
 • Samodzielna rejestracja w Strefie Klienta wymaga przejścia przez kilka podstron.

Informacje o Profi Credit

Nazwa firmy

Profi Credit Polska S.A

Adres ul. Św. Wincentego 93/5
03-291 Warszawa
Telefon 33 496 00 60
Adres e-mail
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 7:00 - 19:00
Weekend: nieczynne
Wniosek Wypełnij wniosek