Provident Polska jest najstarszą firmą pożyczkową, działającą w polskim segmencie pożyczek pozabankowych. Instytucja udziela pożyczek nawet na 48 miesięcy. Provident udziela także pożyczek dla firm.

Pożyczka na raty w Provident – kwoty i czas spłaty

Provident oferuje przystępną pożyczkę ratalną w kwotach już od 500 złotych do nawet 30 000 złotych, na okres od 5 do 48 miesięcy. Możliwość uzyskania pożyczki w sumie 30 000 złotych na okres 48 miesięcy to wyjątkowo atrakcyjna oferta. Do tego w Providencie obowiązuje bardzo atrakcyjne RRSO, dla pożyczki ratalnej wynosi w tej chwili 19,99% przy kwocie od 5000 złotych na okres 48 miesięcy. Jest to jedna z najdłużej istniejących w Polsce pozabankowych instytucji finansowych specjalizująca się w pożyczkach pozabankowych, dzięki czemu bardzo dobrze znają rynek i potrzeby klientów.

 • Pożyczka do 30 000 złotych
 • Maksymalny czas spłaty do 48 miesięcy
 • Opcja spłacania rat – tygodniowa lub miesięczna
 • Możliwość wyboru przelewu na konto lub pożyczki w gotówce
 • Opcja czasowego zawieszenia opłacania rat

Aktualne promocje i kody rabatowe

Aktualnie brak promocji i kodów rabatowych.

Weź pożyczkę!

Provident – przykład reprezentatywny

Pożyczka Prima Plus:

Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Prima Plus” jest dostępna od 24.04.2024 r. i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 1 000 zł do 30 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36, 44 i 48 ratach miesięcznych. Liczba możliwych rat jest zależna od wybranej całkowitej kwoty pożyczki. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,00%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 8511,57 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1511,57 zł (w tym: prowizja 264,98 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 618,31 zł, odsetki 588,28 zł), 17 równych rat miesięcznych w wysokości 472,87 zł i ostatnia 18 rata w wysokości 472,78 zł. Kalkulacja z dnia 24.04.2024 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Prima Plus”.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Provident

Aby otrzymać pożyczkę w Provident Polska należy spełnić następujące warunki – być osobą pełnoletnią, posiadać stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym, być obywatelem RP oraz mieć stałe źródło dochodu (pensja, renta lub emerytura). Jest to jedna z niewielu firm, które oczekują przedłożenia dokumentu poświadczającego o źródle i wysokości dochodu.

Aby otrzymać pożyczkę w Provident, niezbędne są:

 • Odpowiedni wiek – minimum 18 lat
 • Obywatelstwo polskie i adres zameldowania
 • Urządzenie z dostępem do internetu
 • Dowód osobisty
 • Posiadanie udokumentowanego źródła dochodu

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczki na raty online

Provident nie stawia przed potencjalnym pożyczkobiorcom dużych wymagań. Lista dokumentów niezbędnych do zaciągnięcia pożyczki jest niezwykle krótka, żeby nie powiedzieć, że znikoma:

 • Dowód osobisty
 • Dokument potwierdzający źródło i wysokość dochodu

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Provident?

Provident udziela pożyczek osobom zatrudnionym na umowie o pracę, umowie zleceniu, czy umowie o dzieło, a także tym, które pobierają świadczenie z tytułu renty lub emerytury.

Provident – weryfikacja w bazach dłużników

Firma Provident dokonuje weryfikacji w bazach dłużników, żeby upewnić się, że pożyczone pieniądze do nich wrócą. Muszą sprawdzić, czy potencjalny pożyczkobiorca jest wiarygodnym klientem, a przede wszystkim, wypłacalnym. Provident współpracuje z:

 • Biura Informacji Gospodarczej S.A.
 • Biura Informacji Kredytowej S.A.

Czy Provident udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Niestety, Provident dokonuje weryfikacji w bazie Biura Informacji Kredytowej przed przyznaniem środków. Upewniają się tym, że pożyczony kapitał do nich wróci.

Czy Provident udziela pożyczek dla zadłużonych?

Provident umożliwia podjęcie pożyczki dla zadłużonych, pod warunkiem, że wnioskodawca wykaże odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Wpisy w bazach BIG nie oznaczają odrzucenia wniosku. Dawne, spłacone już zaległości, nawet jeśli nie były opłacane terminowo, nie powinny stanowić problemu.

Czy w Provident można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Tak, jest taka możliwość. Taką szansę mają klienci, którzy wykażą odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Ekspert analizujący sytuację finansową wnioskodawcy weźmie pod uwagę fakt obciążenia komorniczego i zaproponuje warunki pożyczki na raty. Należy liczyć się z możliwością naliczenia wyższych kosztów wynikających z wysokiego ryzyka.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Provident – krok po kroku

 1. Wypełnienie wniosku online na stronie
 2. Sprawdzenie i zaakceptowanie oferty
 3. Potwierdzenie swoich danych
 4. Otrzymanie pieniędzy przelewem na konto

Na stronie głównej Provident można wybrać kwotę pożyczki oraz okres kredytowania. Na tym etapie, po odpowiednim ustawieniu interaktywnych suwaków, można się przyjrzeć kosztom pożyczki. Odpowiednio dobrane do oferty RRSO oraz wszystkie koszty, jakie będą wiązać się z pożyczką na raty mamy przed oczami. Teraz należy kliknąć – Złóż wniosek.

Na tym etapie konieczne jest wypełnienie wniosku o pożyczkę. Imię, nazwisko, adres, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, a także stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu oraz fakt posiadania samochodów, to pola, które należy uzupełnić przy składaniu wniosku. Na tym etapie jeszcze generowana jest umowa z dokładnym kosztem oferty.

Jeśli oferta odpowiada klientowi, niezbędny będzie proces weryfikacji tożsamości, który przebiega poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego z wysokości 1 złotego z konta rachunku, na który ma wpłynąć pożyczka, na rachunek firmy pożyczkowej. Po zakończeniu weryfikacji pozostaje czekać na rozpatrzenie wniosku. Jesli decyzja będzie pozytywna, klient zostanie poinformowany SMSem lub mailowo, a pieniądze niedługo potem trafią na konto.

Weryfikacja tożsamości klienta Provident

Weryfikacja tożsamości w firmie pożyczkowej Provident przeprowadzana jest w stary sprawdzony sposób – za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Weryfikacja polega na tym, że z rachunku klienta, na który ma wpłynąć pożyczka, klient robi przelew w wysokości 1 złotego na rachunek instytucji pożyczkowej. Kwota zostanie zwrócona razem z wypłatą pożyczki.

Spłata pożyczki na raty w Provident

Po otrzymaniu pożyczki Provident przesyła harmonogram spłat, który dostępny jest także w Panelu użytkownika na stronie, po zalogowaniu. W zależności od wyboru opcji ratalnej miesięcznej lub tygodniowe, w harmonogramie widnieją daty co tydzień lub co miesiąc. Są to terminy spłat. W harmonogramie umieszczony jest numer rachunku bankowego oraz wytyczne co do tytułu przelewu, jaki klient musi wykonać w celu opłacenia konkretnej raty.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Provident dopuszcza możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Czy to w formie przedpłaty pojedynczej raty, czy wcześniejszej spłaty całości zadłużenia. W sytuacji wcześniejszej spłaty, koszt pożyczki zostanie odpowiednio zmniejszony.

Wydłużenie terminu spłaty

Provident oferuje możliwość przesunięcia terminu spłaty raty. Żeby móc dokonać przesunięcia spłaty raty, przynajmniej 3 raty muszą już być spłacone, na rachunku nie może być zaległości większej niż 150% wartości jednej raty, a dyspozycję przesunięcia spłaty należy wydać co najmniej 3 dni przed terminem spłaty najbliższej raty. W zależności od okresu kredytowania, Provident dopuszcza od jednej, do paru przesunięć:

 • Pożyczka na okres 6 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty raty
 • Pożyczka na okres 12 miesięcy – 2 przesunięcia terminu spłaty raty
 • Pożyczka na okres 18 miesięcy – 3 przesunięcia terminu spłaty raty
 • Pożyczka na okres 24 miesięcy – 4 przesunięcia terminu spłaty raty
 • Pożyczka na okres 36 miesięcy – 6 przesunięć terminu spłaty raty
 • Pożyczka na okres 48 miesięcy – 8 przesunięć terminu spłaty raty

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W pierwszej kolejności Provident doszukuje się przyczyn braku spłaty. Mogą zostać naliczone odsetki karne, a w następstwie dalszego braku wpłaty, informacje o dłużniku mogą zostać przekazane do Biura Informacji Gospodarczej, co znacząco może utrudnić uzyskanie kolejnych pożyczek, czy kredytów w przyszłości.

Jak przebiega windykacja należności?

W wyniku długiego okresu bez spłacania należności instytucji pozabankowej jaką jest Provident, mogą zostać podjęte odpowiednie kroki, w celu odzyskania należności. Następstwem będzie przekazanie długu do firmy windykacyjnej, która podejmie kroki niezbędne do odzyskania należności. W dalszym toku sprawy, dług może zostać skierowany na drogę sądową.

Kolejna pożyczka w Provident

Provident nie przekreśla szans na uzyskanie kolejnej pożyczki, nawet jeśli poprzednia nie została jeszcze spłacona. Jednak aby kolejna pożyczka była dostępna, do spłacenia aktualnego zadłużenia musi pozostać już tylko niewielka część kapitałowa. Wtedy to, w profilu klienta można wypatrywać oferty kolejnej pożyczki.

Logowanie do panelu użytkownika

Na stronie głównej Providenta, w prawym górnym rogu jest przycisk “Zaloguj się”. Po naciśnięciu go, strona przekierowuje do formularza logowania. Tam po wprowadzeniu loginu i hasła można zalogować się do swojego konta.

Problemy z logowaniem

Najczęstsze problemy z logowaniem wynikają z zapomnienia hasła. W takiej sytuacji, w formularzu logowania należy kliknąć link “Nie pamiętasz hasła?”. Strona przekieruje do formularza, w którym klient może ustawić nowe hasło, a z nowym hasłem bez problemów powinien móc się zalogować do profilu klienta.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W profilu klienta można zmienić dane teleadresowe, zaktualizować numer telefonu, adres email, a także zmienić rachunek bankowy przypisany do konta. W przypadku zaistnienia zmiany w danych należy niezwłocznie zaktualizować dane w profilu klienta, gdyż brak aktualnych danych może zaowocować brakiem możliwości uzyskania kolejnej pożyczki.

Provident – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Provident można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Provident jest dość elastyczną firmą i dopuszcza posiadanie więcej niż jednej aktywnej pożyczki, pod warunkiem, że pozostała do spłaty część kapitałowa jest już bardzo niska.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Provident?

Powodów może być parę. Podstawowym problemem bywają błędnie wprowadzone w formularzu dane, a co za tym idzie, weryfikacja nie przebiegnie pomyślnie. Istnieją jednak jeszcze powody związane ze zdolnością i historią kredytową. Provident, tak jak bank, rozpatruje wniosek pod kątem zdolności kredytowej i historii kredytowej. Jeśli zdolność będzie niewystarczająca, wniosek zostanie odrzucony. Jeśli wnioskujący jest aktualnie zadłużony i widnieje jako zadłużony w bazach BIG i BIK to także może przekreślić szanse na uzyskanie pożyczki.

Czy w Provident dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Provident działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 21:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00. Otrzymanie pożyczki w niedzielę lub święto nie jest możliwe.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Provident trafi do sądu?

W pierwszej kolejności, w przypadku braku spłaty, Provident wysyła monit oraz może nałożyć odsetki karne. Kolejnym krokiem jest wdrożenie procedury windykacyjnej w celu odzyskania należności. Dopiero kiedy i windykacja zawiedzie, Provident kieruje sprawę na drogę sądową.

Jakie źródła dochodu akceptuje Provident?

Provident jest firmą elastyczną i akceptują dochód z tytułu zatrudnienia, ale także renty lub emerytury.

Czy Provident wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Jednym z dokumentów niezbędnych do uzyskania pożyczki w Providencie jest zaświadczenie o źródle i wysokości dochodu.

Jak długo czeka się na pożyczkę online w Provident?

Provident rozpatruje wnioski niemalże natychmiastowo, a pieniądze trafiają na konto niewiele później. W najgorszych wypadkach, Provident zastrzega sobie prawo do wypłaty środków w ciągu 24 godzin.

Czy w Provident trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, Provident nie oczekuje podawania celu przeznaczenia pożyczonych środków.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Provident?

Wcześniejsza spłata wiąże się z obniżeniem całkowitego kosztu pożyczki.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Provident, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak, jeśli tylko zdolność oraz historia kredytowa wnioskującego są odpowiednie, wtedy nie ma problemu z uzyskaniem pożyczki w Providencie pomimo posiadania zadłużenia w innej firmie.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Provident?

W przypadku wnioskowania o pożyczkę online, podpisanie umowy nie jest wymagane, a jedynie w trakcie składania wniosku następuje akceptacja warunków umowy, która jest tożsama z podpisaniem fizycznego dokumentu.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Provident?

W Providencie nie jest istotne z jakiego rachunku zostanie spłacona rata, byleby zrobione to było terminowo.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Provident?

W przypadku, kiedy klient dopatrzył się różnej maści nieścisłości między oczekiwaniami pożyczkodawcy, a zapisami w umowie, lub wychwyci nieodpowiednią praktykę w przetwarzaniu swoich danych osobowych, może składać reklamację w formie pisemnej, bezpośrednio u pożyczkodawcy, w formie mailowe lub telefonicznej.

Provident – podsumowanie

Provident, to firma która na polskim rynku istnieje już od ponad 20 lat. Jest to sprawdzony i zaufany pożyczkodawca. Formalności to niezbędne minimum, a wnioskowanie o pożyczkę jest ułatwione do granic możliwości. Od 500 do 30 000 złotych pożyczki na okres od 5 do 48 miesięcy to wyjątkowo atrakcyjna oferta. Nic dziwnego, że Provident zajmuje wysokie miejsca w rankingach pożyczkodawców.

Provident - zalety

 • Szeroki zakres wnioskowanych kwot od 500 do 30 000 złotych
 • Minimum formalności - niezbędne dokumenty to dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach
 • Pożyczka dostępna od 18 roku życia
 • Możliwość zawieszenia spłacania rat
 • Liczne oferty promocyjne

Provident - wady

 • Możliwość odrzucenia wniosku ze względu na negatywne wpisy w BIG i BIK
 • Niejasne kroki postępowania w celu odzyskania należności

Informacje o Provident

Nazwa firmy

Provident Polska S.A.

Adres ul. Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Telefon 600 200 200 oraz 600 400 101
Adres e-mail bok@provident.pl oraz direct@provident.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 8:00- 21:00
Weekend: 9:00 - 15:00
Wniosek Wypełnij wniosek