Provident Nasza ocena 6 /10

Provident - opinie

4.06 z 5 Na podstawie 80 opinii
(80 opinie o Provident)

Maksymalna kwota pożyczki: 15000 zł

Provident Polska jest najstarszą firmą pożyczkową, działającą w polskim segmencie pożyczek pozabankowych. Instytucja udziela pożyczek miesięczną ratą oraz z tygodniową ratą. Co więcej, w ramach świadczonych usług klient może liczyć na darmową pożyczkę ratalną (Pożyczka za 0 zł na 4 miesiące), pożyczkę dopasowaną oraz pożyczkę samoobsługową. Provident udziela także pożyczek dla firm.

Porównaj

Instytucja oferuje specjalną promocję dla wszystkich klientów. Konsument może pożyczyć od 300 do 15000 zł. Jeśli pożyczkobiorca spłaci dług w ciągu miesiąca, wówczas oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. W momencie gdy nie ureguluje zobowiązania w ciągu 30 dni, są pobierane opłaty, a spłata pożyczki odbywa się zgodnie z harmonogramem. Wszystkie opłaty związane z pożyczką powinny znaleźć się w umowie.

Provident gwarantuje możliwość rozłożenia spłaty na wygodne i dopasowane do budżetu raty. Instytucja pozabankowa we współpracy z AXA, oferuje pakiet ubezpieczenia medycznego.

Provident Polska to znana, międzynarodowa instytucja finansowa, działająca w kraju nad Wisłą od ponad 18 lat. Dostarcza prostych produktów finansowych, dopasowanych do potrzeb klienta. Jest częścią międzynarodowej grupy finansowej o nazwie International Personal Finance (IPF), która jest jednym z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii oraz w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Jej marka, Provident, obsłużyła już 3,9 mln klientów, zyskując uznanie na rynku.

Provident – Pożyczka za 0 zł na 4 miesiące

Oferta jest skierowana do nowych klientów. W ramach usługi klient może wnioskować od 500 do 1500 zł. Termin spłaty wynosi cztery miesiące, a zadłużenie reguluje się w czterech równych ratach. Pożyczka jest darmowa, dlatego klient oddaje dokładnie tyle ile pożyczył. RRSO wynosi 0 proc.

Co ciekawe, darmowa pożyczka na raty jest innowacyjnym produktem na rynku pożyczek pozabankowych. Większość firm pożyczkowych oferuje darmowe chwilówki, które spłaca się jednorazową wpłatą. W tym przypadku zadłużenie można rozłożyć na raty, dzięki czemu spłata jest dużo mniej inwazyjna dla budżetu domowego pożyczkobiorcy. Zobowiązanie można regulować poprzez przelew na konto Provident, lub w formie gotówki – w oddziale lub w domu pożyczkobiorcy.

Provident – Pożyczka Dopasowana

Pożyczka Dopasowana jest sztandarowym produktem firmy Provident. W ramach tej pożyczki klienci mogą korzystać z pożyczki miesięcznej na konto – bez opłat, jeśli uregulujemy pożyczkę w ciągu miesiąca. Umożliwia zaciągnięcie 15 000 zł, na których spłatę mamy od 3 do 36 miesięcy. Pożyczka jest przelewana na rachunek bankowy klienta, raty również spłacane są przelewem. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.Jeśli klient spłaci pożyczkę dopasowaną w ciągu 30 dni, to Provident nie naliczy opłat. Pożyczkobiorca odda dokładnie tyle ile pożyczył. Co ciekawe z powyższej promocji mogą skorzystać wszyscy klienci Provident.

Pożyczka samoobsługowa w Provident

Pożyczka samoobsługowa to kolejny produkt firmy Provident. Jest to w pełni internetowa pożyczka. Kwota pożyczki waha się w przedziale od 300 do 15 000 zł, a okres kredytowania wynosi od 3 do 36 miesięcy.

Jeżeli klient odda pieniądze w ciągu 30 dni, wówczas jest zwolniony z opłat. Z pożyczki za 0 zł mogą skorzystać wszyscy klienci Provident. Pożyczkobiorcy, którzy nie zdołają spłacić zobowiązania w miesiąc, dług regulują według wyznaczonego przez pożyczkodawcę harmonogramu.

Ważne – nowi klienci w ramach Pożyczki Samoobsługowej mogą skorzystać z oferty 4×0, czyli darmowej pożyczki na cztery miesiące od Provident. W tym przypadku kwota pożyczki nie może przekraczać 1500 zł. Co istotne pożyczka jest w pełni darmowa. Oddaje się dokładnie tyle, ile pożyczyło.

Weź pożyczkę samoobsługową

Provident – pożyczka dla firm

Provident oferuje nie tylko pożyczki dla klientów indywidualnych. Wśród jego propozycji znajdują się także pożyczki dla firm. To bardzo ważna informacja, ponieważ nie każda instytucja pozabankowa przewiduje takie rozwiązanie.

Zaletą tej pożyczki jest możliwość wzięcia jej w formie miesięcznej lub tygodniowej. Pozwala to na dopasowanie oferty do potrzeb danego przedsiębiorcy. W przypadku pierwszej opcji, okres kredytowania wynosi od 6 do 36 miesięcy. Wysokość pożyczki – od 300 do 15 000 zł. Wnioskowanie odbywa się online. Z kolei druga możliwość zakłada spłatę zobowiązania od 30 do 104 tygodni. W tym przypadku można pożyczyć do 10 000 zł.

Pożyczone pieniądze można wykorzystać na dowolny cel, który jest związany z działalnością gospodarczą. Dużym atutem jest również fakt, że odsetki od pożyczki można wpisać w koszty działalności gospodarczej. Co więcej, w przypadku śmierci pożyczkobiorcy dług wygasa, a spadkobiercy nie muszą martwić się uregulowaniem zadłużenia.

Provident – wymagania

Osoba, która ubiega się o pożyczkę w tej firmie, powinna spełniać kilka wymogów. Należy mieć ukończone 18 lat, być obywatelem Polski i posiadać telefon komórkowy. Provident wymaga również regularnego źródła dochodów. Firma pożyczkowa nie oczekuje podawania celu, na jaki klient zamierza przeznaczyć otrzymaną kwotę. Ważne jest terminowe uregulowanie zobowiązania. Przestrzeganie warunków ustalonych w harmonogramie spłat pożyczki pozwoli klientowi zachować płynność finansową. W ten sposób uniknie on zadłużenia i zachowa pozytywną historię kredytową.

Provident ma stosunkowo niewielkie wymagania wobec potencjalnego pożyczkobiorcy. Dlatego tym bardziej warto jest zastanowić się nad skorzystaniem z oferty firmy. Właściciele firm mogą wykorzystać uzyskane pieniądze na dokonanie opłat, zakup potrzebnego sprzętu lub skorzystanie z możliwości zainwestowania pieniędzy. Jeżeli terminy spłacania kolejnych rat będą dotrzymywane, taka pożyczka może być bardzo korzystna dla klienta.

Wypełnij wniosek o pożyczkę w Provident

Provident – proces ubiegania się pożyczkę

Proces wnioskowania odbywa się przez internet lub telefonicznie. W obu przypadkach kwotę pożyczki wybiera się za pomocą strony internetowej.

Jak wziąć internetową pożyczkę samoobsługową?

 • wybierz kwotę pożyczki i okres kredytowania. Skorzystaj dostępnego na stronie internetowej kalkulatora,
 • wypełnij formularz online,
 • czekaj na zaakceptowanie wniosku,
 • oczekuj na przelew.

Jak wziąć pożyczkę u doradcy klienta?

 • Wybierz kwotę i okres kredytowania na stronie internetowej pożyczkodawcy,
 • Wypełnij formularz lub zadzwoń do konsultanta,
 • Czekaj na telefon od doradcy i ustal wszystkie szczegóły,
 • Oczekuj na przelew lub gotówkę.

Podczas procesu weryfikacji danych, firma pożyczkowa dokonuje oceny ryzyka kredytowego na podstawie zarobków pożyczkobiorcy i historii kredytowej w rejestrach dłużników. Warto zauważyć, że Provident dość łagodnie patrzy na historię spłat poprzednich zobowiązań. W związku z powyższym o pożyczkę mogą starać się osoby, które miały kiedyś problemy z uregulowaniem swoich długów. Gdy wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, potrzebne pieniądze pojawią się na koncie pożyczkobiorcy. Czas oczekiwania na pożyczkę jest uzależniony od polityki transferowej banku.

Okresowa Przerwa w Spłacie w Pożyczce Dopasowanej

Istnieje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Z opcji można skorzystać po uregulowaniu co najmniej 2 rat. Okresowa Przerwa w Spłacie odracza termin spłaty o 1 ratę dla pożyczki z ratą miesięczną.

Uwaga – gdy pożyczamy, musimy kierować się rozsądkiem i sumiennie spłacać nasze zobowiązanie. Jeśli na naszym koncie nie odnotowano terminowej spłaty, jesteśmy o tym informowani. Jeżeli mamy problem z dotrzymaniem warunków harmonogramu, powinniśmy skontaktować się z konsultantem reprezentującym firmę.

Wcześniejsza spłata pożyczki

Jeżeli mamy możliwość wcześniejszego oddania raty naszej pożyczki ratalnej, możemy to zrobić w dowolnym momencie. Nie jest to problematyczne, informacje na ten temat Provident umieszcza na swojej stronie internetowej. W przypadku spłaty przed terminem, zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o kredycie konsumenckim, rata będzie odpowiednio zmniejszona. Warunkiem jest nieposiadanie zaległości względem firmy.

Jak widać, proces aplikowania o pożyczkę nie jest skomplikowany. Provident umożliwia pożyczkę w pełni samoobsługową. W razie ewentualnych wątpliwości, klient może skonsultować się z doradcą za pośrednictwem telefonu.

Weź pożyczkę w Provident

Provident – Podsumowanie

Zalety

 • Darmowa pożyczka dla nowych klientów,
 • Możliwość zaciągnięcia kolejnej pożyczki przed spłatą poprzedniej,
 • Wakacje kredytowe,
 • Provident nie pobiera opłat, jeśli pożyczka zostanie spłacona w terminie 30 dni,
 • Pożyczka na dowód,
 • Oferta dla firm,
 • Pożyczka od 18 roku życia,
 • Możliwość wykupienia pakietu medycznego.

Wady

 • Szczegóły oferty podawane po wypełnieniu wniosku
 • Konieczność podania danych pracodawcy

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki

15000 zł

Maksymalna kwota kolejnej pożyczki

15000 zł

Okres spłaty

do 36 miesięcy

Godziny pracy w dni powszednie

7:00 – 21:00

Godziny pracy w weekendy

9:00 – 15:00

Bazy, z których korzysta firma

KRD, ERIF, BIG Infomonitor, BIK

Wiek pożyczkobiorcy

18 – bez górnego limitu

Łączny koszt

51.22%

Darmowa pierwsza pożyczka

Możliwość pożyczki 15000 zł bez dodatkowych opłat

Dodaj opinię o Provident

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora.


 1. 5 / 5.00

  Od lat najlepsi!!!

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 2. 5 / 5.00

  Tak? To dlaczego płacę na czas a nawet przed terminem,i mam za każdym razem jakiś dług? Gdzie są książki ,które mieli przedstawiciele i się na nich widziało ile zostało do spłacenia i czy jest dług? Zbiorę wszystkie rachunki ,dam komuś do przeliczenia i zobaczymy kto ma rację.Nie interesuje mnie wpłata elektroniczna i jedna karteczka. chcę widzieć co mam i ile mam.

  Czy ta opinia była pomocna? 3 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 3. 5 / 5.00

  Od lat najlepsi! Jeśli ktoś uważa, że to naciągacze, od których pożycza się 1000zł, a komornik zabier Ci dom to prosze bardzo- nikt z pistoletem przy skroni nie stoi, brać nie trzeba!

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 4. 5 / 5.00

  Mam dobrą opinię. Miałam nóż na gardle. Provident udzielił mi piżyczku 2500. Doradca, który mnie odwiedził dokładnie poinformował jakie raty będę płacić i co składa się na ich wysokośc. Są b.wysokie ale wzięłam świadomie. Żaden bank nie chciał nawet słyszeć. Doradca jest kulturalny. Nikt mbie nie nachodzi. Sama wyznaczam terminy wizyt. Jeśli akurat mi nie pasuje, reguluję na kinto. Długów lepiej nie mieć! Ale w razie "W' pikecam Providenta

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 5. 1 / 5.00

  To co ja 5000 zł muszę zarabiać, żeby dali mi 1500 na 4 raty. Jak tak to, gdzie i jak.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 6. 2 / 5.00

  Wzięłam pożyczkę na 1 miesiąc dwa lata temu. W terminie ją zwróciłam. Od tego czasu dręczono mnie telefonami. Prośby nie dzwonienie nie pomagały. Zablokowałam. Niestety od dwóch tygodni jestem nachodzona w domu. Powiedziałam, że nie przewiduję wzięcia pożyczki. Nic nie pomogło. Chyba zgłoszę to. Mam dane tej pani, gdyż zostawiła wizytówkę na wycieraczce.

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 5 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 7. 1 / 5.00

  Tregedia. Z tak nieporofesjonalną i zwyczajnie chamską obsługą jeszcze nigdy się nie spotkałam. Nie polecam

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 5 ludzi uważa tą opinię za pomocną
  • Tak była dobra

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 8. 1 / 5.00

  jak dla mnie dno. nawet 500 zł nie chcą pożyczyć, inne firmy vivus, via dają mi bez problemy nawet większe kwoty.
  największy minus za formalności... nie dość, że wypełniam wszystkie dane online to jeszcze dzwonią i trzeba przez telefon jeszcze raz wszystko dyktować.

  Czy ta opinia była pomocna? 3 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 9. 5 / 5.00

  Firma istnieje od lat, ciagle istnieje, nie zbankrutowala, ma sie swietnie, a prawda jest taka, że zyja z klientów- nie tych, ktorzy nie maja z czego oddac pozyczki tylko z tych, ktorzy pieniadze oddaja na czas i racaja do nich co znaczy, ze to uczciwa firma i ludzie wracaja.

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 9 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 10. 1 / 5.00

  Znajoma zrobiła pożyczkę dla mnie.. w styczniu place tygodniowo.. teraz zostało mi do spłaty 2200 I chce zapłacić całość z góry.. gdy podpisywała umowę zapytałem tego pana czy jeżeli będę chciał zapłacić całość z góry czy zapłacę coś mniej zapewniał że tak.. przyszedł czas że mam więcej gotówki chce zapłacić całość A pan który do mnie chodzi co tydzień mówi 2200zl zostało i tyle pan musi zapłacić nawet przy spłacie całości nie rozumie.. zapłacę ale więcej nie wezmę ani ja ani

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 7 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 11. 4 / 5.00

  Czasy kiedy ludzie bali sie providenta juz se skonczyly. Teraz wszyscy wiedzą, że to dobra, uczciwa firma, która istnieje na rynku od lat- co oznacza, że można im zaufać bo oni ludzi nie oszukują- wszytsko czarno na białym.

  Czy ta opinia była pomocna? 4 z 10 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 12. 1 / 5.00

  Konsultantka z firmy namawia na wzięcie pożyki np. 3000 tysiace i oddanie ja w 30 dni bez odsetek. Liczy sie ilosc pożyczek i prowizja. Polecam bacznie obserwowac waszych pracownikow.

  Czy ta opinia była pomocna? 4 z 7 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 13. 5 / 5.00

  Dobra firma. A jak komuś nie pasuja zasady to niech nie pożycza.

  Czy ta opinia była pomocna? 8 z 14 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 14. 3 / 5.00

  Może i są lepsze oferty na rynku, ale u nich przynajmniej nie ma problemu z przyznawalnościa.

  Czy ta opinia była pomocna? 4 z 7 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 15. 5 / 5.00

  Kazdy kto się chociaz troche ofientuje w temacie pożyczek wie, że to najlepsza od lat oferta. Nie ma nikogo kto slyszal po pozyczkach, a nie pryszal o providencie.

  Czy ta opinia była pomocna? 3 z 8 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 16. 1 / 5.00

  Wpadłam swego czasu w pętlę zadłużenia. Provident był jednym z tych pożyczkodawców, których spłacałam regularnie i zawsze na czas. I teraz moje zdanie na ich temat: Nielogiczna i kompletnie nieintuicyjna strona, obsługa klienta godna pożałowania, czas księgowania wpłat nijak się ma do 2 dni roboczych, które podają, problemy, błędy, zdzierstwo. Krótko mówiąc tragedia. Na szczęście wychodzę już ze swoich długów i właśnie spłaciłam ostatnią ratę w tej pseudo firmie. Muszą się wieleeeee nauczyć od konkurencji. Jeśli szukacie porządnego pożyczkodawcy to odradzam Provident. Jeśli jesteście zdesperowani -i tak Was nie przekonam...

  Czy ta opinia była pomocna? 11 z 15 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 17. 4 / 5.00

  Zdecydowanie jedna z najlepszych ofert na rynku. Polecam bardzo.

  Czy ta opinia była pomocna? 4 z 12 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 18. 1 / 5.00

  Witam wszystkich chcalem wziac 8000tys ich decyzja zmalala do 4000 tys wiec nie polecam .

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 10 ludzi uważa tą opinię za pomocną
  • Oferta w naszej firmie uzależniona jest od dochodu i oceny zdolności kredytowej.

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 19. 5 / 5.00

  Od lat n rynku, ciagle stabilna pozycja- to chyba o czymś świadczy. Klienci wracają, pojawiaja się nowi- kręci się! Zatem oby tak dalej!

  Czy ta opinia była pomocna? 6 z 8 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 20. 1 / 5.00

  Odradzam strasznie nachodzą w domu. Doradcy i kierowniki

  Czy ta opinia była pomocna? 11 z 15 ludzi uważa tą opinię za pomocną

Kwota:

Czas na spłatę: dni

   

Zapisz się do naszego newslettera

Darmowe chwilówki

 • Lendon LendOn
  3.88 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Extra portfel Extraportfel
  4.15 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 6000 zł
 • Net Credit Net Credit
  4.43 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Ale gotówka Ale Gotówka
  4.41 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Kuki.pl Kuki.pl
  3.76 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • MiLoan - opinie MiLoan
  3.59 / 5.00
  Pierwsze 2500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Visset Visset
  3.39 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • zylion logo Zylion
  4.26 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3500 zł
 • Halo Pożyczka opinie Halo Pożyczka
  3.67 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Polożyczka Logo POLOżyczka
  3.87 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 8000 zł
 • Finbo - pierwsza promocyjna pożyczka do 3000 zł na 30 dni Finbo
  4.50 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • Tani Kredyt Tani Kredyt
  4.12 / 5.00
  Pierwsze 3100 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • VIA SMS Via SMS
  4.00 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Sloan logo Sloan
  4.43 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Modna pożyczka Modna Pożyczka
  4.67 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 2001 zł
 • Szybka Gotówka - Chwilówka Szybka Gotówka
  3.91 / 5.00
  Pierwsze 6000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Pożyczka Plus Pożyczka Plus
  3.97 / 5.00
  Koszt pierwszej pożyczki - 0 zł
  2000 zł na 30 dni Maks. kwota: 8000 zł
 • Filarum Filarum
  4.26 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • SMART Pożyczka Smart Pożyczka
  4.12 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Kredyt OK KredytOK
  3.20 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 40 dni gratis!
  Maks. kwota: 15000 zł
 • Łatwy Kredyt Łatwy Kredyt
  3.93 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3000 zł
 • Super Grosz Supergrosz Express Pierwsze 3000 zł gratis!
  Maks. kwota: 15000 zł
 • Credilo - opinie Credilo
  2.58 / 5.00
  1200 na 30 dni gratis!
  1200 zł Maks. kwota: 3500 zł
 • Chwilówkomat - opinie Chwilówkomat
  3.38 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Soho Credit Soho Credit
  3.55 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł