Profimo to firma pożyczkowa, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek na raty. Można tu uzyskać pożyczkę na dowolny cel, na kwotę do 4500 zł oraz pożyczkę samochodową do nawet 20 000 zł! Sprawdź warunki uzyskania gotówki w tej firmie i skorzystaj z pożyczki ratalnej online już teraz!

Informacje o kosztach pożyczki w Profimo

Firma Profimo – Prometeusz Finanse – udziela pożyczek ratalnych na prostych zasadach. Otrzymana kwota jest objęta oprocentowaniem zmiennym, które aktualnie wynosi 7,2%. Dodatkowo pożyczkodawca nalicza prowizję, ustalaną indywidualnie. Na jej wysokość mają wpływ kwota pożyczki online oraz okres spłaty. Wszystkie koszty są rozłożone na niskie raty, wygodne i łatwe do spłaty.

Koszty pożyczki w Profimo najlepiej obrazuje przykład reprezentatywny. Kalkulacja przeprowadzona dnia 07.07.2021 r. wykazuje następujące koszty:

 • całkowita kwota pożyczki 4000 zł,
 • czas obowiązywania umowy 18 mies.,
 • oprocentowanie 7,2%,
 • prowizja 2500 zł,
 • odsetki 376.72 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 6876.72 zł,
 • RRSO 111.8%.

Profimo - weź pożyczkę ratalną

Pożyczka na raty w Profimo – kwoty i czas spłaty

Profimo jest firmą pożyczkową, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych online oraz pożyczek samochodowych. Wybierając pożyczkę na raty na dowolny cel, możesz uzyskać od 1500 do 4500 zł. Okres spłaty wynosi od 15 do 21 miesięcy, jednak maksymalna liczba rat jest zależna od wnioskowanej kwoty – pożyczka spłacana w 21 ratach jest dostępna od kwoty 4000 zł.

Ofertę pożyczek ratalnych Profimo wyróżniają:

 • Dwa rodzaje pożyczek ratalnych – na dowolny cel (do 4500 zł) oraz pożyczka samochodowa (do 20 000 zł).
 • Możliwość podwyższenia kwoty pożyczki i wydłużenia okresu ratalnego pod warunkiem terminowej spłaty rat – propozycję otrzymasz w automatycznie wysłanej wiadomości.
 • Prosty proces wnioskowania o pożyczkę przez Internet.
 • Szybka i bezpieczna weryfikacja za pomocą aplikacji Kontomatik.
 • Możliwość zawarcia umowy zdalnie pod warunkiem udzielenia pełnomocnictwa.
 • Pożyczki na korzystnych warunkach oraz wygodnych i przejrzystych zasadach spłaty.

Aktualne promocje i kody rabatowe

Firma Prometeusz Finanse udziela pożyczek na raty na prostych i przejrzystych zasadach. Niestety, pożyczkodawca nie posiada w swojej ofercie pożyczek na promocyjnych warunkach.

Jednakże, Profimo, jako jedna z nielicznych firm pożyczkowych umożliwia podwyższenie kwoty posiadanej pożyczki bez konieczności składania wniosku. Taką propozycję, wysłaną w wiadomości, otrzymają klienci, którzy spłacają raty w terminie.

Weź pożyczkę!

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Profimo

Firma Profimo udziela pożyczek ratalnych online na prostych i przejrzystych zasadach. Prometeusz Finanse prowadzi swoją działalność w oparciu o trzy zasady: uczciwości, elastyczności i rzetelności.

Wniosek o pożyczkę na raty może tu złożyć każda osoba, która spełnia podstawowe warunki:

 • odpowiedni wiek – min. 18 lat,
 • obywatelstwo polskie,
 • stałe zameldowanie na terenie Polski,
 • konto osobiste w polskim banku,
 • aktualny numer telefonu oraz adres e-mail,
 • udokumentowany dochód.

Aby otrzymać pożyczkę przez Internet w Profimo, oprócz spełnienia podstawowych warunków, konieczne jest przejście weryfikacji tożsamości. Pożyczkodawca wyda decyzję o przyznaniu gotówki na podstawie analizy zdolności kredytowej. Największe znaczenie w analizie mają:

 • wykazany dochód,
 • historia kredytowa,
 • dane uzyskane z baz dłużników.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Jest on potrzebny do wypełnienia wniosku, w którym należy podać numer i serię dokumentu oraz PESEL.

Celem Profimo jest zapewnienie szybkiego dostępu do gotówki swoim klientom. W związku z tym, pożyczkodawca nie wymaga przedstawiania dokumentów potwierdzających zarobki i zatrudnienie. Wystarczy samo oświadczenie o dochodach – w odpowiedniej rubryce formularza podaj kwotę oraz wybierz formę zatrudnienia z listy.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Profimo?

Pożyczkodawca Profimo akceptuje wiele różnych form zatrudnienia. Pożyczkę ratalną online można otrzymać na podstawie:

 • emerytury,
 • renty,
 • zasiłku emerytalnego,
 • umowy o pracę,
 • umowy zlecenie,
 • działalności rolniczej,
 • działalności gospodarczej.

Forma zatrudnienia ma jednak znaczenie drugorzędne. Najważniejszą informacją dla Profimo jest wysokość miesięcznego wynagrodzenia. Pamiętaj, że Twoje oświadczenie zarobkowe zostanie zweryfikowane za pomocą Kontomatik, a w niektórych przypadkach również u pracodawcy!

Profimo – weryfikacja w bazach dłużników

Firma Profimo weryfikuje wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Biurze Informacji Gospodarczej (BIG InfoMonitor), Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (KBIG), Krajowym Rejestrze Długów (KRD) oraz ERIF. Ma to na celu sprawdzenie statusu dłużnika oraz ocenę możliwości spłaty pożyczki na konkretnych warunkach. Informacje uzyskane w bazach dłużników mogą spowodować obniżenie kwoty wnioskowanej pożyczki na raty, a w skrajnych przypadkach odrzucenie wniosku.

Czy Profimo udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Nie, Profimo nie udziela pożyczek na raty bez BIK. Każdy pożyczkobiorca jest weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej, a dane z bazy mają wpływ na decyzję pożyczkodawcy. Co więcej, firma Prometeusz Finanse regularnie przekazuje informacje o BIK na temat przebiegu spłaty rat zobowiązania.

Czy Profimo udziela pożyczek dla zadłużonych?

Istnieje szansa na otrzymanie pożyczki dla zadłużonych w Profimo. Wszystko zależy od tego jak zadłużenie może wpłynąć na spłatę wnioskowanej pożyczki. Analiza baz dłużników, która wykaże informacje wskazujące na zbyt wysokie ryzyko niespłacenia pożyczki, stanowią podstawę do odmowy udzielenia kredytu konsumenckiego.

Czy w Profimo można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Jest to możliwe jeśli skorzystamy z pożyczki samochodowej Profimo – pożyczka na raty pod zastaw samochodu. Odpowiednie zabezpieczenie pozwoli zmniejszyć ryzyko kredytowe, dzięki czemu można podjąć pożyczkę na spłatę komornika.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Profimo – krok po kroku

Wnioskowanie o pożyczkę na raty przez Internet w Profimo jest bardzo proste. Pierwszy wniosek wymaga wypełnienia formularza pożyczkowego. Kolejne pożyczki uzyskasz offline – dzwoniąc na infolinię lub online – za pośrednictwem serwisu internetowego Profimo.

Procedura wnioskowania w Profimo polega na przejściu kilku prostych kroków:

 • Wybierz kwotę i okres spłaty za pomocą kalkulatora pożyczki. Parametry pożyczki zmienisz za pomocą suwaków, a obliczenia wykażą przewidywaną wysokość rat i RRSO.
 • Po wybraniu pożyczki kliknij przycisk “Weź pożyczkę”.
 • Wypełnij prosty wniosek, w którym podasz dane osobowe, kontaktowe i informacje o sytuacji materialnej.
 • Zaakceptuj wymagane zgody oraz pełnomocnictwo do zawarcia umowy zdalnie.
 • Przejdź weryfikację tożsamości za pomocą Kontomatik – wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej.
 • Zapoznaj się z zaproponowaną umową i zaakceptuj ją.
 • Profimo przelej środki na Twoje zweryfikowane konto w 15 minut od zatwierdzenia umowy!

Weryfikacja tożsamości klienta Profimo

Każdy pożyczkobiorca musi przejść weryfikację tożsamości. Profimo wykorzystuje jedną metodę sprawdzenia danych osobowych, tj. weryfikacja Kontomatik. W związku z tym możliwość uzyskania pożyczki ratalnej mają wyłącznie klienci posiadający dostęp do bankowości elektronicznej.

Jest to znacznie szybszy i wygodniejszy sposób weryfikacji, niż przykładowo przelew groszowy. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego banku, a aplikacja uzyska wgląd do Twoich danych oraz historii transakcji. Dzięki temu nie musisz dostarczać dokumentów potwierdzających dochody! Cały proces jest całkowicie bezpieczny – Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu udzielenia pożyczki na raty online.

Spłata pożyczki na raty w Profimo

Spłata pożyczki w Profimo polega zleceniu przelewów na kwotę wskazną w harmongoramie, na numer konta podany w umowie. Wszystkie dane niezbędne do wykonania przelewu znajdziesz w Panelu Klienta po zalogowaniu. Nie musisz szukać informacji o kwocie do spłaty w umowie – na Profilu Klienta podawana jest aktualna kwota do spłaty na dany dzień.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Pożyczkodawca Profimo umożliwia skorzystanie z wcześniejszej spłaty całości oraz części pożyczki na raty. Przedterminowa spłata spowoduje przeliczenie kwoty do spłaty, która zostanie pomniejszona o prowizję za niewykorzystany okres trwania umowy.

Wydłużenie terminu spłaty

Firma Profimo nie przewiduje możliwości wydłużenia terminu spłaty, jak również zmiany termin płatności kolejnych rat. Jak informuje pożyczkodawca: “W momencie uruchomienia pożyczki przygotowany jest harmonogram spłat i pozostaje on bez zmian.” W przypadku wystąpienia problemów ze spłatą pożyczki ratalnej należy skontaktować się Działem Windykacji, dzwoniąc pod numer 801 000 606 lub przez adres e-mail profimo@prometeusz.org.pl

Jedyna możliwość wydłużenia terminu spłaty pożyczki ratalnej w Profimo to skorzystanie z podwyższenia kwoty pożyczki. Jest to propozycja dla klientów, którzy terminowo spłacają swoje zobowiązanie.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Niespłacenie pojedynczych rat lub całości pożyczki Profimo w terminie ustalonym w umowie, powoduje uznanie całej niespłaconej kwoty za zadłużenie przeterminowane. Od tej kwoty zostaną naliczone odsetki maksymalne za opóźnienie. Co więcej, pożyczkobiorca zostanie obciążony kosztami postępowania sądowego, a informacja o zadłużeniu zostanie przekazana do odpowiednich baz dłużników.

Jak przebiega windykacja należności?

Pożyczkodawca Profimo ma prawo do podjęcia działań mających na celu odzyskanie długu. W zakres działań wchodzą m.in czynności upominawcze, windykacyjne, a w ostateczności przekazanie sprawy do sądu. Profimo może realizować te czynności samodzielnie w ramach pracy Działu Windykacji lub przekazać sprawę podmiotowi zewnętrznemu.

Kolejna pożyczka w Profimo

Każdy klient może posiadać tylko jedną aktywną pożyczkę na raty w Profimo. Możliwość podjęcia kolejnej pożyczki online jest dostępna od razu po spłacie ostatniej raty. W momencie, gdy otrzymasz informację o spłacie pożyczki, możesz złożyć wniosek o następną.

O następną pożyczkę możesz ubiegać się po zalogowaniu do Panelu Klienta. Za pomocą suwaka wybierzesz interesującą Cię pożyczkę i złóż wniosek. Ekspert Profimo przeprowadzi analizę zdolności, a konsultant zadzwoni na Twój numer i przedstawi propozycję finansowania.

Logowanie do panelu użytkownika

Wraz ze złożeniem pierwszego wniosku o pożyczkę ratalną w Profimo, rejestrujesz Profil Klienta w serwisie internetowym. Aby zalogować się do swojego Profilu należy kliknąć zakładkę “Logowanie”, a następnie podać adres e-mail oraz hasło. Panel Klienta umożliwia sprawne zarządzanie posiadaną pożyczką i złożenie wniosku o kolejną.

Problemy z logowaniem

W przypadku, gdy nie nie pamiętasz hasła logowania do Profilu Klienta Profimo, możesz skorzystać z funkcji “Odzyskaj hasło”. Podaj adres e-mail powiązany z Twoim Profilem a na pocztę elektroniczną otrzymasz link umożliwiający ustalenie nowego hasła.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Wystarczy, że zalogujesz się na Profil Klienta, a następnie wybierzesz zakładkę “Edycja” i zmienisz wybrane dane. W przypadku zmiany dowodu osobistego np. gdy poprzedni stracił ważność lub zmieniłeś pracę, należy wysłać dokumenty potwierdzające ten fakt na adres e-mail profimo@prometeusz.org.pl.

Profimo – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Profimo można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Nie, Profimo umożliwia posiadanie jednej aktywnej pożyczki na raty. O kolejną pożyczkę online możesz ubiegać się od razu po zatwierdzeniu całkowitej spłaty poprzedniej.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Profimo?

Firma Profimo może odmówić udzielenia pożyczki ratalnej z powodu:

 • figurowania w rejestrze dłużników bazy BIK,
 • brak możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego, e-mail z klientem
 • podania nieprawidłowych danych we wniosku,
 • zbyt wysokiego ryzyko niespłacenia pożyczki.

Czy w Profimo dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Tak, Profimo udziela pożyczek na raty w weekendy i święta, z wyłączeniem świąt państwowych. Należy mieć na uwadze, że godziny pracy biura w dni świąteczne mogą być inne. Obsługa klienta odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00 oraz w weekendy od 10:00 do 15:00.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Profimo trafi do sądu?

Profimo przekaże sprawę niespłaconej pożyczki na raty do sądu, gdy dłużnik nie wykaże chęci współpracy i będzie unikał kontaktu z Działem Windykacji. Trudno jest jednoznacznie ustalić po jakim czasie niespłacana pożyczka trafi do sądu. Jest to zależne od obu stron – pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy.

Jakie źródła dochodu akceptuje Profimo?

Firma pożyczkowa Profimo akceptuje wiele różnych źródeł dochodu. Pożyczkę na raty można otrzymać na podstawie dochodu z:

 • emerytury,
 • renty,
 • zasiłku emerytalnego,
 • umowy o pracę,
 • umowy zlecenie,
 • działalności rolniczej,
 • działalności gospodarczej.

Czy Profimo wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Nie, Profimo nie wymaga dostarczania zaświadczenia od pracodawcy. Jest to konieczne jedynie w przypadku zmiany miejsca zatrudnienia. Jednakże, należy liczyć się z możliwością weryfikacji zatrudnienia – w skrajnych przypadkach pożyczkodawca może zadzwonić do pracodawcy.

Jak długo czeka się na pożyczkę online w Profimo?

Przelew gotówki uzyskanej w ramach pożyczki ratalnej Profimo jest realizowany w 15 minut od wydania pozytywnej decyzji o jej przyznaniu. Pożyczkodawca zleca przelewy w godzinach pracy biura.

Czy w Profimo trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, Profimo udziela pożyczek na raty online na dowolny cel. Jedynie w przypadku pożyczki samochodowej konieczne jest podanie informacji na temat pojazdu.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Profimo?

Korzystając z wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Profimo możesz uzyskać zwrot części kosztów z prowizji. Dodatkowo całkowita przedterminowa spłata pozwoli Ci podjąć kolejną pożyczkę w dowolnym terminie.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Profimo, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak, posiadanie kredytów i pożyczek w innych instytucjach nie stanowi przeszkody w uzyskaniu pożyczki ratalnej w Profimo. Jedynym warunkiem jest wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej, umożliwiającej spłatę kolejnego zobowiązania.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Profimo?

Umowę pożyczki z Profimo możesz podpisać na dwa sposoby:

 • zdalnie, udzielając pełnomocnictwa na zawarcie umowy w Twoim imieniu,
 • tradycyjnie, podpisując umowę otrzymaną listem lub na adres e-mail i odsyłając ją na adres siedziby Prometeusz Finanse.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Profimo?

Tak, spłaty całości lub części pożyczki ratalnej w Profimo może dokonać dowolna osoba.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Profimo?

Pożyczkobiorca może złożyć skargę lub reklamację w formie pisemnej lub ustnej – w kontakcie osobistym z pracownikiem Prometeusz Finanse lub telefonicznie. Do skargi lub reklamacji skarżący winien dołączyć wszelkie dokumenty niezbędne do rozpatrzenia sprawy.

Profimo - weź pożyczkę ratalną

Profimo – podsumowanie

Firma Prometeusz Finanse udziela pożyczek na raty na prostych i przejrzystych zasadach. Można tu uzyskać kwotę od 1500 do 4500 zł, z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 21 miesięcy. Dostęp do maksymalnego okresu ratalnego zależy od wnioskowanej kwoty.

Wnioskowanie o pożyczkę ratalną w Profimo jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki wniosek, zatwierdzić zgody i zweryfikować się za pomocą aplikacji Kontomatik. Rzetelny pożyczkobiorca, spłacający raty w terminie może skorzystać z podwyższenia kwoty pożyczki od ręki, bez konieczności składania wniosku.

Profimo - zalety

 • Dwa rodzaje pożyczki ratalnej,
 • Proste i uczciwe zasady udzielania pożyczki,
 • Długi okres spłaty - 21 miesięcy,
 • Łatwe do spełnienia warunki,
 • Szybka i bezpieczna weryfikacja z pomocą Kontomatik,
 • Przelew pieniędzy nawet w 15 minut,
 • Możliwość podwyższenia kwoty pożyczki w trakcie trwania umowy.

Profimo - wady

 • Weryfikacja w bazach dłużników,
 • Brak możliwości wydłużenia terminu spłaty,
 • Stosunkowo wysoka prowizja.

Informacje o Profimo

Nazwa firmy

Prometeusz Finanse Sp. z o.o.

Adres Paderewskiego 48
25-502 Kielce
Telefon 801000606
Adres e-mail profimo@prometeusz.org.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 17:00
Weekend: nieczynne
Wniosek Wypełnij wniosek