Konto Nielimitowane w Aion Bank

Informacje o Konto Nielimitowane w Aion Bank
Konto Nielimitowane w Aion Bank - weź pożyczkę
5/5
2
opinii
Załóż konto
Opłata za prowadzenie:
0 zł
Opłata za kartę
11.99 zł
Płatności mobilne:
Tak
Ocena
7/10
Poszukujesz taniego i wygodnego konta? Aion Bank oferuje osobiste konto Nielimitowane, które jest tanie i łatwo dostępne dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety. Sprawdź ofertę tego w pełni internetowego rachunku bankowego i porównaj z ofertami innych banków.

Konta Nielimitowanego – cechy szczególne

Aion Bank działa na polskim rynku stosunkowo niedługo, jednak prężnie rozwija się i zyskuje coraz więcej zadowolonych klientów. Aion Bank jest ciekawą alternatywą dla “stacjonarnych” banków, gdyż działa w pełni online. Nie posiada placówek ani nawet punktów informacyjnych. Jedyne co jest niezbędne, żeby zacząć korzystać z oferty Aion Banku to aplikacja mobilna, która jest darmowa. Za jej pośrednictwem możemy skorzystać z podstawowego produktu Aion banku jakim jest konto Nielimitowane, czyli osobisty rachunek bankowy.

Założenie i prowadzenie konta jest w pełni darmowe. Wszystko co trzeba zrobić, aby skorzystać z tego rachunku to pobrać aplikację mobilną Aion Banku i zarejestrować się. Żadnych konsultantów, żadnych papierowych umów, wszystko odbywa się drogą online. Oferta jest atrakcyjna nie tylko z powodu brak konieczności wychodzenia z domu. Otóż Aion Bank oferuje możliwość utworzenia kont wielowalutowych do podstawowego rachunku. Konta te można otworzyć również za 0 zł na waluty EUR, USD, GBP i CHF. Do konta Nielimitowanego można podpiąć aż 5 kart debetowych, w tym kartę Aion Banku, którą można wyrobić zarówno w formie cyfrowej jak i fizycznej karty. Konto również pozwala na korzystanie z takich aplikacji jak Apple Pay i Google Pay.

Aion Bank w swojej ofercie posiada także konto oszczędnościowe. Można je utworzyć jako dodatkowy rachunek do konta Nielimitowanego. Założenie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe, tak jak w przypadku podstawowego konta udostępnionego przez Aion Bank. Warto jednak wspomnieć, że posiada dość ciekawe oprocentowanie środków względem innych banków. Konto oszczędnościowe można utworzyć dla waluty PLN, a środki są oprocentowane na 1% w skali roku, oraz na EUR, i wtedy oprocentowanie środków to 0,5% w skali roku.

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto Nielimitowane w Aion Bank

Aion Bank nie tylko posiada atrakcyjną ofertę jeżeli chodzi o samo konto i jego koszt, ale także jeśli spojrzymy na stawki związane z posiadaniem karty debetowej. Aion Bank daje możliwość podpiąć do 5 kart debetowych do jednego rachunku, co jest bardzo ciekawą i przydatną opcją. Tym bardziej, że dostępne są karty zarówno w formie fizycznej jak i karty cyfrowe, których plastikowej wersji nigdy nie dostaniemy do ręki. Jeśli chodzi o kartę fizyczną, to koszt wyrobienia jednej karty debetowej w Aion Banku to jednorazowy wydatek rzędu 11,99 złotych. Korzystanie z karty i jej obsługą są darmowe, tak jak darmowe są bankomaty do kwoty wypłat 900 złotych w skali miesiąca. Jeśli wypłaty z bankomatów sięgną więcej niż 900 złotych w miesiącu, to Aion Bank pobiera 2% prowizji od kwoty transakcji. Konto Nielimitowane posiada jednak jeden, wielki minus, a jest to brak obsługi płatności BLIK, które to w ostatnich latach stają się coraz częściej wybieraną formą płacenia i wykonywania przelewów.

Rodzaj karty
 • Debetowa
Transakcje kartą
 • 0 zł
Wypłaty z bankomatów
 • 0 zł do łącznej kwoty 900 złotych w miesiącu, powyżej 900 złotych 2% prowizji
Wpłaty do wpłatomatów
 • 0 zł
Transakcje BLIK
 • brak

Konto Nielimitowane w Aion Bank - opłaty za przelewy

Jeśli chodzi o koszty przelewów w Aion Banku, to tutaj także klientów czeka niespodzianka. Nawet w pakiecie Light, czyli bezpłatnym koncie, przelewy, a właściwie znaczna ich część, są darmowe. Jedynym wyjątkiem od tej prawidłowości są przelewy SEPA. Aion Bank oczekuje opłat jedynie za przelewy natychmiastowe SEPA, które kosztują 4,99 złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że Aion Bank nie posiada swoich oddziałów ani placówek, więc nie dają oni możliwości wykonać przelewów z placówki. Tak samo Aion Bank nie oferuje żadnej formy natychmiastowego przelewu z wyjątkiem natychmiastowego przelewu SEPA. Nie oferują również przelewów SORBNET na wielkie sumy, no i oczywiście bolesny jest brak płatności BLIK.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • brak
Przelew ekspresowy
 • brak
Przelew Swift
 • 0 zł
Przelew SEPA
 • 0 zł
Przelew SEPA natychmiastowy
 • 4,99 zł w pakiecie Light
 • 0 zł w pakietach Smart i All Inclusive

Zaty i wady Konto Nielimitowane w Aion Bank

Nie ma co ukrywać, że oferta Aion Banku i ich konta Nielimitowanego to oferta konkurencyjna na polskim rynku. Obsługa banku w pełni online na pewno jest atrakcyjna w dobie wszechobecnych smartfonów i tabletów, które mogą obsługiwać aplikację Aion Banku. Młody klient na pewno może zainteresować się tą oferta, gdyż brak kosztów i większości opłat wygląda bardzo kusząco. W przypadku konta Nielimitowanego doskwiera jednak bardzo brak usług BLIK, które w ostatnich czasach zyskały bardzo duże grono użytkowników. Nawet brak kosztów i posiadanie większości możliwości tradycyjnego konta bankowego nie są w stanie wypełnić pustki, którą powoduje brak BLIK.

Konto Nielimitowane w Aion Bank - zalety

 • Brak opłat za założenie i prowadzenie
 • Dostęp całkowicie zdalny, za pośrednictwem aplikacji
 • Darmowa większość usług i transakcji
 • Możliwość wyrobienia aż 5 kart debetowych
 • Możliwość otwarcie do 4 rachunków wielowalutowych

Konto Nielimitowane w Aion Bank - wady

 • Brak płatności BLIK
 • Prowizja rzędu 2% od wypłaty z bankomatu, dla wypłat powyżej 900 złotych

Podstawowe opłaty w Konto Nielimitowane w Aion Bank

Konto Nielimitowane w Aion Bank to bardzo atrakcyjna oferta. Warto zacząć od tego, że założenie i prowadzenie konta jest darmowe. Nie ma żadnych ukrytych opłat, specjalnych warunków, ani dodatkowych kosztów. Koszty pojawiają się dopiero w przypadku korzystania z konkretnych usług. Wszystkie koszty można znieść wybierając inny typ konta Nielimitowanego. Podstawowa wersja, która nie kosztuje nic za prowadzenie, a opłaty pojawiają się w przypadku np przelewów SEPA to pakiet Light. Klient może jednak skorzystać także z pakietów Smart (prowadzenie konta kosztuje wtedy 29,99 złotych w skali miesiąca), oraz All-Inclusive (prowadzenie konta kosztuje wtedy 49,99 złotych w skali miesiąca), które za sprawą tego, że są formą abonamentu zniwelowały kompletnie dodatkowe koszty. Warto także wspomnieć o możliwości utworzenia konta oszczędnościowego do głównego rachunku. Konto oszczędnościowe również jest darmowe w prowadzeniu, a co więcej, posiada bardzo korzystne oprocentowanie, które wynosi 1% w skali roku dla PLN oraz 0,5% w skali roku dla EUR.

Opłata za otwarcie konta
 • 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku
 • 0 zł Light
 • 29,99 zł Smart
 • 49,99 zł All Inclusive
Oprocentowanie w skali rocznej
 • 0%
Darmowe konto oszczędnościowe
 • 1% w skali roku dla PLN
 • 0,5% w skali roku dla EUR

Opinie klientów o Konto Nielimitowane w Aion Bank

5/5
2 opinii
2
0
0
0
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze
Kamil
Ocena :
     

Aion Bank to genialne rozwiązanie! Jak ktoś zdecyduje się na konto nielimitowane polecam od razu otworzyć konto oszczędnościowe i tam trzymać kasę- najpopularniejsze banki w Polsce nie dadza tak dobrych warunków jak Aion! A do tego konto oszczędnościowe, tak jak to nielimitowane jest darmowe! No chyba, ze ma sie duzo oszczędności- wtedy polecam konto all inclusive- bo na oprocentowaniu mozna zarobic calkiem sporo!

Miłosz
Ocena :
     

Aion Bank to przyszłość bankowości. Dzieki temu, ze bank nie ma oddziałów udostepnia wiele rozwiazań, które w stacjonarnych bankach sa płatne- za darmo!!! Ja oddzialów banku nie potrzebuje, za to jestem bardzo wdzieczny za udogodnienia jakie daje mi konto nielimitowane w Aion Banku.

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Złóż wniosek
Porównaj (0) Wyczyść