W ramach Grupy Santander w Polsce funkcjonują dwa banki: Santander Consumer Bank S.A. oraz Bank Zachodni WBK S.A. W 2012 r., po raz trzeci, Grupa Santander została uznana przez magazyn „Euromoney” za Najlepszy Bank na Świecie. Santander Consumer Bank działa w 305 placówkach na terenie całego kraju. Klient może skontaktować się z bankiem drogą telefoniczną, przez e-mail lub listownie.

Cechy kredytu gotówkowego w Santander Consumer Bank
Czas wypłaty w dniu podpisania umowy
Online ✔️
Pożyczki z aplikacji mobilnej ✔️
Na dowód ✔️
Bez rozmowy z konsultantem ✔️
Bez zaświadczeń
Bez zastawu ✔️
Oprocentowanie stałe – 7,2%

Santander Consumer Bank – oferta

Klienci Santander Consumer Bank mają dostęp do sieci placówek i bankomatów na terenie całej Polski, mogą także skorzystać z bankowości telefonicznej, mobilnej i online. W ofercie produktowej bank oferuje kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i hipoteczne, karty kredytowe, lokaty, a także kredyty samochodowe oraz ubezpieczenia. W swojej ofercie Santander Consumer Bank ma również zakupy na raty w sklepach internetowych i stacjonarnych. W pierwszym przypadku należy wybrać towar, złożyć zamówienie, a następnie wysłać i wypełnić e-wniosek o kredyt, później należy czekać na kontakt konsultanta. Dokumenty można dostarczyć drogą elektroniczną – w postaci plików PDF lub za pośrednictwem firmy kurierskiej. Po pozytywnej weryfikacji dokumentów kredytowych Bank potwierdzi sklepowi, że może wydać towar. W drugiej sytuacji klient podpisuje umowę o kredyt na zakup towarów i usług, którą przygotowuje w sklepie pełnomocnik Banku.

Santander Consumer Bank - weź kredyt

Mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank

W ofercie kredytowej Grupy Santander znajduje się atrakcyjny Mistrzowski kredyt gotówkowy. Stali klienci w ramach usługi mogą ubiegać się maksymalnie o 100 tys. zł. W przypadku nowych klientów kwota ta wynosi 35 tys. zł. Jednak o największe sumy nie można starać się online. Przez sieć dostaniemy tu kredyt do kwoty 15 000 zł. Maksymalny czas spłaty wynosi 60 rat. RRSO Mistrzowskiego kredytu kształtuje się na poziomie 10,33%. Na tle innych ofert Santander wyróżnia gwarantowana stała wysokość oprocentowania przez cały okres spłaty. Kredyt Santander Consumer Bank jest więc rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie stabilizację i nie lubią podejmować ryzyka w kwestiach finansowych.

Przy zaciągnięciu kredytu możemy skorzystać również z ubezpieczenia na życie, a w ramach usług dodatkowych bank oferuje jeszcze pakiet „Pomoc na zawołanie”. Umożliwia on skorzystanie ze wsparcia medycznego i technicznego.

Jak ubiegać się o kredyt w Santander Consumer Bank?

Dróg prowadzących do uzyskania pieniędzy w banku należącym do Grupy Santander jest kilka. Wniosek można złożyć:

 • online,
 • w dowolnym oddziale banku,
 • telefonicznie.

Najwygodniejszym sposobem jest zawieranie umowy kredytowej przez internet. Żeby wziąć kredyt online, należy:

 • wypełnić formularz na stronie internetowej banku,
 • poczekać na telefon konsultanta, z którym ustali się szczegóły oferty,
 • zaakceptować warunki umowy korzystając z aplikacji banku i wykonać przelew weryfikujący tożsamość lub zamówić bezpłatnie kuriera, który dostarczy wszystkie dokumenty.

Po podpisaniu umowy pieniądze zostaną dostarczone przelewem na konto lub przekazem pocztowym.

Zapytaj o szczegóły oferty

Kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank – warunki

Aby uzyskać kredyt w Santander Consumer Bank, należy spełnić określone warunki, czyli:

 • dostarczyć dokument potwierdzający tożsamość,
 • udokumentować stały dochód o określonej wysokości (co najmniej 2 500 zł),
 • pozytywnie przejść weryfikację zdolności kredytowej.

Dokumenty potwierdzające tożsamość respektowane przez Santader Consumer Bank to m.in.:

 • dowód osobisty,
 • karta pobytu z wydanym zezwoleniem na osiedlenie się lub pobyt rezydenta długoterminowego,
 • dokument potwierdzający prawo stałego pobytu czy zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela UE,
 • karta pobytu bądź kartę stałego pobytu członka rodziny obywatela UE.

W zależności od charakteru uzyskiwanego dochodu do dokumentacji należy również dołączyć odpowiednie zaświadczenia, których szczegółowy wykaz znajduje się na stronie banku.

Weź kredyt

Pozostałe produkty Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank, w przeciwieństwie do drugiego Banku Santander, specjalizuje się w jednym produkcie finansowym, czyli kredycie gotówkowym. Pomimo tego, w ofercie banku oprócz produktów kredytowych odnajdziemy rachunki oszczędnościowe, lokaty i ubezpieczenia. Sprawdź czy warto z nich korzystać.

Konto w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank nie posiada w ofercie tradycyjnych kont bankowych. Zamiast tego oferuje rachunek oszczędnościowy, który właściwie niczym nie różni się od popularnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Z takiego konta w Santanderze możemy dowolnie i za darmo wpłacać i wypłacać pieniądze. Również prowadzenie rachunku i przelewy są całkowicie darmowe. W porównaniu do typowych kont bankowych na rachunku Santandera obowiązuje atrakcyjne oprocentowanie.

Kredyt konsolidacyjny w Santander Consumer Bank

Oprócz tradycyjnego kredytu gotówkowego w Santanderze można dostać kredyt konsolidacyjny. To propozycja przeniesienia dotychczasowych zobowiązań do Santandera i zebrania ich w jeden kredyt z niższą ratą. Oferta jest ograniczona do obecnych klientów banku. W celu przeniesienia zobowiązań należy dostarczyć do banku dokumenty dotyczące obecnych kredytów, pożyczek czy linii kredytowych.

Karty kredytowe w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank posiada bogatą ofertę kart kredytowych. Są to Visa TurboKarta, Visa Comfort, Visa Comfort Plus i Visa Castorama oraz Visa Media Markt. TurboKartę oraz Visa Castorama można otrzymać całkowicie przez internet. Do otrzymania pozostałych kart z oferty konieczna jest wizyta w banku. Karty kredytowe są całkowicie darmowe pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Santander Consumer Bank - weź kredyt

Santander Consumer Bank – Podsumowanie