1. Warianty kart kredytowych Santander Consumer Bank
 2. Opłaty za kartę kredytową Visa TurboKARTA i Visa Comfort
 3. Opłaty za kartę Visa Comfort Plus
 4. Spłata karty kredytowej Santander Consumer Bank
 5. Korzyści karty kredytowej w Santander Consumer Bank: TurboKARTA, Comfort, Comfort Plus
 6. Jak założyć kartę kredytową w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom kilka rodzajów kart kredytowych i kart kredytowych-partnerskich. Najczęściej wybieranymi wariantami kart są:

 • Visa TurboKARTA (RRSO 15,09 proc.),
 • Karta Visa Comfort (RRSO 24,49 proc.),
 • Karta Visa Comfort Plus (RRSO 31, 69 proc.). Wszystkie cechuje ten sam okres bezodsetkowy i minimalna kwota spłaty.

Różnice zauważyć można w dostępie do różnych korzyści dla posiadaczy karty oraz wyglądzie kart. Oferta Santander Consumer Bank jest polecana osobom aktywnie korzystającym z kredytu odnawialnego. Warunkiem darmowości karty jest spłata całości zadłużenia przed upłynięciem okresu bezodsetkowego. Co istotne nie trzeba zakładać konta bankowego w Santanderze.

Zobacz ofertę

Karty kredytowe Santander Consumer Bank

Wariant kartyVisa ComfortVisa Comfort PlusTruboKARTA
Oprocentowanie10 proc.10 proc.10 proc.
Limit kredytowy5-10 tys.5-10 tys.5-10 tys.
Okres bezodsetkowy54 dni54 dni54 dni
Spłata minimalna5 proc.5 proc.5 proc.
Opłata za przekroczenie limitu30 zł30 zł30 zł

Zobacz ofertę

Karty Comfort i Comfort Plus – opłaty

Karty kredytowe Visa Comfort i Visa Comfort Plus umożliwiają płatności stykowe, zbliżeniowe oraz płatności przez internet. Limit transakcji zbliżeniowych bez wpisywania PIN wynosi 50 zł. Transakcje przekraczające tę kwotę są autoryzowane kodem PIN. Bank nie nalicza opłaty za transakcje bezgotówkowe. Za transakcje gotówkowe z kolei (wypłatę gotówki z karty) nalicza opłaty w wysokości 6 proc. od wypłaconej kwoty (min. 10 zł).

Karty Comfort i Comfort Plus różnią się kolorem oraz dostępnymi promocjami w wybranych punktach za korzystanie z karty. Opłaty za używanie kart pozostają takie same.

Opłaty za kartę kredytową Comfort i Comfort Plus

Wydanie karty głównej0 zł
Miesięczna opłata za kartę7,40 zł
Miesięczna opłata za kartę dodatkową2 zł
Warunki darmowej karty kredytowejOpłaty za obsługę karty są zawsze naliczane. Pozostałe opłaty za transakcje bezgotówkowe nie są naliczane, jeśli klient dotrzyma okresu bezodsetkowego (54 dni).
Bankomaty6 proc. od transakcji (min. 10 zł)
Koszt przewalutowania2, 52 proc. (przewalutowanie w kwocie innej niż euro)
1,26 proc. (przewalutowanie transakcji dokonanej w euro)

Zobacz ofertę

Karta kredytowa Visa TurboKARTA

Karta kredytowa Santander Consumer Bank Visa TurboKARTA skierowana jest do osób zmotoryzowanych. Karta ta, podobnie jak poprzednie oferty Santandera, posiada opcję płatności stykowych, zbliżeniowych oraz płatności przez internet. Limit transakcji zbliżeniowych bez podania kodu PIN wynosi 50 zł.

Wyróżnia się jednak możliwością otrzymania częściowego zwrotu poniesionych wydatków. Każdy użytkownik, który zapłaci kartą TurboKARTA na stacjach paliw oraz dotrzyma terminowego okresy spłaty kwoty minimalnej, może otrzymac do 3 proc. zwrotu od transakcji (maksymalnie 30 zł). Ponadto istnieje możliwość zwrotu 1 proc. wartości transakcji dokonywanych poza stacjami paliw. To świetna promocja bankowa dla zmotoryzowanych. Można przypisać do limitu odnawialnego TurboKARTA dodatkową karty dla innego użytkownika. Transakcje dokonane kartą dodatkową obciążają rachunek karty głównej, a posiadacz karty korzysta z limitu karty głównej.

Wydanie karty głównej0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł / 4,90 zł
Miesięczna opłata za kartę dodatkową2 zł
Warunki darmowej karty kredytowejOpłaty nie są naliczane, jeśli w poprzednim miesiącu klient wykonał transakcje powyżej 1000 zł w jednym miesiącu
Bankomaty6 proc. (min. 10 zł)
Koszt przewalutowania2, 52 proc. (przewalutowanie w kwocie innej niż euro)
1,26 proc. (przewalutowanie transakcji dokonanej w euro)

Zobacz ofertę

Zadłużenie na karcie kredytowej Santander Consumer Bank

Aby używać kart kredytowych Santander Consumer Bank, nie trzeba spłacać co miesiąc całości zadłużenia. Wystarczy spłacić tylko jego wybraną część lub tzw. kwotę minimalną, czyli 5 proc. wykorzystanych środków.

 • Spłata minimalna wynosi 5 proc. zadłużenia na karcie miesięcznie.
 • Opłat za kartę można uniknąć przez regulowanie całości zadłużenia w trakcie okresu bezodsetkowego – czyli 54 dni.
 • Okres bezodsetkowy obowiązuje zarówno przy transakcjach gotówkowych, jak i bezgotówkowych. Przy wypłacaniu gotówki z bankomatu trzeba się liczyć z pobraniem opłaty w wysokości 6 proc. od wypłacanej kwoty. Opłatą tą zostanie obciążone konto karty kredytowej.

Po każdej spłacie zadłużenia limit natychmiast, automatycznie się odnawia. Pilnowanie okresu bezodsetkowego gwarantuje bezpłatne korzystanie ze środków przyznanych na limicie. W przypadku skorzystania przez posiadacza karty z planu spłat ratalnych, spłata kredytu zaciągniętego w ramach limitu kredytowego może być rozłożona na: 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesięczne raty. Plan spłat ratalnych dotyczy wybranej przez użytkownika transakcji lub zadeklarowanej części salda zadłużenia. Aby skorzystać z planu spłat ratalnych należy to zgłosić w oddziale banku, w Punkcie Obsługi Klienta/Punkcie Usług Finansowych lub skontaktować się telefonicznie z infolinią banku.

Korzyści karty kredytowej w Santander Consumer Bank

Karty kredytowe wydawane przez Santander Consumer Bank charakteryzują się niskimi opłatami za ich używanie. Te produkty finansowe dedykowane są w szczególności aktywnym klientom, którzy chcą mieć stały dostęp do dodatkowej gotówki, ale nie chcą za to płacić zbyt wiele.

Zalety karty Santander Consumer Bank: Comfort i Comfort Plus

 • stały dostęp do dodatkowych pieniędzy w kwocie od 5 tys. do 10 tys. zł,
 • możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty,
 • długi okres bezodsetkowy – 54 dni,
 • możliwość wzięcia dodatkowych kart dla bliskich,
 • bezpłatna usługa 3D-Secure, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji dokonywanych w internecie.

Zalety karty TurbkoKARTA

 • możliwość zwrotu kosztów transakcji na stacjach paliw w wysokości 3 proc. od transakcji (nawet do 30 zł co miesiąc),
 • możliwość zwrotu kosztów transakcji w innym punktach w wysokości 1 proc. od transakcji,
 • możliwość wzięcia dodatkowych kart dla bliskich,
 • bezpłatny pakiet car assistance dostępny dla posiadaczy karty,
 • bezpłatna usługa 3D-Secure,
 • możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty,
 • możliwość z korzystania z planu ratalnego – spłaty rozłożonej na 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesięczne raty.

Jak założyć kartę kredytową w Santander Consumer Bank?

O kartę kredytową w Santander Consumer Bank można wnioskować osobiście w oddziale banku, przez internet lub dzwoniąc na infolinię. Wystarczy dowód osobisty i dokument potwierdzający dochody, jeśli nie jesteśmy klientami Santandera na co dzień. Jeśli już jesteśmy klientami tego banku, wystarczy dowód osobisty – bank widzi, czy posiadamy odpowiednie wpływy.

Formalności są ograniczone do minimum. Wystarczy złożyć wniosek i poczekać na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowej. Z reguły proces przyznania karty trwa jeden dzień. Jeśli wnioskujemy osobiście w oddziale banku o kartę Comfort, otrzymamy ją od ręki. Na karty Comfort Plus oraz TurboKARTA trzeba będzie poczekać dwa- trzy dni robocze.

Zobacz ofertę