Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom kilka rodzajów kart kredytowych i kart kredytowych-partnerskich. Najczęściej wybieranymi wariantami kart są:

 • Visa TurboKARTA (RRSO 10,13 proc.),
 • Karta Visa Comfort (RRSO 13,43 proc.),
 • Karta Visa Comfort Plus (RRSO 11,06 proc.).

Wszystkie cechuje ten sam okres bezodsetkowy i minimalna kwota spłaty. Różnice zauważyć można w dostępie do różnych korzyści dla posiadaczy karty oraz wyglądzie kart. Oferta Santander Consumer Bank jest polecana osobom aktywnie korzystającym z kredytu odnawialnego. Warunkiem darmowości karty jest zrealizowanie transakcji na kwotę powyżej 1000 zł, w okresie rozliczenia.

Karty Comfort i Comfort Plus – opłaty

Karty kredytowe Visa Comfort i Visa Comfort Plus umożliwiają płatności zbliżeniowe oraz płatności przez internet. Limit transakcji zbliżeniowych bez wpisywania PIN wynosi 100 zł. Transakcje przekraczające tę kwotę są autoryzowane kodem PIN. Bank nie nalicza opłaty za transakcje bezgotówkowe. Za transakcje gotówkowe z kolei (wypłatę gotówki z karty) nalicza opłaty w wysokości 6 proc. od wypłaconej kwoty (min. 10 zł).

Karty Comfort i Comfort Plus różnią się kolorem oraz dostępnymi promocjami za korzystanie z karty w wybranych punktach. Opłaty za używanie kart pozostają takie same.

Opłaty za kartę kredytową Comfort i Comfort Plus

Wydanie karty głównej 0 zł
Miesięczna opłata za kartę 0/9,50 zł
Miesięczna opłata za kartę dodatkową 2 zł
Warunki darmowej karty kredytowej Opłaty za obsługę karty są naliczane w przypadku braku transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 1000 zł.
Bankomaty 6 proc. od transakcji (min. 10 zł)
Koszt przewalutowania 2, 52 proc. (przewalutowanie w kwocie innej niż euro)
1,26 proc. (przewalutowanie transakcji dokonanej w euro)

Karta kredytowa Visa TurboKARTA

Karta kredytowa Santander Consumer Bank Visa TurboKARTA skierowana jest przede wszystkim do osób zmotoryzowanych. Karta ta, podobnie jak poprzednie oferty Santandera, posiada opcję płatności zbliżeniowych oraz płatności przez Internet. Limit transakcji zbliżeniowych bez podania kodu PIN wynosi 100 zł.

TurboKarta w Santander Consumer Banku objęta jest promocją “Zakupy z premią”, która umożliwia otrzymanie częściowego zwrotu poniesionych wydatków w punktach handlowo-usługowych. Każdy użytkownik, który zapłaci kartą TurboKARTA w wybranych punktach oraz dotrzyma terminowego okresy spłaty kwoty minimalnej, może otrzymać do 5 proc. zwrotu od transakcji (maksymalnie 30 zł w okresie rozliczeniowym) w samodzielnych myjniach samochodowych, 3 proc. wartości transakcji w restauracjach oraz 1 proc. od płatności na stacjach paliw. Dodatkowo, do limitu odnawialnego TurboKARTA można przypisać dodatkową kartę dla innego użytkownika. Wszystkie transakcje realizowane kartami dodatkowymi obciążają limit karty głównej.

Opłaty za kartę kredytową TurboKARTA

Wydanie karty głównej 0 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 6,90 zł
Miesięczna opłata za kartę dodatkową 2 zł
Warunki darmowej karty kredytowej Opłaty nie są naliczane, jeśli w poprzednim miesiącu klient wykonał transakcje powyżej 1000 zł w jednym miesiącu
Bankomaty 6 proc. (min. 10 zł)
Koszt przewalutowania 2, 52 proc. (przewalutowanie w kwocie innej niż euro)
1,26 proc. (przewalutowanie transakcji dokonanej w euro)

Zadłużenie na karcie kredytowej Santander Consumer Bank

Aby używać kart kredytowych Santander Consumer Bank, nie jest konieczne spłacanie co miesiąc całości zadłużenia. Wystarczy spłacić tylko jego wybraną część lub tzw. kwotę minimalną, określoną w miesięcznym zestawieniu transakcji.

 • Spłata minimalna zadłużenia na karcie ustalana jest w miesięcznym zestawieniu transakcji.
 • Opłat za kartę można uniknąć przez regulowanie całości zadłużenia w trakcie okresu bezodsetkowego – czyli 54 dni.
 • Okres bezodsetkowy obowiązuje zarówno przy transakcjach gotówkowych, jak i bezgotówkowych. Przy wypłacaniu gotówki z bankomatu trzeba się liczyć z pobraniem opłaty w wysokości 6 proc. od wypłacanej kwoty. Opłatą tą zostanie obciążone konto karty kredytowej.

Po każdej spłacie zadłużenia limit natychmiast, automatycznie się odnawia. Pilnowanie okresu bezodsetkowego gwarantuje bezpłatne korzystanie ze środków przyznanych na limicie. W przypadku skorzystania przez posiadacza karty z planu spłat ratalnych, spłata kredytu zaciągniętego w ramach limitu kredytowego może być rozłożona na: 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesięczne raty. Plan spłat ratalnych dotyczy wybranej przez użytkownika transakcji lub zadeklarowanej części salda zadłużenia. Aby skorzystać z planu spłat ratalnych należy to zgłosić w oddziale banku, w Punkcie Obsługi Klienta/Punkcie Usług Finansowych lub skontaktować się telefonicznie z infolinią banku.

Promocje karty kredytowej w Santander Consumer Bank

“Złap 200 zł za kartę” to promocja przeznaczona jest dla klientów Santander Consumer Banku. Złożenie wniosku o wydanie karty kredytowej Visa Comfort oraz dokonanie jednej transakcji przyniesie bonus w wysokości 200 zł.

Promocje Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Korzyści karty kredytowej w Santander Consumer Bank

Karty kredytowe wydawane przez Santander Consumer Bank charakteryzują się niskimi opłatami za ich używanie. Te produkty finansowe dedykowane są w szczególności aktywnym klientom, którzy chcą mieć stały dostęp do dodatkowej gotówki, ale nie chcą za to płacić zbyt wiele.

Zalety karty Santander Consumer Bank: Comfort i Comfort Plus

 • stały dostęp do dodatkowych pieniędzy w limicie ustalonym na podstawie oceny zdolności kredytowej,
 • możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty,
 • długi okres bezodsetkowy – 54 dni,
 • możliwość wzięcia dodatkowych kart dla bliskich,
 • bezpłatna usługa 3D-Secure, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji dokonywanych w internecie.

Zalety karty TurbkoKARTA

 • możliwość skorzystania z promocji zwrotu do 360 zł rocznie za wybrane zakupy – 5 proc. wartości transakcji w samodzielnych myjniach samochodowych, 3 proc. wartości transakcji w restauracjach oraz 1 proc. wartości transakcji na stacjach paliw,
 • możliwość skorzystania z promocji zwrotu do 360 zł rocznie za wybrane zakupy – 5 proc. wartości transakcji w samodzielnych myjniach samochodowych, 3 proc. wartości transakcji w restauracjach oraz 1 proc. wartości transakcji na stacjach paliw,
 • możliwość wzięcia dodatkowych kart dla bliskich,
 • bezpłatny pakiet car assistance dostępny dla posiadaczy karty,
 • bezpłatna usługa 3D-Secure,
 • możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty,
 • możliwość z korzystania z planu ratalnego – spłaty rozłożonej na 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesięczne raty.

Jak założyć kartę kredytową w Santander Consumer Bank?

O kartę kredytową w Santander Consumer Bank można wnioskować osobiście w oddziale banku, przez Internet lub dzwoniąc na infolinię. Wystarczy dowód osobisty i dokument potwierdzający dochody, jeśli nie jesteśmy klientami Santandera. Jeśli już jesteśmy klientami tego banku, wystarczy dowód osobisty – bank widzi, czy posiadamy odpowiednie wpływy.

Formalności są ograniczone do minimum. Wystarczy złożyć wniosek i poczekać na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowej. Z reguły proces przyznania karty trwa jeden dzień. Jeśli wnioskujemy osobiście w oddziale banku o kartę Comfort, otrzymamy ją od ręki. Na karty Comfort Plus oraz TurboKARTA trzeba będzie poczekać dwa- trzy dni robocze.

Załóż kartę kredytową