Powyżej 5000 zł pożyczka ING bez prowizji i z mniejszym oprocentowaniem

Kredyty gotówkowe zaciągane na raty w bankach mogą być znacznie większe niż szybkie pożyczki. Długi okres spłaty ma wpływ na zmniejszenie miesięcznych kosztów zobowiązania. Dzięki promocji ING Banku Śląskiego większa kwota równa się także zerowej prowizji i mniejszemu oprocentowaniu. Dodatkowe obniżki uzyskać można też za ubezpieczenie. Jak dokładnie to działa?
ING
ING Bank Śląski - weź pożyczkę
ING Bank Śląski

Głównym udziałowcem ING Banku Śląskiego jest Group ING - międzynarodowa instytucja finansowa z Holandii. Pod obecnym szyldem ING Bank Śląski działa od 2001 roku.

Weź pożyczkę Opinie o ING Bank Śląski

Co można zyskać w promocji?
  • Brak prowizji
  • Mniejsze oprocentowanie
Do kiedy trwa promocja?
  • Do odwołania

Pożyczka ING bez prowizji nie tylko z umową o pracę

Jedna z największych zalet kredytów gotówkowych w bankach jest fakt, że klienci posiadający zdolność kredytową nie muszą płacić za udzielenie finansowania nawet kilkudziesięciu procent prowizji. Co więcej, czasami opłata ta może zmaleć do 0 zł. Tak właśnie jest w promocji ING Banku Śląskiego, przynajmniej jeżeli chodzi o pożyczki gotówkowe powyżej 5000 zł. Decydując się na ubezpieczenie, można także obniżyć oprocentowanie.

Co najważniejsze, na kredyt gotówkowy ING z prowizją 0 zł liczyć mogą nie tylko osoby z umową o pracę. Bank w ocenie zdolności kredytowej akceptuje różne źródła dochodów, w tym umowę zlecenie i umowę o dzieło. Finansowanie trafi także do osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Jedynymi dokumentami potrzebnymi do zaciągnięcia pożyczki są dowód tożsamości i dokument potwierdzający dochody. Zaciągnięcie zobowiązania nie będzie możliwe, jeśli klient posiada złą historię kredytową i negatywne wpisy w bazach.

Jak wziąć promocyjną pożyczkę bez prowizji w ING?

Proces wnioskowania o promocyjną pożyczkę bez prowizji i z obniżonym oprocentowaniem nie jest skomplikowany. Ubiegać można się o kredyt od 1000 do 200 000 zł, ale prowizja 0% obowiązuje dla kwot powyżej 5000 zł. Dla mniejszych pożyczek wynosiła będzie 11,99%. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy, ale dla zobowiązań dłuższych niż 3 lata bank wprowadza oprocentowanie zmienne.

Aby otrzymać promocyjną pożyczkę bez prowizji w ING, należy:

  1. Wypełnić wniosek na stronie https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-gotowkowa#kontakt
  2. Potwierdzić swoje dochody zaświadczeniem od pracodawcy lub podłączając konto bankowe do systemu Moje ING.
  3. Podpisać umowę kredytową po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
  4. Poczekać na przelew środków na konto.

Warto dodać, że symbolicznie zmniejszone zostanie także oprocentowanie, wynoszące 7,64% dla pożyczek z ubezpieczeniem (standardowo 7,85%) oraz 8,14% dla pożyczek bez ubezpieczenia (normalnie 8,35%). Nie wpłynie to jednak tak znacząco na koszt pożyczki, a składka ubezpieczeniowa zdecydowanie podniesie wysokość raty. Ile wyniesie dla różnych wariantów pożyczki w okolicach 5000 zł?

Koszt pożyczki powyżej 5000 zł w ING

Chcąc zaciągnąć pożyczkę w ING Banku Śląskim, warto pokusić się o większą kwotę nawet wówczas, gdy potrzeby finansowe nie są aż tak wysokie. Już przy kwocie ledwie przekraczającej pułap promocji oszczędność przekracza 600 zł w stosunku do mniejszego zobowiązania. Znacznie mniejsze korzyści zapewnia za to dodatkowe ubezpieczenie kredytu gotówkowego.

Kwota 5 000 zł 5100 zł bez ubezpieczenia 5100 zł z ubezpieczeniem
Liczba rat 60 60 60
Wysokość raty 114,47 zł 103,75 zł 102,53 zł
Prowizja 599,50 zł 0 zł 0 zł
Kwota do spłaty 6868,20 zł 6225 zł 6151 zł
Oprocentowanie 8,35% 8,14% 7,64%%

Ile tymczasem kosztowało będzie ubezpieczenie? Przy kwocie lekko przekraczającej 5000 zł miesięczna składka wyniesie ponad 14 zł (0,28% kwoty udzielonej pożyczki), podnosząc wysokość raty do 116,81 zł. Już po kilku miesiącach spłaty zacznie się dopłacanie powyżej zaoszczędzonej kwoty. Po pięciu latach łączny koszt prezentowanej pożyczki z ubezpieczeniem przekroczy 7000 zł.

Udostępnij

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Porównaj (0) Wyczyść