ING Bank Śląski posiada bardzo dobrą ofertę kredytów gotówkowych, hipotecznych, czy konsolidacji. Kredyt gotówkowy można tu dostać bez prowizji. Oprócz tego możemy tu liczyć na inne produkty bankowe, takie jak konta bankowe, karty kredytowe czy inwestycje i oszczędności.

Bank swoją główną siedzibę posiada w Katowicach, jednak placówki banku rozmieszczone są w całej Polsce. Prócz stacjonarnych placówek ING Bank Śląski daje klientom dostęp do bankomatów. W całym kraju jest ich ok. 900, z czego ponad 500 oferuje funkcję zbliżeniową. Warto wspomnieć, że ING Bank Śląski prowadzi także bankowość internetową, telefoniczną i mobilną, oferując swoim klientom opcję korzystania z aplikacji na smartfony i tablety.

Ing Bank Śląski - Kredyt Gotówkowy

Cechy kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim
Czas wypłaty w dniu podpisania umowy
Online ✔️
Pożyczki z aplikacji mobilnej ✔️ – Moje ING
Na dowód ✔️
Bez rozmowy z konsultantem ✔️
Bez zaświadczeń ✔️
Bez zastawu ✔️
Oprocentowanie
 • zmienne – 10,99 – 11,49%
 • stałe — 10,99% na 3 lata
Zapytaj o szczegóły oferty

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski udziela kredytów gotówkowych w kwocie od 1 tys. zł do 160 tys. zł. Na spłatę zobowiązania mamy co najmniej miesiąc. Najdłuższy dostępny okres regulowania pożyczki to 10 lat (120 miesięcznych rat). Pożyczka w Banku Śląskim jest oprocentowana od 10,99 do 11,49 proc.

W ramach oferty specjalnej za pożyczkę nie jest pobierana prowizja. Pieniądze z kredytu w ING trafiają na konto klientów nawet w tym samym dniu. Niższe oprocentowanie (5,99 proc.) jest dostępne wyłącznie jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie pożyczki. Dzięki obniżce oprocentowania, ubezpieczona pożyczka może być nawet tańsza od nieubezpieczonej. Bank zastrzega, że wykonane przez niego obliczenia mają charakter orientacyjny i nie mogą być traktowane jako ostateczna oferta.

Ekopożyczka – na czym polega?

Pożyczka na lepsze to oferta ING Banku Śląskiego, której celem jest zachęcenie do korzystania z usług bankowości internetowej. W ramach kredytowania od ING możemy sięgnąć po pożyczkę, która gwarantuje nam bonus pieniężny, gdy przeznaczymy środki kredytu na produkty ekologiczne.

Co należy rozumieć pod tym pojęciem? Towarem ekologicznym według regulaminu promocji Banku ING może być sprzęt klasy A+++, czyli lodówki, pralki czy suszarki. Nie jest to jedyna opcja zrobienia zakupu. Promocja obejmuje także zakup drzwi czy okien, a także materiałów służących do ocieplenia budynków mieszkalnych czy wykonania systemu odzysku wody deszczowej. W ramach promocji możemy zakupić także kotły grzewcze czy rowery. Należy jednak pamiętać, że wszystkie promocje oferowane przez ING Bank Śląski ograniczone są czasowo.

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,14%

Przykład reprezentatywny dla oferty Superpożyczki dla Klienta nieposiadającego pożyczki w ING Banku Śląskim na dzień złożenia wniosku – uwzględniający następujące założenia: całkowita kwota pożyczki pieniężnej (bez kredytowanych kosztów) 8361,00 zł; całkowita kwota do zapłaty 10 568,89 zł; oprocentowanie stałe 10,99%; całkowity koszt pożyczki 2207,89 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 1411,95 zł, Ubezpieczenie na życie do pożyczek gotówkowych „Pakiet Srebrny/Pakiet Złoty” 795,94 zł, suma opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego przez 3 miesiące 0 zł). Pożyczka jest rozłożona na 34 miesięczne raty płatne 12. dnia miesiąca, w tym 33 raty po 287,44 zł i ostatnia rata 287,43 zł. Kalkulacja dokonana 12 marca 2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim

Wykupując pakiet ubezpieczenia do kredytu gotówkowego w tym banku uzyskamy szereg korzyści. Pierwszą i najbardziej odczuwalną jest obniżenie oprocentowania kredytu, a w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia chroni kredytobiorcę i jego bliskich na wypadek:

 • utraty pracy,
 • śmierci,
 • pobytu w szpitalu,
 • dłuższego zwolnienia chorobowego lub poważnego zachorowania

Składka ubezpieczenie jest pobierana automatycznie co miesiąc, razem z ratą pożyczki. Wysokość składki wynosi jedynie 0,28 proc. od udzielonej kwoty, a zabezpiecza kredytobiorcę przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w ING?

Aby ubiegać się o pożyczkę w ING Banku Śląskim, należy spełnić wymagania narzucone przez bank. Są nimi m.in.: posiadanie ważnego dowodu osobistego, z którego dane musimy wpisać we wniosek oraz potwierdzenie otrzymywania dochodu ze stałego źródła. Może nim być umowa o pracę czy o dzieło, a nawet umowa zlecenie.

Dalsza część procesu ubiegania się o gotówkę jest bardzo prosta. Wystarczy wysłać pożyczkodawcy wypełniony wniosek i czekać na jego decyzję. Ta pojawi się natychmiastowo. Co ważne, osoby posiadające konto w ING Banku Śląskim, na które co najmniej od 3 miesięcy wpływa wynagrodzenie, nie muszą dodawać do wniosku żadnych załączników.

Promocje kredytów gotówkowych w ING

ING przygotował promocję kredytu gotówkowego, dzięki której osoby ubiegające się o kwoty do nawet 30 000 zł w całości pozbawione prowizji!

Promocje ING Bank Śląski
0 zł prowizji za 30 000 zł kredytu
18 kwietnia 2023 • 2 min czytania

Pożyczka w ofercie specjalnej ING

Otrzymaj kredyt do 30 000 zł bez prowizji w ING!

Decydując się na Ekopożyczkę w ING mamy szansę na skorzystanie z promocji. Warunkiem skorzystania z pożyczki na promocyjnych warunkach jest przeznaczenie jej na cele ekologiczne oraz wykupienie ubezpieczenia kredytu. W zamian za to otrzymamy zwrot prowizji!

Pozostałe produkty w ofercie ING Banku Śląskim

Produkty bankowe ING Banku Śląskiego pozwalają na zarządzanie finansami bez wychodzenia z domu, przy pomocy bankowości internetowej i mobilnej, dla klientów w różnym wieku. W ramach potrzeb ING proponuje kredyty hipoteczne na korzystnych warunkach oraz opcję przeniesienia zobowiązań z innych banków i połączenie w jedną atrakcyjną ratę. Rozbudowany system lokat jest szansą na rozmnożenie ulokowanych środków, z możliwością decyzji o stopniu ryzyka inwestycyjnego.

Konto Direct w banku ING

Oferta kont bankowych w ING składa się z kilku różnych typów kont, skierowanych do konkretnych klientów: Konto Direct, Konto Mobi dla młodych, Konto Komfort, Konto walutowe i Podstawowy Rachunek Płatniczy. Najpopularniejsze konto bankowe w ING Banku Śląskim to Konto Direct. Dla nowych klientów istnieje szansa na uzyskanie dodatkowych 160 zł za otwarcie konta, po spełnieniu pewnych warunków. Prowadzenie konta osobistego Direct jest darmowe podobnie jak usługi przelewów internetowych i karta Visa.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

ING specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Mamy tu do wyboru nawet kilkanaście różnych produktów tego typu. Korzystając z oferty specjalnej klient ma do wyboru dwa warianty: Lekka rata lub Łatwy start, które zmniejszają prowizje lub miesięczne oprocentowanie. Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim udzielany jest na maksymalny okres 35 lat, a RRSO wynosi już około 2,60 proc.. Wymagany wkład własny wynosi 20 proc. całkowitej wartości nieruchomości.

Pożyczka z konsolidacją w ING Banku Śląskim

Konsolidacja w ING należy do jednej z najlepszych ofert dostępnych na rynku. Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny w ING Banku Śląskim, wnioskodawca może ubiegać się o połączenie 7 zobowiązań z innych banków w jedną ratę i dodatkowo uzyskać nawet do 200 000 zł, na okres 10 lat. Uporządkowanie finansów, dzięki konsolidacji jest możliwe z prowizją równą 0%. Oprocentowanie wynosi od 10,99 do 11,49 proc. Zaciągając kredyt do 100 000 zł, można dodatkowo ubezpieczyć pożyczkę.

Karty kredytowe w ING

Wnioskując o kartę kredytową w ING Banku Śląskim do wyboru są cztery różne warianty, dwóch operatorów: MasterCard oraz Visa. Standardowe karty kredytowe różnią się jedynie minimalną kwotą kredytowania: dla Visa jest to 500 zł, a MasterCard 2000 zł. Obie oferują maksymalny limit kredytowy do 20 000 zł. Użytkownicy kart mają możliwość bezkosztowego spłacenia kart w terminie do 52 dni. Złota karta Visa i Platynowa MasterCard oferują znacznie wyższe limity, dla pierwszej jest to 50 000 zł, dla drugiej aż 200 000 zł oraz bogaty pakiet usług dodatkowych.

Lokata terminowa w ING Banku Śląskim

Bank oferuje różnorodne formy zarabiania przez oszczędzanie w wybrany sposób. Podstawową lokatę terminową w ING Banku Śląskim można założyć od 1000 zł na okres 3 miesięcy. Miesięczne oprocentowanie lokaty wynosi 1,5%. Decydując się na inne formy oszczędzania w ING Banku Śląskim, klient podejmuje ryzyko związane z inwestycją. Tak jest w przypadku wyboru Lokaty z Funduszem, gdzie osoba umieszczająca pieniądze może zdecydować o rozkładzie środków na obligacje i akcje. Akcje wiążą się z możliwością utraty środków umieszczonych na lokacie, jednak przynoszą korzyści wymierne do poniesionego ryzyka.

Ing Bank Śląski - Kredyt Gotówkowy

ING Bank Śląski – podsumowanie

W ING można uzyskać kredyt na kwotę do 160 000 złotych na okres do 120 miesięcy. Kredyt można uzyskać całkowicie zdalnie. Dla nowych klientów wniosek dostępny jest na stronie banku. Dla osób, które posiadają już relację z ING, wniosek można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej ING lub poprzez system bankowości elektronicznej. Warto  jednak zwrócić uwagę na koszty, gdyż ING posiada dość wysokie oprocentowanie i prowizję. Jednak będąc klientem ING można negocjować wysokość prowizji. Im dłuższą klient ma relację z bankiem, tym łatwiej wynegocjować korzystne warunki, jednak do tego konieczna jest wizyta w placówce banku. Składając wniosek online, nie ma możliwości negocjowania warunków. Jednak zdalne ubieganie się o kredyt wiąże się z uzyskaniem szybkiej decyzji kredytowej, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, wypłata następuje błyskawicznie. Wynika to także z bardzo niewielkiej ilości formalności, których trzeba dopełnić. Istotne jest także to, że ING oferuje kredyt osobom, które mają bardzo różne źródło dochodu, w tym i osobom zatrudnionym na umowach cywilnoprawnych. Dla klientów istotne jest także to, że to klient decyduje, kiedy będzie dokonywał spłat, on ustala termin obowiązujący w harmonogramie. Także odsyłam do oferty ING, ponieważ warto ją przejrzeć, rozglądając się za najlepszym kredytem.

ING Bank Śląski - zalety

 • Wysoka kwota kredytu,
 • Minimum formalności,
 • Możliwość wyboru dnia spłaty pożyczki,
 • Szybka decyzja pożyczkowa,
 • Kredyt na różną formę zatrudnienia.
 • Brak prowizji.

ING Bank Śląski - wady

 • Wysokie oprocentowanie.

Informacje o ING Bank Śląski

Nazwa firmy

ING Bank Śląski S.A.

Adres ul. Sokolska 34
40-086 Katowice
Telefon +48 (32) 357 00 69
Adres e-mail mampytanie@ingbank.pl
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek