1. Warianty karty kredytowej w Banku ING: Visa, Mastercard, Złota, Platynowa
 2. Opłaty za kartę kredytową ING zależnie od rodzaju
 3. Spłata karty kredytowej ING
 4. Korzyści karty kredytowej ING
 5. Jak założyć kartę kredytową w Banku ING

ING Bank Śląski posiada w swojej ofercie cztery rodzaje kart kredytowych. Dostępne warianty uzależnione są od miesięcznych dochodów klienta:

 • Karta kredytowa Visa – dostępna przy dochodzie min. 800 zł netto miesięcznie,
 • Karta kredytowa Mastercard – dostępna przy dochodzie min. 800 zł netto miesięcznie,
 • Złota karta kredytowa Visa – dostępna przy dochodzie min. 3 500 zł netto miesięcznie,
 • Platynowa karta kredytowa – dostępna przy wysokich dochodach.

Karty kredytowe ING umożliwiają dokonywanie płatności stacjonarnych i internetowych, wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewy na konto osobiste środkami dostępnymi w ramach limitu na karcie kredytowej. Osoby korzystające z Apple Pay lub Google Pay mogą też korzystać z płatności telefonem. Na wniosek klienta, do karty głównej wydawana jest karta dodatkowa dla osób od 13 roku życia.

Sprawdź ofertę

Karty kredytowe ING

Wariant kartyKarta kredytowa Visa INGKarta kredytowa Mastercard INGZłota karta kredytowa Visa INGPlatynowa karta kredytowa Mastercard ING
Oprocentowanie10%10%10%10%
Limit kredytowy500 – 20 000 zł2000 – 20 000 zł5000 – 50 000 zł20 000 – 200 000 zł
Okres bezodsetkowy52 dni52 dni52 dni52 dni
Spłata minimalna4% (min. 50 zł)5% (min. 50 zł)5% (min. 50 zł)5% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu0 zł0 zł0 zł0 zł

Sprawdź ofertę

Opłaty za kartę kredytową ING

Opłaty za usługi związane z kartami kredytowymi ING należą do najniższych na rynku. Produkt kierowany jest do aktywnych użytkowników kart – zwolnienie z opłat uzależnione jest od średniej miesięcznej wartości transakcji w roku. Za wydanie karty i transakcje bezgotówkowe nie jest pobierana prowizja. Za polecenie przelewu i polecenie przelewu wewnętrznego dokonywane z rachunku karty kredytowej ING pobierana jest natomiast opłata w wysokości 2% kwoty przelewu min. 5 zł.

Opłaty za kartę kredytową ING

Wariant kartyKarta kredytowa Visa INGKarta kredytowa Mastercard INGZłota karta kredytowa Visa INGPlatynowa karta kredytowa Mastercard ING
Wydanie karty głównej0 zł0 zł0 zł0 zł
Wydanie karty dodatkowej0 zł0 zł0 zł0 zł
Opłata za kartę główną0 zł / 35 zł0 zł / 50 zł0 zł / 100 zł0 zł / 650 zł
Opłata za kartę dodatkową0 zł / 25 zł0 zł / 30 zł0 zł / 60 zł0 zł / 200 zł
Warunki darmowej karty kredytowejzwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie m.in. 200 złzwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie m.in. 500 złzwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie m.in. 1000 złzwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie m.in. 12 500 zł
Bankomaty2% min. 5 zł w bankomatach ING

3% min. 9 zł w pozostałych bankomatach

3% min. 9 zł3% min. 9 zł0 zł na całym świecie
Koszt przewalutowania0 zł0 zł0 zł0 zł

Zadłużenie na karcie kredytowej ING

ING pozwala na dopasowanie terminu spłaty karty do swoich preferencji. Limit na karcie można spłacić w całości lub uregulować tylko kwotę minimalną, która wynosi 4% wykorzystanego limitu (min. 50 zł). By uniknąć opłat za kartę wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych na określoną kwotę. Średniomiesięczna wartość transakcji liczona jest na podstawie całego wolumenu transakcji dokonanych w zakończonym okresie rocznym, zatem w niektórych miesiącach nasze wydatki mogą być niższe a w innych wyższe.

Dla wygody klientów, Bank ING umożliwia bezpłatne ustanowienie automatycznej spłaty zadłużenia. We właściwym terminie bank obciąży nasze konto osobiste określoną kwotą, co pozwoli uniknąć opóźnień w spłacie. Spłatę od 300 zł wykorzystanego limitu można rozłożyć na wygodne raty. Za uruchomienie usługi pobierana jest prowizja w wysokości 1% kwoty rozkładanej na raty.

Korzyści karty kredytowej ING

Karty kredytowe ING spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Automatyczna usługa 3D Secure zapewnia dodatkową ochronę płatności przez internet. Klienci mogą również odzyskać pieniądze za usługi lub zakupy, które nie zostaną zrealizowane dzięki usłudze chargeback. Bez problemu możliwe jest też ustanowienie czasowej blokady karty w przypadku, gdy została zgubiona lub skradziona.

Dodatkowe korzyści do kart kredytowych ING to:

 • samodzielna zmiana limitów transakcji zbliżeniowych, internetowych i zagranicznych,
 • włączanie/wyłączanie funkcji płatności zbliżeniowych karty,
 • bezpłatna automatyczna spłata zadłużenia,
 • brak opłat za przewalutowanie,
 • dodatkowa karta kredytowa za 0 zł,

Sprawdź ofertę

Ekstra korzyści dla posiadaczy Platynowej karty kredytowej ING

 • Program Priority Pass – dodatkowa karta Priority Pass, która umożliwia dostęp do ponad 1200 ekskluzywnych saloników wypoczynkowych na lotniskach całego świata,
 • Program ING Concierge – zapewnia bogaty pakietu usług organizacyjnych i informacyjnych.

Jak założyć kartę kredytową w Banku Pekao?

Karty kredytowe ING wydawane są osobom, które pozytywnie przejdą oceną zdolności kredytowej. Głównym kryterium będzie tu udokumentowanie stałego dochodu na poziomie min. 800 zł netto miesięcznie. By otrzymać kartę kredytową ING wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć wniosek online. Osoby nieposiadające konta osobistego w ING mogą natomiast zostawić swój numer telefonu i zaczekać na telefon od konsultanta lub zamówić kartę w dowolnym oddziale stacjonarnym ING Banku Śląskiego.

Standardowo wydanie karty kredytowej trwa do 8 dni roboczych od momentu złożenia wniosku. Karty przesyłane są pocztą z wyjątkiem karty Platynowej, która dostarczana jest przez kuriera. Kartę można aktywować bez wychodzenia z domu, w systemie bankowości internetowej Moje ING, w aplikacji mobilnej lub telefonicznie.

Sprawdź ofertę