ING Bank Śląski posiada w swojej ofercie cztery rodzaje kart kredytowych. Dostępne warianty uzależnione są od miesięcznych dochodów klienta:

 • Karta kredytowa Visa – dostępna przy dochodzie min. 800 zł netto miesięcznie,
 • Karta kredytowa Mastercard – dostępna przy dochodzie min. 800 zł netto miesięcznie,
 • Złota karta kredytowa Visa – dostępna przy dochodzie min. 3 500 zł netto miesięcznie,
 • Platynowa karta kredytowa – dostępna przy wysokich dochodach.

Karty kredytowe ING umożliwiają dokonywanie płatności stacjonarnych i internetowych, wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewy na konto osobiste środkami dostępnymi w ramach limitu na karcie kredytowej. Osoby korzystające z Apple Pay lub Google Pay mogą też korzystać z płatności telefonem. Na wniosek klienta, do karty głównej wydawana jest karta dodatkowa dla osób od 13 roku życia.

Karty kredytowe ING

Wariant karty Karta kredytowa Visa ING Karta kredytowa Mastercard ING Złota karta kredytowa Visa ING Platynowa karta kredytowa Mastercard ING
Oprocentowanie 7,2% 7,2% 7,2% 7,2%
Limit kredytowy 500 – 20 000 zł 2000 – 20 000 zł 5000 – 50 000 zł 20 000 – 200 000 zł
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 dni 52 dni 52 dni
Spłata minimalna 4% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

Opłaty za kartę kredytową ING

Opłaty za usługi związane z kartami kredytowymi ING zaliczamy do najniższych, co sprawia, że oferta ING jest jedną z lepszych na rynku. Produkt kierowany jest do aktywnych użytkowników kart – zwolnienie z opłat uzależnione jest od średniej miesięcznej wartości transakcji w roku. Opłata roczna pobierana jest w przypadku, gdy średnia miesięczna transakcji bezgotówkowych w okresie 12 miesięcy, będzie poniżej wyznaczonej kwoty, uzależnionej od rodzaju karty. Za wydanie karty i transakcje bezgotówkowe nie jest pobierana prowizja. Za polecenie przelewu wewnętrznego i zewnętrznego z rachunku karty kredytowej ING pobierana jest opłata w wysokości 2% kwoty przelewu min. 5 zł.

Opłaty za kartę kredytową ING

Wariant karty Karta kredytowa Visa ING Karta kredytowa Mastercard ING Złota karta kredytowa Visa ING Platynowa karta kredytowa Mastercard ING
Wydanie karty głównej 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Wydanie karty dodatkowej 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 35 zł 0 zł / 50 zł 0 zł / 100 zł 0 zł / 650 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł / 25 zł 0 zł / 30 zł 0 zł / 60 zł 0 zł / 200 zł
Warunki darmowej karty kredytowej zwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie min. 200 zł zwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie  min. 500 zł zwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie min. 1000 zł zwolnienie z opłat przy średniej miesięcznej wartości transakcji w roku na poziomie min. 12 500 zł
Bankomaty 2% min. 5 zł w bankomatach ING

3% min. 9 zł w pozostałych bankomatach

3% min. 9 zł 3% min. 9 zł 0 zł na całym świecie
Koszt przewalutowania 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

Zadłużenie na karcie kredytowej ING

ING pozwala na dopasowanie terminu spłaty karty do swoich preferencji. Limit na karcie można spłacić w całości lub uregulować tylko kwotę minimalną, która wynosi 4% lub 5% wykorzystanego limitu (min. 50 zł). By uniknąć opłat za kartę wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych na określoną kwotę. Średniomiesięczna wartość transakcji liczona jest na podstawie całego wolumenu transakcji dokonanych w zakończonym okresie rocznym, zatem w niektórych miesiącach nasze wydatki mogą  być niższe a w innych wyższe.

Dla wygody klientów, Bank ING umożliwia bezpłatne ustanowienie automatycznej spłaty zadłużenia. We właściwym terminie bank obciąży nasze konto osobiste określoną kwotą, co pozwoli uniknąć opóźnień w spłacie. Spłatę od 300 zł wykorzystanego limitu można rozłożyć na wygodne raty. Za uruchomienie usługi pobierana jest prowizja w wysokości 1% kwoty rozkładanej na raty.

Korzyści karty kredytowej ING

Karty kredytowe ING spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Automatyczna usługa 3D Secure zapewnia dodatkową ochronę płatności przez internet. Klienci mogą również odzyskać pieniądze za usługi lub zakupy, które nie zostaną zrealizowane dzięki usłudze chargeback. Bez problemu możliwe jest też ustanowienie czasowej blokady karty w przypadku, gdy została zgubiona lub skradziona.

Dodatkowe korzyści do kart kredytowych ING to:

 • samodzielna zmiana limitów transakcji zbliżeniowych, internetowych i zagranicznych,
 • włączanie/wyłączanie funkcji płatności zbliżeniowych karty,
 • bezpłatna, automatyczna spłata zadłużenia,
 • brak opłat za przewalutowanie,
 • dodatkowa karta kredytowa za 0 zł,

Ekstra korzyści dla posiadaczy Platynowej karty kredytowej ING

 • Program Priority Pass – dodatkowa karta Priority Pass, która umożliwia dostęp do ponad 1300 ekskluzywnych saloników wypoczynkowych na lotniskach całego świata,
 • Program ING Concierge – zapewnia bogaty pakietu usług organizacyjnych i informacyjnych.

Jak założyć kartę kredytową w Banku ING?

Karty kredytowe ING wydawane są osobom, które pozytywnie przejdą oceną zdolności kredytowej. Głównym kryterium będzie tu udokumentowanie stałego dochodu na poziomie min. 800 zł netto miesięcznie. By otrzymać kartę kredytową ING wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć wniosek online. Osoby nieposiadające konta osobistego w ING mogą natomiast zostawić swój numer telefonu i zaczekać na telefon od konsultanta lub zamówić kartę w dowolnym oddziale stacjonarnym ING Banku Śląskiego. Warto też poczekać na moment, kiedy będziemy mogli skorzystać z promocji ING i zakładając kartę kredytową otrzymać np. dodatkowy zwrot środków za zakupy.

Sprawdź ofertę