Ekopożyczka ING powyżej 15 000 zł to szansa na 500 zł nagrody

Promocje z kredytami gotówkowymi na cele ekologiczne weszły już na stałe do repertuaru marketingowego polskich banków. Zwykle oferują one ulgę do wysokości raty lub kosztu kredytu. W nowej ofercie ING klienci zamiast tego klienci mają szansę na premię pieniężną do 500 zł oraz możliwość wykorzystania połowy pożyczki na dowolne cele. Zobacz, co oferuje ekopożyczka w ING.
ING
ING Bank Śląski - weź pożyczkę
ING Bank Śląski

Głównym udziałowcem ING Banku Śląskiego jest Group ING - międzynarodowa instytucja finansowa z Holandii. Pod obecnym szyldem ING Bank Śląski działa od 2001 roku.

Weź pożyczkę Opinie o ING Bank Śląski

Co można zyskać w promocji?
 • Zwrot prowizji
Do kiedy trwa promocja?
 • Do 30 czerwca 2022 roku

Ekopożyczka ING tylko na cele ekologiczne

Promocje na ekologiczne kredyty gotówkowe funkcjonują w niemal wszystkich bankach. Obietnica instytucji finansowej jest zazwyczaj prosta: zaciągnięcie pożyczki na konkretny cel związany z walką ze zmianami klimatu przełożyć ma się na niższy koszt zobowiązania. Jednakże wszystkie kredyty gotówkowe w ING powyżej 15 000 zł są już zwolnione z prowizji. Wobec tego bank podszedł do swojej oferty inaczej: jeśli wydasz połowę kwoty pożyczki na cele ekologiczne, otrzymasz 500 zł w nagrodę.

Kto może liczyć na tego typu ekopożyczkę w ING? To oferta przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy kont osobistych w tym banku, którzy mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie pożyczki.

Najważniejszym kryterium przyznawania kredytu gotówkowego ING jest zdolność kredytowa. Aby ją wykazać, należy dostarczyć zaświadczenie o dochodach podpisane w zakładzie pracy. Na szczęście źródłem dochodów nie musi być umowa o pracę. Bank akceptuje również umowę zlecenie i umowę o dzieło. Wykluczone jest jednak prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy dochody z tytułu świadczenia macierzyńskiego, rodzicielskiego lub chorobowego. Poza tym wymagana jest dobra historia kredytowa i brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Ekopożyczka może zostać przeznaczona na dowolny cel. Jednakże nagrodę w postaci 500 zł otrzymają tylko ci pożyczkobiorcy, którzy przeznaczą co najmniej połowę środków na cele ekologiczne. Liczy się nabycie i montaż następujących towarów:

 • okien i drzwi zewnętrznych,
 • materiałów do ocieplenia stropu piwnicy, podłogi, ścian zewnętrznych, dachu, stropu,
 • oświetlenia LED, sterowników energooszczędnych,
 • odnawialnych źródeł energii, takich jak: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, wentylacja z odzyskiem ciepła, przydomowe elektrownie wodne, urządzenia, które korzystają z biomasy;
 • domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych,
 • sprzętu komputerowego z certyfikatem sprawności co najmniej 80 Plus Platinum,
 • sprzętu AGD (pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarniki, itp.) z klasą elektrooszczędności co najmniej A+++,
 • systemu odzysku wody deszczowej, i) przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • ekoarmatury (w szczególności: termo zawory, spłuczki dwufunkcyjne, krany z fotokomórką),
 • elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach,
 • klimatyzatorów,
 • rowerów i innego sprzętu sportowego,
 • samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym.

Jak uzyskać zwrot prowizji przy pożyczce ekologicznej ING?

Warunkiem otrzymania zwrotu prowizji jest wpisanie we wniosku o pożyczkę ekologiczną ING specjalnego kodu promocyjnego. Niestety, bank ograniczył przy tym parametry kredytu gotówkowego. Chociaż można go zaciągnąć na standardowy okres od 3 do 120 miesięcy, promocją objęte są tylko pożyczki o wartości 15 000 zł lub więcej.

Aby otrzymać zwrot prowizji za ekopożyczkę ING, należy:

 1. Wypełnić wniosek pożyczkowy dostępny pod linkiem https://www.ing.pl/indywidualni/odnosniki/direct-link/wez-pozyczke-online
 2. W formularzu wpisać kod promocyjny “PE220101922”.
 3. Podpisać umowę po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
 4. W ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy dostarczyć do banku fakturę VAT potwierdzającą wydatkowanie środków na cele ekologiczne.
 5. Spłacić zgodnie z harmonogramem pierwsze 3 raty pożyczki.

Zdjęcie lub skan faktury należy zgłosić w serwisie elektronicznym Moje ING w sekcji Moje Finanse/Kredyty/Pożyczka pieniężna/Wnioski/Promocja Ekopożyczka – formularz przystąpienia. Musi być wystawiona na pożyczkobiorcę. Zwrot prowizji nastąpi do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu spłacenia trzeciej raty. Przed skorzystaniem z promocji warto się jednak zastanowić, czy na pewno wiązała będzie się z oszczędnościami.

Udostępnij

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Porównaj (0) Wyczyść