Ekopożyczka ING do 100 000 zł ze zwrotem prowizji

Promocje z kredytami gotówkowymi na cele ekologiczne weszły już na stałe do repertuaru marketingowego polskich banków. Czy zawsze są opłacalne? Ekopożyczka ING Banku Śląskiego udowadnia, że niekiedy promocyjny kredyt może być droższy niż standardowe zobowiązanie na dowolny cel. Co jest nie tak z ekologiczną propozycją ING?
Jak uzyskać zwrot prowizji przy pożyczce ekologicznej ING?
Kredyt ING Bank Śląski - informacje i opinie

Głównym udziałowcem ING Banku Śląskiego jest Group ING - międzynarodowa instytucja finansowa z Holandii. Pod obecnym szyldem ING Bank Śląski działa od 2001 roku.

Weź pożyczkę Opinie o ING Bank Śląski

Co można zyskać w promocji?
 • Zwrot prowizji
Do kiedy trwa promocja?
 • Do 31 grudnia 2021 roku

Ekopożyczka ING tylko na cele ekologiczne

Promocje na ekologiczne kredyty gotówkowe funkcjonują w niemal wszystkich bankach. Obietnica instytucji finansowej jest zazwyczaj prosta: zaciągnięcie pożyczki na konkretny cel związany z walką ze zmianami klimatu przełożyć ma się na niższy koszt zobowiązania. Kto może liczyć na tego typu ekopożyczkę w ING? To oferta przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy kont osobistych w tym banku, którzy mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie pożyczki.

Najważniejszym kryterium przyznawania kredytu gotówkowego ING jest zdolność kredytowa. Aby ją wykazać, należy dostarczyć zaświadczenie o dochodach podpisane w zakładzie pracy. Na szczęście źródłem dochodów nie musi być umowa o pracę. Bank akceptuje również umowę zlecenie i umowę o dzieło. Wykluczone jest jednak prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy dochody z tytułu świadczenia macierzyńskiego, rodzicielskiego lub chorobowego. Poza tym wymagana jest dobra historia kredytowa i brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Ekopożyczka musi być również przeznaczona na cel ekologiczny. Lista możliwych zakupów jest w przypadku ING bardzo długa. Liczy się nabycie i montaż następujących towarów:

 • okien i drzwi zewnętrznych,
 • materiałów do ocieplenia stropu piwnicy, podłogi, ścian zewnętrznych, dachu, stropu,
 • oświetlenia LED, sterowników energooszczędnych,
 • odnawialnych źródeł energii, takich jak: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, wentylacja z odzyskiem ciepła, przydomowe elektrownie wodne, urządzenia, które korzystają z biomasy,
 • domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych,
 • sprzętu komputerowego z certyfikatem sprawności co najmniej 80 Plus Platinum,
 • sprzętu AGD (pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarniki, itp.) z klasą elektrooszczędności co najmniej A+++,
 • systemu odzysku wody deszczowej, i) przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • ekoarmatury (w szczególności: termo zawory, spłuczki dwufunkcyjne, krany z fotokomórką),
 • elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach,
 • klimatyzatorów,
 • rowerów i innego sprzętu sportowego,
 • samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym.

Jak uzyskać zwrot prowizji przy pożyczce ekologicznej ING?

Warunkiem otrzymania zwrotu prowizji jest wpisanie we wniosku o pożyczkę ekologiczną ING specjalnego kodu promocyjnego. Niestety, bank ograniczył przy tym parametry kredytu gotówkowego. Chociaż można go zaciągnąć na standardowy okres od 3 do 120 miesięcy, mniejsza jest maksymalna kwota. Ekopożyczka ING to finansowanie od 1000 do 100 000 zł. Ponadto warunkiem koniecznym do uzyskania zwrotu prowizji jest wykupienie ubezpieczenia.

Aby otrzymać zwrot prowizji za ekopożyczkę ING, należy:

 1. Wypełnić wniosek pożyczkowy dostępny pod linkiem https://www.ing.pl/indywidualni/odnosniki/direct-link/wez-pozyczke-online
 2. W formularzu wpisać kod promocyjny “PE210101922”.
 3. Podpisać umowę po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
 4. W ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy dostarczyć do banku fakturę VAT potwierdzającą wydatkowanie środków na cele ekologiczne.
 5. Spłacić zgodnie z harmonogramem pierwsze 3 raty pożyczki.

Zdjęcie lub skan faktury należy zgłosić w serwisie elektronicznym Moje ING w sekcji Moje Finanse/Kredyty/Pożyczka pieniężna/Wnioski/Promocja Ekopożyczka – formularz przystąpienia. Musi być wystawiona na pożyczkobiorcę. Zwrot prowizji nastąpi do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu spłacenia trzeciej raty. Przed skorzystaniem z promocji warto się jednak zastanowić, czy na pewno wiązała będzie się z oszczędnościami.

Ekopożyczka ING nie tak opłacalna

Promocja na 0% prowizji pożyczek w ING jest w tym banku standardem i dotyczy wszystkich kredytów gotówkowych powyżej 5000 zł. W ich przypadku nie trzeba jednak obligatoryjnie opłacać składki ubezpieczeniowej. To zaś przełożyć może się na ratę wyższą nawet o kilkadziesiąt złotych. Jak wygląda porównanie kosztów ekopożyczki ING z ubezpieczeniem oraz zwyczajnej pożyczki gotówkowej w tej instytucji? Nawet mimo większego oprocentowania, nie opłacając obligatoryjnego ubezpieczenia oszczędza się niemal 2000 zł.

Pożyczka Ekopożyczka z ubezpieczeniem Pożyczka gotówkowa bez ubezpieczenia
Kwota 14 198 zł 14 200 zł
Liczba rat 48 48
Wysokość raty 344,99 zł 347,58 zł
Prowizja 0 zł 0 zł
Koszt ubezpieczenia 1908 zł 0 zł
Kwota do spłaty 18 467,62 zł 16 683,84 zł
Oprocentowanie 7,64% 8,14%

Ile podobna ekopożyczka kosztowałaby w innych bankach? Pożyczając 14 404 zł w promocji z kredytem na cele ekologiczne Pekao należy spłacić łącznie 16 769,80 zł, podczas gdy taka sama kwota ekopożyczki PKO BP przełoży się na całkowity wynik 17 190 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze

2021 © pozyczkaportal.pl

Porównaj (0) ×