BOŚ Bank od lat cieszy się uznaniem klientów i posiada kilkadziesiąt placówek na terenie całego kraju. Od pewnego czasu Bank stawia na nowoczesne rozwiązania i wprowadził do oferty m.in. aplikację mobilną oraz płatności zbliżeniowe. W jego ofercie znajduje się kredyt gotówkowy na niespotykanych warunkach - jest dużo tańszy od standardowego kredytu, ale należy go przeznaczyć na cele ekologiczne. Oprócz kredytu warto tu sprawdzić ofertę konta osobistego, hipoteki czy kart kredytowych.

BOŚ Bank to polska instytucja finansowa, która funkcjonuje od 1991 r. Usługi finansowe tego banku są przede wszystkim skierowane do osób, których pasją jest ekologia jednak klienci niezainteresowani ochroną środowiska również znajdą w nim ciekawą ofertę produktów bankowych. Warto też podkreślić, że Bank Ochrony Środowiska regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia od ekspertów z branży finansowej.

Cechy kredytu gotówkowego w BOŚ
Czas wypłaty jeden dzień roboczy
Online ✔️
Pożyczki z aplikacji mobilnej
Na dowód ✔️
Bez rozmowy z konsultantem ✔️
Bez zaświadczeń
Bez zastawu ✔️
Oprocentowanie stałe przez 36 miesięcy – 6,35%

Kredyt gotówkowy w BOŚ Banku

BOŚ Bank nie posiada obecnie w ofercie klasycznego kredytu gotówkowego. Zamiast tego możemy tu skorzystać z Przejrzystej Pożyczki, którą można przeznaczyć na cele proekologiczne. Mogą to być cele takie jak zakup i montaż pomp ciepła, podłączenie do sieci ciepłowniczej, montaż nowego kotła, wymiana stolarki okiennej, zakup i montaż fotowoltaiki i właściwie wszystkie inne cele mające zwiększyć wydajność energetyczną nieruchomości.

Beneficjenci rządowego programu czyste powietrze mogą dodatkowo skorzystać z promocji obniżonego oprocentowania. Wniosek o Przejrzystą Pożyczkę można złożyć wyłącznie w oddziale banku. Maksymalna kwota zobowiązania wynosi 80 000 zł, a czas nawet 120 miesięcy. Obecni klienci BOŚ Bank mogą również skorzystać z pożyczki w koncie na dowolny cel do 100 000 zł i 120 miesięcy. Uwaga! Rodziny wielodzietnie mogą otrzymać pożyczkę w koncie na specjalnych warunkach.

Weź kredyt

Inne kredyty proekologiczne w Banku Ochrony Środowiska

Oprócz podstawowego kredytu gotówkowego BOŚ bank proponuje ciekawe rozwiązania kredytów udzielanych inwestycję w panele fotowoltaiczne lub ekologiczne gospodarowanie wodą deszczową. Na ofertę kredytów EKO składają się:

 • EKOkredyt na fotowoltaikę – pożyczka na kwotę do 75 000 zł, z RRSO 6,21%, udzielany na okres do 10 lat. Wybierając ten kredyt możemy sfinansować 100% inwestycji związanej zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej.
 • EKOpożyczka “Nasza Woda” – kredyt gotówkowy na kwotę do 80 000 zł z okresem spłaty do 10 lat, który można przeznaczyć na budowę instalacji do odzyskiwania wody deszczowej, studni chłonnej oraz innych rozwiązań mających na celu zapobieganie i niwelowanie skutków suszy.

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,28%, przy założeniu, że całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) wynosi 40 500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty to 53 762,97 zł, oprocentowanie zmienne w wysokości 9,46%, które składa się z aktualnej stopy bazowej WIBOR 6 M (z dnia 07.04.2022 r. równej 5,46%), powiększonej o marżę 4,00 p. p., całkowity koszt pożyczki wynosi 13 262,97 zł (w tym: prowizja kredytowana w wysokości 1,00%, tj. 405,00 zł, oraz odsetki w wysokości 12 857,97 zł), pożyczka spłacana w 72 ratach, 71 rat w wysokości 746,71 zł, ostatnia rata korygująca w wysokości 746,56 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 07.04.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jak wnioskować o kredyt w BOŚ Banku?

Zaciągnięcie kredytu w BOŚ Banku jest proste, choć wymaga to osobistej wizyty w oddziale lub podpisania umowy przez kuriera. Wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów. Nakłady na inwestycję należy ponieść w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Konieczne jest też utrzymanie przez cały okres kredytowania konta bankowego w Boś Bank. Proces pożyczania wygląda w następujący sposób:

 1. Wypełnij wniosek przez internet.
 2. Zobacz warunki BOŚ Bank.
 3. Podpisz umowę przez kuriera lub w placówce banku.
 4. Pieniądze zostaną przelane na rachunek w BOŚ Bank.

Promocje kredytu gotówkowego w BOŚ Bank

W ramach promocji „Zimowy czas” BOŚ Bank przygotował kredy gotówkowy na atrakcyjnych warunkach. Kredyty do 100 000 zł zaciągnięte na 36 miesięcy będą miały stałe oprocentowanie.

Promocje BOŚ Bank
Stałe raty w BOŚ
8 sierpnia 2023 • 2 min czytania

Pożyczka Elastyczna w BOŚ

W ofercie pożyczki elastycznej, BOŚ zapewnia klientom nawet 150 000 zł na dowolny cel ze stałą ratą i brakiem prowizji.

Pozostałe produkty w BOŚ Banku

BOŚ Bank proponuje rozbudowaną ofertę dla klientów indywidualnych, firm oraz korporacji. Aktywni klienci mają możliwość sprawnego zarządzania swoimi finansami z pomocą bankowości elektronicznej BOŚBank24 oraz bankowości telefonicznej. Z ich pomocą z łatwością można uzyskać różne rodzaje kredytów, pożyczek i korzystać z rachunków osobistych oraz kont oszczędnościowych. W swojej ofercie bank posiada linie kredytów preferencyjnych, wspierających działalność ekologiczną np. na instalacje fotowoltaiczne czy na zapobieganie i zwalczanie skutków suszy.

EKOkonto bez kosztów w BOŚ Banku

Propozycja trzech różnych wariantów kont: EKOkonto bez kosztów, EKOkonto VIP oraz EKOkonto PRP. Konto osobiste w BOŚ Banku daje duże korzyści swoim użytkownikom, oferując pakiet darmowych usług. Do bezpłatnych korzyści EKOkonta zaliczają się darmowe otwarcie i prowadzenie dla aktywnych klientów, wypłaty z bankomatów powyżej 100 zł, wygodną i łatwą bankowość internetową oraz przelewy. Do wszystkich typów kont osobistych możliwe jest dobranie karty debetowej, która jest darmowa pod warunkiem miesięcznych transakcji bezgotówkowych na kwotę 500 zł.

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku jest dostępny z atrakcyjnym oprocentowaniem. Decydując się na podjęcie kredyt w tym banku, kredytobiorca może zdecydować o profilu ratalnym: stałych lub malejących rat, rozłożonych na okres nawet 35 lat. Aby uzyskać kredyt wystarczy wkład własny w wysokości 20% wartości nieruchomości. W trakcie trwania kredytu klient ma możliwość skorzystania z trzymiesięcznych wakacji kredytowych w roku.

Karty kredytowe w BOŚ Banku

Dwa warianty karty kredytowej Mastercard Standard oraz Mastercard Gold są dostępne dla klientów za darmo. Limit kart kredytowych w BOŚ Banku wynosi 150 000 zł dla karty Gold i 25 000 zł na karcie Standard. Oferta kart jest dostępna za zero złotych za wydanie i użytkowanie, przy spełnieniu warunków płatności miesięcznych i roczny. Do największych korzyści można zaliczyć okres bezodsetkowy trwający nawet do 56 dni.

Lokaty bankowe w BOŚ Bank

Oferta kont oszczędnościowych proponuje dwie formy oszczędzania. Pierwszym z nich jest podstawowe EKOkonto oszczędnościowe, która zapewnia oprocentowanie dla środków do 0,60% zmiennego zależnie od wariantu. Klient sam decyduje jak długo chce oszczędzać i ma pełną możliwość dowolnego wpłacania i wypłacania środków bez utraty odsetek. Drugi wariant lokaty walutowej pozwala wybrać między oszczędzaniem w euro lub we frankach. Otwarcie i prowadzenia konta w obu wariantach jest darmowe.

Zapytaj o kredyt w BOŚ Bank

BOŚ Bank – podsumowanie

Bank Ochrony Środowiska ma w swojej ofercie dość dużo kredytów. Pośród nich jest i kredyt gotówkowy, na kwotę do 80 000 złotych. Maksymalny okres kredytowania to nawet 120 miesięcy, co może być korzystne, gdyż rozkładając kredyt na tak długi okres, raty będą bardzo niskie. Trzeba do tego dorzucić niewątpliwy atut, jakim jest możliwość wnioskowania o kredyt w BOŚ w pełni zdalnie. Nie trzeba nawet mieć konta w Banku Ochrony Środowiska.Wniosek online jest do tego prosty, a sam proces zajmuje niewiele czasu. Można oczekiwać szybkiej decyzji kredytowej, oraz szybkiej wypłaty środków. BOŚ honoruje także wiele różnych form zatrudnienia, co daje możliwość uzyskania kredytu różnym osobom. Ilość niezbędnych dokumentów jest jednak znikoma. Oferta kredytowa Banku Ochrony Środowiska na pewno jest warta uwagi, kiedy w grę wchodzi najlepszy produkt.

BOŚ Bank - zalety

 • Bogata oferta kredytowa
 • Wysokie kwoty zobowiązań
 • Długi okres spłaty zobowiązań
 • Szybkie wnioskowanie przez internet

BOŚ Bank - wady

 • Brak kalkulatora pozwalającego ustalić wysokość rat kredytowych

Informacje o BOŚ Bank

Nazwa firmy

BOŚ S.A.

Adres Żelazna 32
00-832 Warszawa,
Telefon +48 22 543 34 34
Adres e-mail
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek