Szukasz ciekawej oferty kredytu hipotecznego? Sprawdź, co proponuje BOŚ Bank! Propozycja kredytowa na sfinansowanie domu lub mieszkania od tego banku zawiera korzystne warunki i jest dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Poznaj naszą opinię na temat kredytu hipotecznego od BOŚ Banku!

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku – najważniejsze informacje

Oferta kredytu hipotecznego w BOŚ Bank wyróżnia się na tle wielu ofert kredytowych, jakie są dostępne na rynku, zwłaszcza pod względem okresu kredytowania – klienci, którzy zdecydują się zaciągnąć zobowiązanie mogą je spłacać nawet przez 35 lat! Bank Ochrony Środowiska umożliwia podjęcie korzystniejszego Ekologicznego kredytu hipotecznego. Wystarczy spełnić wymagania dotyczące m.in.: zużycia energii, wykorzystania OZE czy posiadania certyfikatu proekologicznego domu. Poniżej przedstawiliśmy więcej informacji na temat tego kredytu, zapoznaj się!

Cechy kredytu hipotecznego w BOŚ Banku:

 • długi okres kredytowania – aż do 35 lat,
 • do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku,
 • lepsze warunki kredytowania w wariancie Ekokredytu hipotecznego,
 • dostępne są raty równe i malejące,
 • kwota kredytu hipotecznego może zostać zwiększona na prośbę klienta.

Koszt kredytu hipotecznego w BOŚ Bank – marża i oprocentowanie

Wysokość oprocentowania kredytu hipotecznego od BOŚ Bank jest uzależniona od kliku czynników. Oprocentowanie kredytu w BOŚ Banku jest zmienne i składa się ze stawki referencyjnej WIBOR 6M oraz marży banku. Marża banku zależy m.in. od kwoty wkładu własnego oraz kwoty kredytu hipotecznego. Oprocentowanie można obniżyć, korzystając z różnych pakietów ubezpieczeń nieruchomości oraz kredytobiorcy, a także innych produktów z oferty BOŚ Banku, jak karta kredytowa lub konto osobiste.

Dodatkowo posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą uzyskać zwolnienie z całości lub połowy kosztów przygotowawczych oraz obniżenia marży o 0,1 punkta procentowego. Warto omówić te kwestie z konsultantem, który w szczegółowy sposób wyjaśni wszystkie wątpliwości. Warto wiedzieć, że obecnie oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na dość niskim poziomie ze względu na obniżenie stóp procentowych przez RPP – trzeba jednak mieć na uwadze, że w każdej chwili mogą wzrosnąć.

Prognozowane koszty kredytu hipotecznego w BOŚ Bank zostały wyliczone dla kwoty kredytu wynoszącej 252 000 zł oraz czasu spłaty wynoszącego 300 miesięcy, czyli 25 lat. Z jakimi kosztami wiąże się ten kredyt? W poniższej tabelce wskazaliśmy je wszystkie.

Kwota kredytu 252 000 zł
RRSO 2,77%
Oprocentowanie 2,72%
WIBOR 6M 0,82%
Prowizja/Marża 1,90% – 4 536 zł (podwyższenie o 1,00% marży kredytu do czasu prawomocnego wpisu hipoteki przez Bank przez okres 6 miesięcy).
Ubezpieczenie Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych (zakupionego za pośrednictwem Banku) przez cały okres kredytowania wyniesie 9 975 zł.
Dodatkowe koszty
 • PCC – 19 zł,
 • opłaty za ubezpieczenia.
 • Bank nie uwzględnia kosztów oceny wartości nieruchomości, zakładając, że klient zatrudni rzeczoznawców niezwiązanych z bankiem.
Koszt pojedynczej raty
 • 1 291,50 zł (przez 6 pierwszych miesięcy)
 • 1 160,78 zł (pozostałe raty po ustanowieniu hipoteki)
Całkowity koszt kredytu 123 670,19 zł
Całkowita kwota do spłaty 375 670,19 zł

Lista dokumentów do kredytu hipotecznego w BOŚ Bank

BOŚ Bank podobnie, jak inne banki podczas udzielania kredytu hipotecznego będzie wymagał przedstawienia sporej liczby dokumentów. Dokumenty te będą obejmować nie tylko informacje o dochodach, ale także szczegółowe informacje o samej nieruchomości, która zostanie objęta hipoteką. Wśród dokumentów, o które może nas poprosić bank, znajdują się:

 • wniosek o zawarcie umowy,
 • wniosek o kredyt hipoteczny,
 • umowa przedwstępna,
 • wypis z Księgi Wieczystej,
 • dokument tożsamości,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w BOŚ Banku – krok po kroku

Uzyskanie kredytu hipotecznego wiąże się z przejściem długiej i skomplikowanej procedury. W BOŚ Banku wniosek złożymy w wybranej placówce, a przez cały proces przeprowadzi nas doradca bankowy. Pracownik banku przedstawi wszystkie wymagania banku i pomoże dobrać ofertę kredytu idealnie do naszych potrzeb. Poniżej przygotowaliśmy poradnik krok po kroku, co należy zrobić aby uzyskać kredyt hipoteczny w BOŚ Bank.

 1. Zadzwoń na infolinię BOŚ Bank lub wypełnij formularz kontaktowy i poczekaj na telefon. W ten sposób poznasz ofertę kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu.
 2. Udaj się do najbliższego oddziału i porozmawiaj z doradcą kredytowym o warunkach oferty oraz dowiedz się jakie dokumenty musisz przedstawić.
 3. Wypełnij wniosek i załącz niezbędne dokumenty.
 4. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji ponownie udaj się do placówki banku i podpisz umowę o kredyt hipoteczny.
 5. Ostatnim etapem jest wypłata pieniędzy przez bank w celach sfinansowania nieruchomości.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w BOŚ Bank?

Każda pełnoletnia osoba, która posiada odpowiednio wysokie miesięczne dochody, potwierdzone dokumentem, może otrzymać kredyt hipoteczny w BOŚ Bank. Wniosek może złożyć praktycznie każdy, jednak uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej wymaga wykazania zdolności kredytowej pozwalającej na bezpieczną spłatę kredytu. Równie ważna jest pozytywna historia kredytowa.

Decydując się na ekologiczny kredyt hipoteczny należy liczyć się z koniecznością wykazania dokumentacji potwierdzającej “proekologiczność” domu czy mieszkania. Wymagania zmieniają się zależnie od rodzaju zabudowy i zastosowanej “zielonej” technologii. Z pewnością należy się przygotować na to, że bank będzie wymagał:

 • posiadania wkładu własnego w wysokości co najmniej 20 proc. lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego lub działki budowlanej i 40 proc. wartości działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej,
 • potwierdzenia zatrudnienia – dopuszczalne są różne formy umów,
 • wykazania odpowiedniej zdolności kredytowej, na którą wpływ mają: historia kredytowa, wysokość dochodów, miesięczne wydatki, ilość osób na utrzymaniu itp.,
 • przedstawienia wszelkich wymaganych dokumentów.

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku – warunki dochodowe

Podstawowym warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego w BOŚ Banku jest posiadanie stałego źródła dochodu – ten bank akceptuje różne formy pozyskiwania zarobków. Ważne jest by dochody pozwalały na bezpieczną spłatę, jednak ważniejsze by dochód był pewny i stały. Poniżej wymieniliśmy je wszystkie, warto się z nimi zapoznać!

BOŚ Bank akceptuje następujące źródła dochodu:

 • umowa o pracę (w tym na czas określony),
 • umowa zlecenie i o dzieło,
 • działalność gospodarcza,
 • działalność rolnicza,
 • inne legalne i stałe źródła dochodów.

W tym miejscu należy podkreślić, że najlepiej postrzeganym przez bank źródłem dochodów jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Umowa zatrudnienia na dłuższy okres umożliwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego nawet przy niższych dochodach.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny w BOŚ Banku?

Kredyt hipoteczny zwykle jest pozyskiwany w celu zakupu domu lub mieszkania, jednak nie jest to jedyny możliwy cel. Bank Ochrony Środowiska pozwala przeznaczyć kredyt hipoteczny również na na inne plany mieszkaniowe: remont, modernizację systemów grzewczych czy źródła energii. BOŚ Bank daje możliwość uzyskania pieniędzy na sfinansowanie następujących celów:

 • remont lub przebudowa nieruchomości,
 • zakup działki budowlanej lub rekreacyjnej,
 • budowa domu lub mieszkania.

Wszystkie powyższe cele, po przejściu odpowiednich warunków, mogą zostać zrealizowane z zielonego, ekologicznego kredytu hipotecznego. Warto spróbować spełnić wymagania banku i skorzystać z promocyjnych, niższych kosztów kredytowania. Dodatkowo działamy pozytywnie na rzecz klimatu!

Wysokość wkładu własnego w BOŚ Bank

W BOŚ Bank obowiązuje wkład własny w wysokości co najmniej 20 proc. w przypadku lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego lub działki budowlanej i 40 proc. wartości działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej. Trzeba też zaznaczyć, że 10 proc.wkładu własnego to obecnie najniższa wartość – te zasady zostały ustalone przez Komisję Nadzoru Finansowego, sprawującej nadzór nad sektorem bankowym.

Nadpłata kredytu hipotecznego w BOŚ Bank

BOŚ Bank gwarantuje swoim klientom skorzystanie z opcji nadpłaty kredytu hipotecznego, która pozwoli zmniejszyć sumę rat kredytowych i pozbyć się zobowiązania w krótszym czasie. Czy to rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami? Za przedterminową spłatę części lub całości kredytu klient musi zapłacić prowizję w wysokości 2% od kwoty nadpłaty. Opłata minimalna zawsze wynosi 200 zł.

Nasza opinia o kredycie hipotecznym od BOŚ Bank

BOŚ Bank jest bankiem, który cieszy się dużym zaufaniem wśród kredytobiorców i na przestrzeni lat zdobył sporą rozpoznawalność! Przede wszystkim jest to bank, który bardzo mocno wspiera działania proekologiczne. Każdy produkt kredytowy w ofercie BOŚ Banku, również kredyt hipoteczny jest dostępny w wariancie ekologicznym. Jest to szansa na zmniejszenie kosztów kredytu, pod warunkiem wykorzystania finansowania na cel związany z działaniem na rzecz ochrony środowiska.

Do innych atutów tego kredytu hipotecznego można zaliczyć długi okres spłaty zobowiązania, który wynosi aż 35 lat. Bank przedstawia jasne i proste do zrozumienia warunki kredytowania, a cała procedura odbywa się pod okiem doradcy kredytowego. Jakie są jeszcze zalety tego kredytu? Czy ma jakieś wady?

Kredyt Hipoteczny BOŚ Bank - zalety

 • dostępne są raty równe i malejące,
 • do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku,
 • bogaty pakiet ubezpieczeń w zróżnicowanych wariantach,
 • kwota kredytu hipotecznego może zostać zwiększona na prośbę klienta.

Kredyt Hipoteczny BOŚ Bank - wady

 • wysoki wkład własny - 20 proc.