Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku – najważniejsze informacje

Oferta kredytu hipotecznego od BOŚ Banku wyróżnia się na tle wielu ofert kredytowych, jakie są dostępne na rynku, zwłaszcza pod względem okresu kredytowania – klienci, którzy zaciągną zobowiązanie mogą je spłacać nawet przez 35 lat! Co ciekawe, jeżeli kredytobiorca zdecyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego może uzyskać obniżenie prowizji przygotowawczej. Poniżej przedstawiliśmy więcej informacji na temat tego kredytu, zapoznaj się!

Cechy kredytu hipotecznego w BOŚ Banku:

 • długi okres kredytowania – aż do 35 lat,
 • do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku,
 • dostępne są raty równe i malejące,
 • bogaty pakiet ubezpieczeń w zróżnicowanych wariantach,
 • kwota kredytu hipotecznego może zostać zwiększona na prośbę klienta.

Koszt kredytu hipotecznego w BOŚ Bank – marża i oprocentowanie

Wysokość marży kredytu hipotecznego od BOŚ Banku jest uzależniona od posiadanych przez klienta dodatkowych produktów, do których należą m.in. pakiet ubezpieczeń nieruchomości czy ubezpieczenia na wypadek zgonu. Warto też tę kwestię omówić z konsultantem, który w szczegółowy sposób wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Warto też wiedzieć, że obecnie oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na dość niskim poziomie ze względu na obniżenie stóp procentowych przez RPP – trzeba jednak mieć na uwadze, że w każdej chwili mogą wzrosnąć.

Prognozowane koszty kredytu hipotecznego w BNP Paribas zostały wyliczone dla kwoty kredytu wynoszącej 260 000 zł oraz czasu spłaty wynoszącego 300 miesięcy, czyli 25 lat. Z jakimi kosztami wiąże się ten kredyt? W poniższej tabelce wskazaliśmy je wszystkie, zapoznaj się!

Kwota kredytu260 000 zł
RRSO3,16%
Oprocentowanie2,89%
WIBOR6M 0,69%
Prowizja/Marża2.2% (podwyższenie o 1,00% marży kredytu do czasu prawomocnego wpisu hipoteki przez Bank przez okres 6 miesięcy).
UbezpieczenieUbezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych (zakupionego za pośrednictwem Banku) przez cały okres kredytowania wyniesie około 10 300 zł.
Dodatkowe koszty
 • ocena wartości nieruchomości – 0 zł PCC – 19 zł,
 • opłaty za ubezpieczenia.
Koszt pojedynczej raty1 356,63 zł
Całkowity koszt kredytu123 670,19 zł
Całkowita kwota do spłaty383 670,19 zł

Do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w BOŚ Banku potrzebne będzie uzyskanie ubezpieczenia nieruchomości i polisy na życie – może być to jednak opłacalne, ponieważ ubezpieczenia i otworzenie konta wyraźnie zmniejszą marżę banku za kredyt. Warto o tym pamiętać!

Lista dokumentów do kredytu hipotecznego w BOŚ Bank

BOŚ Bank podobnie, jak inne banki podczas udzielania kredytu hipotecznego będzie wymagał od klienta przedstawienia pokaźnej liczby dokumentów, które będą obejmować nie tylko informacje o dochodach, ale także o samej nieruchomości mającej być zabezpieczeniem finansowania. Wśród dokumentów, o które może nas poprosić bank znajdują się:

 • wniosek o zawarcie umowy,
 • wniosek o kredyt hipoteczny
 • umowa przedwstępna,
 • wypis z Księgi Wieczystej,
 • dokument tożsamości,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w BOŚ Banku – krok po kroku

Uzyskanie finansowania na dom lub mieszkanie w postaci kredytu hipotecznego od BOŚ Banku jest dość trudnym procesem ze względu na to, że taki rodzaj kredytu zwykle jest udzielany na bardzo wysoką kwotę i bank musi się upewnić, że wnioskujący poradzi sobie ze spłatą zobowiązania. Poniżej przygotowaliśmy poradnik krok po kroku, który nieco ułatwi uzyskanie kredytu hipotecznego.

 1. Najpierw warto sprawdzić swoją zdolność kredytową – najprościej zrobić to poprzez wybrany kalkulator,
 2. następnie przyjdź do najbliższego oddziału BOŚ Banku i porozmawiaj z doradcą o warunkach oferty oraz sprawdź, jakie są wymagane dokumenty,
 3. wypełnij wniosek i załącz potrzebne dokumenty,
 4. po otrzymaniu pozytywnej decyzji udaj się do placówki banku i podpisz umowę o kredyt hipoteczny,
 5. W ostatnim etapie bank wypłaci pieniądze w celach sfinansowania nieruchomości.To wszystko!

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w BOŚ Banku?

Każdy, kto jest pełnoletni i może potwierdzić miesięczne dochody będzie mógł wnioskować o kredyt hipoteczny w BOŚ Banku. Jakie jeszcze warunki musi spełnić klient ubiegający się sfinansowanie nieruchomości? Z pewnością należy się przygotować na to, że bank będzie wymagał:

 • posiadania wkładu własny w wysokości co najmniej 20 proc. wartości nieruchomości,
 • potwierdzenia zatrudnienia – dopuszczalne są przeróżne formy umów,
 • wystarczająco wysokich dochodów w stosunku do zaciąganego zobowiązania,
 • przedstawienia wszelkich wymaganych dokumentów,

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku – warunki dochodowe

Podstawowym warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego w BOŚ Banku jest posiadanie źródła dochodu – ten bank akceptuje różne formy pozyskiwania zarobków. Jakie jeszcze obowiązują wymagania względem wnioskujących? Poniżej wymieniliśmy je wszystkie, warto się z nimi zapoznać!

BOŚ Bank akceptuje następujące źródła dochodu:

 • umowa o pracę (w tym na czas określony),
 • umowa zlecenie i o dzieło,
 • działalność gospodarczą,
 • działalność rolnicza,
 • inne legalne i stałe źródła dochodów,

W tym miejscu należy podkreślić, że najbardziej postrzeganym źródłem dochodów jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Ważną kwestią jest też to, że lepiej widziane przez bank źródła dochodów mogą pozwolić na zaciągnięcie kredytu przy niższych dochodach.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny w BOŚ Banku?

Kredyt hipoteczny zwykle jest pozyskiwany w celu zakupu domu lub mieszkania, natomiast banki pozwalają przeznaczyć taki rodzaj kredytu również na na inne plany mieszkaniowe. BOŚ Bank daje możliwość uzyskania pieniędzy na sfinansowanie następujących celów:

 • remont lub przebudowa nieruchomości,
 • zakup działki budowlanej,
 • budowa domu lub mieszkania,
 • działka budowlana lub rekreacyjna,

Wysokość wkładu własnego w BOŚ Banku

W BOŚ Banku obowiązuje wkład własny w wysokości 20 proc. wartości nieruchomości – to dość duży wkład, który obowiązuje już w coraz większej ilości banków. Trzeba też zaznaczyć, że 10 proc.wkładu własnego to obecnie najniższa legalna wartość – te zasady zostały ustalone przez Komisję Nadzoru Finansowego sprawującej nadzór nad sektorem bankowym.

Nasza opinia o kredycie hipotecznym od BOŚ Bank

BOŚ Bank jest bankiem, który cieszy się dużym zaufaniem wśród kredytobiorców i na przestrzeni lat zdobył sporą rozpoznawalność! Do największych atutów tego kredytu hipotecznego można zaliczyć długi okres spłaty zobowiązania, który wynosi aż 35 lat. Ponadto klienci mogą uzyskać finansowanie na zakup domu lub mieszkania na jasnych a konkretnych warunkach. Jakie są jeszcze zalety tego kredytu? Czy ma jakieś wady?