Jednym z popisowych produktów Banku Pocztowego jest kredyt gotówkowy. Oprócz niego, ten bliski wielu osobom bank, posiada w ofercie wszelkie inne normalne produkty bankowe - konto osobiste, kredyt hipoteczny czy lokaty. Zaletą instytucji jest możliwość skorzystania obok usług bankowych również z poczty.

Bank Pocztowy, założony w 1990 roku, to polski bank detaliczny, który świadczy proste i bezpieczne usługi finansowe. Od samego początku, czyli od ponad 30 lat, jest związany z Pocztą Polską. To dzięki niej może oferować swoje produkty za pośrednictwem jednej z największych sieci placówek w naszym kraju. Poczta Polska, posiadająca 25% plus 10 akcji Banku, nie jest jedynym akcjonariuszem Bank Pocztowego. Drugim jest PKO Bank Polski – posiada 25% plus 10 akcji Banku.

Bank Pocztowy kieruje swoją ofertę do klientów detalicznych (również osób fizycznych, które prowadzą własną działalność gospodarczą) i klientów instytucjonalnych. Ponadto realizuje działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.Dołącz do grona 1,3 mln zadowolonych klientów, korzystaj z jednego z 5 tys. bankomatów i odwiedź jedną z 4,7 tys. placówek, aby podpisać umowę na wybrane przez siebie produkty.

Cechy kredytu gotówkowego w Bank Pocztowy
Czas wypłaty w dniu podpisania umowy
Online ✔️
Pożyczki z aplikacji mobilnej ❌ – Pocztowy24
Na dowód ✔️
Bez rozmowy z konsultantem ✔️
Bez zaświadczeń ✔️
Bez zastawu ✔️
Oprocentowanie zmienne –  7,2%

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy proponuje swoim klientom podpisanie umowy na atrakcyjny kredyt gotówkowy, który nazywa w swojej ofercie Kredytem Pocztowym. Można spożytkować go na dowolne cele, w tym remont, wakacje czy naprawę samochodu. Kredytodawca nie pyta, jak chcemy spożytkować pieniądze. Dla niego najważniejsza jest terminowa spłata.

Kredyt Pocztowy charakteryzuje się wysoką kwotą i długim okresem spłaty. Maksymalna wartość kredytu wynosi nawet 50 000 zł, a wygodny okres kredytowania od 3 do 60 miesięcy pozwala dopasować wysokość raty do naszych potrzeb i możliwości. Kwota, jaką otrzymamy, w największej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej. Minimalny kredyt, jaki możemy uzyskać, to 300 zł. Co ważne, wypłata gotówki jest możliwa już w dniu podpisania umowy.

Inne oferty kredytów gotówkowych można poznać, sprawdzając ranking kredytów gotówkowych.

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 11,03% przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 03 stycznia 2022 r. na okres 48 miesięcy, bez ubezpieczenia, całkowita kwota kredytu 8000 zł (bez kredytowanych kosztów kredytu), spłacany do 25 dnia każdego miesiąca w równych ratach w kwocie 206,14 zł, ostatnia rata wyrównująca 205,50 zł oprocentowanie zmienne, 10,50% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 1 894,08 zł (w tym: odsetki 1 894,08 zł, prowizja 0,00 zł), całkowita kwota do zapłaty 9 894,08 zł.

Sprawdź warunki kredytu

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym?

Bank Pocztowy daje trzy możliwości aplikowania o kredyt.
Jeśli potrzebujemy zastrzyku gotówki, możemy zapytać o kredyt gotówkowy:

 • przez internet,
 • przez telefon, dzwoniąc na Infolinię pod numer (52) 34 99 599 lub 52 3499 499,
 • w placówce Banku Pocztowego.

Jeżeli zdecydujemy się na kontakt z konsultantem, będziemy musieli podać swoje dane niezbędne do wypełnienia wniosku. Kiedy otrzymamy informację, że kredyt gotówkowy został nam przyznany, udajmy się do wybranej placówki Banku lub Poczty Polskiej, gdzie odbierzemy pieniądze. Wniosek o kontakt z doradcą można też złożyć przez internet. Aplikowanie o kredyt jest proste, a decyzja – szybka.

Pamiętajmy, że w związku z umową o kredyt, będziemy musieli uregulować dodatkowe koszty, w tym prowizje, odsetki i inne opłaty, np. związane z ubezpieczeniem.

Zapytaj o szczegóły

Wymagania dla kredytobiorcy

Bank Pocztowy wymaga od kredytobiorców:

 • ukończenia 18 roku życia,
 • pełnej zdolności do czynności prawnych,
 • zdolności kredytowej. To ona ma główny wpływ na decyzję kredytową i kwotę, jaką będziemy mogli otrzymać od banku.

Promocje kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy przygotował ofertę promocyjnego kredytu gotówkowego. Klienci mogą otrzymać nawet 100 000 zł na okres  do 5 lat. Spłatę ułatwią stałe raty oraz promocyjny brak prowizji.

Promocje Bank Pocztowy
Jak otrzymać kredyt ze stałym oprocentowaniem w banku Pocztowym?
5 września 2023 • 2 min czytania

Bank Pocztowy oferuje stałe oprocentowanie

W ramach nowej promocji kredyty gotówkowe w banku Pocztowym dostępne są ze stałym oprocentowaniem na okres nawet pięciu lat.

Pozostałe produkty w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy posiada rozbudowaną ofertę skierowaną do klientów indywidualnych. Dodatkowo wszystkie produkty można ubezpieczyć na wypadek utraty pracy lub zdrowia. Kredytobiorcy i użytkownicy kont osobistych mają do dyspozycji usługi jak płatności mobilne oraz bankowość elektroniczną. Oprócz usług bankowych, klienci Banku Pocztowego otrzymują dostęp do usług pocztowych jak: e-awizo oraz Polecony do skrzynki, które upraszczają odbieranie przesyłek.

Konto w Porządku w Banku Pocztowym

Rodzinne konto bankowe dostępne w trzech wariantach: Konto w Porządku Start, Konto w Porządku i Konto w Porządku Plus, znacznie usprawnia korzystanie z usług bankowych. Zależnie od wieku użytkownika otrzymuje dostęp do jednego z wymienionych rodzajów konta.

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym

Kredyt hipoteczny w tym banku pozwala na uzyskanie środków w celu wszelkich czynności związanych z zakupem, budową lub remontem domu lub mieszkania. Kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym jest możliwy do rozłożenia na raty do nawet 35 lat, przy wkładzie własnym w wysokości 20% wartości nieruchomości. Dodatkowo kredytobiorcy mają możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów, karencję spłaty nawet do 36 miesięcy i możliwość wykorzystania 30% uzyskanej kwoty na dowolny cel. Dla aktywnych użytkowników konta osobistego dostępna jest niższa marża.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym

W Banku Pocztowym istnieje możliwość konsolidacji kredytów gotówkowych, hipotecznych i kart kredytowych w jedną ratę z korzystnym oprocentowaniem około 5,40% w skali roku. Maksymalna kwota kredytowania wynosi 500000 zł, a czas spłaty wynosi do 30 lat. Wniosek o kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym można złożyć drogą internetową, jednak w celu podpisania umowy należy udać się do wybranej placówki pocztowej lub oddziału banku. Hipoteczny kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć do maksymalnie 70 proc. wartości nieruchomości.

Karta kredytowa w Banku Pocztowym

By wnioskować o kartę kredytową wystarczy dochód w wysokości 1200 zł na rękę. Limit karty kredytowej Banku Pocztowego wynosi 20 000 zł, z bezodsetkowym okresem spłaty do 55 dni. Dzięki temu, możesz zrobić zakupy bez dodatkowych kosztów, w innym przypadku oprocentowanie w skali roku wynosi 10,25%. Karta jest dostępna za zero złotych i zostanie przesłana bezpośrednio do Twojego domu.

Lokaty bankowe w Banku Pocztowym

Lokaty terminowe na 6 miesięcy miesięcy pozwalają zarobić na oprocentowaniu, gdzie pieniądze włożone na lokatę klient może podjąć w dowolnym momencie, wraz z zarobionymi odsetkami za pełne miesiące na lokacie. By uruchomić darmową lokatę bankową w Banku Pocztowym należy wpłacić minimum 500 zł na jedną z wybranych lokat MINI, MIDI, MAXI. Średnie oprocentowanie lokaty w skali roku wynosi 0,01%. Dla klientów, którzy chcą ulokować powyżej 100 000 zł bank proponuje Lokatę negocjowaną – z indywidualnie ustalonymi warunkami oprocentowania.

Zapytaj o ofertę

Bank Pocztowy – podsumowanie

Bank Pocztowy to częściowo kapitał należący do Poczty Polskiej, a częściowo do banku PKO BP. Oferują oni kredyt na wysoką kwotę do nawet 200 000 złotych na okres do 120 miesięcy. Warto mieć na uwadze, że jedyną formą wnioskowania o kredyt w Banku Pocztowym jest wizyta w placówce Poczty Polskiej. Jednak podpisywanie umowy w placówce ma swoje niewątpliwe korzyści. Wypłata środków następuje w tym samym dniu, w którym podpisana zostanie umowa. Bank Pocztowy do tego posiada jedną z najniższych na rynku, stałą prowizję rzędu 6%. W przypadku kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym niezbędne jest podanie celu przeznaczenia środków, ale instytucja daje możliwość otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel, bez podawania przeznaczenia środków. Dodatkowo jeszcze w Banku Pocztowym można o kredyt ubiegać się w dwie osoby, a co najciekawsze, może to być ktokolwiek, niekoniecznie żona, czy krewni.

Bank Pocztowy - zalety

 • Obniżona prowizja, która wynosi tylko 6%,
 • Wysoka kwota kredytu do 50 000 zł,
 • Długi okres kredytowania do 60 miesięcy,
 • Wypłata pieniędzy już w dniu podpisania umowy,
 • Możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel,
 • Możliwość wzięcia kredytu z osobą, która nie jest żoną/mężem klienta.

Bank Pocztowy - wady

 • Brak możliwości złożenia wniosku o kredyt przez internet. Zawsze konieczny jest kontakt z konsultantem.

Informacje o Bank Pocztowy

Nazwa firmy

Bank Pocztowy S.A.

Adres ul. Puławska 111 B
02-707 Warszawa
Telefon 52 34 99 499
Adres e-mail
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 00:00-24:00
Weekend: 00:00-24:00
Wniosek Wypełnij wniosek