Bank Pocztowy, założony w 1990 roku, to polski bank detaliczny, który świadczy proste i
bezpieczne usługi finansowe. Od samego początku, czyli od ponad 30 lat, jest związany z Pocztą Polską. To dzięki niej może oferować swoje produkty za pośrednictwem jednej z największych sieci placówek w naszym kraju. Poczta Polska, posiadająca 25% plus 10 akcji Banku, nie jest jedynym akcjonariuszem Bank Pocztowego. Drugim jest PKO Bank Polski – posiada 25% plus 10 akcji Banku.

Bank Pocztowy kieruje swoją ofertę do klientów detalicznych (również osób fizycznych, które prowadzą własną działalność gospodarczą) i klientów instytucjonalnych. Ponadto realizuje działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.Dołącz do grona 1,3 mln zadowolonych klientów, korzystaj z jednego z 5 tys. bankomatów i odwiedź jedną z 4,7 tys. placówek, aby podpisać umowę na wybrane przez siebie produkty.

Cechy kredytu gotówkowego w Bank Pocztowy
Czas wypłaty w dniu podpisania umowy
Online ✔️
Pożyczki z aplikacji mobilnej ❌ – Pocztowy24
Na dowód ✔️
Bez rozmowy z konsultantem ✔️
Bez zaświadczeń ✔️
Bez zastawu ✔️
Oprocentowanie zmienne –  7,2%

Bank Pocztowy – oferta produktowa

Misją Banku Pocztowego jest dostarczanie prostych, bezpiecznych usług finansowych w dobrej cenie. Swoją działalność prowadzi zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

Bank Pocztowy posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy, kredyt w koncie, kredyt mieszkaniowy oraz pożyczkę hipoteczną. Jeśli chcesz zamienić wszystkie raty w jedną, wygodną (i często mniejszą) spłatę, możesz też wybrać kredyt konsolidacyjny. Ponadto Bank Pocztowy proponuje skorzystanie z lokat, konta oszczędnościowego oraz funduszy inwestycyjnych. Jeśli otrzymujemy zasiłek 500+, powinniśmy pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dzieci. Usługi Banku Pocztowego są bezpieczne i proste. Odpowiadają na potrzeby klientów, pomagając realizować ich plany.

Kredyt gotówkowy nawet do 200 000 zł

Bank Pocztowy proponuje swoim klientom podpisanie umowy na atrakcyjny kredyt gotówkowy, który nazywa w swojej ofercie Kredytem Pocztowym. Można spożytkować go na dowolne cele, w tym remont, wakacje czy naprawę samochodu. Kredytodawca nie pyta, jak chcemy spożytkować pieniądze. Dla niego najważniejsza jest terminowa spłata.

Kredyt Pocztowy charakteryzuje się wysoką kwotą i długim okresem spłaty. Maksymalna wartość kredytu wynosi nawet 200 000 zł, a wygodny okres kredytowania do 120 miesięcy pozwala dopasować wysokość raty do naszych potrzeb i możliwości. Kwota, jaką otrzymamy, w największej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej. Minimalny kredyt, jaki możemy uzyskać, to 300 zł. Co ważne, wypłata gotówki jest możliwa już w dniu podpisania umowy.

Bank Pocztowy proponuje nie tylko kredyt indywidualny, ale też współmałżeński i wspólny, który można wziąć z dowolną osobą. Współkredytobiorca nie musi być naszym mężem ani naszą żoną.

Sprawdź warunki kredytu

Kredyt na EKOWydatki w Banku Pocztowym

Preferencyjny kredyt gotówkowy na EKOWydatki jest to możliwość otrzymania korzystnej pożyczki z przeznaczeniem na inwestycje proekologiczne i dodatkowej gotówki, którą przeznaczymy na dowolny cel. Kredyt ten można otrzymać na kwotę od 2000 do 50 000 zł, z długim okresem spłaty, trwającym nawet do 120 miesięcy. Po dostarczeniu faktury za inwestycję, spełniającą wymagania promocji banku można obniżyć oprocentowanie o 1 punkt procentowy. Pieniądze z kredytu można przeznaczyć na zakup m.in.:

 • instalacji źródeł odnawialnych energii,
 • przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • sprzętu AGD A+++,
 • pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym,
 • okien, drzwi zewnętrznych i materiałów do ocieplenia domu,
 • rowerów, hulajnóg i innego sprzętu sportowego.

Jak wziąć kredyt w Banku Pocztowym?

Bank Pocztowy daje trzy możliwości aplikowania o kredyt.
Jeśli potrzebujemy zastrzyku gotówki, możemy zapytać o kredyt gotówkowy:

 • przez internet,
 • przez telefon, dzwoniąc na Infolinię pod numer (52) 34 99 599 lub 801 100500,
 • w placówce Banku Pocztowego.

Jeżeli zdecydujemy się na kontakt z konsultantem, będziemy musieli podać swoje dane niezbędne do wypełnienia wniosku. Kiedy otrzymamy informację, że kredyt gotówkowy został nam przyznany, udajmy się do wybranej placówki Banku lub Poczty Polskiej, gdzie odbierzemy pieniądze. Wniosek o kontakt z doradcą można też złożyć przez internet. Aplikowanie o kredyt jest proste, a decyzja – szybka.

Pamiętajmy, że w związku z umową o kredyt, będziemy musieli uregulować dodatkowe koszty, w tym prowizje, odsetki i inne opłaty, np. związane z ubezpieczeniem.

Zapytaj o szczegóły

Bank Pocztowy – wymagania dla kredytobiorców

Bank Pocztowy wymaga od kredytobiorców:

 • ukończenia 18 roku życia,
 • pełnej zdolności do czynności prawnych,
 • zdolności kredytowej. To ona ma główny wpływ na decyzję kredytową i kwotę, jaką będziemy mogli otrzymać od banku.

Pozostałe produkty w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy posiada rozbudowaną ofertę skierowaną do klientów indywidualnych. Dodatkowo wszystkie produkty można ubezpieczyć na wypadek utraty pracy lub zdrowia. Kredytobiorcy i użytkownicy kont osobistych mają do dyspozycji usługi jak płatności mobilne oraz bankowość elektroniczną. Oprócz usług bankowych, klienci Banku Pocztowego otrzymują dostęp do usług pocztowych jak: e-awizo oraz Polecony do skrzynki, które upraszczają odbieranie przesyłek.

Konto w Porządku w Banku Pocztowym

Rodzinne konto bankowe dostępne w trzech wariantach: Konto w Porządku Start, Konto w Porządku i Konto w Porządku Plus, znacznie usprawnia korzystanie z usług bankowych. Zależnie od wieku użytkownika otrzymuje dostęp do jednego z wymienionych rodzajów konta.

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym

Kredyt hipoteczny w tym banku pozwala na uzyskanie środków w celu wszelkich czynności związanych z zakupem, budową lub remontem domu lub mieszkania. Kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym jest możliwy do rozłożenia na raty do nawet 35 lat, przy wkładzie własnym w wysokości 20% wartości nieruchomości. Dodatkowo kredytobiorcy mają możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów, karencję spłaty nawet do 36 miesięcy i możliwość wykorzystania 30% uzyskanej kwoty na dowolny cel. Dla aktywnych użytkowników konta osobistego dostępna jest niższa marża.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym

W Banku Pocztowym istnieje możliwość konsolidacji kredytów gotówkowych, hipotecznych i kart kredytowych w jedną ratę z korzystnym oprocentowaniem około 5,40% w skali roku. Maksymalna kwota kredytowania wynosi 500000 zł, a czas spłaty wynosi do 30 lat. Wniosek o kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym można złożyć drogą internetową, jednak w celu podpisania umowy należy udać się do wybranej placówki pocztowej lub oddziału banku. Hipoteczny kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć do maksymalnie 70 proc. wartości nieruchomości.

Karta kredytowa w Banku Pocztowym

By wnioskować o kartę kredytową wystarczy dochód w wysokości 1200 zł na rękę. Limit karty kredytowej Banku Pocztowego wynosi 20 000 zł, z bezodsetkowym okresem spłaty do 55 dni. Dzięki temu, możesz zrobić zakupy bez dodatkowych kosztów, w innym przypadku oprocentowanie w skali roku wynosi 7,2%. Karta jest dostępna za zero złotych i zostanie przesłana bezpośrednio do Twojego domu.

Lokaty bankowe w Banku Pocztowym

Lokaty terminowe na 4, 6 lub 36 miesięcy pozwalają zarobić na oprocentowaniu, gdzie pieniądze włożone na lokatę klient może podjąć w dowolnym momencie, wraz z zarobionymi odsetkami za pełne miesiące na lokacie. By uruchomić darmową lokatę bankową w Banku Pocztowym należy wpłacić minimum 500 zł na jedną z wybranych lokat MINI, MIDI, MAXI. Średnie oprocentowanie lokaty w skali roku wynosi 0,01%. Dla klientów, którzy chcą ulokować powyżej 100 000 zł bank proponuje Lokatę negocjowaną – z indywidualnie ustalonymi warunkami oprocentowania.

Zapytaj o ofertę

Bank Pocztowy – Podsumowanie