Bank Pekao działa od 17 marca 1929 roku. Przez lata swojej działalności stał się jedną z największych instytucji finansowych, które oferują swoje usługi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Odznacza się silnym kapitałem i wysokim współczynnikiem wypłacalności. Pekao obsługuje dzisiaj ponad 5 mln klientów, również firmy, które chętnie korzystają z jego usług. Co drugi przedsiębiorca wybiera Pekao. Ta instytucja finansowa posiada ponad 1 000 stacjonarnych placówek, a jego klienci mogą korzystać z przeszło 1 800 bezpłatnych bankomatów w kraju i blisko 20 000 w 17 krajach europejskich.

Bank Pekao tworzy historię polskiej bankowości. To właśnie Pekao uruchomił w Polsce pierwszy bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, a także uruchomił pierwsze biuro maklerskie i nie bał się wykorzystać biometrię w bankowości. Jako pierwszy bank w Polsce udostępnił też płatności mobilne (poprzez aplikację PeoPay).

Oprócz banku, Grupa Pekao składa się z Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, funduszu emerytalnego, dwóch domów maklerskich i spółki działającej w obszarze faktoringu i leasingu.

Pożyczka w Bank Pekao

Cechy kredytu gotówkowego w Pekao
Czas wypłaty 1 dzień roboczy
Online ✔️
Pożyczki z aplikacji mobilnej ✔️ – PeoPay
Na dowód ✔️
Bez rozmowy z konsultantem ✔️
Bez zaświadczeń ✔️
Bez zastawu ✔️
Oprocentowanie zmienne –  6,95%

Kredyt gotówkowy w Pekao – nawet do 200 000 zł

Bank Pekao oferuje klientom kredyt gotówkowy na dowolny cel, udzielany do kwoty 200 000 zł. Okres kredytowania może wynieść od 12 do 120 miesięcy i pozwala dopasować wysokość rat do możliwości finansowych klienta. Pieniądze możemy przeznaczyć na swoje plany i marzenia, np. nowy samochód albo weekendowy wyjazd z całą rodziną. Dużym atutem tej oferty jest możliwość odroczenia pierwszej raty o 3 miesiące, co pozwala przygotować się do spłaty pożyczki i uniknąć problemów w spłacie kredytu.

Jeśli chcemy pożyczać bezpiecznie, powinniśmy wykupić ubezpieczenie pożyczki gotówkowej. Dzięki niej otrzymujemy ochronę ubezpieczeniową w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych, np. utraty dochodu, poważnego zachorowania, zgonu czy inwalidztwa. Wnioskodawca ma do wyboru kilka wariantów ubezpieczenia: na życie, Zdrowie Plus, Zdrowie i Praca, które można łączyć. Pracownik banku pomoże nam dobrać odpowiedni pakiet, który zapewni niezbędną ochronę. Formalności są proste, a umowę na ubezpieczenie kredytu zawieramy od razu przy podpisywaniu umowy kredytowej.

Bank Pekao – wymagania wobec kredytobiorców

Bank Pekao wymaga od kredytobiorców ukończenia 18 roku życia oraz pełnej zdolności do czynności prawnych. Konieczna jest też pozytywnie zweryfikowana zdolność kredytowa. Jeżeli założyliśmy w Pekao konto osobiste, na który otrzymujemy wynagrodzenie lub emeryturę, nie będziemy musieli przedstawiać zaświadczenia o naszych zarobkach. Będziemy potrzebować jedynie dowodu osobistego. W przypadku braku rachunku, jesteśmy zobowiązani przedstawić dokumenty, które potwierdzą wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Zakres dokumentów zależy od źródła uzyskiwania dochodów, a o konieczności ich przedstawienia poinformuje doradca kredytowy. Więcej informacji na temat niezbędnych dokumentów można uzyskać dzwoniąc na infolinię Pekao.

Jak wziąć kredyt w Banku Pekao?

Nowi klienci banku Pekao mogą podjąć kredyt gotówkowy na dwa sposoby:

  • składając wniosek o Pożyczkę Ekspresową online,
  • w trakcie osobistej wizyty w jednym z oddziałów Pekao.

Jeśli korzystamy z bankowości internetowej Pekao, możemy wziąć pożyczkę za pośrednictwem serwisu Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Po złożeniu wniosku w wybrany przez nas sposób, należy poczekać na decyzję banku. Bank sprawdza naszą zdolność kredytową, a później informuje nas o wyniku weryfikacji. Po akceptacji naszych dokumentów, kredytodawca przekazuje pieniądze na wskazany w formularzu numer rachunku bankowego.

Bank Pekao pozwala swobodnie wybrać dzień spłaty rat. Można więc ustalić dogodny termin, który da nam pewność, że uregulujemy ratę bez opóźnień. Problemy ze spłatą kredytu mogą prowadzić do przykrych konsekwencji, lepiej ich unikać.

Promocje kredytu gotówkowego w Banku Pekao

Bank Pekao ma w swojej ofercie promocyjną pożyczkę na cele ekologiczne na specjalnych warunkach! Kredyt gotówkowy z prowizją 0% otrzymamy na kwotę od 5000 do 70 000 zł na okres od 12 do 120 miesięcy. Wystarczy, że 75% kwoty przeznaczymy na cele ekologiczne, natomiast pozostała część kredytu może być wydana na dowolny cel.

Promocje Bank Pekao

Inne produkty w Banku Pekao

Bank Pekao wychodzi do klientów z szeroką ofertą zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prywatnych czy biznesowych. Oprócz kredytu na dowolny cel możemy skorzystać z kart kredytowych, kont osobistych i oszczędnościowych, lokat, ubezpieczeń czy produktów hipotecznych. Firmy mają m.in. okazję do wykorzystania instrumentów finansowych niezbędnych do założenia biznesu.

Oferta Banku Pekao:

Konto Przekorzystne

Konto w Pekao jest całkowicie darmowe, jeśli nie skończyliśmy 26 lat. W innym wypadku wystarczy zapewnić co miesiąc wpływy na rachunek na kwotę min. 500 zł i wykonać jedną transakcję bezgotówkową lub kartą. Dużym plusem jest darmowa karta wielowalutowa, bonusy pieniężne za otwarcie konta i program lojalnościowy. Na uwagę zasługuje także rozbudowana aplikacja mobilna PeoPay oraz możliwe logowanie poprzez biometrię palca.

Kredyt hipoteczny w Pekao

Kredyt hipoteczny w Pekao można wykorzystać na zakup domu, mieszkania i działki czy spłatę innych zobowiązań hipotecznych. Wybierając tę ofertę otrzymujemy do 90 proc. finansowania wartości nieruchomości na okres do 30 lat, darmową promesę oraz możliwość wyboru rat równych lub malejących. Warto także wspomnieć o niskim RRSO na poziomie 4,13 proc. Kredyt hipoteczny w PKO może być udzielony również w walutach obcych, takich jak EUR, USD, GBP, SEK czy NOK.

Kredyt konsolidacyjny w Pekao

Konsolidacja w Pekao to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą obniżyć miesięczną kwotę swoich zobowiązań finansowych. Decydując się na to rozwiązanie możemy płacić jedną, niższą ratę zamiast kilku. Na korzyść konsolidacji w Pekao przemawiają niskie RRSO o wartości 7,45 proc., wysoka kwota finansowania do 200 000 zł czy karencja w spłacie na 3 miesiące. Jednak największym atutem jest brak prowizji za udzielenie kredytu i możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel.

Karta kredytowa Pekao

Bank Pekao posiada w ofercie trzy rodzaje kart kredytowych – Elastyczną, Srebrną i Złotą. Już w przypadku Elastycznej karty kredytowej w Pekao można korzystać z wysokiego limitu – nawet do 30 000 zł. Każdy z produktów posiada pewne udogodnienia, np. gdzie najwięcej znajdziemy w karcie Złotej. Z drugiej strony wcześniej wspomniana Elastyczna zapewnia darmowe ubezpieczenie i 30 proc. zniżek w programie lojalnościowym. Duże wrażenie robi okres bezodsetkowy, który trwa 55 dni dla każdego typu karty.

Lokata w Pekao

Dzięki lokacie możemy odkładać i pomnażać swoje środki, co stanowi dobrą metodę na oszczędzanie. Bank Pekao charakteryzuje duża różnorodność – klienci mają możliwość otwarcia czterech rodzajów lokat: rentierską, progresywną, elastyczną i standardową. Z tej ostatniej można skorzystać już od 1000 zł, gdzie czas trwania wynosi 3 lub 6 miesięcy przy lokacie w złotówkach. Pekao umożliwia również odkładanie pieniędzy w euro, dolarach, frankach szwajcarskich czy funtach brytyjskich.

Pożyczka ekspresowa w Pekao

Bank Pekao – Podsumowanie