7
Nasza ocena: (skala 1-10)

Konto Przekorzystne w Pekao

Konto Przekorzystne w Pekao - opłaty

Opłata za prowadzenie 0 zł
Opłata za kartę 0 zł
Płatności mobilne Tak
Załóż konto Porównaj

Bank Pekao posiada atrakcyjną ofertę rachunków bankowych, z których najbardziej popularne jest konto Przekorzystne. Zobacz jakie są promocje na koncie, ile kosztuje jego prowadzenie i czy zapłacisz za używanie bankomatu za granicą. Prześwietlamy konto od Banku Pekao!

Konto Przekorzystne w Pekao – cechy szczególne

Pekao oferuje trzy główne rodzaje kont bankowych. Są to Konto Przekorzystne – dla osób powyżej 26 roku życia, Konto Przekorzystne dla młodych – dla osób poniżej 26 lat i Rachunek podstawowy. W opisie przedstawimy konto Przekorzystne, gdyż jest darmowe po spełnieniu prostych warunków i najbardziej uniwersalne. Aby wziąć kredyt gotówkowy w Pekao nie jest konieczne posiadanie w nim rachunku bankowego.

Konto Przekorzystne w Pekao - załóż konto

Konto Przekorzystne a Konto Świat Premium

Konto Przekorzystne zajmuje wysokie lokaty w rankingach kont bankowych. Do podstawowych zalet zaliczamy brak opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej i wypłaty z bankomatów. Aby móc z nich korzystać wystarczy zapewnienie minimalnych, miesięcznych wpływów na konto, w wysokości 500 zł i zapłacić kartą lub aplikacją PeoPay, przynajmniej jednokrotnie w trakcie cyklu rozliczeniowego.

Dla wyjątkowo majętnych klientów Pekao przygotowało ofertę konta Świat Premium. Konto takie przyda się, jeśli będziemy trzymać na nim minimum 200 000 złotych. W innym wypadku opłata za prowadzenie rachunku wynosi 50 zł. W zamian większość usług banku, włącznie z osobistą obsługą przez konsultanta będzie darmowa. Wyjątkowy status klienta Premium podkreśli specjalna karta Mastercard Debit Gold FX lub Visa Debit Gold.

Konto Przekorzystne w Pekao – Promocja Polecam Przekorzystnie

W ramach nowej promocji bankowej w Banku Pekao można uzyskać aż 1500 zł! Aby wziąć udziału w promocji musimy posiadać Konto Przekorzystne, a następnie polecić konto w Pekao znajomym, wykorzystując specjalny kod. Konto możemy polecić nawet 15 znajomym. W zamian za każdego nowego klienta, który założył konto podając nasz kod otrzymujemy 100 zł. Jednak aby otrzymać nagrodę obie strony: polecający i polecony, muszą wypełnić podstawowe warunki promocji:

 • zaakceptować zgody i regulamin promocji,
 • zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości 500 zł,
 • wykonać jedną płatność kartą przypisaną do konta lub przy pomocy aplikacji PeoPay,
 • przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej PeoPay.

Promocja „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł” skierowana jest do osób, które zdecydują się otworzyć konto w Pekao.
Bank przygotował odpowiednik ww. promocji „Otwórz Konto Przekorzystne dla młodych i otrzymaj nagrodę 150 zł”, która skierowana jest do młodych, czyli osób między 18 a 26 rokiem życia, które zdecydują się otworzyć konto w Pekao.

Również rodzice dzieci do lat 12 mają okazję skorzystać z promocji „Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay KIDS”. Jedynym warunkiem na otrzymanie kieszonkowego w wysokości 50 zł jest założenie konta bankowego dziecku w wieku od 6 do 12 lat. Pekao przygotował promocję również dla starszych dzieciaków. Każda osoba między 13 a 18 rokiem życia ma szansę na bonus w wysokości 50 zł za założenie konta w Pekao dzięki promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”.

Konto Przekorzystne w Pekao – podstawowe opłaty związane z kontem

Standardowe konto w Pekao nie jest oprocentowane. Aby zarobić na oszczędzaniu należy założyć promocyjne konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie wyniesie 3 proc. przez 6 miesięcy.

Konto Przekorzystne w Pekao - załóż konto

Podstawowe opłaty w Konto Przekorzystne w Pekao

Standardowe konto w Pekao nie jest oprocentowane. Aby zarobić na oszczędzaniu należy założyć konto oszczędnościowe, oprocentowanie wyniesie wtedy promocyjne 3 proc. przez 6 miesięcy.

Opłata za otwarcie konta
 • 0 zł jeśli dokonamy wpłaty min. 500zł
Koszt prowadzenia rachunku
 • 6 zł lub 0 zł, jeśli regularnie na konto wpływa kwota 500 zł i przeprowadzona jest jedna transakcja bezgotówkowa kartą, lub mamy poniżej 26 lat
Oprocentowanie w skali rocznej
 • 0 %

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto Przekorzystne w Pekao

W Pekao za darmo dostaniemy kartę wielowalutową – nie musimy martwić się o przewalutowanie złotówek za granicą. Bank nie pobiera prowizji za pierwsze dwie wypłat pieniędzy z bankomatu za granicą. Warunkiem jest utrzymywanie miesięcznych wpływów na konto na poziomie min. 500 zł.

Rodzaj karty
 • Karta wielowalutowa Mastercard Debit FX
Transakcje kartą
 • 0 zł
Wypłaty z bankomatów
 • 0 zł w bankomatach Pekao,
 • 2,30% (min. 5 zł) - przy wypłatach z pozostałych bankomatów w kraju i za granicą
Wpłaty do wpłatomatów
 • 0 zł, tylko w bankomatach Pekao
Transakcje BLIK
 • 0 zł - obsługa przez aplikację PeoPay

Konto Przekorzystne w Pekao - opłaty za przelewy

Przelew internetowy w Pekao jest darmowy, ale przelew tradycyjny, zlecony w kasie banku wiąże się z wydatkiem 10 zł, co może zmotywować osoby o tradycyjnym podejściu do bankowości do przejścia na wygodną bankowość mobilną. Wszystkie rodzaje przelewów są tańsze w realizacji, w przypadku zlecenia przez Internet. Dodatkowo funkcja przelewów Express Elixir jest dostępna jedynie przez bankowość internetową lub mobilną.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • 10 zł
Przelew ekspresowy
 • 5 zł
Przelew Swift
 • 0,50% min 30 zł max 250 zł
Przelew sepa
 • 9,90 zł

Zalety i wady Konto Przekorzystne w Pekao

Konto Przekorzystne jest jednym z najbardziej popularnych kont osobistych wśród Polaków. Wystarczy dopilnować spełnienia podstawowych warunków, by nie ponosić żadnych opłat dodatkowych. Aby zobaczyć, czy konto faktycznie się opłaca najłatwiej zestawić ze sobą jego wady i zalety, co zrobiliśmy poniżej.

Konto Przekorzystne w Pekao - zalety

 • prowadzenie Konta Przekorzystnego dla osób poniżej 26. roku życia jest całkowicie darmowe,
 • Program Poleceń z możliwością uzyskania do 1500 zł
 • możliwość logowania się na do bankowej aplikacji mobilnej przy pomocy kciuka,
 • karta wielowalutowa do konta za darmo,
 • łatwa w obsłudze aplikacja mobilna PeoPay z BLIKiem,
 • darmowe przewalutowanie przy płatności kartą,
 • duża liczba placówek stacjonarnych banku.

Konto Przekorzystne w Pekao - wady

 • wymaganie wpływów 500 zł na konto,
 • brak przelewów natychmiastowych,
 • wpłatomaty tylko od Pekao,
 • płatne potwierdzenie SMS.
Promocje Konto Przekorzystne w Pekao

Opinie klientów o Konto Przekorzystne w Pekao

OcenaLiczba głosów
5★
60%
6
4★
10%
1
3★
0%
0
2★
30%
3
1★
0%
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Alan
Ocena :
     

Nie rozumiem tak wysokiej pozycji w zestawieniu, bo obsługa jest tak fatalna, że zdecydowani nie należy im się by wysoko ich stawiać w jakimkolwiek zestawieniu- no cyba, że na najgorszą obsługe w banku- wtedy zdecydowanie- powinni być bardzo wysoko jeśli nie na pierwszym miejscu.

Dobromir
Ocena :
     

Konto przekorzystne wcale nie jest przekorzystne tylko przyzwoite, ale rozumiem, ze to mało chwytliwa nazwa. Za to co już w ogóle nie jest przyzwoite to oferta kredytowa! Więc jesli kiedys bedziemy zmuszeni albo bedzie chceili wziąć kredyt to odradzam Pekao. I wiecie co? Juz przy wyborze konta warto spojrzec na oferte kredytowa, ktora wiadomo, moze sie zmienic, ale mysle, ze pewne trendy zostaja zachowane i w drogim banku zawsze jest drogo, a w banku, ktory ma lepsza oferte, nawet jak cos sie zmieni to i tak pozostanie jedna z tanszych na rynku.

Andrzej
Ocena :
     

Obowiązek posiadania co miesiecznych wpływów na konto- wiec w to raczej nie jest dobry wybor na drugie konto! Poza tym wielkie rozczarowanie podejsciem do klienta! maja sporą lekcje do odrobienia w tym temacie.

Zojka
Ocena :
     

Super jest to ich konto przekorzystne. Co było dla mnie mega dużym zaskoczeniem, że taki bank jak Pekao ma tak spoko oferte i jest tak nowoczesny i stawia na techonologie i rozwój! No i co ważne- niemal wszytskie usługi bankowe sa darmowe! Super.

Janusz
Ocena :
     

Konto przekorzystne w Pekao ma dobry cennik i generalnie jest super kontem osobistym. jeśli ktoś nie wie czy warto czy nie warto to moim zdaniem warto.

Saśki
Ocena :
     

W sumie nazwa konta jest adekwatna do tego co bank oferuje.
Konto w Pekao jest faktycznie przekorzystne!
Bezkosztowe i gwarantujące najwyższą jakość usług!

Ewelka
Ocena :
     

Konta bankowe w pekao są szyte pod klienta, na miarę jego potrzeb- bardzo cenie to sobie w Banku Pekao, że komunikacja z klientem jest na najwyższym poziomie, pracownicy sa pomocni i życzliwi, a wizyty w banku są przyjemnościa, a nie przykra koniecznością. Moje konto Przekorzystne polecam wszystkim znajomym, więc i tutaj państwu polecam i zachęcam do skorzystania z ich oferty! Koszta są minimalne lub zerowe, a oferta bogata. Warto!

Mert
Ocena :
     

Konto Przekorzystne w Pekao Bank jest faktycznie przekorzystne! To, że założenie konta, prowadzenie go oraz posiadanie karty debetowej jest darmowej to już żadna korzyści- to już na szczęscie standard i norma! Ale to, że przewalutowanie przy płatności kartą jest darmowe- to prawdziwy sztos! Do tego 0zł prowizji banku za wypłaty z bankomatów za granicą- kolejna petarda! To jedne z najlepszych kont osobistych jakie znajdziecie w internecie- ma same zalety!

Pikaczu
Ocena :
     

Dużo bonusów, a mało kosztów. Polecam.

ZDryko
Ocena :
     

Koszyści są to prawda

2021 © pozyczkaportal.pl

Złóż wniosek
Porównaj (0) ×