1. Warianty karty kredytowej w Banku Pekao
 2. Opłaty za kartę kredytową Pekao: Elastyczna, Srebrna, Złota
 3. Spłata karty kredytowej Pekao
 4. Korzyści karty kredytowej Pekao zależnie od rodzaju
 5. Jak założyć kartę kredytową w banku Pekao

Bank Pekao S.A. posiada w swojej ofercie 3 warianty kart kredytowych, o zróżnicowanym limicie kredytowym i możliwościach. Do dyspozycji klientów jest:

 • Karta Kredytowa Elastyczna (RRSO 16,32%),
 • Karta Kredytowa Pekao MasterCard Credit Silver i Pekao Visa Credit Silver (RRSO 15,81%)
 • Karta Kredytowa Pekao Mastercard Credit Gold i Pekao Visa Credit Gold (RRSO 15,19%)

Kartami można zarządzać na telefonie komórkowym przez aplikację PeoPay lub przez usługę bankowości elektronicznej Pekao24. W każdym wariancie karty istnieje możliwość wnioskowania o kartę dodatkową dla osób od 13 roku życia. W ramach umowy, do limitu kredytowego może być wydanych łącznie 6 kart: dla posiadacza karty i użytkowników. Limity dla każdej karty można ustalić samodzielnie, a wybrany limit karty głównej można podwyższyć bezpłatnie w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A.

Zobacz ofertę

Karty kredytowe Pekao

Wariant kartyPekao Karta ElastycznaPekao Credit SilverPekao Credit Gold
Oprocentowanie10%10%10%
Limit kredytowy1000 – 30 000 zł1000 – 20 000 zł5000 – 50 000 zł
Okres bezodsetkowy55 dni55 dni55 dni
Spłata minimalna5% nie mniej niż 50 zł5% nie mniej niż 50 zł5% nie mniej niż 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu (o więcej niż 3%)40 zł40 zł40 zł

Opłaty za kartę kredytową Pekao

Karta kredytowa Pekao umożliwia transakcje bezgotówkowe, gotówkowe (m.in. wypłaty z bankomatów) i przelewy na konto osobiste. Limit pojedynczej transakcji autoryzowanej zbliżeniowo w Polsce to 50 zł. Granicę dziennego limitu kwot transakcji on-line wyznacza przyznany limit kredytowy. Limit kwotowy transakcji off-line wynosi 150 zł. Za polecenie przelewu wewnętrznego z karty Silver lub Gold na konto osobiste pobierana jest prowizja w wysokości 0,50% (min 1,00 zł) od kwoty każdego przelewu. W przypadku karty Elastycznej, opłata za przelew wewnętrzny na konto wynosi 3,00% (min 6,00 zł).

Sprawdź ofertę

Opłaty za kartę kredytową Pekao

Wariant kartyPekao Karta ElastycznaPekao Credit SilverPekao Credit Gold
Wydanie karty głównej15 zł0 zł0 zł
Roczna opłata za kartę główną0 zł / 2,99 zł (msc)0 zł / 70 zł0 zł / 150 zł
Roczna opłata za kartę dodatkową0 zł / 2,99 zł (msc)0 zł / 35 zł0 zł / 75 zł
Warunki darmowej karty kredytowejdokonanie 1 dowolnej transakcji w miesiącudokonanie transakcji bezgotówkowych,gotówkowych oraz przelewów z karty na kwotę 18 000 zł / rokdokonanie transakcji bezgotówkowych,gotówkowych oraz przelewów z karty na kwotę 24 000 zł / rok
Bankomaty3,00% min 6,00 złPekao i Euronet – 3,50% min 4,00 zł
pozostałe – 4% min 4,50 zł
Pekao i Euronet – 3,50% min 4,00 zł
pozostałe – 4% min 4,50 zł
Koszt przewalutowania0%0%0%

Zadłużenie na karcie kredytowej Pekao

Z kartą kredytową Pekao można korzystać z kredytu bez odsetek nawet przez 55 dni. Potem spłata minimalna wynosi tylko 5 proc. zadłużenia. Kartę kredytową Elastyczną (RRSO 16,32%) można spłacić w wygodnych miesięcznych ratach. Usługę tę można uruchomić w dowolnym momencie cyklu rozliczeniowego, w usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 lub w jednostce banku. Na raty można rozłożyć wydatki od 300 do 5000 zł z tytułu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych oraz prowizji i opłat, które zostały zaksięgowane w ciężar limitu kredytowego w bieżącym cyklu rozliczeniowym. Okres spłaty wynosi od 3 do 24 rat. Za spłatę ratalną zapłacimy wyłącznie prowizję, oprocentowanie wynosi 0 proc. Wysokość prowizji jest uzależniona od kwoty zadłużenia i może wynieść od 1,99 zł do 17,99 zł. Jeśli chcemy spłacać większą kwotę niż 5000 zł, możliwe jest otwarcie kolejnych spłat w ratach, ale nie więcej niż 10.

Korzyści karty kredytowej Pekao

Wszystkie karty kredytowe Pekao: Elastyczna, Srebrna i Złota są funkcyjne i wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo klient ma możliwość dopasowania dnia spłaty zadłużenia do swoich potrzeb. Bank udostępnia 6 możliwych terminów cykli rozliczeniowych do wyboru.

Złóż wniosek

Korzyści Karty Elastycznej Pekao

 • darmowe ubezpieczenie karty
 • do 30 proc. w ramach programu Galeria Rabatów
 • możliwość wyboru wizerunku karty

Korzyści Karty Pekao Credit Silver

 • zniżki do 30% w programie Galeria Rabatów
 • Srebrny pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, który obejmuje m. in.: koszty leczenia (do 30 tys. zł), NNW (do 10 tys. zł) oraz Assistance w podróży
 • transakcje w walutach z tabeli kursowej Banku Pekao S.A. są przeliczane bezpośrednio na złote

Korzyści Karty Pekao Credit Gold

 • Złoty pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, które obejmuje m.in.: koszty leczenia (do 100 tys. zł),NNW (do 100 tys. zł) oraz Assistance w podróży
 • transakcje w walutach z tabeli kursowej Banku Pekao S.A. są przeliczane bezpośrednio na złote

Zapoznaj się z ofertą

Jak założyć kartę kredytową w banku Pekao?

Bank podejmuje decyzję o wydaniu karty kredytowej i udzieleniu limitu kredytowego po dokonaniu oceny zdolności kredytowej klienta. Dlatego poza dowodem osobistym wymagane jest zaświadczenie od pracodawcy, bądź inny dokument potwierdzający osiągane dochody. W celu otrzymania karty kredytowej, stali klienci banku Pekao mogą zalogować się się do usługi bankowości elektronicznej lub aplikacji PeoPay. Znajdziemy tam szczegóły oferty karty i możliwość złożenia wniosku.

Nowi klienci Pekao muszą wypełnić formularz kontaktu lub odwiedzić oddział banku. Jeśli Pekao zaakceptuje wniosek, to w ciągu 8 dni roboczych od dnia zawarcia umowy bank na adres klienta kartę oraz drugą kopertę zawierającą PIN do tej karty. Wydanie Elastycznej karty kredytowej w trybie ekspresowym (na życzenie klienta) wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 50 zł. Po otrzymaniu karty należy ją aktywować poprzez dokonanie prawidłowej transakcji przy użyciu PIN, za pośrednictwem Pekao24, telefonicznie lub w jednostce Banku.

Zobacz ofertę