Bank Pekao S.A. posiada w swojej ofercie 3 warianty kart kredytowych, o zróżnicowanym limicie kredytowym i możliwościach. Do dyspozycji klientów jest:

 • Karta Kredytowa Elastyczna (RRSO 9,39%),
 • Karta Kredytowa Pekao MasterCard Credit Silver i Pekao Visa Credit Silver (RRSO 12,51%)
 • Karta Kredytowa Pekao Mastercard Credit Gold i Pekao Visa Credit Gold (RRSO 11,70%)

Kartami można zarządzać na telefonie komórkowym przez aplikację PeoPay lub przez usługę bankowości elektronicznej Pekao24. W każdym wariancie karty istnieje możliwość wnioskowania o kartę dodatkową dla osób od 13 roku życia. W ramach umowy, do limitu kredytowego może być wydanych łącznie 6 kart: dla posiadacza karty i użytkowników. Limity dla każdej karty można ustalić samodzielnie, a wybrany limit karty głównej można podwyższyć bezpłatnie w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A.

Zobacz ofertę

Karty kredytowe Pekao

Wariant karty Pekao Karta Elastyczna Pekao Credit Silver Pekao Credit Gold
Oprocentowanie 7,20% 7,20% 7,20%
Limit kredytowy 1000 – 30 000 zł 1000 – 20 000 zł 5000 – 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Spłata minimalna 5% nie mniej niż 50 zł 5% nie mniej niż 50 zł 5% nie mniej niż 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu (o więcej niż 3%) 40 zł 40 zł 40 zł

Opłaty za kartę kredytową Pekao

Karta kredytowa Pekao umożliwia transakcje bezgotówkowe, gotówkowe (m.in. wypłaty z bankomatów) i przelewy na konto osobiste. Limit pojedynczej transakcji autoryzowanej zbliżeniowo w Polsce to 100 zł. Granicę dziennego limitu kwot transakcji on-line wyznacza przyznany limit kredytowy. Limit kwotowy transakcji offline wynosi 150 zł. Za polecenie przelewu wewnętrznego z karty Silver lub Gold na konto osobiste pobierana jest prowizja w wysokości 0,50% (min 1,00 zł) od kwoty każdego przelewu.  W przypadku karty Elastycznej, opłata za przelew wewnętrzny na konto wynosi 3,00% (min 6,00 zł).

Sprawdź ofertę

Opłaty za kartę kredytową Pekao

Wariant karty Pekao Karta Elastyczna Pekao Credit Silver Pekao Credit Gold
Wydanie karty głównej 15 zł 0 zł 0 zł
Roczna opłata za kartę główną 0 zł /  2,99 zł/mies. 0 zł / 70 zł 0 zł / 150 zł
Roczna opłata za kartę dodatkową 0 zł /  2,99 zł/mies. 0 zł / 35 zł 0 zł / 75 zł
Warunki darmowej karty kredytowej dokonanie 1 dowolnej transakcji w miesiącu dokonanie transakcji bezgotówkowych, gotówkowych oraz przelewów z karty na kwotę 18 000 zł / rok dokonanie transakcji bezgotówkowych, gotówkowych oraz przelewów z karty na kwotę 24 000 zł / rok
Bankomaty 3,00% min. 6,00 zł Pekao i Euronet – 3,50% min. 4,00 zł
pozostałe – 4% min. 4,50 zł
Pekao i Euronet – 3,50% min. 4,00 zł
pozostałe – 4% min. 4,50 zł
Koszt przewalutowania 0% 0% 0%

Zadłużenie na karcie kredytowej Pekao

Z kartą kredytową Pekao można korzystać z kredytu bez odsetek nawet przez 55 dni. Potem spłata minimalna wynosi tylko od 4 do 5 proc. zadłużenia. Kartę kredytową Elastyczną (RRSO 9,39%) można spłacić w wygodnych miesięcznych ratach. Usługę tę można uruchomić w dowolnym momencie cyklu rozliczeniowego, w usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 lub w jednostce banku. Na raty można rozłożyć wydatki od 300 do 5000 zł z tytułu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych oraz prowizji i opłat, które zostały zaksięgowane w ciężar limitu kredytowego w bieżącym cyklu rozliczeniowym. Okres spłaty wynosi od 3 do 24 rat. Za spłatę ratalną zapłacimy wyłącznie prowizję, oprocentowanie wynosi 0 proc. Wysokość prowizji jest uzależniona od kwoty zadłużenia i może wynieść od 1,99 zł do 17,99 zł. Jeśli chcemy spłacać większą kwotę niż 5000 zł, możliwe jest otwarcie kolejnych spłat w ratach, ale nie więcej niż 10.

Korzyści i promocje karty kredytowej Pekao

Wszystkie karty kredytowe Pekao: Elastyczna, Srebrna i Złota oferują te same funkcje i umożliwiające wygodne użytkowanie. Dodatkowo klient ma możliwość dopasowania dnia spłaty zadłużenia do swoich potrzeb. Bank udostępnia 6 możliwych terminów cykli rozliczeniowych do wyboru. Zależnie od operatora karty, klient może wziąć udział w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile lub Visa Oferty. Promocja Mastercard polega na zbieraniu punktów za zakupy w wybranych punktach handlowo-usługowych, które można zamienić na wybraną nagrodę. Visa Oferty umożliwia uzyskanie zwrotu części pieniędzy wydanych u partnerów programu.

Złóż wniosek

Korzyści Karty Elastycznej Pekao

 • elastyczna spłata – możliwość rozłożenia zakupów, w kwocie od 300 do 5000 zł, zrealizowanych za pomocą karty kredytowej na raty,
 • promocja dla nowych klientów umożliwiająca uzyskanie 2000 zł za zakupy,
 • do 30 proc. w ramach programu Galeria Rabatów.

Korzyści Karty Pekao Credit Silver

 • zniżki do 30% w programie Galeria Rabatów,
 • Srebrny pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, który obejmuje m. in.: koszty leczenia (do 30 tys. zł), NNW (do 10 tys. zł) oraz Assistance w podróży,
 • transakcje w walutach z tabeli kursowej Banku Pekao S.A. są przeliczane bezpośrednio na złote.

Korzyści Karty Pekao Credit Gold

 • Złoty pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, które obejmuje m.in.: koszty leczenia (do 100 tys. zł),NNW (do 100 tys. zł) oraz Assistance w podróży,
 • transakcje w walutach z tabeli kursowej Banku Pekao S.A. są przeliczane bezpośrednio na złote,
 • bezpłatny pakiet ochrony dodatkowej w AXA, w programie Bezpieczne zakupy online z Mastercard.

Zapoznaj się z ofertą

Jak założyć kartę kredytową w banku Pekao?

Bank podejmuje decyzję o wydaniu karty kredytowej i udzieleniu limitu kredytowego po dokonaniu oceny zdolności kredytowej klienta. Dlatego poza dowodem osobistym wymagane jest zaświadczenie od pracodawcy, bądź inny dokument potwierdzający osiągane dochody. W celu otrzymania karty kredytowej, stali klienci banku Pekao mogą zalogować się się do usługi bankowości elektronicznej lub aplikacji PeoPay. Znajdziemy tam szczegóły oferty karty i możliwość złożenia wniosku.

Nowi klienci Pekao muszą wypełnić formularz kontaktu lub odwiedzić oddział banku. Jeśli Pekao zaakceptuje wniosek, to w ciągu 8 dni roboczych od dnia zawarcia umowy bank na adres klienta kartę oraz drugą kopertę zawierającą PIN do tej karty. Wydanie Elastycznej karty kredytowej w trybie ekspresowym (na życzenie klienta) wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 50 zł. Po otrzymaniu karty należy ją aktywować poprzez dokonanie prawidłowej transakcji przy użyciu PIN, za pośrednictwem Pekao24, telefonicznie lub w jednostce Banku.

Zobacz ofertę