Kredyt na motocykl – jak kupić motocykl?

Kredyt na motocykl może posłużyć sfinansowaniu tego środka transportu, również skutera, motoroweru czy quada. Banki i inne instytucje finansowe chętnie pożyczą daną kwotę, jeżeli spełnimy warunki, które stawiają. Jak kupić motocykl? Znaleźć najlepszy motor lub motocykl używany i sprawdzić, która instytucja finansowa najbardziej nam sprzyja! Nie sugerujmy się chwytliwymi reklamami. Skorzystaj z kalkulatora kredytów samochodowych. Dokładnie zweryfikujmy, który kredyt gotówkowy jest najbardziej atrakcyjny np. z racji niskiego RRSO lub najdłuższego okresu kredytowania.

Zaraz sprawdzimy, która oferta będzie bardziej korzystna przy kupnie motocykla. Porównywarka motocykli pozwoli nam znaleźć najlepsze motory, a porównywarka i ranking kredytów gotówkowych – dogodne propozycje finansowania na miarę naszych potrzeb.

Jaki kredyt na motor? Pożyczanie pieniędzy na kilka sposobów

W jaki sposób można starać się o kredyt na motor? Mamy do wyboru kilka możliwości.
Kupno motocykla na kilka sposobów:

 • kredyt gotówkowy – popularny produkt bankowy, którego maksymalna kwota zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim wynosi 255 555 zł. To wystarczająca kwota na pokrycie wydatków związanych z kupnem motocykla. Gdzie najłatwiej dostać kredyt na motocykl? Każdy bank udziela kredytu na własnych zasadach. 200 000 zł i korzystne RRSO gwarantuje nam BNP Paribas. W Credit Agricole otrzymamy nawet 150 000 zł, a w Eurobank – 120 000 zł.  To od nas zależy, gdzie złożymy wniosek o kredyt. Zaletą kredytów gotówkowych jest brak zabezpieczeń, ale musimy liczyć się z wyższym oprocentowaniem, rekompensującym ryzyko, na jakie naraża się instytucja bankowa,
 • kredyt samochodowy – niektóre banki pozwalają wziąć kredyt samochodowy na zakup różnych środków transportu, nie tylko auta. Co za tym idzie, kredytem samochodowym sfinansujemy motor, ciągnik czy przyczepę. Kredyt na samochód charakteryzuje się zwykle niższym oprocentowaniem od kredytu gotówkowego, ale konieczne będą dodatkowe zabezpieczenia! Możliwe jest także otrzymanie kredytu samochodowego bez BIK. Nowoczesna bankowość elektroniczna pozwala spłacać raty mobilnie, co jest bardzo praktyczne i wygodne,
 • kredyt na motocykl – w ofercie banków znajdziemy też dokładnie dopasowaną do potrzeb motocyklistów ofertę, czyli kredyt na motocykl. Z kredytem na motor sfinansujemy również motorower, skuter czy quad. Ten produkt finansowy wymaga zaświadczenia o dochodach, a także bardzo często przewłaszczenia pojazdu, na wypadek braku płatności przez klienta. Inną formą zabezpieczenia może być cesja praw z polisy ubezpieczeniowej. W zamian otrzymujemy niższe oprocentowanie. Bank stara się jak najszybciej odpowiedzieć na nasz wniosek, który składamy telefonicznie, przez internet lub w oddziale.

Kredyt na motocykl w instytucji pozabankowej

Możemy też zdecydować się na pożyczkę online. Jeśli dobrze zarządzaliśmy budżetem i odłożyliśmy pewną kwotę, jest to rozwiązanie, z którego można skorzystać! Tym bardziej, że pożyczkodawcy oferują nam zarówno chwilówki (mniejsze kwoty na krótki okres) i pożyczki ratalne (pożyczasz więcej i spłacasz dłużej).

Niektóre oferty są stricte dopasowane do klientów, chcących kupić auto (pożyczka na samochód bez bik w pozabankowej instytucji finansowej Autokapital.pl), ale większość pożyczkodawców oferuje pożyczkę na dowolne cele.

Najlepsze oferty chwilówek na motocykl:

 • Zylion – maksymalnie 3500 zł na 30-dniowy okres kredytowania (pierwsza pożyczka za darmo do 1500 zł),
 • LendOn – maksymalnie 6000 zł na 45-dniowy okres kredytowania (pierwsza pożyczka za darmo do 3500 zł),
 • Wandoo – maksymalnie 5000 zł n 30-dniowy okres kredytowania (pierwsza pożyczka za darmo do 2500 zł).

Najlepsze oferty pożyczek na raty na motor:

 • Money Man na raty – maksymalnie 7000 zł na 4-miesięczny okres kredytowania,
 • Super Grosz – maksymalnie 10 000 zł na 48-miesięczny okres kredytowania,
 • LendOn raty – maksymalnie 10 000 zł na 24-miesięczny okres kredytowania.

Pożyczki online gwarantują dogodne warunki, a nawet pierwszą pożyczkę za darmo! Wybrać kredyt czy pożyczkę? Banki pożyczają większe kwoty, a poza motocyklem potrzebujemy jeszcze stroju motocyklisty i nie tylko. Decyzja należy do nas!

Jak otrzymać kredyt na motocykl?

Najważniejsze to spełnić warunki, które stawia nam instytucja finansowa. Czego mogą wymagać banki? Zasady zawsze są podobne, a najważniejsza jest zdolność kredytowa. Tak samo kredytodawcy, jak i pożyczkodawcy udzielający darmowych chwilówek, wymagają naszej zdolności do zwrotu pieniędzy!
Warunki otrzymania kredytu na motocykl:

 • dokumenty potwierdzające naszą tożsamość,
 • dokumenty dotyczące kupowanego pojazdu,
 • zdolność kredytowa, która pozwoli na uregulowanie rat kredytu zgodnie z terminem zapisanym w umowie,
 • zaświadczenie wskazujące na źródło i regularność otrzymywanych dochodów,
 • brak zadłużeń – jeżeli mamy inne zobowiązania, powinniśmy spłacać je o czasie.

Kredyt na motor – rata miesięczna czy rata balonowa?

Decydując się na kredyt na motor, często możemy wybrać między ratą miesięczną a ratą balonową. Czym różnią się te rozwiązania? Raty balonowe to szczególna forma spłaty zobowiązania. Na czym polega?

Przez cały okres kredytowania płacimy jedynie odsetki. Kwotę kapitału i ostatnią, niewielką część odsetkową płacimy dopiero w ostatniej, największej racie. Początkowe raty są praktycznie nieodczuwalne przez nasz budżet. Czy chcemy w taki sposób spłacać kredyt? Musimy zadecydować, czy korzystniejsze będą dla nas równe raty miesięczne, czy jednak decydujemy się na raty balonowe.

Leasing motocykla – świetna alternatywa dla kredytu na motocykl

Sposobem na sfinansowanie motoru może być też leasing motocykla, ponieważ według przepisu prawa, motor jest pojazdem mechanicznym. Na czym polega leasing samochodu  i motocykla? Kto może skorzystać z tego rozwiązania? Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Za leasingiem motocykla przemawiają szybkie procedury, błyskawiczna weryfikacja wniosku i atrakcyjne warunki umowy. Leasing sfinansuje nawet 100% wartości pojazdu! Leasingować można motocykle nowe i używane do 8 lat.

Na czym polega leasing na motocykl? Podpisujemy umowę na określony czas i spłacamy ustalone w dokumencie raty, ciesząc się swoim motocyklem. Czasami konieczne jest pokrycie minimalnej raty wstępnej. Dużym atutem leasingu dla firm jest możliwość wliczenia rat leasingowych w koszty prowadzonej działalności. Dzięki temu całkowita suma zakupu motocykla jest znacznie niższa, niż w przypadku tradycyjnego kredytu! Miejmy to na uwadze, kiedy wybieramy odpowiedni kredyt na motocykl.

Ile kosztuje motor?

Ile kosztuje motocykl? Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, czy szukamy nowego motoru, czy używanego motocykla, ciężkiej maszyny czy dynamicznego, sportowego modelu? Ilu fanów motocykli, tyle gustów. Niektórzy za cel stawiają sobie Hondę Crosstourer, aby przemierzyć na niej setki kilometrów (wygoda i sporej pojemności silnik to bezwzględne atuty tego modelu!). Inni z kolei będą rozglądać się za BMW F 800 ST, ponieważ uważa się, że ten motor ma silnik nie do zajechania (pod warunkiem regularnego serwisowania!).

Jeżeli to nasz pierwszy motor, model BMW idealnie się sprawdzi, tym bardziej, że to bardzo zwrotna maszyna. Moc 85 km wystarczy nawet na długie dystanse, a bogate wyposażenie jest również niemałą zaletą (w tym komputer pokładowy i podgrzewane manetki).

Warto również zwrócić uwagę, ile kosztuje prawo jazdy na motor? Jeśli twoja motocyklowa pasja dopiero się rozwija, nie możesz zapomnieć o wyrobieniu należytych uprawnień! Prawo jazdy na motor to prawo jazdy kategorii A i pozwala na poruszanie się motocyklami o dowolnej pojemności i mocy. Najtańsze kursy znajdziemy w kwocie poniżej 1000 zł, ale w większych miastach możemy zapłacić nawet 2000 zł!

Samo prawo jazdy na motor w 2018 obejmuje następujące opłaty:

 • egzamin teoretyczny – 30 zł,
 • egzamin praktyczny – 180 zł,
 • wydanie prawa jazdy na motor – 100,50 zł.