SuperGrosz to bardzo korzystna oferta pożyczki na raty. Sprawdź ofertę w której możesz uzyskać nawet do 30 000 złotych na okres 50 miesięcy. Proste zasady udzielania pożyczek czynią z SuperGrosz wyjątkowo atrakcyjną ofertę pośród licznej konkurencji. Dowiedz się więcej na temat SuperGrosz i czytaj dalej.

Pożyczka na raty w SuperGrosz – kwoty i czas spłaty

SuperGrosz oferuje pożyczkę ratalną do kwoty 30 000 złotych, jednak dla nowych klientów maksymalna oferta to 12 500 złotych. Bez względu jednak, czy jest to pierwsza pożyczka, czy kolejna, to maksymalny okres kredytowania to zawsze 50 miesięcy. Pożyczka dostępna jest dla każdego, kto ma przynajmniej 21 lat i jest obywatelem Polski. Jedyne, co jest niezbędne, żeby wziąć pożyczkę ratalną w SuperGrosz, to dowód osobisty, aktualny numer telefonu oraz aktywny rachunek bankowy.

 • Pożyczka od 1000 do 30 000 złotych
 • Pierwsza pożyczka do 12 500 złotych
 • Okres kredytowania od 4 do 50 miesięcy
 • Pożyczka dostępna od 21 roku życia
 • Jedyny niezbędny dokument do dowód osobisty

Weź pożyczkę w Super Grosz

Aktualne promocje i kody rabatowe

SuperGrosz nie ma w tej chwili ofert promocyjnych, ani nie udostępnia kodów rabatowych.

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 52,71% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 201,95 zł rata, rata 35. w kwocie 1 962,62 zł, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 4 328,92 zł, w tym: prowizja 1 760,66 zł, odsetki 2 568,26 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 828,92 zł.

Stan na dzień 18.07.2023 r.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w SuperGrosz

Aby otrzymać pożyczkę w SuperGrosz potrzebne jest ukończone 21 lat. Do tego należy przygotować dowód osobisty, który jest jedynym niezbędnym dokumentem. Dodatkowo konieczne jest posiadanie aktualnego numeru telefonu oraz aktywnego rachunku bankowego. Weryfikacja klienta pod kątem historii kredytowej odbywa się w bazach Biura Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej. Weryfikacja tożsamości może przebiegać na dwa sposoby. Jednym z nich jest metoda Kontomatik, gdzie w specjalnym okienku klient loguje się do swojej bankowości online i tam jest weryfikowany, a bezpośrednio w trakcie weryfikacji od razu wystawiana jest decyzja. Drugi sposób weryfikacji następuje poprzez wybór wypłaty w formie czeku Giro, gdzie na poczcie przed odbiorem środków niezbędne będzie przedłożenie dowodu osobistego oraz pokazanie kodu SMS.

Aby wziąć pożyczkę w SuperGrosz niezbędne są:

 • Ukończone 21 lat
 • Polskie obywatelstwo
 • Dowód osobisty
 • Aktualny numer telefonu
 • Aktywny rachunek bankowy, chyba, że wybór weryfikacji i wypłaty przypada na czek Giro, wtedy konto nie jest niezbędne
Weź pożyczkę

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Dokumenty niezbędne do uzyskania pożyczki w SuperGrosz to jedynie dowód osobisty. Nie są potrzebne żadne zaświadczenia, wyciągi, ani inne dokumenty.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje SuperGrosz?

SuperGrosz we wniosku o pożyczkę prosi jedynie o podanie przybliżonej wartości uzyskiwanego dochodu miesięcznego. Nie oczekują żadnych zaświadczeń o dochodach, więc nie mają wymogów co do formy zatrudnienia, czy innych źródeł uzyskiwania dochodu.

SuperGrosz – weryfikacja w bazach dłużników

SuperGrosz dokonuje weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

SuperGrosz weryfikuje pod kątem aktualnych zadłużeń, które do tego posiadają zaległości w spłacie. Jeśli klient posiada zadłużenia, które są regularnie spłacane, lub nie posiada żadnych aktywnych zadłużeń, to szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej to kwestia formalna.

Czy SuperGrosz udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Nie, SuperGrosz zawsze dokonuje weryfikacji w BIK i BIG, a także może dokonać weryfikacji w innych bazach dłużników.

Czy SuperGrosz udziela pożyczek dla zadłużonych?

Jeśli klient posiada aktywne zadłużenia, które są spłacane regularnie, bez powstałych zaległości, to nie powinno to być przeszkodą w uzyskaniu pożyczki w SuperGrosz.

Czy w SuperGrosz można wziąć pożyczkę z komornikiem?

To oceni ekspert pożyczkowy w trakcie analizy zdolności kredytowej. Jeżeli zadłużenie komornicze nie pochodzi z niespłaconych pożyczek i jest stosunkowo niskie to istnieje szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w SuperGrosz – krok po kroku

Pożyczkę od SuperGrosz można uzyskać w bardzo prosty sposób. Oto kroki niezbędne do wykonania w celu uzyskania pożyczki od SuperGrosz.

 • Wypełnij wniosek – najpierw na stronie SuperGrosz wybierz kwotę pożyczki i okres kredytowania za pomocą interaktywnych suwaków. Pierwszą pożyczkę można wziąć maksymalnie w kwocie 12 500 złotych. Pod suwakami pojawiają się od razu koszty pożyczki. Po wybraniu kwoty i okresu trzeba kliknąć “Wnioskuj”
 • Strona po kliknięciu “Wnioskuj” przekierowuje do krótkiego formularza, gdzie trzeba podać swoje dane, dane teleadresowe, numer telefonu, przybliżone dochody. Na tym etapie również można wybrać sposób weryfikacji. Czy będzie to poprzez usługę Kontomatik, czy dopiero przy odbieraniu gotówki przy pomocy Czeku Giro
 • Proces weryfikacji poprzez Kontomatik polega na zalogowaniu się do swojej bankowości online przez specjalny formularz. Tam natychmiast następuje potwierdzenie wszystkich danych. Jeśli dokonana przez SuperGrosz weryfikacji historii kredytowej w BIG i BIK przebiegła pomyślnie, to bezpośrednio po weryfikacji przez Kontomatik może zostać udzielona decyzja kredytowa
 • Jeśli weryfikacja była wykonana poprzez Kontomatik, to po pozytywnej decyzji pozostaje czekać na przelew na rachunek bankowy. W przypadku wyboru czeku Giro jako metody weryfikacji, dokonana ona będzie dopiero w okienku pocztowym w trakcie realizacji wspomnianego czeku. Niezbędny będzie do tego dowód osobisty oraz specjalny kod SMS

Weryfikacja tożsamości klienta SuperGrosz

Klient weryfikowany jest przez instytucję finansową w bazach dłużników – BIG oraz BIK – pod kątem historii kredytowej. Do tego dochodzi weryfikacja tożsamości, która może zostać wybrana przez klienta na etapie wypełniania wniosku.

 • Weryfikacja Kontomatik – w trakcie składania wniosku klient zostanie poproszony o zalogowanie się do swojej bankowości online w specjalnym szyfrowanym oknie. W ten sposób weryfikacja tożsamości oraz zdolności kredytowej następuje błyskawicznie, a bezpośrednio po weryfikacji podejmowana jest decyzja o przyznaniu, lub nieprzyznaniu, pożyczki.
 • Czek Giro – w momencie wnioskowania o pożyczkę klient może wybrać sposób weryfikacji, a zarazem wypłaty środków poprzez czek Giro. Nie jest wtedy konieczne posiadanie prywatnego rachunku bankowego, gdyż pieniądze zostaną odebrane w gotówce, na poczcie. W tym celu niezbędny będzie dowód osobisty oraz specjalny kod SMS, którymi zostanie potwierdzona tożsamość klienta, a w wyniku pozytywnej weryfikacji, wypłacone pieniądze.

Spłata pożyczki na raty w SuperGrosz

W celu spłacenia pożyczki należy zalogować się do swojego profilu klienta. Tam można wykonać polecenie szybkiej spłaty danej raty za pośrednictwem odpowiedniego przycisku. Można także zrobić tradycyjny przelew na rachunek należący do SuperGrosz, który również znajduje się w profilu klienta.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak. W przypadku wcześniejszej spłaty kwota jest pomniejszona o koszty (odsetki i część prowizji), które klient musiałby ponieść w przypadku spłat zgodnie z harmonogramem.

Wydłużenie terminu spłaty

Jeżeli nie można spłacić pożyczki w terminie, należy skontaktować się z infolinią SuperGrosz pod nr 22 130 01 11 w godzinach pracy w dni robocze 8 – 20 oraz w soboty 9 – 17. Konsultanci pomogą w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Jeśli rata pożyczki nie zostanie spłacona w terminie, SuperGrosz nalicza odsetki za zwłokę, oraz wysyła przypomnienie zapłaty.

Jak przebiega windykacja należności?

Przy braku uregulowania kolejnych rat, SuperGrosz może przekazać powiększający się dług do firmy windykacyjnej, która podejmie niezbędne w celu odzyskania zaległości kroki.

Kolejna pożyczka w SuperGrosz

Jeżeli pożyczka spłacana jest regularnie, to po upływie 130 dni od daty uzyskania pożyczki, można wnioskować o kolejną. Następna pożyczka dostępna jest już wtedy do kwoty 30 000 złotych, a nie 12 500, jak w przypadku pierwszej pożyczki zaciąganej w SuperGrosz.

Logowanie do panelu użytkownika

Logowanie do profilu klienta SuperGrosz odbywa się poprzez stronę pożyczkodawcy. W prawym górnym rogu strony należy kliknąć “Logowanie”. Tam po wprowadzeniu Loginu i Hasła klient przechodzi się do swojego konta. Można także wybrać alternatywną metodę logowania, poprzez SMS.

Problemy z logowaniem

Najczęstsze problemy z logowaniem wynikają z faktu zapomnienia hasła. Na ekranie logowania można kliknąć “Przypomnienie hasła”. Po krótkiej weryfikacji można ustawić nowe hasło.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W profilu klienta można zmienić dane takie jak dane teleadresowe, numer telefonu, czy rachunek bankowy. W przypadku zaistnienia zmian w adresie zamieszkania, czy zmiany numeru telefonu, należy niezwłocznie uaktualnić dane na stronie, gdyż nieaktualne dane mogą uniemożliwić zaciągnięcie kolejnej pożyczki.

SuperGrosz – Najczęściej zadawane pytania

Czy w SuperGrosz można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Tak, SuperGrosz daje taką możliwość. Jeśli aktualna pożyczka spłacana jest terminowo, to po 130 dniach od uzyskania pierwszej pożyczki można wnioskować o kolejną.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez SuperGrosz?

Odrzucenie wniosku może być związane z błędnie podanymi danymi. Wtedy proces weryfikacji nie przebiegnie pomyślnie, a co za tym idzie, wniosek zostanie odrzucony. W momencie weryfikacji tożsamości poprzez Kontomatik następuje od razu weryfikacja zdolności kredytowej. Gdy tak jest niewystarczająca, wniosek również zostanie odrzucony. Ostatnim powodem może być negatywna historia kredytowa. Po sprawdzeniu w bazach dłużników, SuperGrosz może uznać klienta za niewypłacalnego i odrzucić wniosek.

Czy w SuperGrosz dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Wniosek o przyznanie pożyczki rozpatrywany jest w czasie pracy firmy, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 20, oraz w soboty 9 – 17. Wtedy też przyznawane są pożyczki. Niedziele i święta wolne są od weryfikacji wniosków, więc uzyskanie pożyczki w tym czasie nie jest możliwe.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w SuperGrosz trafi do sądu?

Po trzech kolejno nie spłaconych ratach SuperGrosz może przekazać dług do firmy windykacyjnej. Jednak, jeśli windykacja nie będzie mogła odzyskać zadłużenia, SuperGrosz kieruje sprawę na drogę sądową.

Jakie źródła dochodu akceptuje SuperGrosz?

SuperGrosz nie ma wymagań co do zaświadczenia o dochodach, ani o źródle uzyskiwania dochodu, więc nie mają także żadnych wymagań w tej kwestii. Najważniejsze jest, aby klient posiadał odpowiednią zdolność kredytową, która weryfikowana jest za pośrednictwem Kontomatik.

Czy SuperGrosz wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Nie, SuperGrosz nie wymaga zaświadczenia od pracodawcy, ani żadnych innych zaświadczeń.

Jak długo czeka się na pożyczkę online w SuperGrosz?

W procesie weryfikacji wniosku i weryfikacji danych za sprawą usługi Kontomatik, weryfikowana jest również zdolność kredytowa. Na tym etapie podejmowana jest decyzja o przyznaniu lub nie pożyczki. Pieniądze wypłacane są niezwłocznie po przyznaniu pozytywnej decyzji przez SuperGrosz. Pieniądze na koncie mogą znaleźć się jeszcze tego samego dnia, lub w następnym dniu roboczym

Czy w SuperGrosz trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, SuperGrosz nie wymaga od klientów podania celu przeznaczenia środków z pożyczki.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w SuperGrosz?

W przypadku wcześniejszej spłaty kwota jest pomniejszona o koszty (odsetki i część prowizji), które musiałby ponieść klient w przypadku spłat zgodnie z harmonogramem.

Czy mogę wziąć pożyczkę w SuperGrosz, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Jeśli jest ono spłacane regularnie i klient nie ma zrobionej zaległości w spłatach tego zobowiązania, to SuperGrosz nie widzi problemu w tym, by pożyczki udzielić.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w SuperGrosz?

SuperGrosz nie wymaga podpisania fizycznej umowy. Jest ona akceptowana na końcowym etapie składania wniosku, po uzyskaniu pozytywnej decyzji od pożyczkodawcy.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w SuperGrosz?

Tak, SuperGrosz nie ma wymogów, aby pożyczka była spłacana przez pożyczkobiorcę, ale aby była spłacana w ogóle. Z jakiego rachunku zostaną przelane środki, które pokryją koszt raty, nie jest istotne.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w SuperGrosz?

Reklamację w SuperGrosz można składać w formie papierowej, do rąk własnych, za pośrednictwem infolinii oraz mailowo.

Weź pożyczkę w Super Grosz

SuperGrosz – podsumowanie

Pierwsza pożyczka do 12 500 złotych na okres 50 miesięcy, kolejna pożyczka dostępna w kwocie do 30 000 złotych, również na okres 50 miesięcy to oferta instytucji pozabankowej SuperGrosz. Ukończone 21 lat, polskie obywatelstwo, dowód osobisty oraz aktualny numer telefonu to warunki konieczne do spełnienia w celu uzyskania pożyczki SuperGrosz. Prosty i szybki wniosek, oraz możliwość błyskawicznej weryfikacji w Kontomatik to niewątpliwe atuty pożyczki od SuperGrosz.

Super Grosz - zalety

 • Pożyczka do 1000 do 30 000 złotych;
 • Maksymalny okres kredytowania to 50 miesięcy;
 • Szybka weryfikacja przy użyciu Kontomatik;
 • Wypłata w formie przelewu na konto lub czeku Giro;
 • Możliwość wzięcia więcej niż jednej pożyczki.

Super Grosz - wady

 • Wysoka prowizja za udzielenie pożyczki;
 • Możliwość weryfikacji w wielu bazach dłużników.

Informacje o Super Grosz

Nazwa firmy

SuperGrosz Sp. z o.o.

Adres ul. Czerniowiecka 6B
02-705 Warszawa
Telefon 22 102 15 00
Adres e-mail kontakt@supergrosz.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00-20:00
Weekend: 9:00-17:00
Wniosek Wypełnij wniosek