Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy to możliwe?

Już ponad 15 mln Polaków ma czynny kredyt gotówkowy lub pożyczkę online! (BIK, dane z 2018 roku) Ta liczba stale rośnie. Oferty zyskują na atrakcyjności, a zdecydowanie wartym uwagi produktem jest kredyt bez prowizji! Banki rezygnują z podstawowej opłaty za udzielenie kredytu, tym samym zmniejszając jego koszty. Gdzie można wziąć kredyt z prowizją równą 0 procent?

Specjalnie dla naszych czytelników przedstawiamy oferty kredytów gotówkowych bez prowizji. W naszym zestawieniu porównaliśmy RRSO, minimalną i maksymalną kwotę kredytu oraz okres kredytowania.

BankProwizjaRRSOMin./maks. wielkość kredytuOkres kredytowaniaWeź kredyt
PKO BP0 %10,47 %1000 – 10000 zł15 miesięcyWeź kredyt
Getin Bank0 %0 %500
– 2000 zł
12 miesięcyWeź kredyt
ING Bank Śląski0 %18,02 %1000 – 160000 zł96 miesięcyWeź kredyt
Bank Millenium0 %7,68 %5000–20000zł60 miesięcyWeź kredyt
Alior Bank0 %12,27 %500–50000 zł120 miesięcyWeź kredyt
Nest Bank0 %9,9 %Do 20 000 zł60 miesięcyWeź kredyt
Nest Bank0 %0 %500–2000 zł10 miesięcyWeź kredyt
Credit Agricole0 %0 %Do 3000 zł12 miesięcyWeź kredyt
Citi Handlowy0 %9,4 %Do 15 000 zł24 miesięcyWeź kredyt

Kredyt gotówkowy bez prowizji jest zwykle obwarowany dodatkowymi warunkami, na które musimy zwracać uwagę, w przeciwnym razie nasz wniosek może być odrzucony.

Specjalne warunki kredytu bez prowizji to:

  • kredyt wyłącznie dla nowych klientów,
  • kredyt wyłącznie online,
  • ściśle określony cel kredytu,
  • kredyt powyżej lub do określonej kwoty,
  • kredyt z ubezpieczeniem lub bez.

Najwyższa kwota kredytu charakteryzuje ofertę ING Bank Śląski – tam możemy wnioskować nawet o 160 000 zł. Jeśli zależy nam na najdłuższym okresie kredytowania, wybierzmy Alior Bank. Będziemy mieć aż 120 miesięcy na zwrot zadłużenia. Pamiętajmy, że oferta Alior Banku jest dostępna wyłącznie online. W propozycjach banków znajdziemy też darmowy kredyt! Możemy oddać dokładnie tyle samo, ile pożyczyliśmy. Gdzie?

Najtańszy kredyt gotówkowy z prowizją i oprocentowaniem 0%!

Oprocentowanie jest niemal nieodłącznym elementem kredytu gotówkowego, ale nie zawsze. Jak się okazuje, banki oferują również darmowy kredyt gotówkowy. W Getin Bank, Nest Bank i Credit Agricole możemy pożyczyć za równe 0 zł! Zweryfikujmy dokładne warunki i złóżmy wniosek o kredyt, aby cieszyć się pożyczaniem za darmo.
Więcej atrakcyjnych ofert sprawdzimy w rankingu kredytów gotówkowych. Co miesiąc aktualizujemy nasze zestawienia – bądź na bieżąco!

Jak wziąć kredyt bez prowizji?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów kredytów gotówkowych. Możemy przeznaczyć go na dowolne cele, pamiętając o konieczności zwrotu długu wraz z odsetkami i prowizją – która w tym przypadku kredytu bez prowizji nas nie dotyczy! Jeśli mamy kilka zobowiązań, warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Warto podkreślić, że mogą one również występować zerową lub niewielką prowizją.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – procedura kredytowa:

  1. Złóż wniosek wedle wskazań banku, określając kwotę i okres kredytowania.
  2. Poczekaj na ocenę zdolności kredytowej i szczegóły kredytu.
  3. Zatwierdź umowę kredytową i poczekaj na uruchomienie środków. Niezwłocznie pojawią się na koncie.

Procedura kredytowa jest bardzo prosta. W niektórych przypadkach możemy być proszeni o przygotowanie zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta, który będzie potwierdzeniem otrzymywanego wynagrodzenia.

Kredyt hipoteczny bez prowizji

Banki rezygnują z prowizji nie tylko przy kredytach gotówkowych. Udzielają kredytu hipotecznego bez prowizji, zachęcając klientów do podpisania umowy. Czy brak prowizji jest w tym przypadku wabikiem, na który powinniśmy się skusić?

Banki, które oferują brak lub niską prowizję, nakładają wyższą marżę. Co jest korzystniejsze, niska marża i wysoka prowizja czy brak prowizji i wysoka marża? Jeden i drugi wskaźnik jest podawany w procentach, ale dotyczy czego innego. Prowizja, jak już wspomnieliśmy na początku, to jednorazowa opłata za usługę, czyli udzielenie kredytu.

Marża z kolei jest składową rocznego oprocentowania kredytu i określa ile bank zarabia, udzielając nam kredytu. Ma stałą wysokość, która zależy od indywidualnej polityki banku. Zastanawiając się nad kredytem hipotecznym bez prowizji musimy wiedzieć, czy będziemy wcześniej spłacać kredyt, czy wiążemy się z bankiem na dłużej. W pierwszym przypadku kredyt bez prowizji będzie dla nas korzystny (wyższa rata bez kosztów prowizyjnych), w drugim – lepiej wybrać wyższą prowizję, ale niską marżę (niższa rata kredytu z kosztami prowizyjnymi).

Kredyt bez prowizji nie zawsze możliwy – koszty kredytu

Jeśli oferty kredytu bez prowizji nie odpowiadają naszym oczekiwaniom, możemy wnioskować o kredyt z prowizją lub skorzystać z karty kredytowej. Ile kosztuje kredyt? Jak obliczyć jego koszt? Na koszty kredytu składają się również oprocentowanie i ubezpieczenie, o którego wykupieniu zwykle decyduje klient. Ale to nie jedyne czynniki, które decydują o wysokości rat.

Na ostateczną kwotę comiesięcznych płatności wpływa również kwota kredytu, okres kredytowania i rodzaj rat. Dlatego należy dokładnie czytać warunki umowy i korzystać z dostępnych narzędzi, ułatwiających wyliczenie kosztów, np. kalkulatora kredytu gotówkowego. Pomoże nam orientacyjnie wyliczyć miesięczną wysokość rat i zaprezentuje harmonogram spłaty kredytu. Na tej podstawie dobierzemy najlepszą ofertę banku i podpiszemy korzystną umowę kredytu!