Kredyt bez prowizji – zestawienie ofert

Porównaj dostępne promocje bankowe kredytów bez prowizji. Większość z nich jest dostępna do odwołania, ale by je otrzymać należy spełnić pewne specjalne warunki. Sprawdź na czym polegają pod tabelą.

Kredyt Weź kredyt Bez prowizji RRSO Kwota i czas
GetIn Kredyt gotówkowy z RRSO 7,4% Weź kredyt 7,4% do 200 000 zł i 10 lat
mBank Kredyt gotówkowy dla Ciebie Weź kredyt do -50% 19,28% do 180 000 zł i 10 lat
Santander Szybki kredyt gotówkowy Weź kredyt 7,44% do 30 000 zł i 10 lat
Millennium Pożyczka z ubezpieczeniem Weź kredyt 15,32% do 20 000 zł i 58 miesięcy
Credit Agricole Kredyt dla Ciebie Weź kredyt 7,45% do 10 000 zł i 5 lat

Warunki kredytu bez prowizji w GetIn Bank

By móc skorzystać z promocji na kredyt bez prowizji w Getin Bank trzeba:

 • uzyskiwać dochód z umowy o pracę lub umowy zlecenie/o dzieło
 • wyrazić zgody marketingowe
 • nie posiadać kredytu w GetIn Noble Bank w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • posiadać lub założyć Konto Proste Zasady i zadeklarować na nie wpływ co najmniej 1 500 zł miesięcznie
 • dokonywać transakcji kartą do konta i logować się w bankowości elektronicznej co najmniej raz w miesiącu

To stosunkowo skomplikowane warunki, ale ten produkt finansowy ma wiele zalet. W Getin Bank można potwierdzić tożsamość do kredytu przez selfie, a do kwoty 25 000 zł można go zaciągnąć całkowicie bez wychodzenia z domu. Ten kredyt jest dostępny również jako konsolidacja.

mBank Kredyt gotówkowy dla Ciebie – kredyt bez prowizji?

Niestety, mBank posiada jedynie kredyt, który jest częściowo zwolniony z prowizji. W dodatku, by dostać niższą prowizję należy go wziąć na wysoką kwotę. Tabela zniżek przedstawia się następująco:

Kwota kredytu netto Obniżka prowizji
500 – 15 000 20%
15 001 – 30 000 30%
30 001 – 50 000 40%
50 001 – 180 000 50%

By skorzystać z obniżki podczas wypełniania wniosku należy wpisać kod

 • DLACIEBIE

Prowizja może być też obniżona o 1 p.p za zaciągnięcie kredytu z ubezpieczeniem. Ta oferta nie łączy się jednak z kodem zniżkowym.

Kredyt bez prowizji w Santander Bank Polska

To chyba najłatwiejszy do uzyskania kredyt bez prowizji. Wystarczy:

 • skorzystać z formularza kontaktowego na stronie promocji lub zadzwonić pod specjalny numer infolinii
 • nie korzystać z żadnych produktów Santandera przez ostatnie 12 miesięcy
 • wyrazić zgody marketingowe i inne zgody wskazane w regulaminie promocji

Promocyjny kredyt w Santanderze jest dostępny od 5 000 do 30 000 zł, a wypłata następuje w nawet 1 dzień od złożenia wniosku. Promocja jest ograniczona czasowo do 28 lutego 2021 roku, ale to już V edycja „Taniego kredytu online”, więc można się spodziewać że promocja zostanie po jakimś czasie wznowiona.

Millennium – pożyczka z ubezpieczeniem bez prowizji

W promocyjnej ofercie kredytowej Banku Millennium można otrzymać pożyczkę z prowizją wynoszącą okrągłe 0 zł, ale ale konieczne jest spełnienie pewnych wymagań. Są to:

 • Kwota pożyczki musi wynosić 5, 10 15 lub 20 tys. złotych
 • Czas spłaty to 58 miesięcy
 • W ciągu ostatnich 12 miesięcy wnioskująca osoba nie miała pożyczki gotówkowej ani konsolidacji w Millennium
 • Konieczna jest deklaracja określonych wpływów na konto bankowe w Millennium
 • Zgody marketingowe
 • Zgoda na informacje handlowe w kanałach elektronicznych
 • Zawarcie za pośrednictwem Banku umowy ubezpieczenia Bezpieczna Pożyczka w 1 wariancie i wskażą Bank jako uprawnionego do świadczeń ubezpieczeniowych

Promocja Millennium jest ważna do dnia 31 stycznia 2021 roku, ale to już 4 edycja „Promocji na start z ubezpieczeniem”, można więc liczyć na kontynuację tej okazji.

Kredyt dla Ciebie bez prowizji w Credit Agricole

Kredyt bez prowizji w Credit Agricole był jednym z łatwiejszych do uzyskania. Niestety promocja zakończyła się już 30.09.2020 roku. Należy jednak się spodziewać, że w przyszłości zostanie wznowiona na podobnych warunkach. Były to:

 • Kredyt do maksymalnej kwoty 10 000 zł i na czas nie dłuższy niż 60 miesięcy
 • Wnioskująca osoba jest posiadaczem konta w Banku, otworzy je lub przekształci przed zawarciem umowy. Warunek nie obowiązuje przy zawieraniu umowy przez CA24 Infolinia

Na czym polega kredyt bez prowizji?

Kredyt bez prowizji to promocyjna oferta banków. Najbardziej poszukiwany jest kredyt gotówkowy bez prowizji, bo oferta kredytu hipotecznego bez prowizji jest spotykana stosunkowo często.

Kredyt bez prowizji oznacza, że nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za kredyt. Kosztem jest jedynie oprocentowanie. Niektóre banki faktycznie czasowo oferują tak atrakcyjny kredyt. Inne mają szczególne wymagania. Na przykład:

 • Kredyt bierze nowy klient
 • Konieczne jest założenie konta
 • Zgody marketingowe
 • Kredyt tylko do określonej kwoty i w określonym czasie

Najmniej korzystne są oferty kredytu z ubezpieczeniem. Wtedy, pomimo że za kredyt nie płaci się prowizji to ponosi się znaczny koszt ubezpieczenia. Oczywiście, ubezpieczenie nie zawsze jest niekorzystne, szczególnie jeżeli chroni interesy klientów, a nie banku.

Kredyt bez prowizji czy pożyczka za darmo? Alternatywy wobec kredytu

Jeszcze dalej od banków idą pożyczkodawcy pozabankowi. Oferują oni w promocji pierwszą pożyczkę bez kosztów. W promocji tego typu nie ponosi się kosztów zarówno za prowizję jak i żadnych odsetek – po prostu oddaje się tyle pieniędzy, ile się pożyczyło. Czasem, ale nie zawsze, wymagane są zgody marketingowe, a chwilówki są udzielane na małe kwoty i na 30 dni. Jeżeli potrzebujesz małej kwoty na krótki czas to warto rozważyć je zamiast kredytu. To obecnie chyba jedyna opcja pożyczenia pieniędzy na 0 procent.

Pewnym sposobem na pożyczkę bez dodatkowych kosztów są też karty kredytowe. Warunkiem jest, by m.in. regularnie z nich korzystać i mieścić się w okresie bezodsetkowym.

Trudniejszym do uzyskania produktem bez prowizji jest kredyt konsolidacyjny. Podczas konsolidacji bank ponosi większe ryzyko niż przy zwyczajnym kredycie gotówkowym. Jedyne znane nam oferty kredytu konsolidacyjnego bez prowizji to konsolidacja w BNP Paribas z RRSO 9,99% i wspomniany kredyt bez prowizji od GetIn bank.

Jak wziąć kredyt bez prowizji?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów kredytów gotówkowych. Możemy przeznaczyć go na dowolne cele, pamiętając o konieczności zwrotu długu wraz z odsetkami i prowizją – która w tym przypadku kredytu bez prowizji nas nie dotyczy! Jeśli mamy kilka zobowiązań, warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Warto podkreślić, że mogą one również występować zerową lub niewielką prowizją.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – procedura kredytowa:

 1. Złóż wniosek wedle wskazań banku, określając kwotę i okres kredytowania.
 2. Poczekaj na ocenę zdolności kredytowej i szczegóły kredytu.
 3. Zatwierdź umowę kredytową i poczekaj na uruchomienie środków. Niezwłocznie pojawią się na koncie.

Procedura kredytowa jest bardzo prosta. W niektórych przypadkach możemy być proszeni o przygotowanie zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta, który będzie potwierdzeniem otrzymywanego wynagrodzenia.

Kredyt hipoteczny bez prowizji

Banki rezygnują z prowizji nie tylko przy kredytach gotówkowych. Udzielają kredytu hipotecznego bez prowizji, zachęcając klientów do podpisania umowy. Czy brak prowizji jest w tym przypadku wabikiem, na który powinniśmy się skusić?

Banki, które oferują brak lub niską prowizję, nakładają wyższą marżę. Co jest korzystniejsze, niska marża i wysoka prowizja czy brak prowizji i wysoka marża? Jeden i drugi wskaźnik jest podawany w procentach, ale dotyczy czego innego. Prowizja, jak już wspomnieliśmy na początku, to jednorazowa opłata za usługę, czyli udzielenie kredytu.

Marża z kolei jest składową rocznego oprocentowania kredytu i określa ile bank zarabia, udzielając nam kredytu. Ma stałą wysokość, która zależy od indywidualnej polityki banku. Zastanawiając się nad kredytem hipotecznym bez prowizji musimy wiedzieć, czy będziemy wcześniej spłacać kredyt, czy wiążemy się z bankiem na dłużej. W pierwszym przypadku kredyt bez prowizji będzie dla nas korzystny (wyższa rata bez kosztów prowizyjnych), w drugim – lepiej wybrać wyższą prowizję, ale niską marżę (niższa rata kredytu z kosztami prowizyjnymi).

Kredyt bez prowizji nie zawsze możliwy – koszty kredytu

Jeśli oferty kredytu bez prowizji nie odpowiadają naszym oczekiwaniom, możemy wnioskować o kredyt z prowizją lub skorzystać z karty kredytowej. Ile kosztuje kredyt? Jak obliczyć jego koszt? Na koszty kredytu składają się również oprocentowanie i ubezpieczenie, o którego wykupieniu zwykle decyduje klient. Ale to nie jedyne czynniki, które decydują o wysokości rat.

Na ostateczną kwotę comiesięcznych płatności wpływa również kwota kredytu, okres kredytowania i rodzaj rat. Dlatego należy dokładnie czytać warunki umowy i korzystać z dostępnych narzędzi, ułatwiających wyliczenie kosztów, np. kalkulatora kredytu gotówkowego. Pomoże nam orientacyjnie wyliczyć miesięczną wysokość rat i zaprezentuje harmonogram spłaty kredytu. Na tej podstawie dobierzemy najlepszą ofertę banku i podpiszemy korzystną umowę kredytu!