Ekopożyczka Alior Banku to nawet 200 000 zł na 0%

Promocyjne pożyczki na cele ekologiczne funkcjonują już w niemal każdej instytucji. Ekopożyczka Alior Banku może być wprawdzie wydana wyłącznie na samochód, a nie panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła, ale warunki są w tym przypadku wyjątkowo korzystne. Oprocentowanie 0% kredytu sięgającego nawet 200 000 zł może oznaczać spore oszczędności.
Alior
Alior Bank - weź pożyczkę
Alior Bank

Alior Bank to instytucja, która na rynku pożyczkowym działa już bardzo długo. Warto zaznaczyć, że firma w 2014 roku jako pierwszy polski bank wygrała konkurs Retail Bankier International na Najlepszy Europejski Bank Detaliczny roku 2014. Alior Bank cieszy się uznaniem, a jego wyjątkowa oferta pożyczkowa przyciąga wielu klientów. Departamenty Centrali Alior Banku mieszczą się obecnie w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Weź pożyczkę Opinie o Alior Bank

Co można zyskać w promocji?
  • Oprocentowanie 0% przez cały okres kredytowania
Do kiedy trwa promocja?
  • Do odwołania

Ekopożyczka Alior Banku tylko na samochód

Chcąc przeznaczyć pożyczane pieniądze na cel związany z działalnością na rzecz klimat, klient liczyć może obecnie na kredyty gotówkowe na bardzo atrakcyjnych warunkach. W przypadku Alior Banku ekopożyczka oznacza promocyjne oprocentowanie 0% przez cały okres kredytowania. Dotyczy ona zakupu samochodu osobowego z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in.

Aby wziąć udział w promocji „Ekopożyczka IV”, należy spełnić warunki umożliwiające zaciągnięcie pożyczki gotówkowej na kwotę od 30 000 do 200 000 zł w Alior Banku. Oprócz spełnienia wymogów formalnych (ukończony 18 rok życia i pełna zdolność do czynności prawnych) klient musi mieć też odpowiednią zdolność kredytową. Standardowo wykazuje się ją na podstawie zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów, które wystawia pracodawca. Otrzymanie ekopożyczki nie jest za to uzależnione od posiadania konta w Alior Banku.

Jak uzyskać oprocentowanie 0% w promocji Alior Banku?

Ekopożyczka Alior Banku zapewnia promocyjne oprocentowanie 0% na pierwsze dwa miesiące. Obowiązuje ono do dnia uiszczenia drugiej raty wynikającej z harmonogramu spłat. Jeżeli do tego momentu przedstawi się skan faktury potwierdzający zakup samochodu osobowego z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in, zerowe oprocentowanie zostanie rozciągnięte na cały okres kredytowania. Wynosić może on od 4 miesięcy do 60 miesięcy.

Jak dokładnie wygląda proces skutecznego ubiegania się o ekopożyczkę? Klient powinien:

  1. Kliknąć “Złóż wniosek” na stronie https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/ekopozyczka.html
  2. Wypełnić formularz kontaktowy.
  3. Dopełnić formalności po kontakcie ze strony pracownika banku.
  4. Podpisać umowę po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.
  5. Do dnia spłaty drugiej raty wysłać na adres ekopozyczka@alior.pl skan faktury zakupu samochodu na kwotę nie niższą, niż kwota pożyczki bez kredytowanych kosztów.

Co istotne, faktura nie mogła być wystawiona wcześniej niż 10 dni przed zawarciem umowy pożyczkowej lub później niż 14 dni po jej podpisaniu. Ponadto na dokumencie znaleźć musi się imię i nazwisko co najmniej jednego pożyczkobiorcy. W przypadku pożyczki na kwotę przekraczającą 70 000 zł, koniecznie będzie ponadto ubezpieczenie od utraty pracy i NNW.

Jaki jest prawdziwy koszt ekopożyczki 0%?

Promocyjne ekopożyczki nie zawsze są tak atrakcyjne, jak wynikać to może z haseł o niższym oprocentowaniu. Banki potrafią ustalić bowiem prowizję, która z nawiązką nadrobi niższe odsetki lub ich brak. Tak jest chociażby w przypadku promocji na ekopożyczkę PKO BP, gdzie kilkanaście procent prowizji winduje koszt kredytu gotówkowego z oprocentowaniem zmiennym 2,99%.

Ekopożyczka Alior Banku ma stałą prowizję, która nie jest zależna od indywidualnej zdolności kredytowej klienta ani innych czynników. Ustalona została w regulaminie promocji na równe 10%. Jak wpływa to na koszt pożyczki? Instytucja przedstawia to na przykładzie pożyczki na samochód kosztujący niemal 60 000 zł.

Kwota 59 747 zł
Liczba rat 56
Wysokość raty 1173,61 zł (ostatnia rata 1173,31 zł)
Prowizja 5974,70 zł
Odsetki 0 zł
Kwota do spłaty 65 721,86 zł
RRSO 4,15%

Są to zdecydowanie korzystniejsze warunki niż w przypadku standardowej pożyczki gotówkowej Alior Banku, gdzie oprocentowanie zmienne wynosi 7,19%.

Udostępnij

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Porównaj (0) Wyczyść