Raiffeisen Digital Bank wchodzi na polski rynek kredytowy z propozycją atrakcyjnej pożyczki gotówkowej. Kredyt gotówkowy, w którym proces wnioskowania odbywa się całkowicie w dedykowanej aplikacji mobilnej. Kwoty od 1000 do 150 000 zł oraz czas spłaty od 12 do aż 120 miesięcy sprawiają, że jest to bardzo elastyczna oferta. Do tego oprocentowanie stałe 14,05% i 0% prowizji (RRSO 13,49%). Do wnioskowania potrzebować będziemy jedynie dowodu osobistego i konta w banku, na które wpływa nasze wynagrodzenie.

Raiffeisen Digital Bank, części międzynarodowej Grupy Raiffeisen Bank International. Intencją marki jest wprowadzenia nowej jakości na rynku digital lending. Wydaje się, że skupia się ona na dwóch celach: zadowoleniu i wygodzie klienta oraz atrakcyjnej ofercie pożyczki gotówkowej. Ten pierwszy zapewnia prosty i szybki proces wnioskowania o kredyt – całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Drugi zaś reprezentuje, niskie oprocentowanie (stałe) na poziomie 14,05% (RRSO 13,49%) oraz prowizja za przyznanie kredytu w wysokości 0 zł. Powoduje to, że oferta kredytu gotówkowego Raiffeisen Digital Bank jest jedną z obecnie najciekawszych na rynku.

Zgodnie z nazwą marki, oferta kredytu gotówkowego wykorzystuje nowoczesne technologie. Nie tylko nasz wniosek wypełnimy bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Przelewy weryfikacyjne na 1 zł lub 1 gr. odchodzą w do przeszłości. Zamiast tego bank dokona jednorazowego logowania się do naszej bankowości internetowej, by zweryfikować nasze zarobki, co trwa kilka chwil. Co ważne pracownicy banku nie otrzymują danych naszego logowania i nie przechowują ich, co sprawia że cały proces jest nie tylko szybki i wygodny, ale co najważniejsze –bezpieczny.

Cechy pożyczki gotówkowej w Raiffeisen Digital Bank
Czas wypłaty 1 dzień roboczy
Online Tak
Pożyczki z aplikacji mobilnej Tak
Na dowód Tak
Bez rozmowy z konsultantem Nie
Bez zaświadczeń Tak
Bez zastawu Tak
Oprocentowanie stałe 14,05%

Kredyt gotówkowy w Raiffeisen Digital Bank

Pożyczka gotówkowa  Raiffeisen Digital Banku to szansa na zastrzyk gotówki, który przeznaczyć możemy na  bieżące wydatki. Również w kwestii wysokości zobowiązania i liczby rat będziemy mieli dużą dowolność. Pożyczyć możemy od 1000 do aż 150 000 zł. Pożyczkę gotówkową możemy spłacać od roku (12 rat) aż do 10 lat (120 rat), a informację o wysokości raty oraz całkowitej kwocie do spłaty otrzymamy już na etapie wyboru kwoty i czasu spłaty. Dużym plusem jest brak prowizji za przyznanie kredytu. Zawsze jest to 0% jego kwoty. Cały proces wnioskowania odbywa się w bezpiecznej, dedykowanej aplikacji mobilnej, którą będziemy musieli pobrać i zainstalować na swoim telefonie. Nie wymaga od nas również byśmy zakładali w nim konto – środki zostaną nam przelane na  konto bankowe w innym banku.

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny dla pożyczki konsumenckiej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,49%, całkowita kwota pożyczki: 56 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 87 946,64 zł, oprocentowanie stałe 12,72% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki: 31 946,64 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 31 946,64 zł), 92 miesięczne raty, w tym 91 miesięcznych rat w równej wysokości 956 zł i ostatnia rata w wysokości 950,64 zł.

Stan na dzień 11.06.2024 r.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w Raiffeisen Digital Bank?

Raiffeisen Digital Bank stawia w swojej ofercie na nowoczesne rozwiązania. Cała procedura ma miejsce bezpośrednio w dedykowanej, bezpiecznej aplikacji mobilnej. Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy, można przedstawić w kilku prostych krokach:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Raiffeisen Digital Bank. Znajdziesz ją na stronie raiffeisendigital.com. Pozwoli ona na ochronę Twoich danych oraz bardzo szybki i prosty proces wnioskowania. Będziesz miał też dostęp do swoich danych i informacji o kredycie zawsze pod ręką.
 2. Wypełnij formularz o dane ze swojego dowodu osobistego, adres e-mail, numer telefonu, numer konta oraz informacje o źródle i wysokości dochodu.
 3. Zrób zdjęcie swojej twarzy oraz dowodu osobistego, potwierdź swoje dochody i złóż wniosek o pożyczkę.
 4. Przy pomocy wygodnych suwaków wybierz interesującą Cię kwotę kredytu oraz czas spłaty.
 5. Zatwierdź swój wybór i podpisz go elektronicznie. Weryfikacja Twojej zdolności kredytowej oraz decyzja o przyznaniu Ci środków potrwają maksymalnie kilka minut.  Po podpisaniu umowy środki na Twoje konto zostaną przelane tego samego dnia, lub w kolejny dzień roboczy.

Wymagania wobec kredytobiorcy

Aby uzyskać decyzję kredytową należy spełnić następujące warunki:

 • Musisz posiadać polski dowód osobisty oraz mieszkać w Polsce
 • Musisz posiadać regularny dochód (akceptowane są: umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, emerytura lub renta)
 • Musisz posiadać polski numer telefonu
 • Musisz posiadać konto w banku, na które wpływa Twoje wynagrodzenie

Nie będziesz potrzebował żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu lub wysokości zarobków. Zostaną one sprawdzone je poprzez jednorazowe logowanie na Twoje konto w bankowości internetowej. Nie otrzyma on jednak od Twojego banku żadnych danych logowania ani nie będzie ich przechowywał. Cały proces jest w bezpieczny.

Raiffeisen Digital Bank – Podsumowanie

Oferta kredytu gotówkowego  Raiffeisen Digital Bank jest nowoczesna i bardzo atrakcyjna. Niskie oprocentowanie (stałe), brak prowizji, elastyczna oferta pozwalająca dopasować ratę do naszych możliwości – to wszystko niewątpliwe plusy. Część klientów może być sceptycznie nastawiona do instalacji oraz przechodzenia całego procesu wnioskowania (wraz z weryfikacją tożsamości) bezpośrednio w aplikacji banku. Jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Brak wymogu dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń na pewno jest plusem. Tak jak i to, że nie zmusza nas do zakładania w nim rachunku osobistego – środki otrzymamy na dowolne konto, na które wpływa nasze wynagrodzenie.

Raiffeisen Digital Bank - zalety

 • Wysoka maksymalna kwota kredytu - do 150 000 złotych
 • Prowizja 0%
 • Możliwość uzyskania pożyczki w pełni online
 • Brak wymogu posiadania konta w Raiffeisen Digital Banku

Raiffeisen Digital Bank - wady

 • Konieczność instalowania dedykowanej aplikacji
 • Uboga w informacje strona internetowa
 • Brak danych kontaktowych do polskiego biura obsługi klienta

Informacje o Raiffeisen Digital Bank

Nazwa firmy

Raiffeisen Digital Bank

Adres Raiffeisen Digital Bank, Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria
Telefon
Adres e-mail contact@raiffeisendigital.com
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 09:00-18:00
Weekend: nieczenynne
Wniosek Wypełnij wniosek