Sposoby na to jak dostać kredyt jak najszybciej

Najszybciej kredyt gotówkowy można dostać jeśli zaciągamy go w dokładnie tym samym banku w którym obecnie mamy konto bankowe. W takim przypadku bank ma dostęp do całej historii rachunku i bez trudu oceni ryzyko kredytowe związane z przyznaniem nam finansowania. Aby dostać taki kredyt wystarczy wejść w swój panel klienta bankowości online. Oferta kredytu dopasowanego do naszych możliwości powinna już tam czekać. Podobnie w panelu klienta można natknąć się na dopasowaną do nas ofertę założenia karty kredytowej.

Jeśli nie mamy takiej możliwości, albo po prostu konkurencyjna oferta z innego banku jest bardziej atrakcyjna, to wciąż istnieją sposoby na to, jak przyspieszyć procedurę uzyskania kredytu. Otóż po pierwsze należy się do niej dobrze przygotować, czyli wyciągnąć z portfela dowód osobisty i poszukać swojej umowy pracę (lub innego dokumentu potwierdzającego dochody). Prawdopodobnie bank szybciej od umowy przeanalizuje same informacje z konta bankowego, dlatego jeśli zależy nam na czasie warto poszukać oferty kredytu na wyciąg z konta.

Po drugie należy uważnie i dokładnie wypełnić wniosek kredytowy. Wszelkie błędy będą musiały zostać skorygowane przez pracownika banku, co znacznie wydłuży całą procedurę. Niestety, w przeciwieństwie do rynku pozabankowego, gdzie można dostać pożyczki nawet w weekend i 24/7, kredyt można zaciągnąć tylko w godzinach pracy banku. Zaplanuj więc czas składania wniosku na typowe godziny pracy. Niestety, tak łatwo jak kredytu gotówkowego nie dostaniemy kredytu pod hipotekę. Czas oczekiwania na kredyt hipoteczny może wynosić nawet ponad miesiąc.

Etapy ubiegania się o kredyt gotówkowy krok po kroku

Pierwszym etapem przy wyborze kredytu powinno być zawsze uważne prześledzenie oferty poszczególnych banków i wybór najlepszej z nich. Na szczęście obecnie można skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, by nie tracić na tę czynność zbyt wiele czasu i wysiłku. Ten etap może zająć około kilkunastu minut. W końcu nie chcemy tak poważnej decyzji podejmować pochopnie.

Przyjrzyjmy się temu ile trwają poszczególne procedury kredytowe w typowym kredycie online.

  1. Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu gotówkowego jest wypełnienie formularza na stronie banku. Przyjmuje on zasadniczo dwie formy: formularz kontaktowy i wniosek kredytowy. W przypadku wniosku wypełnienie go zajmie około 5-10 minut, natomiast formularz kontaktowy zajmie nam zaledwie kilka minut.
  2. Jeśli wypełniono formularz, a nie wniosek to czeka nas jeszcze rozmowa z konsultantem lub wizyta w oddziale. Rozmowa z pracownikiem banku również nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut.
  3. Teraz bank musi ocenić, czy może przyznać kredyt. Taki proces nazywa się decyzją kredytową. Sprawdzone zostaną bazy informacji kredytowej i wyliczony zostanie scoring bankowy. W niektórych instytucjach zajmie to zaledwie kilka minut. W innych i przy wyższych kwotach ostateczną decyzję podejmie człowiek, przez co podjęcie decyzji może zająć nawet kilka dni.
  4. Kolejny etap to podpisanie umowy kredytowej. Zależnie od procedur banku można tego dokonać online, telefonicznie lub w oddziale. Oczywiście, ta pierwsza opcja jest najszybsza. Ostateczny czas potrzebny na podpisanie umowy zależy już od samego klienta. Im szybciej skontaktuje się z bankiem, tym szybciej będzie można dokonać podpisania umowy.

Co dalej podpisaniu umowy kredytowej?

Po podpisaniu umowy trzeba poczekać na tak zwane uruchomienie kredytu. To etap pośredni pomiędzy podpisaniem umowy kredytowej a wypłatą. Wszystkie formalności są już dopełnione, ale pieniądze nie mogą jeszcze zostać wypłacone. To jednak nie powinno zająć długiego czasu. Wystarczy, że pracownik banku ostatecznie potwierdzi wszystkie szczegóły i potwierdzi fakt podpisu umowy w systemie.

Teraz następuje etap na który wszyscy czekają, czyli wypłata gotówki. Czas potrzebny na wypłatę jest zróżnicowany. Po podpisaniu umowy środku środki powinny zostać uruchomione w ciągu kilkunastu minut, jednak ostatecznie o tym kiedy otrzymuje się pieniądze do ręki decyduje sposób wypłaty.

Wypłata gotówki kasie banku, w którym wzięliśmy kredyt, to opcja natychmiastowa. Należy do niej jednak doliczyć czas konieczny na dotarcie do oddziału, co jest kwestią indywidualną. Podobnie szybko pieniądze zostaną przesłane jeśli posiadamy konto w tym samym banku co kredytodawca. Natomiast przesył kredytu na rachunek w innym banku to już nieco bardziej skomplikowana operacja. Zazwyczaj transfer zajmie kilka godzin zgodnie z sesjami elixir, jednak niektóre z banków oferują szybkie przelewy dzięki czemu przesył może zająć zaledwie kilkanaście minut. Jeśli zależy ci na czasie, to sprawdź jakie rodzaje przelewów obsługuje dany bank.