Uzyskanie kredytu gotówkowego w banku w powszechnym przekonaniu to długa i czasochłonna droga, bo wymagająca załatwienia wielu formalności. Zwykle wiąże się też z koniecznością pójścia do placówki bankowej. Jednak banki zdają sobie sprawę, że ówczesny klient stawia przede wszystkim na mobilność – chce załatwić wszystko jak w najkrótszym czasie i z dowolnego miejsca. Stąd na rynku pojawia się coraz więcej kredytów gotówkowych, które pozwalają złożyć wniosek online. Przy czym są formalności, których banki nie mogą wyeliminować. Jednym nich jest konieczność przedstawienia zaświadczenia o dochodach.

Kredyt gotówkowy z wypłatą tego samego dnia

Banki przestają uzależniać zarówno przyznanie kredytu gotówkowego. Co więcej, znacznie krócej trzeba czekać na wydanie decyzji kredytowej. Po złożeniu wniosku online, wstępną decyzję kredytową poznamy w ciągu 10-15 minut. Takie deklaracje składa Getin Bank, Bank Millenium, Eurobank czy BZ WBK z tym, że w pierwszym banku po złożeniu wniosku na telefon od konsultanta możemy czekać nawet 48 godzin. Pieniądze zostaną nam wypłacone w ciągu 1 dnia.

Konto u kredytobiorcy – pieniądze w 15 minut

Jednak wciąż znacznie krócej cały proces ubiegania się o kredyt gotówkowy trwa, jeśli posiadamy konto w danym banku. Wówczas formalności zostają naprawdę ograniczone do minimum. Składając wniosek, nie musimy do niego dołączać zaświadczenia o dochodach. Wystarczy, że na dany rachunek regularnie zasila nasza wypłata. Bank sprawdzi sobie comiesięczne wpływy i na tej podstawie obliczy naszą zdolność kredytową. Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze mogą zostać zaksięgowane na naszym koncie w ciągu 15 minut. Jednak nawet jako stały klient musimy spełnić pewne warunki, jeśli chodzi o okres otrzymywania wynagrodzenia na dany rachunek. Na przykład, Credit Agricole wymaga systematycznych wpływów od co najmniej 6 miesięcy. Jeszcze krócej na dodatkowy zastrzyk pieniędzy przyjdzie czekać klientom mBanku. Składając wniosek przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną na gotówkę przyjdzie im czekać zaledwie 30 sekund. Jednak tu warunkiem szybkiej wypłaty jest dobra współpraca z bankiem, czyli comiesięczny przelew pensji oraz dobra historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).