Na czym polega kredyt na oświadczenie?

W typowym kredycie gotówkowym banki wymagają udowodnienia otrzymywanych dochodów. Zazwyczaj taki dowód przyjmuje postać zaświadczenia z pracy. Nie jest to wygodne rozwiązanie. Uzyskanie kredytu zajmuje w takim przypadku nawet około tygodnia.

Znacznie prostszym rozwiązaniem są kredyty na oświadczenie. W ich przypadku nie jest konieczne dostarczanie żadnych zaświadczeń. Wystarczy jedynie deklaracja dochodów kredytobiorcy. Cała procedura kredytowa odbywa się zdalnie, przez internet. Dzięki temu kredyt może być przyznany od ręki – już w około 15 minut.

Zestawienie kredytów na oświadczenie

Prezentujemy dostępne na polskim rynku finansowym kredyty i pożyczki, które można otrzymać na oświadczenie. Uwaga! Często do otrzymania maksymalnej kwoty podanej przez banki konieczne jest jednak podanie zaświadczenia. Kredyt na oświadczenie, wbrew temu co deklarują banki, jest najczęściej dostępny do kilkunastu tysięcy złotych. Również wskaźnik RRSO może być nieco mylący, gdyż nie jest wartością stałą. Jego wartość zmienia się wraz z czasem i kwotą kredytu, a także wiarygodnością kredytobiorcy.

Instytucja Finansowa Produkt Zobacz ofertę Kwota Czas RRSO
GetIn Kredyt bez zaświadczeń Zobacz ofertę do 21 000 zł 3 – 84 ms 24,8%
TF Bank Kredyt do 80 000 zł Zobacz ofertę do 80 000 zł 24 – 108 ms 18,43%
Alior Pożyczka na klik Zobacz ofertę do 5 000 zł 3 – 60 ms 7,43%
mBank Kredyt bez wychodzenia z domu Zobacz ofertę do 163 630 zł 3 – 120 ms 16,94%
Smartney Nowoczesna Zobacz ofertę do 60 000 zł 51 – 60 ms 15,38%
Santander Consumer Kredyt bez wychodzenia z domu Zobacz ofertę do 25 000 zł 3 – 60 ms 21,16%
PKO BP Pożyczka gotówkowa Zobacz ofertę do 176 020 zł 3 – 120 ms 13,05%
Citi Handlowy Pożyczka gotówkowa Zobacz ofertę do 150 000 zł 9 – 96 ms 9,65%

GetIn Bank – kredyt na oświadczenie w 48 godzin

To jeden z najprostszych kredytów bankowych na rynku. Co istotne, do otrzymania środków nie są potrzebne żadne zaświadczenia – wystarczy tylko oświadczenie o zarobkach. Wadą produktu jest konieczność telefonicznego kontaktu z doradcą, co wydłuża czas otrzymania kredytu do nawet około 2 dni. Cechy kredytu gotówkowego w GetIn Bank:

 • RRSO wynosi 24,8 proc
 • Maksymalna kwota to 21 000 zł brutto
 • Na czas od 3 do 84 miesięcy
 • Dla nowych i obecnych klientów GetIn Bank
 • Dostępny w oddziale i przez telefon

Internetowy kredyt na oświadczenie w mBank

Kredyt gotówkowy od mBank jest dostępny całkowicie online. Jak to możliwe? Obecni klienci banku dostaną go nawet w 15 minut z poziomu swojej bankowości internetowej. Wystarczy zgodzić się na zaproponowane warunki. Dochody zostaną potwierdzone na podstawie rachunku. Kredyt dostaną również osoby, które nie są klientami mBank. Wystarczy automatycznie udostępnić informacje z rachunku w innym banku, albo samodzielnie wysłać wyciąg ze swojego konta. Parametry kredytu:

 • Błyskawiczna decyzja kredytowa na podstawie historii rachunku
 • Prowizja od 5,99 do 22,99 proc.
 • Kredyt nawet w 15 minut
 • Na obecnych i nowych klientów
 • Nawet do 163 tys. złotych

Kredyt na oświadczenie od ręki w od Alior Bank

Pożyczka na klik w Alior Bank to nietypowy kredyt bankowy, gdyż jest dostępna na stosunkowo krótki czas i niewielką kwotę. Bank przyjmuje jedynie oświadczenie klienta o zarobkach, więc kwota zobowiązania nie może być bardzo wysoka. Tożsamość potwierdza się tu przez przelew złotówkowy z konta, na które mają trafić pieniądze. Zaletą tego kredytu jest bardzo niskie RRSO wynoszące zaledwie 7,43 proc.. Charakterystyka Pożyczki na klik:

 • Dla nowych i obecnych klientów
 • Czas spłaty do 5 lat
 • Kwota kredytu do 5 000 zł
 • Błyskawiczny kredyt internetowy na oświadczenie
 • Bardzo niskie RRSO – 7,43 proc.

Kredyt na oświadczenie w ofercie PKO BP

Największy polski bank również posiada w ofercie kredyt na oświadczenie. Bez trudu otrzymamy go bez wychodzenia z domu. Obecni klienci mogą tu liczyć na wypłatę środków w rekordowym czasie 30 sek. Wystarczy zaakceptować umowę w aplikacji IKO. Dla nowych klientów kwota kredytu gotówkowego w PKO BP jest mocno ograniczona, wynosi bowiem maksymalnie 4 500 zł. Na szczęście również nowi klienci mogą dostać tu pieniądze bez wizytu w oddziale – wystarczy złożyć wniosek online. Parametry kredytu:

 • Wniosek dostępny przez 24h/7 dni w tygodniu
 • Nowi klienci mogą ubiegać się o kwotę do 4 500 zł, a obecni do 176 020 zł
 • Kredyt całkowicie online – bez wizyty w oddziale
 • RRSO od 13,05 proc.
 • Czas na spłatę od 3 do 120 miesięcy

Pożyczka na oświadczenie od Smartney

Smartney jest pożyczką pozabankową, co sprawia, że można ją otrzymać łatwiej od kredytu w banku. Wszelkich formalności dopełnimy tu bez problemu przez internet. Smartney wyróżniają niskie koszty oraz wysoka kwota i długi czas spłaty pożyczki, przez co można ją porównywać z kredytami bankowymi. Zaletami firmy są błyskawiczna ocena wniosku, oraz częste promocje. Przykładowo w październiku 2020 roku możemy tu liczyć na zwrot pożyczki przez 60 dni.

 • Smartney należy do zaufanej, międzynarodowej grupy Oney Bank
 • RRSO wynosi już 15,38 proc.
 • Kwota pożyczki to od 3 do 60 tys. złotych
 • Czas spłaty od 2 do 5 lat
 • Pożyczka całkowicie online i na oświadczenie

Wymagania kredytów na oświadczenie

By otrzymać kredyt na oświadczenie należy przede wszystkim spełnić takie same wymagania, jak w przypadku kredytu zaciąganego w oddziale. Należy zatem:

 • Być osobą pełnoletnią
 • Posiadać stałe źródło dochodów
 • Mieć dowód osobisty i pełną zdolność do czynności prawnych

Jako że kredyt na oświadczenie jest pożyczką internetową, to należy również spełnić dodatkowe wymagania, które chyba nikomu nie sprawią trudności:

 • Telefon komórkowy
 • Adres e-mail
 • Konto w polskim banku
 • Zamieszkanie na terenie polski

Kredyt na oświadczenie dla prowadzących działalność gospodarczą

Wiele osób zastanawia się, czy można otrzymać kredyt na oświadczenie prowadząc działalność gospodarczą. Taki kredyt jest bardzo pożądany przez osoby pracujące na własnych rachunek, gdyż precyzyjne udowodnienie otrzymywanych dochodów jest w ich przypadku trudne.

Kredyt na oświadczenie, tak jak każda inna pożyczka, jest dostępny dla przedsiębiorców jeżeli mają oni stosunkowo wysokie dochody. Inaczej mówiąc, taka forma zarobkowania znacznie obniża zdolność kredytową. Prowadzący firmę, którzy mają problem z otrzymaniem konsumenckiego kredytu bankowego powinni rozważyć pozabankową pożyczkę dla firm, taką jak np.

Ogromną zaletą pożyczek dla firm jest fakt, że koszt takiej pożyczki można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności.

Kredyt czy pożyczka na oświadczenie?

To, że kredyty na oświadczenie faktycznie istnieją, nie znaczy jeszcze, że dosłownie każdy otrzyma taką pożyczkę. Problemy mogą mieć szczególnie osoby, które mają problemy z zadłużeniem w BIK bądź innych tzw. bazach dłużników, jak KRD czy CRIF. Pozostaje im skorzystać z pożyczek pozabankowych. Z tego, co nam wiadomo nie można zaciągnąć pożyczki na oświadczenie w Kasie Stefczyka. Konieczne jest przedstawienie przynajmniej wyciągu z konta.

Dobrą informacją jest, że obecnie pożyczki internetowe znajdują się na co najmniej takim samym poziomie technologicznym jak banki, przez co są dostępne w taki sam sposób jak kredyt na oświadczenie. Najłatwiej jest dostać chwilówkę na stosunkowo niewielkie kwoty. Jeśli szukamy pożyczki na wyższą kwotę, to sektor pozabankowy ma w ofercie również pożyczki ratalne (np. wspomniane w zestawieniu Smartney czy Ratka.pl).

Czy warto brać kredyt na oświadczenie bez zdolności kredytowej?

Jeśli nie posiadamy wystarczającej zdolności kredytowej (czyli możliwości spłaty kredytu), to nie wykorzystujemy istnienia kredytów na oświadczenie i nie zawyżajmy jej we wniosku kredytowym

Po pierwsze, bank i tak zazwyczaj sprawdza jakie dochody ma wnioskujący na podstawie konta bankowego. Po drugie, podanie nieprawdziwych informacji we wniosku w celu otrzymania większego kredytu jest przestępstwem. Oczywiście, nikt nie będzie nas ścigał za pomyłkę we wniosku – na karę narażamy się przez celowe działanie, mające oszukać bank.