1.
Ocena: 10
PożyczkaOK PożyczkaOK
Maks. kwota pożyczki: 7000 zł
4.9
na podstawie 67 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
2.
Ocena: 9.5
Ratka.pl - pożyczka online na raty Ratka.pl
Maks. kwota pożyczki: 10000 zł
4.78
na podstawie 174 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
3.
Ocena: 9.5
Monedo Now Monedo Now
Maks. kwota pożyczki: 20000 zł
4.26
na podstawie 214 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
4.
Ocena: 9
hapipozyczki Hapipożyczki
Maks. kwota pożyczki: 25000 zł
4.08
na podstawie 169 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
5.
Ocena: 9
In Credit InCredit
Maks. kwota pożyczki: 4000 zł
4.29
na podstawie 195 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
6.
Ocena: 8.5
Vivus Zaplo
Pierwsza do 1500 zł za darmo!
Maks. kwota pożyczki: 10000 zł
2.67
na podstawie 93 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
7.
Ocena: 8.5
AASA Polska - weź pożyczkę AASA Polska
Maks. kwota pożyczki: 10000 zł
4.52
na podstawie 565 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
8.
Ocena: 8
Wonga WONGA 3.78
na podstawie 379 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
9.
Ocena: 7.5
Feniko Feniko
Maks. kwota pożyczki: 1000 zł
3.49
na podstawie 93 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
10.
Ocena: 7.5
Super Rata
Maks. kwota pożyczki: 3000 zł
4.35
na podstawie 20 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
11.
Ocena: 7
Provident Provident
Maks. kwota pożyczki: 15000 zł
2.71
na podstawie 128 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
12.
Ocena: 7
Banknot.pl Banknot.pl
Maks. kwota pożyczki: 5000 zł
2.93
na podstawie 27 opinii
Weź pożyczkę Porównaj

PożyczkaOK na czele zestawienia

Pożyczka ratalna odpowiada na potrzeby klientów, którzy muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jednak nie są one na tyle duże, aby brać kredyt na ich pokrycie. Wtedy warto zdecydować się na skorzystanie z opcji pośredniej między krótkoterminową chwilówką, a tradycyjnym kredytem gotówkowym. Wówczas pomocne są liczne instytucje pozabankowe. Przygotowują one oferty, które dostosowane są także do takich pożyczkobiorców. W listopadzie rynek pożyczkowy obfituje w wiele korzystnych ofert. Wśród nich na pierwszym miejscu w naszym rankingu pożyczek ratalnych znajduje się PożyczkaOK. Swoją pozycję zawdzięcza ofercie, która umożliwia wzięcie nawet 5000 złotych na okres 30 miesięcy. Taką samą kwotę proponuje ratka.pl, przy czym okres spłaty wynosi 24 miesiące. Niewątpliwie są to bardzo korzystne opcje pozyskania szybkiej gotówki. Co istotne, składanie wniosku o tego rodzaju pożyczkę nie jest bardziej skomplikowane niż w przypadku zwykłych chwilówek. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej interesującej nas instytucji finansowej. Ważne jest to, że podajemy wyłącznie podstawowe dane. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze pojawią się na naszym koncie zazwyczaj na przestrzeni od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Bardzo często możliwa jest konsultacja z doradcą finansowym, co jeszcze bardziej ułatwia nam wybór. Tym bardziej warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Potrzebujemy dużych kwot

Decyzja o pożyczce ratalnej wynika przeważnie z tego, że posiadamy jakieś większe zobowiązania finansowe. Gdy potrzebujemy sporej kwoty i szukamy innej opcji niż kredyt, prędzej czy później trafimy na taką możliwość. Warto wówczas bliżej zapoznać się z ofertami pojawiającymi się w internecie. W listopadowym rankingu wyróżnia się kilka propozycji. Jedną z nich przygotowała firma Hapi Pożyczki, która jest skłonna udzielić pożyczki ratalnej na kwotę nawet 7500 złotych. Okres spłaty wynosi wówczas 24 miesiące. Jeżeli klienta interesuje pozyskanie jeszcze większej kwoty, powinien przyjrzeć się uważnie ofercie firmy Provident. Ta firma może udzielić pożyczki ratalnej wynoszącej nawet 10000 złotych. Zastanawiając się nad taką możliwością, warto jest uwzględnić okres spłaty, który w tym przypadku wynosi 90 tygodni. Zatem jest to oferta dobra dla osób, które planują na przykład większe zakupy i jednocześnie są w stanie szybko oddać pożyczone pieniądze.

Pożyczki dostosowane do potrzeb

Gdy decydujemy się na pożyczkę ratalną, warto jest dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Konieczne jest jasne sprecyzowanie naszego celu, dzięki czemu będziemy mogli określić kwotę, jakiej potrzebujemy. Być może wtedy okaże się, że możemy skorzystać ze zwykłej pożyczki. Wtedy szukając najlepszej oferty, warto sprawdzić ranking chwilówek na listopad. Jednak jeżeli jesteśmy pewni, że chodzi nam o pożyczkę ratalną, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertami, zanim podejmiemy decyzję. Gdy możemy wywiązać się z zobowiązania na przestrzeni 12 miesięcy, możemy skorzystać z pożyczki, którą ma Wonga, Zaplo, Banknot i Monedo Now. Jeżeli chcemy pożyczyć na 24 miesiące, możemy też pomyśleć o In Credit, Asa i SuperRata. Warto poświęcić uwagę także firmie Solven, która proponuje pożyczkę na 18 miesięcy. Co ważne, jej kwota wynosi 5000 złotych. Jeżeli chcemy pieniędzy na krótki okres, z pomocą przychodzi Feniko, udzielając 1000 złotych na 4 miesiące. Jak widać, ofert pożyczek ratalnych nie brakuje. Dzięki ich mnogości, każdy kto chce większej kwoty, może skorzystać z jednej z wielu propozycji. Jest to opłacalne tym bardziej, że wysokość kwoty i okres jej spłaty można bardzo dokładnie dopasować do konkretnej potrzeby klienta.

„Firmy pożyczkowe ułatwiają klientom staranie się o wsparcie finansowe. Formalności są ograniczone do minimum, a co za tym idzie, klient nie musi zbyt długo czekać na uzyskanie odpowiedzi na swój wniosek. Jest to szczególnie ważne, gdy pojawiają się zobowiązania, które pilnie i systematycznie należy uregulować” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.