Opena to nowa marka na rynku pożyczek ratalnych online. Dzięki niej możemy pożyczyć od 1000 do 20 000 zł na okres od 43 do 48 miesięcy. Do skorzystania z jej oferty może nas skłonić bardzo łatwy proces wnioskowania - w pełni online i wymagający od nas jedynie dowodu osobistego. Żadne inne dokumenty czy zaświadczenia nie będą nam potrzebne. Dodatkowo weryfikacja tożsamości nie wymaga żadnych przelewów, a bezpieczeństwo jest zapewnione także przez unikalne kody SMS, które są niezbędne do zaciągnięcia pożyczki. Poznaj ofertę Opena, jej wady i zalety oraz instrukcję wnioskowania krok po kroku.

Pożyczka na raty w Opena – kwoty i czas spłaty

Opena oferuje swoim klientom pożyczki ratalne online, z prostą procedurą wnioskowania i bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń. Pożyczkę w Opena można wziąć na kwoty od 1000 do 20 000 zł, na okres od 43 do 48 miesięcy. Firma przestrzega zasad dobrych praktych Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, co gwarantuje najwyższą jakość usług oraz bezpieczeństwo tak danych, jak i finansów klientów.

Opena to:

 • Pożyczki ratalne na kwoty od 1000 do 20 000 zł,
 • długi czas spłaty – od 42 do 48 miesięcy,
 • brak wymogu dostarczania dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń,
 • łatwy i szybki proces składania wniosku,
 • cała procedura wnioskowania w 100% online.

Aktualne promocje i kody rabatowe

Opena nie prowadzi obecnie żadnej akcji promocyjnej czy programu kodu rabatowych.

Zobacz ofertę

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Opena

Proces wnioskowania o pożyczkę ratalną online w Opena jest bardzo prosty. Będziemy potrzebowali do tego jedynie dowodu osobistego. Informacje na temat naszego dochodu i wydatków opierać się będą na naszych deklaracjach. Kto może wziąć pożyczkę w Opena? Oto warunki, które musisz spełnić:

 • Wiek od 25 do 75 lat,
 • miesięczny dochód od 1000 zł,
 • dowód osobisty,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • konto osobiste w banku.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Opena wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, dlatego by maksymalnie uprościć proces wnioskowania o pożyczkę wymagać będzie od nas jedynie jednego dokumentu:

 • Dowód osobisty.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Opena?

Opena wymaga od swoich klientów starających się o pożyczkę dochodu na poziomie 1000 zł miesięcznie. Źródło tego dochodu nie jest dla pożyczkodawcy ważne. Może być to umowa o pracę, dzieło, zlecenie, renta, emerytura, dochód pochodzący z wynajmu czy inwestycji.

Opena – weryfikacja w bazach dłużników

Opena informuje o współpracy z BIK oraz BIG InfoMonitor, BIG S.A., KRD, CRIF oraz Eques Creditum FIZ NFW zarówno w celu weryfikacji zadłużenie swoich klientów, jak i przekazywania informacji o zaciągniętej pożyczce.

Czy Opena udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Opena weryfikuje swoich klientów w bazach BIK, jednak sam wpis nie oznacza odrzucenia wniosku o pożyczkę. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Czy Opena udziela pożyczek dla zadłużonych?

Każdy wniosek o pożyczkę złożony w Opena rozpatrywany jest indywidualnie. Jeżeli firma uzna, że klient dysponuje odpowiednią zdolnością kredytową (pomimo zadłużenia), może udzielić zobowiązania.

Czy w Opena można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Opena nie podaje do publicznej wiadomości szczegółów procesu weryfikacji wnioskujących. Nie można więc wykluczyć, że nawet osoby obciążone zajęciem komorniczym otrzymają pożyczkę, po uprzedniej dokładnej weryfikacji ich zdolności kredytowej.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Opena – krok po kroku

 1. Na stronie internetowej Opena wybierz interesującą Cię kwotę i czas spłaty przy pomocy wygodnych suwaków.
 2. Kliknij przycisk “Złóż wniosek!”
 3. Wypełnij formularz swoimi danymi osobowymi i kilkoma innymi przydatnymi informacjami. Wystarczy do tego dowód osobisty.
 4. Przejdź weryfikację tożsamości za pośrednictwem swojego konta internetowego i systemu Kontomatik.
 5. Poczekaj na decyzję kredytową, nie powinno to zająć dłużej niż kilkanaście minut.
 6. Po otrzymaniu umowy potwierdź ją wpisując na stronie kod, który otrzymasz w wiadomości SMS.
 7. Środki pojawią się na Twoim koncie w najbliższej sesji przelewów, w Twoim banku.

Cały proces wnioskowania o pożyczkę ratalną w Opena jest niezwykle prosty i przebiega online. Najpierw wybieramy interesujące nas parametry (kwota i czas spłaty), otrzymamy też szacunkowe koszty pożyczki. Zatwierdzamy nasz wybór przyciskiem “Złóż wniosek”. Następnie należy wypełnić wniosek w formie formularza, przygotuj do tego swój dowód osobisty. Kolejne kroki to weryfikacja tożsamości kontem internetowym, decyzja kredytowa i potwierdzenie umowy kodem SMS. Opena może też do Ciebie zadzwonić w trakcie składania wniosku, by potwierdzić Twoją tożsamość i zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo. Cały proces potrwa tylko kilkanaście minut, a pieniądze pojawią się na Twoim koncie już w kolejnej bankowej sesji przelewów przychodzących.

Weryfikacja tożsamości klienta Opena

Opena weryfikuje tożsamość swoich klientów za pośrednictwem bankowości elektronicznej i systemu Kontomatik. Jest to najbezpieczniejsza, najszybsza i całkowicie darmowa forma weryfikacji tożsamości, która zapewnia bezpieczeństwo obu stronom.

Spłata pożyczki na raty w Opena

Spłata pożyczki ratalnej online w Opena odbywa się na specjalny rachunek bankowy, którego numer wnioskujący otrzyma w umowie pożyczkowej. Spłata powinna przebiegać zgodnie z harmonogramem, który dołączony jest do umowy. Daty w harmonogramie spłaty odnoszą się do momentu zaksięgowania przelewów na koncie pożyczkodawcy, więc warto pamiętać o opłaceniu raty z pewnym wyprzedzeniem.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak. Opena umożliwia wcześniejszą spłatę kilku rat lub całej kwoty pożyczki bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Wydłużenie terminu spłaty

Opena pozwala na zmianę terminu spłaty poszczególnych rat po pierwszej terminowo uregulowanej racie. W przypadku znaczniejszych problemów ze spłatą pożyczki firma prosi o kontakt z Działem Obsługi Klienta w celu wypracowania rozwiązania korzystnego dla obu stron.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W przypadku braku spłaty pożyczki oraz braku chęci wypracowania wspólnego rozwiązania z Działem Obsługi Klienta Opena informuje, że naliczać będzie kare odsetki, a także wkroczy na drogę postępowania cywilnego sądowego, a następnie egzekucyjnego.

Jak przebiega windykacja należności?

Opena nie ujawnia całego procesu windykacyjnego, jednak w przypadku uporczywego braku spłaty należności informuje o wstąpieniu na drogę postępowania cywilnego (sądowego i egzekucyjnego) oraz komorniczego.

Kolejna pożyczka w Opena

Kolejną pożyczkę w Opena można zaciągnąć już po 135 dniach od uzyskania aktualnej. Należy, oczywiście, wykazać się wystarczającą zdolnością kredytową.

Logowanie do panelu użytkownika

Opena nie udostępnia swoim klientom panelu użytkownika, preferuje inne formy komunikacji.

Problemy z logowaniem

Brak panelu czy profilu klienta w Opena oznacza też, że nie ma potrzeby logowania się do takowego.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Dane osobowe podane w trakcie procesu wnioskowania w Opena zmienić można kontaktując się z Działem Obsługi Klienta (pod numerem telefonu 58 550 55 66).

Opena – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Opena można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Tak. O kolejną pożyczkę w Opena można starać się już po 135 dniach od otrzymania aktualnej.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Opena?

Opena może odrzucić wniosek o pożyczkę, gdy nie spełnione są jeden lub kilka warunków wymaganych do udzielenia zobowiązania: nieodpowiedni wiek, niepomyślna weryfikacja tożsamości, zbyt niska zdolność kredytowa.

Czy w Opena dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Nie. Kwoty pożyczek ratalnych w Opena wypłacane są jedynie w dni robocze.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Opena trafi do sądu?

Opena nie podaje kiedy przekazuje sprawę niespłaconej pożyczki do sądu (a jedynie, że posiada taką procedurę). W przypadku problemów ze spłatą firma prosi o kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Jakie źródła dochodu akceptuje Opena?

Opena akceptuje wszystkie źródła dochodu swoich klientów, tak długo jak zapewniają one im odpowiednią zdolność kredytową.

Czy Opena wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Nie. Jedynym dokumentem wymaganym przez Opena jest dowód osobisty.

Jaki długo czeka się na pożyczkę online w Opena?

Dzięki procesowi wnioskowania online Opena zapewnia, że pożyczkę otrzymać można już w kilka minut.

Czy w Opena trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie. Przeznaczenie środków z pożyczki w Opena pozostaje prywatną sprawą klienta.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Opena?

Opena informuje o braku dodatkowych opłat związanych z wcześniejszą spłatą raty lub całej pożyczki, nie informuje jednak na temat ewentualnych zwrotów prowizji czy części oprocentowania.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Opena, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak, o ile pozwala na to Twoja zdolność kredytowa.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Opena?

By podpisać umowę pożyczkową w Opena należy wypełnić formularz, przejść weryfikację tożsamości oraz zdolności kredytowej, a następnie potwierdzić podpisanie umowy kodem otrzymanym w wiadomości SMS.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Opena?

Tak. Wystarczy, że przeleje ona odpowiednią kwotę na wskazane w umowie konto.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Opena?

Reklamacje w Opena można składać pisemnie (na adres Paytree SA ul. Chłopska 53, 80-350 Gdańsk), mailowo (reklamacje@paytree.pl) oraz telefonicznie (58 733 55 66). Reklamacja zostanie rozpatrzona nie dłużej niż w 30 dni od jej otrzymania.

Opena – podsumowanie

Opena to marka działająca na rynku pozabankowych pożyczek ratalnych online. Oferuje ona swoim klientom pożyczki od 1000 do 20 000 zł, z okresem kredytowania od 43 do 48 miesięcy. Nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, poza dowodem osobistym. Cały proces wnioskowania i przyznawania pożyczki odbywa się online, co pozwala na szybką, wygodną i bezpieczną procedurę starania się o finansowanie. Opena współpracuje z bazami dłużników, jednak decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest po indywidualnej analizie sytuacji klienta.

Opena - zalety

 • Długi czas spłaty - od 43 do 48 miesięcy,
 • łatwość składania wniosku, w 100% online,
 • brak wymogu składania dodatkowych dokumentów,
 • brak dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę,
 • bardzo szybkie decyzje kredytowe.

Opena - wady

 • Stosunkowo niska maksymalna kwota pożyczki - 20 000 zł,
 • infolinia dostępna tylko w dni powszednie,
 • weryfikacja w licznych bazach dłużników.

Informacje o Opena

Nazwa firmy

Paytree SA

Adres Chłopska 53
80-350 Gdańsk
Telefon 58 733 55 66
Adres e-mail kontakt@opena.pl
Godziny pracy 8:00-17:00
Wniosek Wypełnij wniosek