Poszukiwanie odpowiedniej pożyczki ratalnej to niełatwe wyzwanie. Warto więc skorzystać z usług pośrednika z pożyczkowego, takiego jak RataPro. Dzięki niemu otrzymamy najkorzystniejsze oferty pożyczek ratalnych dopasowane do naszych wymogów i możliwości. Na RataPro możemy wziąć pożyczkę od 1000 do 60 000 zł, na od 1 do 120 miesięcy. Wszystko to w 15 minut, przed ekranem własnego komputera. Nie musimy wiedzieć, który pożyczkodawca sprawdza bazy dłużników, a który wymaga umowy o pracę - wystarczy wypełnić formularz, a RataPro znajdzie ofertę w sam raz dla nas!

Pożyczka na raty w RataPro – kwoty i czas spłaty

RataPro to pośrednik pożyczkowy, który pomaga swoim klientom znaleźć najlepsze oferty finansowania z szerokiej gamy firm pożyczkowych. Specjalnością RataPro sa pożyczki ratalne na kwoty od 1000 do aż 60 000 zł. Czas spłaty dostępny dla klientów rozpoczyna się od 1 miesiąca, można go jednak wydłużyć nawet do 10 lat (120 miesięcy). Jedną z największych zalet oferty RataPro jest łatwa procedura składania wniosku i szeroka paleta najkorzystniejszych ofert, z których możemy wybierać.

RataPro to:

 • Pożyczki ratalne na kwoty od 1000 do 60 000 zł,
 • elastyczny czas spłaty -1 do 120 miesięcy,
 • szeroki wybór ofert firm pożyczkowych,
 • łatwość w składaniu wniosku,
 • cały proces w 100% przez internet, bez wychodzenia z domu.

RataPro - zobacz ofertę

Aktualne promocje i kody rabatowe

RataPro nie prowadzi obecnie żadnej akcji promocyjnej czy programu kodu rabatowych.

Weź pożyczkę!

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w RataPro

Aby otrzymać pożyczkę ratalną za pośrednictwem RataPro wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków. RataPro nie weryfikuje zdolności kredytowej swoich klientów, robią to dopiero wskazane przez nią firmy pożyczkowe. Ich kryteria mogą się od siebie znacznie różnić, dlatego RataPro wybierze i przedstawi nam ofertę co najmniej kilku z nich, byśmy mogli dokonać optymalnego wyboru. Kto może wziąć pożyczkę w RataPro? Oto warunki:

 • Ukończony 18 rok życia,
 • dowód osobisty,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • konto osobiste w banku.

Wszystko ponad to zależeć będzie od wybranego przez nas pożyczkodawcy.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

RataPro specjalizuje się w pożyczkach ratalnych na dowód osobisty i to jedyny dokument, którego będziemy potrzebować. By wziąć pozyczkę w RataPro wystarczy więc:

 • Dowód osobisty.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje RataPro?

RataPro współpracuje z wieloma pożyczkodawcami, którzy mają własne kryteria i zasady rozpatrywania wniosków. Większość z nich akceptuje jednak niemal wszystkie formy zatrudnienia czy inne źródła dochodów. Nie będziemy musieli też przedstawiać żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu. Wniosek opiera się o deklaracje klienta w tym zakresie.

RataPro – weryfikacja w bazach dłużników

RataPro nie weryfikuje swoich klientów w bazach dłużników. Mogą to jednak robić pożyczkodawcy, z którymi współpracuje. Firmy pożyczkowe sprawdzają wiele różnych baz dłużników. Jednak na rynku znajdziemy również pożyczkodawców, którzy nie weryfikują swoich klientów pod tym kątem.

Czy RataPro udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

RataPro nie udziela pożyczek bezpośrednio, jednak część z firm, z którymi współpracuje (jako pośrednik) udziela pożyczek na raty bez sprawdzania bazy BIK.

Czy RataPro udziela pożyczek dla zadłużonych?

Jako pośrednik pożyczkowy RataPro współpracuje również z firmami sektora finansowego, które udzielają pożyczek dla zadłużonych.

Czy w RataPro można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Część pożyczkodawców, z którymi współpracuje RataPro ma w swojej ofercie pożyczki dla osób dotkniętych egzekucją komorniczą. Jest to jednak rzadko spotykana oferta, więc wybór pożyczkodawcy może być w takiej sytuacji ograniczony.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę online na raty w RataPro – krok po kroku

 1. Wybierz interesującą Cię kwotę przy pomocy suwaka na stronie internetowej RataPro.
 2. Kliknij przycisk “Aplikuj teraz!”
 3. Wypełnij formularz swoimi danymi osobowymi, informacjami o zatrudnieniu, dochodach, a także miesięcznych wydatkach. Zatwierdź wszystko klikając “Dalej” oraz “Złóż wniosek”.
 4. RataPro wybierze dla Ciebie najlepsze oferty dostępne u współpracujących z ją pożyczkodawców. Może to zająć kilka minut.
 5. Gdy otrzymasz oferty wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.
 6. Po wyborze zostaniesz przeniesiony na stronę pożyczkodawcy, gdzie dopełnisz reszty formalności. Każda firma pożyczkowa ma własne procedury, jednak nie powinny Ci sprawić najmniejszych problemów.
 7. Po podpisaniu umowy środki zostaną przelane na Twoje konto w ciągu 15 minut.

Ubieganie się o pożyczkę w RataPro jest niezwykle proste. Po pierwsze całą procedurę możemy przejść online, bez wychodzenia z domu. Po drugie to RataPro wykona za nas większość pracy. My musimy tylko wybrać jaka pożyczka nas interesuje i uzupełnić formularz swoimi danymi. Po dopasowaniu ofert kilkudziesięciu pożyczkodawców do naszych wymagań RataPro przedstawi nam kilka ofert, a nam pozostanie wybrać tę najkorzystniejszą. Co bardzo ważne – RataPro nie pobierze od nas prowizji czy innych opłat dodatkowych. My, jako wnioskodawca, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Weryfikacja tożsamości klienta RataPro

RataPro nie weryfikuje tożsamości swoich klientów. Otrzymane od nich dane osobowe przekazuje firmom pożyczkowym w celu sporządzenia oferty pożyczki. Dopiero te firmy dokonają weryfikacji tożsamości korzystając z własnych procedur.

Spłata pożyczki na raty w RataPro

Spłata pożyczki w RataPro zależy od wyboru pożyczkodawcy, którego dokonaliśmy. Numer rachunku bankowego, na który należy przelewać raty zawsze znajdziemy w umowie pożyczkowej. Zostanie on tez dodany do harmonogramu spłaty, który otrzymamy na adres e-mail podany we wniosku pożyczkowym.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Wszystko zależy od tego, którą ofertę firm pożyczkowych wybierzemy. W większości z nich spłata pożyczki przed terminem jest możliwa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Wydłużenie terminu spłaty

Wydłużenie terminu spłaty jest oferowane przez część pożyczkodawców, z którymi współpracuje RataPro. Jednak niektórzy z nich pobierają za to dodatkową opłatę. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapoznaj się z umowa pożyczkową.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Brak terminowej spłaty rat pożyczki wiąże się niemal zawsze z odsetkami karnymi. Ich wysokość oraz ewentualne dodatkowe opłaty zależą od wybranego przez nas pożyczkodawcy. W przypadku dalszych opóźnień w regulowaniu płatności zastosowane może zostać postępowanie windykacyjne.

Jak przebiega windykacja należności?

Windykacja należności zależy od wybranego przez nas pożyczkodawcy. RataPro jako pośrednik nie prowadzi windykacji i nie współpracuje z firmami windykacyjnymi. Szczegóły znajdziesz w regulaminie wybranej firmy pożyczkowej oraz umowie pożyczki.

Kolejna pożyczka w RataPro

Zaciągniecie kolejne pożyczki za pośrednictwem RataPro jest możliwe w każdym momencie. Jeżeli pozwala na to nasza zdolność kredytowa, to możemy zaciągnąć wiele zobowiązań jednocześnie.

Logowanie do panelu użytkownika

RataPro stawia na prostotę całego procesu starania się o pożyczkę, więc nie wprowadza dodatkowych paneli czy kont użytkownika. Cała procedura odbywa się za pomocą formularza, który nie wymaga dodatkowego logowania.

Problemy z logowaniem

Brak panelu czy profilu klienta na RataPro oznacza też, że nie ma potrzeby logowania się do takowego.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Nasze dane osobowe nie są przechowywane w profilu klienta. Jeżeli chcemy zmienić lub usunąć nasze dane, które podaliśmy podczas wypełniania wniosku, to należy w tej sprawie wysłać wiadomość na adres e-mail: klient@ratapro.pl .

RataPro – Najczęściej zadawane pytania

Czy w RataPro można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Tak. W związku z tym, że wybieramy z szerokiej puli ofert różnych firm pożyczkowych, RataPro pozwala na zaciągnięcie kilku zobowiązań u różnych pożyczkodawców. Musi na to pozwalać nasza zdolność kredytowa.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez RataPro?

RataPro współpracuje z wieloma firmami pożyczkowymi, które posiadają własne kryteria rozpatrywania wniosków pożyczkowych. Najczęstszym powodem odrzucenia takiego wnioski jest zbyt niska zdolność kredytowa lub zła historia kredytowa z wpisami do baz dłużników.

Czy w RataPro dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Tak. W związku z tym, że cały proces przebiega za pośrednictwem internetu możliwe jest otrzymanie pożyczki również w dni ustawowo wolne od pracy czy weekendy..

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w RataPro trafi do sądu?

RataPro jest pośrednikiem pożyczkowym, fima sam nie udziela pożyczek. To od wybranego przez nas pożyczkodawcy zależy takie aspekty jak: postępowanie upominawcze, windykacyjne, a ostatecznie skierowanie sprawy do sądu. Zapoznaj się z częścią regulaminu oraz umowy dotyczącą tych działań przed podpisaniem umowy.

Jakie źródła dochodu akceptuje RataPro?

Wszystko zależy od tego, którego pożyczkodawcę (spośród współpracujących z RataPro) wybierzemy. Większość z nich akceptuje niemal wszystkie źródła dochodu – umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, renta, emerytura itp.

Czy RataPro wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

RataPro specjalizuje się w pożyczkach na dowód, więc zaświadczenie od pracodawcy będzie konieczne tylko w wyjątkowych, rzadko spotykanych sytuacjach.

Jaki długo czeka się na pożyczkę online w RataPro?

RataPro zapewnia, że pożyczkę ratalną można uzyskać za jej pośrednictwem już w kilka minut.

Czy w RataPro trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie. Pożyczka ratalna w RataPro nie wymaga podawania celu finansowania. Pośrednik może zapytać o przeznaczenie środków, jednak zrobi to tylko w celach statystycznych. Odpowiedź nie będzie miała wpływu na przyznanie pożyczki.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w RataPro?

W zależności od wybranego pożyczkodawcy można liczyć na: brak opłat dodatkowy, zwrot części prowizji czy uniknięcie odsetek za raty, które nadpłacimy. Każda firma pożyczkowa ma w tym zakresie własne procedury i regulamin, z którym należy się zapoznać przed podpisaniem umowy pożyczkowej.

Czy mogę wziąć pożyczkę w RataPro, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak. Każda kolejna pożyczka obniża zdolność kredytową klienta, jednak jeżeli ta jest wciąż wystarczająca do uzyskania następnego zobowiązania – pożyczka w innej firmie nie jest przeszkodą w uzyskaniu finansowania.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w RataPro?

W zależności od wyboru firmy pożyczkowej umowę możemy podpisać zdalnie przez internet lub zamówić kuriera, który przywiezie ją pod nasze drzwi.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w RataPro?

W większości przypadków – tak. Pożyczkę należy spłacić dokonująć przelewu na wskazany w umowie numer rachunku bankowego. Konto, z którego zostanie wykonany przelew, nie gra roli u większości pożyczkodawców. Istnieją jednak firmy pożyczkowe, z którymi współpracuje RataPro, które wymagają, by wpłata została dokonana z rachunku, na które przelano kwotę pożyczki. Zapoznaj się dokładnie z umową pożyczkową przed jej podpisaniem, by znaleźć na ten temat więcej informacji.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w RataPro?

Reklamację w RataPro należy składać za pośrednictwem adresu e-mail: klient@ratapro.pl. W treści należy zawrzeć jak najwięcej szczegółowych informacji na temat występującego problemu czy nieprawidłowości. Reklamacje rozpatrywane są niezwłocznie, w możliwie najkrótszym terminie. Odpowiedź klient otrzymuje na adres e-mail, z którego złożył reklamację.

RataPro - zobacz ofertę

RataPro – podsumowanie

RataPro to pośrednik pożyczkowy współpracujący z kilkudziesięcioma uznanymi firmami pożyczkowymi. Dzięki temu może szybko przedstawić swoim klientom najlepsze oferty pożyczek ratalnych na ratunku, dopasowane do ich potrzeb i możliwości. Zakres kwotowy (od 1000 do 60 000 zł), a zwłaszcza czasowy (okres kredytowania od 1 do aż 120 miesięcy) sprawia, że każdy powinien znaleźć tu pożyczkę odpowiednią dla siebie. Ogromne plusy RataPro to: łatwość obsługi, krótki czas oczekiwania na środki oraz brak dodatkowych prowizji. Za minusy musimy poczytywać brak polskiej infolinii czy skąpe informacje na temat pożyczek przed wypełnieniem wniosku.

RataPro - zalety

 • Wysokie kwoty pożyczek - nawet do 60 000 zł,
 • elastyczny czas spłaty - od 1 do 120 miesięcy,
 • łatwość składania wniosku, w 100% online,
 • brak dodatkowych opłat czy prowizji ze strony pośrednika,
 • bardzo szybkie decyzje - pieniądze na koncie już w 15 minut.

RataPro - wady

 • Mało informacji o firmie na stronie internetowej,
 • nawet szacunkowe koszty podane dopiero po wypełnieniu wniosku,
 • brak telefonicznej infolinii.

Informacje o RataPro

Nazwa firmy

Finceptiv OÜ

Adres Liivalaia 13
10118 Tallinn
Telefon
Adres e-mail klient@ratapro.pl
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek