Pożyczka na raty ma tę główną zaletę, że pozwala w krótkim czasie i przy minimalnej liczbie formalności (zwykle wystarczy udokumentowanie stałego źródła dochodu) poprawić stan domowych finansów, a dzięki podziałowi na miesięczne raty, w mniejszym stopniu obciąża portfel.

Provident – najwięcej, ale…

Ratalną pożyczkę rzędu nawet 10 000 zł proponuje najstarszy pożyczkodawca na polskim rynku pozabankowym. Jednak to jedyna oferta, jaką uwzględnia nasz sierpniowy ranking pożyczek na raty, z opcją spłaty w systemie tygodniowym. Oznacza to, że kolejne części zobowiązania oddajemy raz na 7 dni. Gdy podzielimy najwyższą dostępną kwotę na maksymalny okres spłaty, czyli 90 tygodni (Pakiet Standard), wówczas rata wyniesie 155,44 zł, a w efekcie oddamy 13 989,01 zł. Gdybyśmy tę samą pożyczkę spłacali w formule miesięcznej (24 miesiące), wtedy wysokość jednej raty to 587,66 zł, a zaciągnięte zobowiązanie w sumie kosztowałoby nas 14 103,72 zł.

Najdłuższy okres spłaty w ProfiCredit

Aż 3 lata możemy mieć na spłatę 9 000 zł, jeśli wybierzemy ofertę pożyczki na raty w ProfiCredit. Aby uzyskać dodatkowe pieniądze na dowolny cel, niezbędne jest ukończenie co najmniej 30 r.ż. oraz przedstwawienie zaświadczenia o dochodach, potwierdzające to, że zarabiamy co najmniej 1200 zł netto miesięcznie. Do tego potrzebny będzie rachunek za media oraz wyciąg z naszego konta bankowego (obowiązkowe przy pożyczce powyżej 6 000 zł). Pożyczkodawca daje nam możliwość odroczenia spłaty rat na 3 miesiące.

Do 7500 zł na 2 lata

Pożyczki na raty w Hapi Pożyczki to trzecia oferta dostępna na polskim rynku pozabankowym, dzięki której możemy podwyższyć stan domowej kasy o sporą sumę, a na zwrot należności mamy dużo czasu. O pieniądze można starać się, jeśli spełnimy takie warunki, jak – ukończone 18 lat, posiadanie stałego dochodu, konta bankowego, własnego numeru telefonu oraz maila. Musimy mieć także polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty. W Hapi Pożyczki, przy umowach z ratami płatnymi przez minimum 6 miesięcy, funkcjonuje też opcja „Wakacje od raty”, która polega na przesunięciu terminu spłaty. Można uzyskać od 1 do 4 wakacji na raty, w zależności od liczby miesięcy, na które zaciągnęliśmy zobowiązanie.