Konsolidacja chwilówek – gdzie?

Na początek wyjaśnimy, czym dokładnie jest konsolidacja chwilówek. Konsolidacja zastępuje kilka produktów kredytowych jednym z niższą ratą. Efektem tego jest spłata pojedynczego zobowiązania w zamian za uiszczanie wielu mniejszych płatności. To rozwiązanie, z którego warto skorzystać, kiedy liczba spłacanych pożyczek online zaczyna nas przytłaczać, a my zastanawiamy się, jak wyjść ze spirali zadłużenia.

W stale aktualizowanym przez nas rankingu pożyczek ratalnych znaleźliśmy pożyczki, z pomocą których można skonsolidować długi. Porównamy oferty, aby ułatwić wybór najlepszej pożyczki konsolidacyjnej!

FirmaZłóż wniosekKwota pożyczkiCzas spłatyRRSO*BIKCzas wypłatyPrzedłużenie terminu spłatyWeź pożyczkę
MikrokasaSPRAWDŹ1000-40000 zł12-48 mies.76,41%✔️Niezwłocznie po akceptacjiWeź pożyczkę
EkassaSPRAWDŹ2000-16000 zł12 mies.Brak inf.✔️Niezwłocznie po akceptacji✔️Weź pożyczkę
LendonRatySPRAWDŹ1000-10000 zł3-24 mies.104%✔️Niezwłocznie po akceptacjiWeź pożyczkę
Monedo NowSPRAWDŹ1500-20000 zł6-48 mies.18,94%✔️Niezwłocznie po akceptacjiWeź pożyczkę
Łatwa PożyczkaSPRAWDŹ500-20000 zł2-48 mies.Brak inf.✔️Niezwłocznie po akceptacjiWeź pożyczkę
Wonga na ratySPRAWDŹ50-20000 zł2-60 mies.18,24%✔️Niezwłocznie po akceptacjiWeź pożyczkę
LendUpSPRAWDŹ500-15000 zł6-36 mies.66,75%✔️Niezwłocznie po akceptacji✔️Weź pożyczkę
As KredytSPRAWDŹ800-15000 zł3-36 mies.78,35%✔️Niezwłocznie po akceptacjiWeź pożyczkę
Ratka.plSPRAWDŹ2000-10000 zł12-24 mies.93,63%✔️Niezwłocznie po akceptacji✔️Weź pożyczkę
YoloSPRAWDŹ1000-7000 zł6-30 mies.37%✔️Nawet w 15 min.Weź pożyczkę

*- wysokość RRSO dla kwoty 2000 zł, przy najdłuższym możliwym okresie kredytowania

Typowe pożyczki konsolidacyjne znajdziemy w ofercie Ekassa i Mikrokasa. Pożyczkodawca przesyła pieniądze bezpośrednio do firm, w których mamy długi. Co więcej, każdy z pożyczkodawców daje możliwość otrzymania dodatkowych środków wprost na nasze konto bankowe. Możemy je przeznaczyć na dowolne cele!

Pozostałe oferty wymagają wzięcia odpowiedzialności za swoje finanse i samodzielnego uregulowania wszystkich zaległości. Aby ułatwić sobie spłatę, najlepiej jest korzystać z pożyczek długoterminowych z najdłuższym okresem spłaty, takich jak Monedo Now, Łatwa Pożyczka czy Wonga na raty. Zwracajmy też uwagę na koszt pożyczek ratalnych, a przede wszystkim na wysokość RRSO. Pamiętajmy przy tym, aby porównywać oferty z tym samym okresem spłaty! W przeciwnym razie RRSO nie będzie miarodajnym wskaźnikiem.

Konsolidacja chwilówek przez internet – jak to działa?

Wnioskowanie o pożyczkę konsolidacyjną nie różni się niczym od wnioskowania o chwilówkę czy pożyczkę na raty. Jeśli chcemy skonsolidować dług, musimy:

 1. Zdecydować, jakiej kwoty potrzebujemy i w jakim okresie zamierzamy ją spłacić.
 2. Wypełnić formularz internetowy, wpisując podstawowe dane.
 3. Dokonać weryfikacji tożsamości.
 4. Poczekać na pieniądze i dokonać spłaty chwilówek!

Składanie wniosku odbywa się w 100 proc. online i nie zajmuje więcej, niż kilka minut.

Kto może skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej?

Oferta konsolidacji jest skierowana do osób, które mają kilka chwilówek w różnych firmach pożyczkowych, a suma miesięcznych spłat przekracza ich możliwości finansowe. Mają dosyć pilnowania terminów zwrotu płatności i szukają sposobu, aby połączyć wszystkie zobowiązania i płacić jedną, najlepiej niższą ratę. Kto może skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej?

Konsolidacja długu jest dostępna dla osób, które:

 • ukończyły 18 rok życia,
 • są obywatelami Polski,
 • mają regularne dochody,
 • wykazują pozytywną historię kredytową w BIK,
 • mają kilka pożyczek, których spłata jest dla nich problematyczna.

Konsolidacja chwilówek bez baz nie jest dostępna. Firmy pożyczkowe są zobowiązane do weryfikacji zdolności kredytowej. Obecność w rejestrach nie oznacza jednak, że nie dostaniemy pożyczki. Każdy wniosek podlega indywidualnej analizie. Dlatego nie rezygnuj z aplikacji o dodatkowe środki!

Zalety konsolidacji chwilówek dla zadłużonych

Dlaczego warto skorzystać z konsolidacji chwilówek? To prosty sposób na:

 • zmniejszenie liczby wierzycieli,
 • ułatwienie spłaty kilku zobowiązań finansowych wziętych w tym samym czasie,
 • wydłużenie okresu spłaty,
 • rozsądną wysokość comiesięcznych płatności, dostosowaną do indywidualnych możliwości finansowych,
 • przejrzyste wydatki i łatwiejsze kontrolowanie budżetu,
 • otrzymanie dodatkowych środków, jeśli w międzyczasie pojawiły się inne niecierpiące zwłoki wydatki.

Refinansowanie pożyczki alternatywą dla konsolidacji chwilówek

Pożyczka konsolidacyjna nie jest jedynym sposobem na spłatę zaległych zobowiązań. Rynek pozabankowy oferuje zdecydowanie większą liczbę rozwiązań, które mogą okazać się pomocne przy nadmiernym zadłużeniu. Po jakie rodzaje pożyczek może sięgnąć klient?

Doskonałym rozwiązaniem jest refinansowanie pożyczki, która jest niczym innym, jak zaciągnięciem nowej pożyczki na spłatę poprzedniego zobowiązania. Pożyczkę refinansującą gwarantuje nam m.in. Extraportfel. Refinansowanie wiąże się z poniesieniem dodatkowych opłat. Jednak lepiej zapłacić za możliwość wydłużenia okresu spłaty, niż spotkać się z komornikiem. W przypadku firmy Extraportfel pełen koszt refinansowania sprawdzimy w Panelu Klienta.

Konsolidacja chwilówek w banku – czy to możliwe?

Kredyt konsolidacyjny w banku odnosi się wyłącznie do zobowiązań kredytowych, takich jak kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty kredytowe, kredyty samochodowe, a nawet limity w ROR. Podobnie jak pożyczka konsolidacyjna, pozwala zaoszczędzić na comiesięcznych ratach i dokonywać jednej spłaty w zamian za kilka płatności. Wymaga dostarczenia listy dokumentów identyfikujących posiadane pożyczki i kredyty oraz zaświadczenia o zarobkach, potwierdzającego comiesięczne wpływy na konto.

Wybierając dogodny kredyt konsolidacyjny, należy zwracać uwagę na wysokość oprocentowania, RRSO, prowizję i okres kredytowania, mający wpływ na wysokość rat. Warto sprawdzić dostępne oferty i zdecydować się na konsolidację zobowiązań bez zabezpieczeń i poręczycieli!