Pożyczka ratalna ze złą historią w BIK

Pożyczka ratalna jest alternatywnym rozwiązaniem dla osób, które w związku ze złą historią kredytową w BIK, spotykają się z odmowną decyzją banku, a jednocześnie wiedzą, że chwilówka nie pokryje ich wydatku, ani też nie będą w stanie oddać jej w ciągu 30 dni. Wprawdzie Daily Credit, jako jedyna firma pożyczkowa udzielająca zobowiązań w systemie ratalnym, ma w swojej ofercie opcję spłaty w ciągu nawet 15 dni, także maksymalnej kwoty, czyli 3 tys. zł, jednak pozostali pożyczkodawcy z tego segmentu dają klientowi co najmniej miesiąc na zwrot należności. Taki dolny limit obowiązuje w Zaimo (maksymalnie 12 miesięcy) oraz Incredit (maksymalnie 24 miesiące). Najdłuższy okres spłaty oferuje Profi Credit, który równocześnie jest liderem w zakresie najwyższej kwoty udostępnianej przez instytucje niebankowe. Aplikować można o przynajmniej 1 tys. zł, a najwięcej o 25 tys. zł. Zobowiązanie można rozłożyć na comiesięczne raty regulowane przez minimum pół roku, a maksymalnie przez aż 48 miesięcy. Po pożyczkę mogą sięgnąć osoby z dochodem miesięcznym na poziomie przynajmniej 800 zł, a także renciści i emeryci, którzy otrzymują świadczenia w wysokości minimum 700 zł. Firma honoruje tzw. umowy śmieciowe, czyli umowę o dzieło i umowę zlecenia.

Tak To Finanse – najdłuższy okres spłaty

Trzy lata można spłacać pożyczkę ratalną rzędu 500 zł do 10 tys. zł zaciągniętą w TAKTO, a na 24 miesiące podzielić zobowiązanie pozwala SMS Kredyt (kwota 1 – 3 tys. zł), InCredit (100 zł – 5 tys. zł) oraz Hapi Pożyczki (1,5 – 7,5 tys. zł). Podobną opcję udostępnia Autozaplo, które od kilku dni oferuje alternatywę dla pożyczek ratalnych zaciąganych na zaświadczenie o dochodach lub oświadczenie o zarobkach. Marka należąca do Zaplo, wbrew nazwie, nie finansuje zakupu samochodu, ale pozwala zaciągnąć zobowiązanie w wysokości nawet 15 tys. zł w zamian za dowód rejestracyjny. W tym przypadku podpisuje się umowę przewłaszczenia, zgodnie z którą pożyczkodawca staje się posiadaczem 51 proc. własności pojazdu. Firma występuje jako współwłaściciel auta aż do momentu spłaty pożyczki. W tym czasie pożyczkobiorca może swobodnie użytkować samochód. Gorzej, gdy zacznie mieć problemy z terminowym regulowaniem rat – wówczas może stracić swoje cztery kółka.

Ranking pożyczek na raty

Pozyczkaportal.pl prowadzi comiesięczny ranking pożyczek ratalnych. Sprawdź kwietniowy ranking pożyczek ratalnych.

Wśród pożyczkodawców ratalnych warto wyróżnić jeszcze jeden trend charakterystyczny dla mikropożyczek, czyli udzielania pierwszego zobowiązania z prowizją wynoszącą 0 zł. Darmową pożyczkę do 1500 zł na 30 dni znajdziemy w ofercie Incredit.