Na czym polega pożyczka na telefon?

Pożyczka przez telefon to oferta pożyczki pozabankowej, o którą wnioskujesz w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem. Pracownik firmy pożyczkowej wypełni wniosek w Twoim imieniu – wystarczy odpowiedzieć na pytania z formularza, a konsultant wprowadzi dane do systemu. Wystarczy jeden telefon do firmy pożyczkowej!

Wnioskowanie przez telefon stanowi doskonałą alternatywę dla pożyczki online – nie musisz sam wypełniać formularza, a pożyczka znajdzie się na Twoim koncie w kilka minut. Pamiętaj jednak, że infolinię firm pożyczkowych działają jedynie w ściśle określonych godzinach!

Pożyczka przez telefon w kilku krokach

Jak wnioskować o pożyczki przez telefon? Od dodatkowych środków dzieli Cię kilka prostych kroków.

 1. Zadzwoń pod numer telefonu podany na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Podaj konsultantowi kwotę pożyczki i okres kredytowania.
 2. Za pośrednictwem konsultanta wypełnij wniosek pożyczkowy. Odpowiadaj na zadane pytania i podaj informacje zgodne z dokumentem tożsamości.
 3. Pożyczkodawca zweryfikuje Twoją tożsamość – różne metody zależnie od firmy pożyczkowej.
 4. Poczekaj na potwierdzenie o złożonym wniosku w postaci wiadomości SMS.
 5. Zawrzyj umowę z firmą pożyczkową, przez wyrażenie zgody na zawarcie umowy w Twoim imieniu – jest to standardowa, bezpieczna procedura.
 6. Ciesz się gotówką, którą przeznaczysz na dowolne cele.

Podczas wnioskowania przez telefon może być konieczne rozłączenie rozmowy np. w celu potwierdzenia tożsamości lub do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej. Zazwyczaj proces rozpatrywania wniosku zajmuje około 15 minut.

Ile trzeba czekać na gotówkę?

Większość firm pożyczkowych wypłaca gotówkę na konto, zaraz po zawarciu umowy. Pieniądze na Twoim rachunku pojawią się w kilka minut od rozmowy.

Na rynku pozabankowym znajdziemy również oferty z wypłatą na poczcie, za pomocą czeku GIRO. Warto skorzystać z tej możliwości, jeśli chcemy otrzymać gotówkę bezpośrednio do ręki.

Jak konsultant zweryfikuje Twoją tożsamość przy pożyczce na telefon?

Pożyczkodawca ma obowiązek potwierdzenia Twojej tożsamości. Może to zrobić na kilka sposobów:

 • w trakcie samej rozmowy – po wysłuchaniu Twoich danych,
 • na podstawie zdjęcia dowodu osobistego,
 • przez przelew weryfikacyjny,
 • przez bankowość elektroniczną.

W celu przeprowadzenia weryfikacji może być konieczne zawieszenie połączenia z konsultantem w celu wykonania przelewu lub zalogowania się na konto bankowe. We wszystkim poinstruuje Cię konsultant.

O co zapyta konsultant podczas wnioskowania o pożyczkę przez telefon?

Gdy dodzwonisz się do firmy pożyczkowej poproś doradcę pożyczkowego o przedstawienie oferty lub od razu powiedz ile pieniędzy potrzebujesz. Uwaga! Wnioskując o pożyczkę przez telefon warto zapytać o możliwość skorzystania z promocji! Bardzo często można trafić na ofertę pierwszej pożyczki za darmo!

Po ustaleniu kwoty pożyczki oraz czasu spłaty, konsultant zada Ci pytania dotyczące:

danych personalne: imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, stan cywilny, liczba posiadanych dzieci, wykształcenie,

danych kontaktowych: numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania i zameldowania,

dane finansowe: wysokość dochodów, forma zatrudnienia – rodzaj umowy, wykonywany zawód, liczba i wysokość zobowiązań, miesięczne koszty utrzymania, liczba osób na utrzymaniu

utworzenia profilu klienta w serwisie internetowym oraz w bazie danych: login oraz hasło dostępu, ułatwi Ci to zarządzanie pożyczkami oraz podjęcie kolejnej chwilówki w przyszłości.

Na pytania konsultanta odpowiadaj zgodnie z prawdą. Wszystkie dane zostaną zweryfikowane, a błąd lub kłamstwo mogą spowodować odrzucenie wniosku o pożyczkę. W trakcie rozmowy telefonicznej możesz poprosić o wytłumaczenie niezrozumiałych pytań, poprosić o powtórzenie oraz dopytać o interesujące Cię szczegóły. Przez Internet trudno o takie wsparcie.

Kto może wnioskować o pożyczkę na telefon?

O pożyczkę na telefon w 15 minut może wnioskować każdy, kto spełni warunki stawiane przez pożyczkodawców. Najczęstsze wymogi firm pożyczkowych to:

 • wiek powyżej 18 roku życia,
 • obywatelstwo polskie,
 • stały adres zameldowania,
 • dowód osobisty,
 • numer PESEL,
 • konto w polskim banku,
 • aktywny numer telefonu komórkowego.

Warto zaznaczyć, że pożyczki na telefon to pożyczki na dowód. Pożyczkodawca zwykle nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Dzięki temu starania o dodatkowe środki są proste i szybkie!

Dla kogo są pożyczki przez telefon?

Ofertę pożyczek telefonicznych powinien brać pod uwagę każdy, kto:

 • nie ma stałego dostępu do Internetu,
 • nie chce korzystać z publicznego WiFi,
 • chce otrzymać szybką pomoc finansową, a w danym momencie nie ma dostępu do sieci (np. na wakacjach lub na zakupach w galerii handlowej,
 • nie chce ubiegać się o pożyczkę w oddziale.

Zalety i wady pożyczki przez telefon na konto

Pożyczki przez telefon, podobnie jak inne produkty finansowe dostępne na rynku, mają swoje wady i zalety. Znajomość mocnych i słabszych stron kredytu na telefon pomoże w pełnym poznaniu oferty i umożliwi świadome korzystanie z tej propozycji.

Zalety pożyczki na telefon:

 • szybki proces ubiegania się o dodatkowe środki,
 • błyskawiczny przelew pieniędzy na konto,
 • możliwość rozmowy o szczegółach oferty z konsultantem,
 • pożyczka na telefon bez zaświadczeń – wystarczy dowód osobisty,
 • pożyczka na telefon bez BIKu. Skazy na historii kredytowej nie muszą przekreślać szans na pożyczkę.

Wady pożyczki na telefon:

 • możliwość aplikowania o pożyczkę tylko w godzinach pracy firmy,
 • konieczność wcześniejszej rejestracji w serwisie pożyczkowym w większości firm,
 • oferta często skierowana wyłącznie do stałych klientów,
 • mniejszy wybór ofert pożyczki na telefon od zaraz.

Pożyczki na SMS to szansa na jeszcze szybszą pożyczkę!

Szczególnym rodzajem pożyczki na telefon są pożyczki SMS. Możliwość wnioskowania o pożyczkę przez wiadomość jest zarezerwowana dla stałych klientów firm pożyczkowych. Złóż pierwszy wniosek dzwoniąc do firmy pożyczkowej!

Gdy już spłacisz swoją pierwszą pożyczkę możesz skorzystać z pożyczki na SMS. Podaj kwotę i czas spłaty, a następnie potwierdź złożenie wniosku. Tyle wystarczy by otrzymać gotówkę na konto!