Pożyczka pozabankowa u pracodawcy

Nie każdy pracownik wie o tym, że gdy przytrafią się nagłe wydatki, może ubiegać się o wsparcie finansowe u swojego pracodawcy. Jak się okazuje, jest on skłonny nawet udzielić pożyczki na raty, której warunki spłacania będą dopasowane do naszych możliwości finansowych. Jak to możliwe? Taką pożyczkę można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa. Może ona powstać w momencie, gdy posiada 10 potencjalnych członków. Bardzo istotne jest to, że mogą ją założyć nie tylko pracownicy, lecz także emeryci i renciści. Warunkiem jest wpłacenie wpisowego. Korzystanie z PKZP może być dla nas bardzo wygodne. Pożyczymy tyle, ile nam potrzeba, nawet w przypadku niespodziewanej sytuacji. Ważne, żebyśmy spełniali warunki, które pozwolą nam uzyskać wsparcie finansowe pochodzące z naszego miejsca pracy. Okres spłaty, kwoty i inne ważne parametry takiej pożyczki są określone w statucie PKZP. Dzięki temu pracownik wie, na jakiego wymiaru pomoc może liczyć.

Pożyczka w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych

Drugą opcją są pożyczki z tzw. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Pracodawca, który zatrudnia więcej niż 20 osób, jest zobowiązany do jego założenia. W przypadku mniejszych firm jest to dobrowolne. Wsparcie pochodzące z takiego funduszu może mieć charakter pożyczki, bezzwrotnej zapomogi lub zapomogi, która wiąże się z wydarzeniami losowymi. To szeroki wachlarz możliwości, który można dopasować do różnych sytuacji, jakie mogą spotkać pracownika. Wszystkie takie okoliczności uwzględnia regulamin. Co istotne, wsparcie finansowe w formie pożyczki zostaje udzielone na mocy umowy o pożyczkę o charakterze cywilnoprawnym. Gdy korzystamy z tego typu zobowiązania, ważne jest to, że można spłacać je elastycznie. Mamy możliwość rozłożenia zobowiązania na raty, którym będziemy w stanie podołać. To bardzo ważne dla wielu osób, które mają przejściowe problemy finansowe albo mierzą się z nieoczekiwanymi wydatkami.

Alternatywa w postaci pożyczki online

W momencie, gdy poszukujemy wsparcia finansowego, warto pomyśleć o pożyczce przez internet, która może być dobrą opcją dla wielu z nas. Otrzymamy ją szybko i bez zbędnych formalności. Nawet nie musimy wychodzić z domu, żeby złożyć potrzebny wniosek. Ponadto, mamy szeroki wybór propozycji, charakteryzujących się atrakcyjnymi warunkami. Oferty firm pożyczkowych zawierają wspomniane już pożyczki na raty, jak również chwilówki, które będą bardzo pomocne w sytuacji mniejszych wydatków. Możemy liczyć też na promocje, programy lojalnościowe albo inne udogodnienia, jakie warto mieć na uwadze. Informacje o nich odnajdziemy w Panelu Klienta, który posiada każdy zaufany pożyczkodawca.

Portale pożyczkowe pomocne w doborze ofert pożyczki

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie korzystania z pożyczek online. Wybierając ofertę, nie jesteśmy zdani wyłącznie na własną intuicję. Możemy skorzystać z portali pożyczkowych. Odnajdziemy tam rankingi chwilówek, podpowiadające nam, które firmy w danym miesiącu proponują najatrakcyjniejsze pożyczki krótkoterminowe. Również zamieszczone na tego typu portalach porady pomogą nam wybrać najlepszą propozycję. Będziemy mogli sprawdzić, jak bezpiecznie korzystać z takich usług i gdzie szukać najlepszych pożyczkodawców. Czasem potrzebujemy więcej pieniędzy, które będziemy mogli wziąć na dłuższy okres. Wtedy pomocne będą dla nas rankingi pożyczek na raty, z których dowiemy się wszystkiego o kwotach, terminach spłaty i wysokości rat. Poznamy też szczegółowe parametry, które charakteryzują konkretne oferty.

Zalety pożyczania u pracodawcy

Nie da się ukryć, że pożyczanie u pracodawcy ma swoje zalety. Pracodawca zna swoich pracowników i ma wgląd w nasze finanse. Wie, jak dopasować czas spłaty i kwotę naszej pożyczki. Udzieli nam zobowiązania, które bez trudu spłacimy. Co więcej, zawsze możemy spróbować negocjacji warunków umowy pożyczkowej. Jeśli uda nam się porozumieć, być może uzyskamy atrakcyjniejszą sumę lub dogodniejszy termin jej oddania. Jednak taka pożyczka wiąże się również z ryzykiem. Jeżeli stracimy pracę, nadal będziemy mieli obowiązek spłacenia należności względem pracodawcy. Będzie to dla nas trudniejsze, biorąc pod uwagę to, że nie mamy już źródła dochodów. Nawet, jeśli nie zostaniemy zwolnieni, pożyczka może wpłynąć na nasze relacje w miejscu pracy. Niesumienne wywiązywanie się ze spłacania rat na pewno będzie miało wpływ na to, jak postrzega nas szef. Tym bardziej powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim będziemy ubiegać się o pożyczkę od pracodawcy .

Korzyści z pożyczek online

W przypadku pożyczek online, również musimy zachować ostrożność. Zawsze powinniśmy korzystać z usług sprawdzonych instytucji pozabankowych. Odpowiedzialne pożyczanie możliwe jest wówczas, gdy sami zadbamy o własne dobro. Wymaga to od nas skrupulatnego zaplanowania pożyczki, jak również świadomości tego, jak korzystać z takich usług. To bardzo istotne, ponieważ tylko dokładna kalkulacja i analiza naszych zysków oraz wydatków pozwolą nam na rozsądny wybór oferty. Powinna być ona adekwatna do naszych możliwości finansowych i do tego, jakie mamy potrzeby. Ostrożności nigdy nie jest zbyt wiele, dlatego warto zawsze wybierać sprawdzone firmy pożyczkowe. Zwłaszcza, że w dobie internetu bez problemu możemy zweryfikować autentyczność oferty. Warto o tym pamiętać, gdy na poważnie rozważamy wzięcie pożyczki pozabankowej.

„Jeśli chodzi o korzystanie z pożyczek pozabankowych, powinniśmy dobrze się zastanowić nad tym, co jest dla nas najlepsze. Czasem pożyczka uzyskana w miejscu pracy może być dla nas pomocna. Jednak należy pamiętać o tym, że może mieć ona znaczenie dla naszej kariery zawodowej. Dlatego warto uwzględnić też inne metody pozyskiwania środków finansowych, jakie dostępne są w branży pożyczkowej” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.