Studenckie wydatki

Wynajem mieszkania plus kaucja (zwykle w wysokości miesięcznego czynszu) lub opłata za akademik, do tego bilet miesięczny na komunikację miejską lub, w przypadku gdy posiadamy auto, wydatki na paliwo oraz kupno książek, podręczników i innych pomocy naukowych. Nie zapominajmy również o wyżywieniu, podróżach do domu i rozrywce, czyli wyjściach do kina, teatru oraz na koncerty i inne imprezy. Po zliczeniu wszystkich wydatków widać, że studenckie życie nie jest takie tanie, jakby się mogło wydawać. Niestety, nie zawsze młody człowiek może liczyć na stypendium czy wsparcie finansowe rodziców na tyle wysokie, aby pokryć większość zobowiązań. Podjęcie pracy też może być trudne, zwłaszcza gdy studiuje w trybie dziennym. Kredyt gotówkowy w banku (poza kredytem studenckim, który też obwarowany jest wieloma wymaganiami) również nie jest dostępny, ze względu na brak stałego źródła dochodów (stypendium nie jest traktowane wynagrodzenie). W tej sytuacji jednym z rozwiązań są chwilówki pozabankowe.

Brak stałych dochodów to nie przeszkoda

W przypadku pożyczki online, zwykle wystarczy nam dowód osobisty, telefon komórkowy i konto bankowe, z którego trzeba wykonać przelew weryfikacyjny (1 gr lub 1 zł). Student może też wybrać opcję potwierdzenia danych przez konto na Facebooku (najczęściej podczas rejestracji i wypełnienia wniosku trzeba zalogować się na swój profil). Student nie skorzysta raczej z usług Super Credit, gdyż ta firma wymaga stałego dochodu w wysokości przynajmniej 500 zł miesięcznie. Zaświadczenie o dochodach czy wyciąg z konta bankowego nie jest wymagane, ale firmy pożyczkowe mogą poprosić o te dokumenty, jeśli mają wątpliwości co, do stopnia ryzyka udzielenia zobowiązania żakowi. Takie prawo zastrzega sobie np. Wonga.

Darmowa pożyczka już od 18 lat

Student jako nowy klient ma szansę dostać pożyczkę za darmo, musi jednak pamiętać, żeby oddać ją w ciągu maksymalnie 30 dni. Osoby dopiero zaczynające studia, czyli mające 18 lat, mogą wybrać ofertę m.in. Wonga.com (pierwsze zobowiązanie do 750 zł), ViaSMS (pierwsza pożyczka do 800 zł za darmo), Szybka Gotówka (pożyczka od 100 do 3000 zł, darmowa pożyczka do 300 zł) czy Super Credit (pierwsza pożyczka do 700 zł).