Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego – czy to możliwe?

Dlaczego większość firm pożyczkowych wymaga, aby klient posiadał rachunek bankowy? Powodów jest kilka:

 • po pierwsze – ubieganie się o pożyczkę odbywa się online. Wypłata wnioskowanej kwoty również. Co za tym idzie, najprostszym sposobem dla obu stron jest internetowy przelew bankowy;
 • po drugie – weryfikacja tożsamości. Pod tym pojęciem kryje się to, w jaki sposób pożyczkodawca sprawdzi, czy wnioskodawca jest rzeczywiście osobą za którą się podaje. W związku z powyższym, potencjalny klient ze swojego konta musi dokonać tzw. przelewu groszowego. Dlaczego? Dzięki transferowi symbolicznej kwoty pożyczkodawca widzi dane pożyczkobiorcy – imię, nazwisko i adres zamieszkania.
Firma Weź pożyczkę Kwota (zł) Czas spłaty Weryfikacja za pomocą konta Czek GIRO Dostawa do domu Dla zadłużonych
Ratka.pl Weź pożyczkę 500 – 150 tys. 1-120 mies. ✔️ ✔️
AASA Polska Weź pożyczkę 1- 25 tys. 36 mies. ✔️ ✔️
SuperGrosz Weź pożyczkę 1 – 15 tys. 4 – 50 mies. ✔️
Autokapital Weź pożyczkę 10 – 100 tys. 12 – 36 mies. ✔️ ✔️
Lendon Weź pożyczkę 500 -7500 30 dni ✔️
Provident Weź pożyczkę 500 – 25 tys. 5- 48 mies. ✔️ ✔️

Zalety pożyczki bez konta bankowego

 1. Z produktu mogą skorzystać osoby, które nie mają konta w banku.
 2. Pieniądze otrzymuje się w formie gotówki.
 3. Możliwość podjęcia pieniędzy w każdym oddziale poczty polskiej.

Wady pożyczki bez konta bankowego:

 1. Zrealizowanie czeku GIRO na poczcie jest płatne – koszt 13 zł.
 2. Niewygodna spłata pożyczki, ponieważ nie możliwości spłaty zobowiązanie przez przelewy online. Raty należy regulować na poczcie lub w oddziale banku.

W jaki sposób udziela się pożyczek przez internet bez konta bankowego?

Na rynku istnieją firmy, które mimo tego, że działają w segmencie internetowym, udzielają pożyczek pozabankowych z pominięciem rachunku bankowego. W inny sposób dostarczają wnioskującemu pieniądze oraz weryfikują tożsamość. Najczęściej pożyczkę można otrzymać:

 • za pomocą czeku GIRO,
 • od przedstawiciela firmy pożyczkowej.

Co to jest czek GIRO?

Czym jest czek Giro? To zwykły formularz z poleceniem wypłaty gotówki. Słowo pochodzi z języka włoskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza obrót lub obieg pieniędzy. Czek GIRO pozwala na wypłatę pożyczki w dowolnym oddziale poczty na terenie całego kraju. Warto wiedzieć, że:

 • dokument jest dostarczany do domu pożyczkobiorcy za pośrednictwem kuriera,
 • podczas wręczania czeku, kurier sprawdza tożsamość wnioskującego,
 • GIRO można zrealizować już w 30 minut od doręczenia,
 • pożyczkę na podstawie czeku można wypłacić w ciągu 7 dni. Po upływie tygodnia GIRO traci ważność,
 • wypłata pożyczki za pośrednictwem czeku GIRO jest płatna, koszt – 13 zł.

Pożyczka przez internet bez konta bankowego– kto udziela?

Jedną z pierwszych firm, która wprowadziła pożyczki online z czekiem GIRO jest Ratka. Wypłata pożyczki następuje w urzędzie pocztowym, w oddziałach całej Polski. Koszt – 13 zł. Prowizja jest przekazywana na konto Banku Pocztowego. Opłata jest pobierana przez pożyczkodawcę, wraz z pierwszą ratą pożyczki. Czek GIRO jest ważny przez 7 dni.

Aasa Polska również udziela pożyczek z przekazem pocztowym. Proces pożyczania w Aasie jest standardowy. Wystarczy wybrać kwotę pożyczki i wypełnić formularz. W niektórych przypadkach pożyczkodawca może zażądać wyciągu z konta bankowego, w celu potwierdzenia stałych dochodów. Wypłata gotówki na poczcie w tym przypadku również wiąże się z dodatkową opłatą. Pożyczkodawca pobierają ją wraz z pierwszą ratą.

Kolejną firmą, która udziela pożyczek bez konta bankowego jest Supergrosz. Po rozpatrzeniu wniosku, pożyczkobiorca otrzymuje SMS ze specjalnym kodem. Weryfikacja tożsamości polega na okazaniu dowodu osobistego i wspomnianego kodu na poczcie. Urzędnik po zatwierdzeniu zgodności danych, przekazuje gotówkę.

 

Pożyczki pozabankowe z dostawą domu – gotówka do ręki

Pożyczka z dostawą do domu – w przypadku tego produktu, wnioskodawca otrzymuje środki finansowe w formie gotówki. Pieniądze do ręki dają firmy pożyczkowe, których model sprzedaży polega na wizytach przedstawiciela w domu pożyczkobiorcy.

Wnioskowanie w przypadku pożyczek do domu odbywa się przez telefon lub oddziale firmy. Po weryfikacji kredytowej, konsultant przyjeżdża we wskazane przez klienta miejsce i wręcza pożyczkę w formie gotówki. Pożyczek z dostawą do domu udzielają Provident oraz Kredyt OK

Spłata pożyczki bez własnego konta bankowego

Jeżeli klient skorzystał z pożyczki bez konta bankowego, to zobowiązanie musi:

 • uregulować na rachunek bankowy pożyczkodawcy. Raty można spłacić w formie przekazu pocztowego. Każdorazowa transakcja jest płatna. Koszt – 3,40 zł (wpłata do 600 z), 3,60 zł (dla kwot powyżej 600 zł);
 • oddać pieniądze w formie gotówki przedstawicielowi firmy. Ważne – opcja dedykowana dla osób, które zaciągnęły pożyczkę z dostawą do domu.

Pożyczka bez konta bankowego dla zadłużonych, a komornik

Komornik w celu zaspokojenia wierzytelności może zająć majątek dłużnika. Najczęściej egzekutorzy zabezpieczają ruchomości i konta bankowego zadłużonego. W przypadku rachunku bankowego komornik przejmuje oszczędności lub zewnętrzne przelewy – np. wynagrodzenie.

Czy zaciągnięcie pożyczki z pominięciem przelewu bankowego uchroni zadłużonego pożyczkobiorcę przed interwencją komorniczą? Nie. Osoby przeciw którym toczy się postępowanie komornicze, nie otrzymają standardowej pożyczki w rzetelnej instytucji pozabankowej. Jedyna opcja – skorzystanie z tzw. nowych chwilówek. Nowe firmy pożyczkowe czasem mają niższe wymagania co do zdolności kredytowej od instytucji, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku pozabankowym. ALE – w tym przypadku również trzeba zweryfikować rzetelność pożyczkodawcy.

Osoby, które mają problemy finansowe, a chcą pożyczyć pieniądze, powinny skorzystać ze specjalnego produktu jakim są pożyczki dla zadłużonych. W tego typu usługach są wymagane zabezpieczenia – w postaci gwaranta lub przewłaszczenia na zabezpieczenie. Zadłużeni mogą pożyczyć pieniądze np. w firmach LendOn oraz Autokapital.pl.

Pożyczka bez konta bankowego – dyskretny sposób na pożyczenie pieniędzy

W Polsce działa ponad 30 mln rachunków bankowych. Według Mastercard większość mieszkańców kraju nad Wisłą (85 proc.) posiada konto w banku. Teoretycznie, pożyczki bez konta bankowego powinny być niszowym produktem. Ale nie są. Dlaczego?

Z oferty chętnie korzystają osoby, które chcą ukryć przed małżonkiem fakt, że zaciągnęły pożyczkę. W przypadku braku rozdzielności majątkowej odpowiedzialność za długi małżonka spoczywa również na osobie, która nie wzięła pożyczki. Co w sytuacji rozstania? Kredyt, a rozwód to problem wielu eks małżeństw – osobę odpowiedzialną za uregulowanie długu wskazuje sąd.