Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem – jakie firmy pożyczkowe ich udzielają?

Pożyczkodawcy nie mogą być pewni, że dłużnicy poradzą sobie z terminową spłatą kolejnej pożyczki, dlatego wymagają zabezpieczenia w postaci poręczenia lub zastawu np. samochodu. Warto też wiedzieć, że firmy pożyczkowe nawet w przypadku pożyczek bez baz zawsze mogą sprawdzić dane klienta w BIK czy KRD i zweryfikować, jakie mają długi. Na podstawie historii kredytowej klienta zostanie podjęta decyzja o udzieleniu pożyczki – osoby z małymi zadłużeniami zwykle uzyskają pożyczkę na kwotę do kilkuset złotych.

Zapoznaj się z naszym zestawieniem, w którym przedstawiliśmy popularne oferty z pożyczkami dla zadłużonych i wybierz ofertę, która sprosta zarówno twoim potrzebom, jak i możliwościom.

Firma Weź pożyczkę Kwota Okres Pożyczka z komornikiem Zabezpieczenie Wypłata środków
Speed Cash Weź pożyczkę 20 000 -10 000 000 zł 48 msc zastaw na nieruchomości na konto
Profi Credit Weź pożyczkę 500 – 25 000 zł 36 msc. poręczyciel na konto
Rapida Money Weź pożyczkę 2500 – 25 000 zł 60 msc. poręczyciel na konto poręczyciela
Autokapitał Weź pożyczkę 10 000 – 10 000 zł 36 msc. zastaw samochodu na konto
Motopożyczka Weź pożyczkę do 50 000 zł 48 msc. zastaw samochodu na konto
Mogo Weź pożyczkę 2500 – 45 000 zł 47 msc. zastaw samochodu na konto

Jakie warunki muszą spełnić osoby zadłużone?

W przypadku niedużych długów, które powstały na skutek np. niezapłacenia mandatu za jazdę komunikacją miejską, firmy pożyczkowe nie powinny robić problemów z udzieleniem pożyczki. Dla każdego pożyczkodawcy najważniejsze jest, czy osiągamy stałe dochody. Można je wykazać nie tylko poprzez pobieraną pensję, ale również rentę czy środki za wynajem nieruchomości.

Brak zdolności kredytowa może zaprzepaścić szansę na uzyskanie pożyczki krótkoterminowej lub ratalnej. Dlatego przed złożeniem wniosku pożyczkowego można pobrać raport BIK i zweryfikować, czy możemy starać się o dodatkowe pieniądze w firmach pożyczkowych – warto też sprawdzić informacje na swój temat w KRD.

Jak wnioskować o pożyczki oddłużeniowe z komornikiem?

Wnioskowanie o pożyczki na dowód z komornikiem udzielane przez internet zajmuje zaledwie kilka minut. Prawdziwym problemem jest przekonanie pożyczkodawcy, że warto udzielić nam pożyczki na spłatę komornika. Jeśli wnioskujemy o pożyczki dla zadłużonych z poręczycielem, to nasz gwarant także będzie musiał wypełnić formularz dotyczący jego sytuacji finansowej. Jeśli nasz poręczyciel pomyślnie przejdzie ocenę zdolności kredytowej, to w ciągu maksymalnie 48 godzin na jego lub nasze konto (zależnie od firmy) trafi pożyczona kwota.

Nieco bardziej skomplikowane będzie wnioskowanie o pożyczki pod zastaw samochodu. Konieczna będzie bowiem wizyta u rzeczoznawcy i profesjonalna wycena auta. Następnie wymagane jest dokonanie adnotacji o współwłasności na dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu oraz przekazanie pożyczkodawcy depozytu Karty Pojazdu i jednego kompletu kluczyków lub przedstawienie weksla własnego in blanco. Wypłata pożyczki nastąpi dopiero po dostarczeniu dokumentacji do pożyczkodawcy.

Znacznie szybsze jest wnioskowanie o pozabankowe kredyty oddłużeniowe bez zabezpieczeń. W tym przypadku procedura trwa 15 minut i wymaga wyłącznie:

  • wypełnienia formularza online,
  • wybrania interesujących nas parametrów pożyczki,
  • wypełnienia wniosku pożyczkowego,
  • załączenia dokumentów dochodowych,
  • potwierdzenia swojej tożsamości.

Całkowity brak zdolności kredytowej wyklucza nasze szanse na nawet niewielką pożyczkę, dlatego odrzucane są m.in.wnioski o pożyczki dla bezrobotnych z komornikiem. Jeśli nie jesteśmy pewni jak zła jest nasza sytuacja, warto sprawdzić swoje dane w KRD i BIK. Ratunkiem dla osób, których wniosek pożyczkowy został odrzucony, mogą być pożyczki społecznościowe lub pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem. Przy tym produkcie zalecana jest jednak szczególna ostrożność i kilkukrotne czytanie warunków umowy.

Czy warto skorzystać z pożyczki dla zadłużonych na czek GIRO?

Jeżeli zmagamy się z zadłużeniami komorniczymi i zdecydujemy się na pożyczkę online z przelewem na nasz rachunek bankowy, wtedy pieniądze, które pojawią się na koncie od razu zostaną zabrane w związku z uregulowaniem długów. Lepiej tego uniknąć i zdecydować się na udzielenie pożyczki w domu lub poprzez czek GIRO w wybranym oddziale Poczty Polskiej.

Kredyt z komornikiem – w jakim banku będzie możliwy?

Zgodnie z prawem komornik może zająć do 50 proc. wynagrodzenia za pracę, a jeśli źródłem zadłużenia są świadczenia alimentacyjne – do nawet 60 proc. pensji. W razie nieprzewidzianych wydatków, wiele osób musi zdecydować się na pożyczkę. O ile w firmie pozabankowej możemy znaleźć pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem, o tyle kredyt dla zadłużonych z komornikiem nie jest dostępny w żadnym banku. Prawo bankowe narzuca na te instytucje nakaz wnikliwej oceny zdolności kredytowej każdego klienta m.in. w bazie BIK, BIG, ERIF i KRD. Ze względu na ryzyko kredytowe nie mamy zatem szans ani na kredyt gotówkowy, ani na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem.

O kredyt hipoteczny dla zadłużonych także będzie trudno klientom z komornikiem, choć przy kredytach zabezpieczonych hipoteką banki dokonują zazwyczaj łagodniejszej weryfikacji wnioskodawców. Zależnie od rodzaju długu, bank może ocenić nas jako wiarygodnych kredytowo lub nie. Jeśli dopiero co dowiedzieliśmy się o długu spadkowym lub długu zaciągniętym przez naszego małżonka, bank może udzielić kredytu na spłatę komornika. Bez hipoteki, ustanowienia jednego lub kilku poręczycieli będzie to jednak mało prawdopodobne. O możliwości finansowania dla osób w trakcie egzekucji komorniczej warto zapytać doradcę kredytowego w oddziale wybranego banku.