Chcesz zrobić przelew? Stare metody autoryzacji już nie zadziałają

Bank Pekao wycofuje stare metody autoryzacji kont bankowych. Zmiany są wynikiem rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie regulacyjnych standardów technicznych (RTS), które wejdzie w życie już 14 września bieżącego roku. Klienci Pekao przyzwyczajeni m.in. do korzystania z kodów kart jednorazowych, od 14 września będą logować się do bankowości internetowej przez aplikację PeoPay lub wykorzystując kody SMS.

Twórcy zamian zapewniają, że nowe metody autoryzacji pozytywnie wpłyną na poziom bezpieczeństwa klientów. Rozwiązania takie jak dwuelementowe potwierdzanie tożsamości mają ograniczyć możliwości wystąpienia oszustw finansowych, które dotąd zdarzały się przy korzystaniu z usług płatniczych oferowanych elektronicznie.

Jakie zmiany czekają klientów Pekao?

Od niedzieli 14 września nie będzie już możliwe korzystanie z dostępnych dotąd metod autoryzacji konta takich jak karty kodów jednorazowych, aplikacja PekaoToken czy tokeny w postaci osobnych urządzeń. Po zalogowaniu na konto, system przekieruje nas strony na której możliwy będzie wybór nowego sposobu uwierzytelniania operacji finansowych.

Od teraz w Pekao24 dostępne będą dwie nowe metody autoryzacji:

  • bezpłatna autoryzacja dzięki aplikacji mobilnej PeoPay,
  • kody SMS.

Obecną metodę autoryzacji można zmienić w serwisie internetowym Pekao24, Infolinii, lub dowolnym oddziale Banku Pekao S.A.

Jak korzystać z nowych metod uwierzytelniania konta?

Aplikację PeoPay można pobrać na telefon ze sklepu Google Play (na Android) lub App Store (na iOS, np. iPhone). Dzięki autoryzacji mobilnej PeoPay możliwe będzie zatwierdzanie operacji do 200 zł zleconych w serwisie internetowym Pekao24 oraz u konsultanta infolinii. Po złożeniu dyspozycji, np. przelewu w serwisie internetowym wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay i zatwierdzić operację jednym przyciskiem

Zlecenia operacji w aplikacji PeoPay na kwotę powyżej 200 zł lub zlecenia w aplikacji na tablety lub w serwisie mobilnym m.pekao24.pl będzie można zatwierdzić kodami SMS. Po złożeniu dyspozycji przelewu w serwisie internetowym Pekao24 otrzymamy SMS z kodem autoryzacyjnym, który należy przepisać do Pekao24 i zatwierdzić operację. Za przesłanie kodu SMS pobierana będzie opłata w wysokości 20 groszy. Z opłaty zwolnieni będą posiadacze rachunków: Konto Świat Premium, Eurokonto Premium Plus, Eurokonto Prestiżowe, Eurokonto Srebrne (do 10 szt. SMS-ów), Eurokonto MAX, Eurokonto Złote oraz Eurokonto Private Banking.