Mniej pożyczek?

Program wprowadzony przez rząd wspiera wielodzietne i najuboższe rodziny. Wprawdzie na rynku finansowym widać zmianę jeżeli chodzi o dofinansowanie ze strony pożyczek – rodziny mniej z nich korzystają. Jednak spadek popularności chwilówek online nie jest drastyczny. Rodziny nie decydują się już na pożyczkę za 500, 800 czy 1000 zł, bo nagłe wydatki mogą opłacić pieniędzmi z programu wsparcia dla rodzin.

Program „Rodzina 500 plus” ma przede wszystkim wspomóc, ale również nauczyć polskie rodziny oszczędzania. Dzięki pomocy finansowej Polacy mają z czego opłacić niespodziewane wydatki. Jednak nadal można zauważyć, że cały czas występują problemy z kosztami wyższego rzędu. W życiu mogą przytrafić się różne sytuacje, na które nie mamy wpływu – od zepsutego auta po zalane mieszkanie czy chorobę najbliższej osoby. Wydatki z nimi związane mogą przerosnąć niejedną osobę. W takim momencie warto skorzystać z pożyczki online. Na rynku finansowym istnieje wiele ofert chwilówek, które można dostosować do swojego domowego budżetu. Spłata zobowiązania nie powinna być trudna, ponieważ ratę pożyczki można uregulować z pieniędzy otrzymanych z programu rządowego” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Nowa grupa docelowa firm pożyczkowych

Grupą docelową programu rządowego są rodziny, które mając dodatkowe źródło dochodu nie będą potrzebować kolejnego dofinansowania z zewnątrz. W związku z tym firmy pożyczkowe zaczynają kierować swoje oferty do innych grup społecznych, które chętniej skorzystają z takiego wsparcia. Instytucje pozabankowe mają nowe propozycje dla osób młodych, nie posiadających jeszcze rodzin oraz dla seniorów. W swojej ofercie zmieniają wiek pożyczkobiorcy, a niektóre nawet nie wyznaczają górnej granicy wiekowej. Co więcej, zazwyczaj pożyczkę można było zaciągnąć od 21 roku życia, a teraz coraz więcej firm zwraca się do osób, które ukończyły 18 lat. Instytucje pozabankowe mają również oferty dla studentów czy atrakcyjne pożyczki na dowód bez zaświadczeń, dzięki czemu otrzymanie wsparcia finansowego z instytucji pozabankowych staje się prostsze.

Jeżeli chcesz sprawdzić kryteria przyznawania chwilówek online, możesz skorzystać ze specjalistycznych porównywarek firm pożyczkowych. Znajdziesz je na stronie pozyczkaportal.pl i szybko dostosujesz ofertę do swoich możliwości finansowych.