Jakich sposobów używają firmy pożyczkowe do weryfikacji tożsamości klientów?

Weryfikacja tożsamości w przypadku uzyskania pożyczki online czy ratalnej, jest koniecznym procesem. Dlaczego? To pewnego rodzaju ochrona przed wyłudzeniami finansowymi przez oszustów posługujących się cudzymi danymi osobowymi ze skradzionego dowodu osobistego.

Dzięki temu nie musimy się martwić, że ktoś weźmie pożyczkę na nasz zgubiony dowód osobisty. Poza sprawdzeniem numeru dowodu w bazie dokumentów zastrzeżonych instytucje finansowe mają różne sposoby na sprawdzenie tożsamości wnioskującego. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Przelew weryfikacyjny.
  • Czek Giro – weryfikacja tożsamości na poczcie.
  • Wizyta domowa – weryfikacja przez pracownika firmy pożyczkowej.
  • Weryfikacja telefoniczna.
  • Weryfikacja konta bankowego przy pomocy aplikacji.

Pożyczkodawca może wybrać dowolny sposób sprawdzania danych koniecznych do bezpiecznego udzielenia pożyczki. Wiele firm oferuje wybór spośród kilku wykorzystywanych metod weryfikacji, dzięki czemu klienci mogą obrać najwygodniejszy dla nich sposób sprawdzenia danych osobowych.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Jednym z najpopularniejszych sposobów na weryfikację tożsamości pożyczkobiorców jest narzucenie obowiązku wykonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza lub 1 złotego na rachunek firmy pożyczkowej. Następnie porównują jego dane do informacji podanych przez wnioskodawcę. Dzięki temu mają dowód, że pieniądze trafiają do tej samej osoby, która o nie prosiła.

Alternatywnym rozwiązaniem, które również dokładnie sprawdzi, czy wnioskujący o pożyczkę nie podaje się za kogoś innego, jest weryfikacja tożsamości za pomocą specjalnych aplikacji jak:

  • Instantor,
  • KontoConnect,
  • Grosz Connect,
  • Kontomatik.

Ta metoda weryfikacji danych ma też swoich przeciwników. Korzystanie z aplikacji czy dokonywanie dodatkowego przelewu groszowego może być problematyczne dla osób rzadko korzystających z bankowości internetowej i tych lubiących tradycyjne rozwiązania jak weryfikacja telefoniczna lub podczas wizyty kuriera.

Pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego, udzielają:

01
Weź pożyczkę
02
Weź pożyczkę
03
Weź pożyczkę

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego

Jeżeli nie sam przelew weryfikacyjny jest problemem, a fakt sprawdzenia naszej tożsamości przy pomocy konta bankowego nam nie odpowiada, dostępnym dla nas rozwiązaniem są oferty pożyczkowe, w których weryfikacji dokonuje osobiście doradca firmy. Są to tak zwane pożyczki do domu klienta.

W ofertach tego rodzaju odwiedza nas specjalista finansowy zatrudniony przez firmę pożyczkową, który pomaga nam ustalić warunki zobowiązania dostosowane do naszych potrzeb i możliwości. Jeżeli klient dojdzie z nim do porozumienia w sprawie warunków pożyczki, pieniądze otrzymuje na miejscu. Zwykle są one wydawane w gotówce lub pod postacią specjalnej karty przedpłaconej, na której znajduje się umówiona kwota.

Pożyczki bez weryfikacji bankowej udzielają:

01
Weź pożyczkę
02
Weź pożyczkę
03
Weź pożyczkę

Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej

Weryfikacja danych w trakcie rozmowy z konsultantem może być kłopotliwa z wielu względów. Przede wszystkim oczekiwanie na telefon od firmy pożyczkowej zbędnie przedłuża proces. Ponadto nie każdy jest w stanie odebrać telefon o dowolnej porze dnia.

W dzisiejszych czasach, podczas wnioskowania o pożyczkę zawsze wymagane jest podanie numeru telefonu komórkowego. Nie znaczy to jednak, że każda firma dzwoni do klienta. Numer telefonu służy pożyczkodawcy do poinformowania nas smsem np. o rozpatrzeniu wniosku i udostępnieniu umowy albo do zresetowania hasła do konta na stronie internetowej.

Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej czeka na nas w:

01
Weź pożyczkę
02
Darmowa pierwsza pożyczka do 3000zł
Weź pożyczkę

Pożyczki przez internet bez weryfikacji zaświadczeń i dochodów

Stałe źródło dochodów jest zazwyczaj kluczowym kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania. Czasem instytucje finansowe wymagają okazania wyciągu z konta bankowego. To zaś może być problemem dla osób bez stałego miejsca zatrudnienia czy tych utrzymujących się ze świadczeń rodzinnych.

Pożyczki przez internet bez zaświadczeń o dochodach są znacząco szybsze, ponieważ nie wymagają kompletowania dokumentów potwierdzających zatrudnienie, wysokość miesięcznych dochodów i wydatków. Wybierając pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń i chwilówki bez dzwonienia do pracodawcy nie musimy także martwić się, że szef dowie się o naszych problemach finansowych.

Pożyczki przez internet bez weryfikacji zaświadczeń otrzymamy w:

01
Weź pożyczkę
02
Weź pożyczkę
03
Darmowa pierwsza pożyczka do 1000zł
Weź pożyczkę

Pożyczki bez weryfikacji historii kredytowej

Zła historia kredytowa może uniemożliwić zaciągnięcie kredytu lub być dużą przeszkodą w zaciągnięciu pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy oferują jednak usługi bez sprawdzania rejestrów dłużników. W ofercie pozabankowych firm pożyczkowych znajdziemy nawet pożyczki dla zadłużonych. Pożyczki bez zdolności kredytowej stanowią niejako kredyt zaufania przy chwilowych kłopotach finansowych.

Tzw. pożyczki bez baz są udzielane na podstawie obecnych dochodów klienta, niezależnie od jego przeszłego powodzenia w spłacie zobowiązań. Dlatego zawsze jest szansa na otrzymanie pożyczki w jednej z wielu instytucji. Firmy, które świadczą tego typu usługi zajmują wysokie miejsca w rankingu chwilówek.

Pożyczki bez weryfikacji historii kredytowej znajdziemy w:

01
Darmowa pierwsza pożyczka do 3000zł
Weź pożyczkę
02
Darmowa pierwsza pożyczka do 3000zł
Weź pożyczkę
03
Weź pożyczkę