Wakacje - czas wyjazdów, a zarazem gorący sezon w firmach pożyczkowych

Wakacje są długo oczekiwanym okresem dla wielu osób. Wtedy można wreszcie zrelaksować się po trudach pracy czy nauki i wyjechać w wymarzoną podróż. Ponad 40 proc. respondentów na urlop wyjeżdża tylko raz do roku, a 4 proc. ankietowanych może pozwolić na to nie częściej niż raz na kilka lat[1]. Wszystko za sprawą braku odpowiednich środków finansowych i oszczędności. Jednak wraz z rozwojem branży FinTech pojawiło się skuteczne rozwiązanie. Dodatkowym źródłem szybkiej gotówki dla Polaków są szybkie i bezpieczne pożyczki online, a przy wyborze najlepszej oferty na pewno pomocna będzie porównywarka pożyczek przez internet.

W wakacje pożyczamy więcej

Pożyczki online są już dobrze znane w naszym kraju. Zdobyły popularność dzięki ograniczeniu formalności do minimum podczas wnioskowania oraz szybkiemu i zautomatyzowanemu procesowi weryfikacji klienta. Już co 10 Polak wypróbował zalety pożyczania pieniędzy przez internet, a 60 proc. respondentów zamierza skorzystać ponownie z usług firm FinTech-owych w razie potrzeby[2].

„Kiedy zaczyna się okres urlopów, firmy pożyczkowe działają na pełnych obrotach, bo to właśnie wtedy zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi wzrasta. Polacy nie chcą rezygnować z wyjazdów, więc szukają szybkich i bezpiecznych sposobów na dofinansowanie. Najważniejsze jest to, aby dokładnie wiedzieć czego się potrzebuje i wyszukać ofertę skrojoną na miarę. Pomóc w tym mogą porównywarki pożyczkowe i eksperci”– komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Wyjazdy zagraniczne częściej finansowane pożyczką

Jak wynika z badań pozyczkaportal.pl i Aasapolska.pl ponad 26 proc. pożyczek, zaciągniętych w okresie wakacyjnym, klienci przeznaczają na wyjazdy zagraniczne. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ okres urlopów to czas, kiedy biura podróży kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami last minute. Jak wiadomo, tylko ten kto szybko podejmie decyzje będzie mógł skorzystać z okazyjnej ceny takiej wycieczki. Jeśli jednak nie mamy oszczędności, które moglibyśmy przeznaczyć na taką podróż, wyjściem z takiej sytuacji są oferty pożyczkodawców, ponieważ zapewniają nam środki finansowe niemal natychmiast. Chwilówki stają się pomocne także dla tych, co zaplanowali swój urlop wcześniej, ale z różnych powodów nie mają wystarczającej kwoty na jego sfinansowanie. To że usługi instytucji pozabankowych staja się kołem ratunkowym przy planowaniu wakacji potwierdzają także badania aasapolska.pl i pozyczkaportal.pl, gdzie 37 proc. respondentów stwierdziło, że gdy zabraknie im gotówki na wyjazd dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka online[3].

„Chwilowy brak gotówki przed urlopem, to już nie problem. Pożyczkodawcy chętnie udzielają chwilówek na wyjazdy, ponieważ spłacalność takich zobowiązań w terminie według szacunków ekspertów jest na poziomie 81 proc.”– dodaje Bartłomiej Ciastek, Marketing Manager Aasa Polska.

[1] ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct.

[2] „Postawy Polaków wobec oszczędzania”

[3] Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska.