Wyniki badań European Summmer Barometer 2016

Badania statystyczne pokazują, że Polacy w trakcie wakacji nie oszczędzają na wyjściach do restauracji, klubów i barów. Koszty na te przyjemności pochłaniają 19 proc. wszystkich wydatków. Jest to o 7,5 punktu procentowego więcej niż średnia europejska. Następne 9 proc. poświęcają na koszty związane z uczestnictwem w wakacyjnych festiwalach. Ważną rolę odgrywają również koszty, które poświęcane są na wyjazdy po kraju, które stanowią aż 18 proc. rozchodów. 12 proc. wydatków stanowią koszty na osobiste potrzeby i członków rodziny. Polacy na odzież wydają mniej niż przeciętny Europejczyk, bo tylko 9 proc. odpływów gotówkowych.

Luksusowe hotele nie są częstym wyborem Polaków w trakcie wakacji

Wyniki European Summer Barometer 2016 podpowiadają, że Polacy na wyjazdy przeznaczają aż 14 proc. swoich dochodów. Odsetek ten jest niemalże taki sam jak w przypadku europejskiej średniej. Warto koszty wyjazdu uwzględnić w budżecie finansowym.

„Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy i wydają na nie coraz większe kwoty. Firmy pożyczkowe przygotowują korzystne oferty na ten letni czas. Robią je dla klientów, którzy cenią sobie szybkość, wygodę i bezpieczeństwo. Jedynie za pomocą internetu i po paru minutach można otrzymać gotówkę. W poszukiwaniu najlepszej oferty pomogą specjalistyczne narzędzia z sektora FinTech takie jak porównywarki pożyczek”

– komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert z pozyczkaportal.pl

Więcej od nas na podróże przeznaczają tylko Bułgarzy – ponad 17 proc., Litwini – 16 proc. i Szwedzi – 15 proc. W porównaniu do innych nacji Polacy nadal jednak nie są skłonni do przepłacania w hotelach, w których doba kosztowałaby powyżej 100 euro. Podobnych deklaracji udzielali nasi sąsiedzi, m. in. Czesi, Słowacy, Litwini i – co ciekawe – Niemcy. Nasze preferencje noclegowe podzielają Kanadyjczycy. Na luksusowe pensjonaty decydują się Szwedzi, Norwedzy, Duńczycy, Finowie i Brytyjczycy.

Letnie wyjazdy pochłaniają sporą część naszych finansów. Może zdarzyć się, ze po wakacyjnym urlopie będziemy potrzebowali dodatkowego zastrzyku gotówki, dlatego warto wziąć pod uwagę pożyczki online, które są dobrym rozwiązaniem na dofinansowanie domowego budżetu. Dobrą ofertę specjalną dla siebie wybierzesz, dzięki specjalistycznym narzędziom takim jak porównywarka pożyczek przez internet – pozyczkaportal.pl