W jakich bankach założymy konto przez internet bez kuriera?

Nowoczesne technologie zmieniają świat, również świat finansów. Sektor bankowy odpowiada na błyskawiczny rozwój technologiczny, wdrażając innowacyjne rozwiązania, odpowiadające potrzebom współczesnych klientów. Jednym z takich rozwiązań jest konto bankowe przez internet bez kuriera i bez wizyty w oddziale. Aż pięć banków ma je w swojej ofercie!

Sprawdzamy, gdzie założyć konto online bez kuriera i w jaki sposób odbywa się weryfikacja tożsamości – niezbędna w procesie otwierania rachunku bankowego.

Konto bankowe Załóż konto Weryfikacja tożsamości Umowa z kurierem
Alior Bank – Konto Jakże Osobiste Załóż konto przelew z innego banku ✔️
ING Bank Śląski – Konto osobiste Direct Załóż konto przelew  z innego banku ✔️
Nest Bank – Nest Konto Załóż konto przelew  z innego banku

weryfikacja wideo

✔️
Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę Załóż konto przelew  z innego banku

weryfikacja wideo

✔️
Bank Pekao S.A. – Konto Przekorzystne Załóż konto weryfikacja na selfie (biometria) ✔️

W przypadku każdego konta bankowego oczywiście możemy zawrzeć umowę w sposób tradycyjny – w oddziale lub za pośrednictwem kuriera. Zawsze aktualną ofertą banków prezentuje ranking kont osobistych. Tam znajdziemy tylko najnowsze propozycje rachunków bankowych, również konta bankowego bez kuriera i przelewu.

Konto przez internet bez kuriera – jak potwierdzić tożsamość?

Jeśli chcemy założyć konto bankowe przez internet bez kuriera, wybieramy jedną z pozostałych metod otwarcia rachunku bankowego:

  • przelew z innego banku,
  • weryfikacja wideo,
  • weryfikacja na selfie (biometria).

Konto online bez kuriera jest gwarancją podpisania umowy szybko, wygodnie i bez formalności. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bankowością i chcą założyć Podstawowy Rachunek Płatniczy, muszą korzystać z tradycyjnych form otwarcia rachunku osobistego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć drugie konto bankowe, zwłaszcza że coraz więcej osób posiada więcej niż jeden rachunek.

Jedno konto może służyć regulacji bieżących zobowiązań, np. spłacie rat kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego, a drugie – oszczędnościom. Tym bardziej, że razem z kontem osobistym możemy otworzyć atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe.

Konto bankowe przez internet bez kuriera – przelew z innego banku

Konto bankowe bez podpisywania umowy pozwala pominąć pośrednictwo kuriera. Przelew zastępuje podpis na umowie. Potwierdza wolę założenia konta bankowego i służy weryfikacji danych osobowych. Cały proces trwa nie dłużej niż 10 minut!

Konto online bez kuriera już od jakiegoś czasu jest w ofercie banków. Niegdyś oferowało je więcej instytucji. Część z nich zrezygnowało przez obostrzenia nałożone przez KNF. Komisja Nadzoru Finansowego w trosce o bezpieczeństwo konsumentów od 1 lipca 2016 roku zabroniła otwierania rachunku z przelewem z konta założonego w ten sam sposób. Przelew weryfikacyjny można wykonać wyłącznie z rachunku założonego w oddziale banku. Po weryfikacji tożsamości bank zwraca przelaną kwotę.

Jak założyć konto bez kuriera z przelewem z własnego konta w innym banku? Wystarczy wypełnić wniosek przez internet, wykonać przelew i poczekać na e-mail z umową oraz dostępem do bankowości internetowej. Dane, które podajemy w formularzu, muszą być zgodne z danymi z przelewu potwierdzającego naszą chęć zawarcia umowy rachunku. Przelew weryfikacyjny wykorzystują również instytucje pozabankowe oferujące pożyczki online. Przelew to najszybszy sposób potwierdzenia tożsamości.

Konto bankowe przez internet bez kuriera – weryfikacja wideo

Drugim sposobem na konto bankowe przez internet bez kuriera jest weryfikacja wideo. Potwierdzamy swoją tożsamość podczas wideorozmowy z doradcą banku. Jedynym ograniczeniem tej metody zakładania rachunku jest konieczność przeprowadzenia weryfikacji w godzinach pracy konsultantów banku.

Do wideo weryfikacji potrzebujemy wyłącznie kamerki internetowej oraz dowodu osobistego. To niezbędny dokument do przeprowadzenia wszystkich formalności bankowych online. Zakładając konto bankowe w placówce, zamiast dowodu możemy okazać paszport. Paszport będzie potrzebny również obcokrajowcom.

Konto bankowe zweryfikowane przelewem z obecnego konta w innym banku lub podczas rozmowy wideo jest aktywne od zaraz. Natychmiast możemy korzystać z bankowości internetowej i wykonywać przelewy online, również przelewy natychmiastowe.

Konto bankowe przez internet bez kuriera – weryfikacja przez selfie

Bank Pekao jako jedyny oferuje weryfikację przez selfie. Aby założyć konto bankowe od zaraz, ściągamy aplikację PeoPay, wypełniamy wniosek online i wykonujemy zdjęcie dowodu osobistego: przód i tył dokumentu. W kolejnym kroku robimy trzy losowe nagrania twarzy (trzy różne gesty). Na pierwszym zdjęciu patrzymy przed siebie, na kolejnych odwracamy głowę w lewo i prawo. Następnie podajemy dodatkowe informacje (w tym nazwisko rodowe matki), składamy oświadczenia i zgody, i zatwierdzamy umowę kodem SMS.

W trakcie procesu zakładania konta bankowego z weryfikacją przez selfie w Pekao możemy zawrzeć umowę o dodatkowe produkty. Z rachunkiem osobistym założymy konto oszczędnościowe, kartę kredytową bądź kartę wielowalutową. Warto poznać szczegóły i korzystać z wygodnych produktów finansowych, które ułatwiają zarządzaniem budżetem domowym. Ważne! Możemy uruchomić dodatkowe usługi bez względu na to, jak i gdzie zakładamy rachunek osobisty.

Konto online bez kuriera i przelewu

Rachunek zakładany w trakcie rozmowy wideo lub przez selfie nie wymaga ani kuriera, ani przelewu. Taką możliwość zapewnia nam Konto Jakże Osobiste Alior Banku, Nest Konto w Nest Banku, Konto Jakie Chcę w Santander Banku Polska oraz Konto Przekorzystne w Banku Pekao. Jest to najszybszy sposób otwarcia rachunku bankowego, który gwarantuje konto bankowe od zaraz, bez zbędnych formalności i bez czekania. Załóż konto osobiste i korzystaj z możliwości, jakie daje.